5.12.2020 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

POLITIKA: Ideologie a dohody

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
EmilXX - pamětník 10.1.2007 20:15

No, já třeba do zákulisí politiky roku 1997 nevidím, ale na histerickou

reakci V. Havla poté, co plány "pučistů" zkracovaly si vzpomínám velice dobře. Byl zhnusen tím, že si Jan Koukal dovolil svolat demonstraci na Klausovu podporu a volal po jeho demisi...

Roman 10.1.2007 18:35

Re: kecy

Zbytečně to prožíváte.Od koho dostali bolševici první pozvání na hrad? Tady je počátek jejich legimitizace. Existence bolševiků  většině politiků vyhovuje. Dá se s nimi udělat jak výhodný obchod, tak případně podle potřeby proti nim mobilizovat. (nebo, že by "mobilisovat")

vládík 10.1.2007 16:01

Re: Proboha jaká transparentnost, pokus odstranit Klause

Na důvody, které vedly k "Sarajevu" reagoval i pan Zieleniec (píše se to tak?). A nikam nepřestoupil. Byly to tedy důvody jiné, než Klausem (a jeho plačící rodinou na Václaváku) uváděné.

PRASI DENT 10.1.2007 15:53

Re: Re: Re: milá pani

 Klaun na Hradě z vůle bolševika mohl a měl usilovat o tři  pokusy k sestavení vlády a druhou šanci dát socialistům, čímž by umožnil zřejmě urychlené, předčasné volby....Pokud bych byl ovšem škodolibým, pak si tím také zadřel notnou třísku i když se zdá být vůči tomuto zadírání již obrněný....Kdo chce,  ten mému termínu rozumí i když není podle vašeho gusta...To víte, v té frontě na kulaté škatule, jako vy jsem asi nestál.....

Lojza Kohos 10.1.2007 15:37

Re: Re: Re: Re: Re: vazena pani Jaklova

Topolánka je teď třeba podržet, a to i za cenu skřípání zubů, nebo se vracíme šupem před rok 1989, což nám jasně předvádí Paroubek s Filipem. Pochopili to i ve Straně zelených a dá-li Pánbůh, pochopí to při hlasování o důvěře Topolánkově vládě přes všechny její chyby i pár sociálních demokratů, kterým ještě zbylo trochu zdravého rozumu, občanské hrdosti a zodpovědnosti za další vývoj v ČR. Opozice složená z ČSSD spolu s KSČM je rozhodně zdravější alternativa pro zemi, než jejich vláda. Dokonce i pro ně samé to bude "léčivé", jako to bylo léčivé pro ODS, kde aspoň začal proces rozluky se "starými Klausovými šibaly". Jen tak dál.

Jára Kára 10.1.2007 15:28

Re: Proboha jaká transparentnost, pokus odstranit Klause

Čtenáři by jistě přivítali, kdybyste se nám, Stredocechu, nějak blíže pokusil popsat Havlovu roli v tzv. Sarajevském atentátu. Blábolů k pobavení není nikdy dost ! Připomínat vám, že  tzv. Sarajevský atentát (Václav Klaus si vždy potrpěl a dodnes potrpí na podobná vzletná a zároveň idiotská slovní spojení)  byl pouze reakcí na tehdejší gaunerské praktiky při financování ODS, je asi zbytečné !

Globox 10.1.2007 15:26

Re: Re: milá pani

zImo vy chudáčku. U vás je mačkání kláves rychlejší než myšlenka (tedy pokud nějaka vůbec je). To obsedantní slovíčko Klaus vás jednou zabije.  

A ..znemožnil včasné předčasné volby.. je taky povedené spojení. Nestál jste náhodou v jiné frontě když se rozdával rozum??

portwyn 10.1.2007 15:04

Re: Re: kecy

A zas ten podvraťácký mýtus o pravicových Zelených. Máte recht, v téhle vládě budou jen jako čertovo kopýtko :-(

portwyn 10.1.2007 15:01

Re: Re:

Máte naprostou pravdu - bohužel.

Stredocech 10.1.2007 14:23

Proboha jaká transparentnost, pokus odstranit Klause

za jeho nepřítomnosti ve stylu soudruha Brežněva v neblahé paměti??? No a členská základna si to ve své většině nenechala líbit. 

Mistrem zákulisních jednání byl Havel, nikoliv Klaus. A on stojí za Sarajevem, Ruml se z věrnosti jemu sám znemožnil.

Jiřik 10.1.2007 13:51

Oprava

... z 51,5% levici...

Jiřik 10.1.2007 13:50

Re: kecy

A co myslíš, je současný předseda vlády a strany Topolánek šibal nebo není? Používá stranu jako výtah k moci nebo ne? Jak se chová ke svým ideovým a ideologickým souputníkům, kteří mu stavěli volební program?

P.S. "Občané volili pravici" - no, když kouknu na červnové volební výsledky, občané volili z 51,5 % (ČSSD, KSČM, SZ), potom 37,5% pravici (ODS, SNK-ED) a nakonec 7,2 % střed (KDU-ČSL)...

John 10.1.2007 13:46

Re: Re: Re: Re: vazena pani Jaklova

Přesně tak.

Jiřik 10.1.2007 13:41

Re:

"Strana zelených je pokus, který nevyšel. "  - ale vyšel, právě že vyšel, a zatraceně vyšel. Ze šesti poslaneckých křesel vykřesat ještě další čtyři ministerská, to je hooodně dobrý výsledek pokusu ;-) děkujeme hlavně paní Au ;-P

Joska 10.1.2007 13:25

kecy

Komunisty volí extremisté a na levici by pak měla být jediná demokratická strana, o jejíž demokratičnosti začínám pod vedením Jirky pochybovat, ČSSD. A´t chcete nebo ne, občané volili pravici, protože touží po změně. A do toho přijde Jirka a udělá to, co si nedovolil dosud nikdo předtím - zcela legimitizuje bolševiky, tedy právě ty, kteří nám "zařídili" naše životy za oponou. Kdyby byla tato společnost dostatečně vyspělá, Jirka Paroubek by už dávno dělal zpátky účetního v nějaké restauraci.

Co se týká "Sarajeva", tam zdaleka nešlo o rozpory v ideologii, ale o rozkol mezi pohledy na politiku, jako věc transparentnosti (Pilip, Ruml) a tzv.šibalstvím (Klaus a spol). Takže tady jste hodně vedle.  Topolánek v podstatě pokračuje ve snaze výmýtit toto "šibalství" ze strany, proto se všemožní šibalové všech stran i nestran tak hlasitě ozývají a bojí. V tom M. Topolánkovi přeju úspěch.

Jára Kára 10.1.2007 13:09

Re: Proč došlo k Sarajevskému atentátu?

Prosím, pane (paní?), nenuťte mne svým neuvěřitelným blábolem nazvat vás idiotem! K "Sarajevskému atentátu" došlo proto, že vyšly najevo gaunerské manýry a praktiky ohledně financování ODS !!!

Historik 10.1.2007 12:49

Re: Re: Strana zelených je pokus, který nevyšel.

Např. financování "Jihočeských matek" ze ZAHRANIČÍ.

Historik 10.1.2007 12:47

Re: Stokrát opakovaná lež o dvou klíčích k vládě

Topolánek se svou koalicí potřebuje jednoho přeběhlíka, Paroubek po spojení s komunisty rovněž. To není lež, to je matematika.

Jde o to, kdo z nich už ty přeběhlíky má a kolik...

Jinak, vůbec se nedivím, že M. Zeman doporučil ČSSD trojkoalici tolerovat. Počítá s tím, že spojenectví se zelenými a ústupky jim učiněné znemožní ODS před velkou částí jejich voličů.

Historik 10.1.2007 12:43

Jakákoliv dohod ODS - ČSSD je lepší, než mít va vládě

lidi jako Kuchtová. ČSSD by část peněz rozdala svým voličům, zelení je vyhodí doslova z okna v rámci své zločinné ideologie.

Kdo chtěl vědět, jak bude vypadat nacismus, mohl si namísto oportunních projevů přečíst Mein Kampf.

Kdo chce znát cíle zelených, ať si přečte Kellera s jeho venkovskými komunami, které ze všeho nejvíc připomínají Pol Pota. Ale dokonce ani Pol Pot nechtěl omezení počtu lidstva na zlomek současné hodnoty (např. 50 miliónů lidí na celou zeměkouli), jak to v rámci "rozvoje mimolidských forem života" hlásají "hlubinní ekologové."

oakman 10.1.2007 12:19

Pani Jáklová

máte pocit, že program rudé pakáže, ve své rudé či oranžové podobě by byl výhodnější?? Pro ODS ne, nicméně by vám zajistil rodinný rozpočet na další presidentské období. To je také vše, o co vámdvěma jde, ono to jinak ani nejde. Tak dále zpívejte a tančete, jak Václav píská - ale už s tím neotravujte veřejnost. Nebo, žeby povinný chvalozpěv či blasfemie týdne?

VLK 10.1.2007 12:16

Re: Re: Re: vazena pani Jaklova

Za Klause jsem ODS nevolil, ted jo.

Sumo 10.1.2007 11:40

Stokrát opakovaná lež o dvou klíčích k vládě

Volby 2006 mají jednoho vítěze - ODS. Druhý v pořadí nemá klíč k vládě, ale v tomto případě možnost - po veřejném spojení s KSČ - pomocí lží obstruovat vznik vlády. A zakrývá to hlavní lží - že díky výsledkům voleb má právo na právo na svůj díl na moci - kterou opakuje tak dlouho, až se pro některé hlupáky stala pravdou.

Jen pro ilustraci, když Paroubek po volbách řekl, že bude požadovat třetí pokus o sestavení vlády pro sebe ( rozuměj pro sebe a KSČ ), byl k smíchu. Po osmi měsících opakování se to někteří hlupáci papouškují po něm jako by na to snad měl mít i právo.

vládík 10.1.2007 11:34

Re: Strana zelených je pokus, který nevyšel.

Je pravda, že strana zelených (jako každá mimoparlamentní strana) neměla na kampaň nám ukradené milióny. Milión za každého poslance (malinko méně - jak poslanci demokraticky očúrali Ústavní soud) a 70 Kč za každého svého voliče.  Já nevím jak vy, ale já to považuji za peníze sakra špinavé.   Jen by mně zajímalo, jaké zkušenosti s úplatností mají všichni ti politici, denuncující stranu zelených (většinou "rathovsky" - bez důkazů), jen proto, že jim překáží.

vládík 10.1.2007 11:29

Chybí podstatné konstatování

O kolik bude muset (až tlak Klause a Béma zvítězí) ODS ustoupit v koalici s ČSSD. A vsaďte se, že - především v programových otázkách - nesrovnatelně více !!!.  To zřejmě autorce ani jmenovaným politikům až tak vadit nebude. Srovnej např. výsledky koaličních jednání v Rakousku - je Topolánkovo jednání méně úspěšné? Nikoliv. Jen pro někoho není tím správným směrem.

Emil 10.1.2007 10:50

Re: Strana zelených je pokus, který nevyšel.

Podle slovníku nejste náhodou p.Sinkanič nebo si na něj jen hrajete?

PRASI DENT 10.1.2007 10:05

Re: milá pani

 Vysvětlit je nutno především rošády, které kLaus a spol. podniká, čímž znemožnil včasné předčasné volby a nyní se opět staví do pozice ochránce,zachránce atd.......

Jan Daniel 10.1.2007 9:49

milá pani

Vaše slovní cvičení je jen blábolením dokud nám s Klausem nevysvětlíte koho podle vás reprezentuje velká koalice ODS-ČSSD a její ideologie koryt a kradení. Vyložte mi, jako voliči ODS, v čím zájmu (kromě Klausova zájmu na znovuzvolení) je tato alternativa k trojkoalici. Děkuji. 

Brmboš 10.1.2007 9:43

Strana zelených je pokus, který nevyšel.

To co předvádí strana zelených je v rozporu s elementárními pravidly slušnosti. Jen v této zemi je možné, že strach překabátěných antikomunistů donutí pár překabátěných novinářů a další média k tomu, že udělají zadarmo Bursíkovi a jeho kašparům takovou reklamu, že pokud stejné by dostal např Pravý Blok tak je v parlamentě také. Co je nejhorší, kde se vzaly na tuto  cizáckou kampaň peníze? O tom by nám mohl povídat např. exprezident a jeho kancléř nebo také Kuchtová.  Strana zelených u nás byla nainstalována jako pátá kolona a proto se dostal do čela nový Emanuel Moravec blahé paměti a začal lidi přesvědčovat, že má nový recept ne naše neduhy a ten leží v Rakousku.

terra 10.1.2007 9:41

Re: Re: vazena pani Jaklova

Nicku Hubený, nevolím ODS ze západního teploučka, ale s mirou si - s drobnými výhradami - dovolím souhlasit. A BTW: dehonestovat pisatele příspěvku není argumentace, byť ze středoevropského chládku. Hodnotím jako velmi slabé.

jerry 10.1.2007 9:27

Ideály Unie svobody

se ukázaly v plné nahotě v osobě jejího posledního předsedy Pavla Němce.Toto neskutečné individuum, které si za státní peníze kupovalo drahý alkohol a doutníky a protelefonovávalo obrovské sumy, aniž by aspoň předstíralo práci, dokázalo, že když máte drzost, tak u nás můžete všechno.