3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zíralek 12.10.2007 0:12

Ládínek jako vždy.

když už dávno všechno usne, odváží se zezadu doplňovat moudra. Má to rád;-D;-D;-D

čtenář 11.10.2007 21:50

Ovšem za papá Klause fond důchodového pojištění vplynul do státního rozpočtu.

To se nám to hoduje, kdž nám jiní půjčují. Památná slova feldkuráta Katze. A socani v tom pokračovali jenom s trochu jinak a jinam zavádějícími žonglérskými kousky. Obě strany sporu s klidnou myslí pokaždé bohorovně poukazovaly na to, že v porovnání s Evropou ... atd.

To je možná metoda pro ně, pro ekonomiku platí pouze schopnost mé vlastní ekonomiky umořovat můj vlastní státní dluh a na to, co je v Evropě průměr, chči*ou sovy. 

Frant. Lukeš 11.10.2007 16:46

Jak to vlastně bylo?

     Nejsem ekonom, nicméně spoustu let události politické i ekonomické sleduji a tak snad o tom i něco vím. Vím, že např. KB půjčila Baraku Alonovi asi 8.5 miliard Kč, Stehlíkům asi 3 miliardy na likvidaci Poldovky, Chvalovskému asi 1.5 miliardy na vývoz prasečích půlek (dotyčný tyto peníze použil na vyrovnání svých dluhů), atd. atd.  S oddlužením KB před její privatizací, což bylo - to si dobře vzpomínám - před její privatizací nutné, se tyto částky (a stovky a tisíce dalších) dostaly z portfolia polostátních bank do portfolia státu a tím narostl jednorázově státní dluh. A tak to bylo i s IPB, ČS a dalšími bankami. Např. p. Zemek, který podniká versele dále, zatížil - podle údajů v tisku - daňpvé poplatníky převedením svých dluhů do konsolidační agentury asi 4 miliardami Kč, p. Železný svými finančními eskapádami dalšími asi 8 miliardami Kč.  Tyto operace jednoznačně spojené se spackanou privatizací a mizernými zákony zatížily státní pokladnu. Tyto dluhy vznikly zcela nesporně v období Klausových vlád, ale do kategorie státního dluhu se dostaly až po privatizaci bank, kterou provedla v podstatě Zemanova vláda a tedy jí to fandové ODS připisují, evidentně neprávem. Možná, že se lepší státní politikou dala ušetřit nějaká ta miliarda, ale podstatná část těch asi 600 miliard Kč nikoliv. Ovšem, kdo nechce vidět, nevidí. 

Von 11.10.2007 17:00

Re: Jak to vlastně bylo?

Máte sice asi pravdu, ale v našich poměrech je v současnosti už zcela nemožné rozklíčovat, které vlády mají větší podíl na celkovém dluhu. V transformace v polovině devadesátých let byly zcela jiná situace a ekonomické možnosti, než na přelomu století! A tak se zcela jistě U NÁS nenajde OBJEKTIVNÍ arbitr, který to posoudí! Bylo by zajímavé, zda by i zahraniční posudky naší cesty ke kapitalismu byly poznamenány pravicovým a levicovým pohledem!

huhu 11.10.2007 17:04

Re: Jak to vlastně bylo?

proč myslíte, že bylo oddlužení bank nutné ? nebylo, daly se prodat i zadlužené. Podstatné je, že prodáváte vliv na velkou část nár. hospodářství a o to je vždy zájem.

Právě na prodeji/nákupu pohledávek nadělali šibalové miliardy. Socani banky oddlužili (do Konsolidační banky) a přenesli dluhy na daňové poplatníky a daňové poplatníky vydojili. Po oddlužení již zdravé největší české banky s vlivem prakticky na celé hospodářství prodali socani za babku (ale protože nic není zdarma, je otázka jak miliardové byly provize šibalům). Sledujete, že byly prodány za měné nežli je jejich roční zisk a  jakou dnes mají ty banky tržní cenu ?

Nezlobte se, ale vy o ekonomice a metodách šibalů nevíte nic. Vy jen opakujete propagandu, kterou tihle zloději šíří..

jeff 11.10.2007 19:14

Re: Re: Jak to vlastně bylo?

Souhlasím, nicméně nebylo by bývalo ekonomicky moudřejší z výnosů privatizace založit  penzijní fond ( za ty které skasírovali komunusté po roce 48)? Myslím, že dnes by se nemuselo debatovat o penzijní reformě, byla by ze značné části připravena.

Ladislav N. 11.10.2007 23:58

Re: Re: Re: Jak to vlastně bylo?

A z čeho by se zaplatily nápravy skrytých dluhů po vládě komunistů? Viz ekologické škody a jejich náprava, zanedbaná infrastruktura, náklady transformace byrokratického státního centralismu na tržní systém, privatizace atd?

Alergik 11.10.2007 16:28

Budu trochu škodolibý

1) kdo utratil peníze z privatizace?

2) kdo vytvořil Konsolidační banku (následně pak agenturu) a schoval tam kostlivce?

3) z poslední doby - kdo hlasoval pro různé úchylné sociální dávky, které vymysleli v CSSD?

4) kdo mi lhal, že mi změna daní sníží daňové odvody ?

Hladám pravicovou stranu ne přes ŘEČI,ale ČINY. To se fakt mezi lidmi zabývajími se politikou nikdo nenajde?

Von 11.10.2007 16:43

Re: Budu trochu škodolibý

No - jako obyčejně - prostě nejsou lidi! Ale vážně - pravicoví lidé by byli, ale bohužel jich je málo a navíc buď je zvolí málo lidí, nebo dokonce většinou vůbec nechtějí v tunajší politické džungli kandidovat. Prostě si musíme přiznat, že komunistům se povedlo za ty desítky let /možná i nechtěně/ totálně zdevastovat naši společnost zejména po stránce morálky.

gerontusinza 11.10.2007 17:01

Zas jeden který se vymlouvá na nedostatek vlastního charakteru tím že to svádí na komunisty? Re: Re: Budu trochu škodolibý

Ano jako Štětina a Oakman a podobní. Pane, bezcharakterní ničema je ten kdo zneužije utajovaných vědomostí (zneužití skutečností v obchodním styku) k  vlastnímu obohacení. Na západ od nás to znamená basu, pokutu a zcela obstavení majetku dotyčného až 5 let zpět a možná anulace jeho transakcí zpětně. Ma př. pan Macek by tam nebyl hrdina, ale velmi stíhaný člověk .......  Takže nechte současné komunisty na pokoji, ti totiž kradou minimálně...... Zlodějů a nemorálních panchartů jsou plné ostatní strany....  Komunisti budou krást až tak za 4 roky, až buou mít tak 25%.....;-D

Kubeš 11.10.2007 17:12

Re: Zas jeden který se vymlouvá na nedostatek vlastního charakteru tím že to svádí na komunisty? Re: Re: Budu trochu škodolibý

Komunisti kradli bez zábran 40 let, v té době geronti strachy mlčeli nebo kradli taky.

Hrad 11.10.2007 18:57

Re: Re: Zas jeden který se vymlouvá na nedostatek vlastního charakteru tím že to svádí na komunisty? Re: Re: Budu trochu škodolibý

Krad starý Mates jako straka,  krad u bohatce i u žebráka,   a nerozpakuje se dvakrát,   dal na hromadu vše co nakrad.   Pak nápis pověsil si na to, "Soukromé vlastnicví je svato". 

To vzniklo díky básnické reflexi  J.S. Machara v první polovině 30 let minulého století. V období hlubokého kapitalismu. Tolik ke zlodějům. Snad měl Mates výčitky svědomí a aby se očistil, šel ráno ke zpovědi. Církev rozhřešení při pokorném pokání dávala. Současní lidovci jsou pouze kontinualní. Ti ostatní se to rádi učí.  Mladí hoši nečtou. Prý na to nemají čas, hodně makají. Zblbnout se dá tedy i prací. Jak ukazuje Kubeš. Podívejte se do zrcadla. Musíte být  totiž starší než vypadáte. Nikdo nemůže zblbnout tak rychle.

Von 11.10.2007 18:21

Re: Zas jeden který se vymlouvá na nedostatek vlastního charakteru tím že to svádí na komunisty? Re: Re: Budu trochu škodolibý

Milý pane, psal jsem o komunistech obecně a tedy zejména těch MINULÝCH! A vím, že jsou snad ve všech stranách! Takže ve všem ostatním s Vámi vlastně souhlasím a jen nevím, zda se na těch 25 % "nových komunistů" těšíte, nebo se toho bojíte! Hádejte, jak se na to dívám já!

huhu 11.10.2007 17:10

Re: Budu trochu škodolibý

vy odpovědi na vaše otázky víte ?

1. Penize z privatizace šly nejdříve do Fondu (restituce+škody/rekultivace), ze kterého teprve vláda čssd začala dodovat státní rozpočet. takže peníze z privatizace nejen za Klause, ale mnohem větší peníze z privatizace za socanů utratila čssd - kde jsou ty stamiliardy ?

2. ano kšeft s pohledávkami byl miliardovým kšeftem šibalů

3. ksčssd

4. změna daní není dle volebníého programu žádné strany, protože žádná nemá dostatečný počet hlasů, aby svůj program prosadila. Takže vám nelhal nikdo.

westík 11.10.2007 15:04

Ach,jo

veškeré tyhle tzv.diskuse o "spálené zemi" a o tom, zda  Česko vytuneloval Klaus, ODS ,ČSSD  či sv.Václav/ posílal do Němec  120 volů ročně/ považuji za ideologický  blábol typu "koukání  schcíplé  kobyle do  p........."Neměli byste se spíše zaměřit  na to, jak z toho ven ?  Tady je práce pro "erudovaného " absolventa VŠE  -diskutéra Karla.Jistě zná  jednoduchý recept :-D 

Kajda 11.10.2007 15:15

Re: Ach,jo

R^;-):-D;-D

Von 11.10.2007 16:48

Re: Ach,jo

Tak možná by se mohlo pokračovat v tom, co svatý Václav začal a poslat KAMKOLIV mnohem více našich volů ! No a nějaké ty naše zatoulané mozky přilákat zpátky! To se ale zřejmě většině zdejších průměrů a podprůměrů líbit nebude!

občan 11.10.2007 14:55

Oba jste stejně směšní a demagogičtí.

A deficity i dluhy jste nasekali (společně)  a vyrovnaně.  Nevýhodou socialistů bylo, že už je nešlo skrývat jako za pseudoprofesora.

Richard III. 11.10.2007 14:47

Paroubek je víc demagog a lhář než blbec

Paroubek ví, oč se jedná, ale spoléhá na blbost stáda, k němuž mluví. To by mělo od něj lidi odrazovat, ale jak vidět, neodrazuje dostatečně.

Kajda 11.10.2007 14:53

Re: Paroubek je víc demagog a lhář než blbec

Ale je demagog. Na blbost stáda sice spoléhá, ale to, co říká, tak tomu i věří. A když tvrdí, že 1+1=3, tak to myslí smrtelně vážně a nic a nikdo ho nepřesvědčí, že tomu tak není.

huhu 11.10.2007 16:19

Re: Paroubek je víc demagog a lhář než blbec

Paroubek je demagog ala Hitler, Gottwald či Sládek nebo Rath a Fico. Taky ví, že mluví k blbům, kteří věci nerozumí a předkládá paargumenty, aby ty blby poštval proti svým protivníkům a na zádech blbů se dostal k moci. Nakonec to vždy nejvíce odnesli právě tito blbci. Jak v Říši, tak CCCP i ČSSR.....

Kubeš 11.10.2007 17:05

Re: Re: Paroubek je víc demagog a lhář než blbec

Bohužel, je to tak. Kromě toho si socani podpláceli voliče (blby) různými pastelkovnými a pod., naštěstí jim to o chlup nevyšlo, s potěšením si vzpomínám na Paroubkův projev po volbách jak byl vztekem bez sebe.

odborar 11.10.2007 14:09

Pan Paroubek občas je mimo realitu..

Nedivím se, jistě se na tom podepisuje euforie z mladé přítelkyně, která by ovšem zkušenému politikovi neměla zastřít soudnost, neboť by se mohl stát politickým blbem v případě  tabulek ČSÚ. Viz: Makroekonomické údaje ČSÚ: Státní dluh  v % HDP počínaje rokem 1995-2006.% ..10,59,29,69,811,013,214,716,119,121,023,124,9

Paroubek opravdu tak senilní? ;-D

odborar 11.10.2007 14:15

Re: Pan Paroubek občas je mimo realitu..

rozklíčuji: 1995-10,5%, 1996- 9,2%, 1997-9,6%, 1998-9,8%, 1999-11%, 2000-13,2%, 2001-14,7%,2002-16,1%,2003-19,1%, 2004-21 %, 2005_23%,2006-24,9%, .10,59,29,69,811,013,214,716,119,121,023,124,9

čtenář zdrojů 11.10.2007 15:46

odbořáři,

když vroce 1998 socani přebírali po modrácích vládu, byl vládní dluh 300 miliard, což ovšem dělalo 15% HDP. Loni byl dluh 904 mld. což dělalo 30,2%. V procentech tedy zasekli socani to samé, co modráci. Největší státní zásek do pokladny udělala vláda a ostatní rozpočty v roce 1995, a to 197 mld.Kč. Tehdy vládl socan Klaus. Tehdy sice státní rozpočet skončil v přebytku 13 mld. ale ostatní vládní finance zasekly dluh víc jak 200 mld. Oficiálně to ale bylo jako dluh vykázáno až po vstupu do EU. Do té doby se to maskovalo.

I tyto údaje najdeš na stránkách ČSÚ, Odboráři.

Ladislav N. 12.10.2007 0:03

Re: čtenář - ignorant zdrojů IP: 88.146.47.xxx

Klausova vláda končila s vládním dluhem 210 mld. Kč (po komunistech přebírala 180 mld. Kč dluhů). Takže žádných 300 (a spočítejte k tomu nárust zadlužení na 1 rok vládnutí - z tohoto pohledu je období vládnutí ČSSD naprostou katastrofou...)

Slava 11.10.2007 12:42

Není nad věcnou argumentaci, že Huhu?

s takovým nadšením hájit evidentní nesmysly do roztrhání těla, to chce opravdu charakter a nezdolného ducha hodného zapáleného komunisty padesátých let. Vy jste taková modrá rádobypravicová Anna proletářka.

huhu 11.10.2007 16:03

Re: Není nad věcnou argumentaci, že Huhu?

jaké nesmysly konkrétně ?

janoryna 11.10.2007 12:39

a taky se na základě podnětů ods změnil v roce

1998 způsob počítání. do té doby se tam nepočítaly dluhy státních bank. takže socani tímto způsobem zadlužili stát během jednoho dne o 300 miliard Kč.

Slava 11.10.2007 12:45

Re: a taky se na základě podnětů ods změnil v roce

To byl dluh pouze jedné banky, tuším že České spořitelny.  Takže v součtu ekonomických úspěchů klausových vlád by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho.