17.2.2020 | Svátek má MiloslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Hůř v Praze už dlouho nebyloŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 26.3.2018 21:06, přehled diskusí

Čtu tady nářky, zřejmě Pražáků..:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.3.2018 21:06

tak pro či proti ČT se svolávat umí. Proti Zemanovi taky. Tak proč to nedokážou i ptoti té radnici ?

Co čekat od pomatené ženštiny,:
Autor: L. David Datum: 26.3.2018 19:35

která vidí své poslání v pochodování v čele průvodu homosexuálů, spolu s dalším záškodníkem - americkým velvyslancem - nějakým Shapirem neblahé paměti.

Snad paní Krnáčová někdy skončí,:
Autor: J. Kyselková Datum: 26.3.2018 18:40

Prahu nezná a na její problémy nemá. S metrem se nehlo, doprava -pech, změnily se čísla a trasy tramvají i cedulí. Je to útok na inteligenci Pražanů. Vznikly zákeřmé zátarasy a modré zóny. Pražský magistrát je spíše pohřební ústav upachtěných kravaťáků.

Čekám, zda bude splněn slib paní primátorky, že bude dokončena Šlechtova restaurace ve Stromovce.

To je ale debil!:
Autor: A. Alda Datum: 26.3.2018 16:36

Hůř v Praze ještě nebylo?

Kdo tohle tvrdí, nebyl být propuštěn ze ZDŠ ve třídě deváté, ale maximálně tak šesté.

Re: To je ale debil!:
Autor: V. Kain Datum: 26.3.2018 17:56

Neměla pro tuto funkci vůbec předpoklady.Ale byla to Babišova kobylka a ten má zásluhu na tom,že tato figura dělá primátorku.Už jenom její předvádění se v uchylném gay-parade.

Byl jsem pražák:
Autor: F. Kusák Datum: 26.3.2018 15:41

a teď už, zaplaťpánbůh, nejsem. Ale tak jednoduše jako autor to zas nevidím. Asi proto, že jsem mnoho let dělal investičáka ve fabrice a proto vím, že za pár let ve funkci toho moc nezměníte. Je to dlouhodobá a koncepční snaha věci zlepšovat. Pokud bude panovat rozpor mezi městskými částmi a magistrátem, pokud bude mít primátor nebo starosta svázané ruce a hlavní slovo budou mít radní a vlivní úředníci, nic moc se nezmění. A. Krnáčové se nezastávám, ale vzpomeňte na pseudoproblémy s Blankou nebo proč nebyl Pražský okruh dávno dobudován či proč končí trasa A metra už v Motolské nemocnici atd. atd. Svádět to jen na jednoho primátora, na současnou pražskou koalici, je úplně mimo mísu a dost nespravedlivé. Jestliže pražané uvěří, že přijde nějaký spasitel a ten problémy během jednoho volebního období vyřeší, pak se nevyřeší vůbec nic. Asi by bylo třeba více občanské angažovanosti, více tlaku na zvolené politiky a nenaslouchat jen slibům těch nebo oněch právě před volbami.

Ty poslední 4 věty tesat do kamene!:
Autor: J. Lepka Datum: 26.3.2018 13:16

Ovšem situace se zlepší, až i v Hornej Dolnej pochopí každej strejda, že závist na hostinskýho, že má lepší auto, jim blahobyt nepřinese a přestane podporovat toho žvátoru.

Re: Ty poslední 4 věty tesat do kamene!:
Autor: J. Novák 801 Datum: 26.3.2018 13:32

Specifický problém Česka je ale v tom, že strejda v Hornej Dolnej se nechce mít líp, nepotřebuje blahobyt, ale rozhodně taky nechce, aby se měl lépe a blahobytněji ten hostinský. A právě tohle mu Bureš slibuje a proto ho podporuje a podporovat bude.

Proto se celý svět modlí: "Pane Bože, dej mi kozu!", jen Češi: "Pane Bože dej, ať sousedovi taky chcípne koza!"

:
Autor: R. Tichý Datum: 26.3.2018 10:45

Je nutni vyhazet uredniky ze vsech urovni spravy zeme. Tak 200-500 tisic. Trh prace je snadno pojme. Penize nechat tem kvalitnim, kteri tam zustanou.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 26.3.2018 11:18

To je marný, pokud zůstanou příliš početné, podrobné a škodlivé zákony a nařízení. U těch je nutno začít, pak teprve má cenu vyházet úředníky.

Re: :
Autor: J. Lepka Datum: 26.3.2018 13:14

Tak. Praha má v rámci republiky naprosto individuální stavební zákony. Jen malý příklad (aspoň podle toho, co jsem se doslechl): po celém státě stačí k vytvoření jednosměrky v tzv. obytné zóně šířka 6,5 metru, v Praze 8 metrů. Na lepší časy se zablýsklo, jak se na radnici rozhádali Krnda se Stropnickým a i na Prahu se začaly vztahovat celorepublikové zákony. Žel nevydrželo to.

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 26.3.2018 13:53

Nerad bych se pletl, ale nejsou to zákony, nýbrž pražské vyhlášky; nepochybně v souladu se zákonem. Ve výsledku je to samozřejmě rozdíl naprosto formální.

Vámi uvedená čísla jsou mi ale podezřelá. Šířka jízdního pruhu (jste povinen ho zachovat při parkování) je 3,0m (na dálnici 3,75m). Takže k těm 6,5m nejspíš dojdete za předpokladu podélné parkování (tuším 2,4m) + chodník. A jestli "Praha" povinně předpokládá parkování po obou stranách, jste na osmi metrech bez chodníku (spekuluju, opravdu nejsem projektantem silnic). Nebo ten 1,5 metrový rozdíl znamená jeden pohodlný "pěší pruh" na chodníku na každé straně (60 cm široké jsou ty nejužší záchodové a podobné dveře, které znáte). To nespekuluju, to vím :-).

Google mi bez velkého hledání nabídl: http://fast10.vsb.cz/krajcovic/!kombinovane/!dopravni_a_vodni_stavby/pomucky_k_reseni/pdf/MISTNI_KOMUNIKACE_KOMBI.pdf.

Re: :
Autor: I. Novák 763 Datum: 26.3.2018 14:18

Přesně tak. Ona totiž každá, vždy tolik médii opěvovaná, novela stavebního zákona, údajně mířící ke zjednodušení stavebního řízení, vydání povolení v praxi jen více zkomplikuje. Autor ohánějící se ústavou by měl vědět, že zákon sice vydává parlament, ale jeho provedením pověřuje vládu. Ta pak k němu vydá prováděcí předpis s podrobnostmi stále nových požadavků a teprve podle něj úředníci postupují. Zpravidla v tom předpise mají i legální prostor pro svoji další iniciativu a lidovou tvořivost. A tak i k povolení postavení kurníku roky běží, vážení.

tentorát Mládek střílí na špatný terč:
Autor: M. Šejna Datum: 26.3.2018 10:04

Krnáčová svůj výrok pronesla v souvislosti s Liběňským mostem, za který opravdu nemůže. Největším kritikem zbourání mostu a výstavby nového byli a jsou památkáři a pak jistý starosta Prahy 7.

Korupce v Praze opravdu bují. Napřiklad je veřejným tajemstvím, že všechny developerské projekty v Praze 8 schvaluje sám starosta Petrus (člen ČSSD).

Neschopnost rychle a snadno stavět je způsobena Stavebním zákonem, který umožňuje každému blbovi napadnout jakékoli stavební řízení. S tím Krnáčová nic neudělá, protože tohle vymysleli v parlamentu a evidentně jim to vyhovuje.

Re: tentorát Mládek střílí na špatný terč:
Autor: M. Vondráček Datum: 26.3.2018 10:37

Vám , jak se zdá se ty koblihy ještě nepřejedly :-)

Re: tentorát Mládek střílí na špatný terč:
Autor: F. Kusák Datum: 26.3.2018 15:48

Méně invektiv a více argumentů, ale jak je vidět, ty nemáte a tak jen útočíte. Běžte si sednout do zastupitelstva nějaké obce (a v malé obci se to většinou dělá zadarmo), tedy před tím Vás někdo musí zvolit, a po čtyřech letech skládejte účty občanům - voličům. Jsem zvědav jak pak budete mluvit.

Slovenka Krnáčová má Pražany za zpovykané a :
Autor: K. Janyška Datum: 26.3.2018 9:39

a oni jsou z toho trochu zmateni. Pak je v Praze zmatek, to je jasné.

Dobře jim tak, nemají zločinoidní ANO volit, nenažranci, myslící si, že jim Babiš něco ze svého, podle mne zhusta nahradeného, majetku dá... Dzp.

Re: Slovenka Krnáčová má Pražany za zpovykané a :
Autor: F. Kusák Datum: 26.3.2018 15:53

Jo, to takový Böhm, to byl kabrňák. Jen srovnejte "lítačku" s "Open kartou". A taky Olympiádu v Praze jsme mohli mít, to by pak byla druhá a mnohem větší "Blanka".

:
Autor: R. Tichý Datum: 26.3.2018 8:02

Je nutni vyhazet uredniky ze vsech urovni spravy zeme. Tak 200-500 tisic. Trh prace je snadno pojme. Penize nechat tem kvalitnim, kteri tam zustanou.

je to bída:
Autor: T. Kohout Datum: 26.3.2018 0:08

Je nepochopitelné, že masy ANO tolik milují, přestože právě kde ANO vládne se nemaká. Praha, dálnice. Mají jen toho svého Babiše, co zhypnotizoval masy.

Re: je to bída:
Autor: M. Gavlák Datum: 26.3.2018 8:44

Masy? ANO v posledních volbách volilo necelých 17% oprávněných voličů (k volbám přišlo necelých 66% voličů a z nich ANO volilo 29%). A to hlavně mimopražských. V komunálních volbách dostane ANO v Praze pořádně na zadek...

Re: je to bída:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 26.3.2018 9:05

Typická manipulace. Kolik % oprávněných voličů dalo svůj hlas druhé nejsilnější straně?

Re: je to bída:
Autor: B. Rameš Datum: 26.3.2018 10:35

Proč manipulace? Výpočet zhruba souhlasí - já bych tedy odhadl kolem 19% voličů ANO z celkového počtu oprávněných, ale to je celkem nepodstatné. Autor nezpochybňuje vítězství ANO, samozřejmě že dostalo nejvíce hlasů, jen polemizuje s termínem "masy". Já tedy moc netuším, co se za tím názvem skrývá, a nemám ho již z dob bolševismu rád, ale když už bych si měl něco představit, tak by to bylo jistě více než poloviční zastoupení vzhledem k celku.

Re: je to bída:
Autor: P. Lenc Datum: 26.3.2018 10:26

A ona Krnáčová není ANOnistka?

Re: je to bída:
Autor: P. Kmoníček Datum: 26.3.2018 8:50

Pro mne také nepochopitelné.