30.6.2022 | Svátek má Šárka


Diskuse k článku

POLITIKA: Jak definitivně ukončit debatu o platech politiků

Existuje jedno téma, které se s železnou pravidelností opakuje a které se vždy zcela spolehlivě vrací na politické kolbiště těsně před volbami. Oním tématem jsou platy politiků. Kdyby náhodou někdo netušil, kdy se konají volby, vězte, že pokud se mluví o platech politiků, jsou očividně za dveřmi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.9.2020 13:42

Nelze si představit ani v horečnatém snu, že by jakýkoliv volený zastupič a zákonodárce na něco takového kývnul. Tak blbí, aby se zbavili kontroly nad růstem svých příjmů přece jenom nejsou.

A i kdyby náhodou jo, soudci, jichž by se to taky dotklo, by ruce usoudili, že návrh je protiústavní a smetli by jej že stolu. Tady nejde o cizí, ale o vlastní prachy!

Š. Hašek 3.9.2020 15:55

Jo, jo!!!

Neumím si představit tu ústavu, kde by bylo zakotveno, že jim platy bude určovat komise sta řádných občanů. Vybraná počitadlem z těch co makají, nemají dluhy, neplivají na chodník a nenašlo by se na ně ani ošahávání dívek .....

Ti by napsali údaj na papírek, tajně, potom by se to zprůměrovalo.

Já bych tam napsal 79 999, 99 Kč brutto. Žádný auto, maj vlak. Žádný diety, aspoň by netloustli. Plnicí pero by odevzdávali proti kauci. Pokud by nebyly dluhy dal bych jim na konec mandátu týden dovolené v Luhačovicích gratis (s jednou partnerkou, nezjišťoval bych v občance).

Jo, a nejmenší a nejvyšší cifra se škrtá.