1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

POLITIKA: Hradní retro

Mám asi tisíc výhrad k metodám použitým v kampani. Nelíbí se mi unfair styl, ani mlžení kolem jejího financování. Nelíbí se mi necudnost pana Šloufa, který to vše zařídil. Nelíbí se mi, že má na Hradě sedět člověk, který manipulace a lhaní dlouhodobě pokládá za legitimní prostředky k dosažení svých cílů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 29.1.2013 22:39

Re: ... a proč měl být zvolen Kadel ?

Ač špatně chápeme, alespoň většina.

M. Prokop 29.1.2013 22:38

Zřejmě si "Evropanka" neuvědomuje,

jak odpudivé je Schwarzenbergovo "evropanství".

Zemanovo také, ale ten to kamufluje úspěšněji, navíc jeho voliči jsou přece jenom méně uvažující, v celkovém průměru.

P. Skřivan 29.1.2013 20:22

Re: Milá autorko, nemůžu jinak reagovat než -

Už dejte pokoj. Už máme zase další vládní krzi, tak se Kadel může pochlapit. :-)))

P. Skřivan 29.1.2013 20:20

... a proč měl být zvolen Kadel ?

Protože je rakouský kníže ? ... nebo tak skvěle a s tolika skandály vládne s Kalouskem ? :-)))

Jezevec z Vysočiny alespoň nemá alespoň v úmyslu nám vysvětlovat, že Benešovy dekrety špatně chápeme ... .

J. Boleslav 29.1.2013 18:08

Re: hlavně lžete vy slečno rádoby novinářko

Opakování - matka moudrosti?

J. Boleslav 29.1.2013 18:08

Re: Souhlas.

Souhlas, až na toho sympatického fízla.

J. Boleslav 29.1.2013 18:07

Re: Jestli je podle vás

Podle čeho usuzujete, že je Zeman levičák? Ten si na levičáka pouze s úspěchem hraje, protože mu to jde do karet.

J. Boleslav 29.1.2013 18:06

Re: Naděje ?

Panka taky zachvátila lidi, pro které kníže představoval naději, že se do politiky vrátí slušnost. Místo toho naopak přibude hulvátství a lži, z Hradu mocně generované a živené.

J. Kanioková 29.1.2013 16:50

Milá autorko, nemůžu jinak reagovat než -

Gratuluji MF Dnes, iDnes, Komárkovi, ČT i umělcům ke zvolení Zemana

Poděkujte jim !  Jejich běsnění naštvalo dost a dost lidí !  Právě toto NEBYLO změnou, právě toto jsme si užili až až za totáče !  Lidi jsou na manipulaci přecitlivění...

Kdo seje vítr, sklízí bouři.

Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.

P. Schuh 29.1.2013 14:53

Re: Zase se dělíme?

Souhlasím s Vámi.

P. Schuh 29.1.2013 14:51

Naděje ?

Všichni chtějí změnu. Někdo si myslí, že ji přinese Zeman někdo Kníže. Většina volila Zemana. Kdo nakonec měl pravdu, ukáže čas.....

Ikdyž ta panika jaká se zmocnila vládní sebranky a jejich nohsledů po volbách je dobrý příslib do budoucna....

R. Langer 29.1.2013 14:45

Re: Lidi o nějakou evoluci a radikální změny ve skutečnosti vůbec nestojí?

Ano, někdo si to dodnes skutečně myslí i o totáči... :-(

J. Vyhnalík 29.1.2013 14:44

Problémy s pamětí má paní Evropanka

Před 15 lety u nás nevládla žádná jednota, i pidistraniček bylo zhruba stejně jako dnes. Politické podrazy se dělaly i tehdy, jenom snad nebylo tolik lidí, kteří si dobu před 15 lety nepamatovali.

Naši minulost nám dnes malují média, a ta zdánlivá jednoduchost minulosti, kterou vidí autorka je způsobena tím, že média všechno zjednodušila pomoci nálepek, kterými minulost přelepila.

Politiku a politiky, budeme mít takové, jaká pro ně stanovíme pravidla. Naprosto naivní je představa o tom, že přímá volba znamená, že za presidenta budeme volit ty nejlepší. Ne, přímá volba znamená, že za presidenty budeme volit obratné řečníky (demagogy). Rozhodující nebude to, zda kandidáta hodně podporuje nějaká skupina lidí, ale to zda dokáže oslovit lidi napříč společností.

Pokud chceme lepší politiky, musíme se pokusit vymyslet způsob, který ve volbě zvýhodní výrazné a silné osobnosti. Pokud jsme zavedli masovou volbu, nedivme se, že dostáváme masového presidenta.

R. Langer 29.1.2013 14:44

Re: Míšo, neblbni...

No to určitě... :-D

R. Langer 29.1.2013 14:26

Jestli je podle vás

Zeman naoko levicový, tak potom Schwarzenberg je naoko pravicový. Ve skutečnosti jsou to oba levičáci jako poleno...

P. Zelenka 29.1.2013 14:13

Co jsme my, budete i Vy

Tento text bývá často nad vchodem na hřbitov a je to krutě trefné. Mládí nechápe senilitu stáří, ale po čase se pouze přesune do této kategorie. Tedy každý miluje retro. Lidská mysl totiž účelově vytěsňuje špatné prožitky a upřednostňuje ty dobré. Jednou poznáte.

Je obecně známo, a říkal to již kdysi pan Zeman, že průměrné IQ člověka je 100, což není žádný zázrak z pohledu výkonnosti a schopnosti a více jak polovina lidí je pod hranicí IQ 100. Potom stačí kvalifikovaně se zaměřit na tuto voličskou třídu a přesvědčit je. Mohly obě strany.

Co však považuji za důležitější, více než zda volí hloupý proti chytrému, starý proti mladému, nacionalista s vlastencem proti monarchistovi či eurofederalistovi, ale to, že voliči volí hrubost a neslušnost, dokonce nevidí či nechtějí vidět účelové lži. Zatím převládá názor, že účel světí prostředky, ale to je dvousečná zbraň!

Nemějme strach, tyto špatné prožitky vytěsníme, ale jen do doby než "budeme my, co jsou oni" na hřbitově.

M. Jelínek 29.1.2013 14:00

hlavně lžete vy slečno rádoby novinářko

hlavně lžete vy slečno rádoby novinářko

P. Zelenka 29.1.2013 13:41

Re: Vida, zase jedna chytrá mladá dáma!

Umíte jen urážet nebo umíte argumentovat v duchu tolerance a slušnosti?

K. Luboš 29.1.2013 13:20

Re: Míšo, neblbni...

No a co když Zeman odvolá Nečase?

T. Czernin 29.1.2013 13:18

Míšo, neblbni...

tohle není presidentská republika a Zeman není Hollande. Jeho slova mají sice nyní poněkud větší váhu danou vítězstvím ve všelidovém hlasování, ale to je tak vše...

K. Luboš 29.1.2013 13:12

Lidi o nějakou evoluci a radikální změny ve skutečnosti vůbec nestojí?

A proč by vůbec měli stát? Pamatujte si, že každá změna je jenom změnou k horšímu. A tak každá „za_sraná doba“ se po 20 letech stane „starými zlatými časy“.

V. Mlich 29.1.2013 12:37

Jaká, proboha, změna by příšla s knížetem?

Akorát by si celý svět tropil z Česka žerty, že nemáme mezi sebou ani presidenta, musíme volit cizáka. Jinak budou oba lézt do Bruselské zadnice úplně stejně, Zeman možná trochu méně, přece jen tam nemá žádné bilderberské kamarády, ale to se poddá. I problémy se zádama při kladení věnců mají oba zhruba stejné. Nebo myslíte tou kýženou změnou to, že kníže by do ČNB jmenoval své bilderberské kámoše, kdežto Zeman ji narve keynesiánci? Nebo jste snad čekala, že kníže bude dávat milosti vašim zavřeným kamarádům, kdežto Zeman "vše při starém" sliboval, že nebude dávat milosti vůbec? (Tomu nevěřím)

K. Frauknecht 29.1.2013 12:32

Re: nejde ani tak o retro.

Naprosto nesouhlasím s prvními dvěma řádky, ale to neznamená, že Vás chci zesměšňovat či pomlouvat, jen mám jiný názor. Doufám, že nežádáme kontinuitu (rozkrádání našich peněz, umělé vytváření úřednických funkcí, které nás jen stojí další výdaje, obsazování často významných postů nekompetentními aparátčíky, neprůhlednost finančních toků......). Volba to nebyla osudová, byla to, myslím, volba "negativní" - v obou táborech se volilo menší zlo. V tom vidím zásadní problém - nebylo koho volit.

K. Frauknecht 29.1.2013 12:19

Re: Vida, chcíplej delfín

a umí psát.

Š. Šafránek 29.1.2013 11:15

Souhlas.

U nás v obci byl ten poměr o něco příznivější (5:3 pro Zemana), a myslím si, že je to maximum, co lze od našich občanů očekávat. Ze seriálu Vyprávěj jsem viděl asi 3 díly a přišly mi hodně divné a nevěrohodné, ač se autoři evidentně křečovitě snažili o faktickou autenticitu. Ale proč mluvit o Vyprávěj, když na TV Barrandov znovu běží 30 případů majora Zemana. A nikdo mi nevymluví, že shoda jména prezidentského čekatele se sympatickým fízlem Miloškovi pár procent nepřidala.

M. Hoblík 29.1.2013 11:07

Vida, zase jedna chytrá mladá dáma!

A zapomněla ještě připomenout, že jsme tenkrát neměli mobily ani tablety. Zapomněla ve své pitomosti!

P. Trčka 29.1.2013 10:25

Dobře a s citem napsáno

  Autorka článku velmi pěkně a s citem pro věc ve svém článku popsala situaci. Souhlasím s vámi paní autorko. Občané rychle zapomínají a bohužel věří různým polopravdám, překrouceným argumentům (viz. vyjádření pana Schwarzenbergra o Benešových dekretech) a dalším unfair výpadům.  Souhlasím s vámi i v tom , že lze dovodit, jak se bude politika vyvíjet a kam se bude republika ubírat. Osobně z toho velkou radost nemám. 

J. Němec 29.1.2013 8:27

Zase se dělíme?

Hrozně se mi líbí, jak se zase dozvídáme, že ti, kdo volili nějakého kandidáta jsou chytří, vzdělaní a já nevím co a druzí jsou sentimentální zapomnětliví hlupáci.

Posledně vyhráli ničitelé korupce, ničitelé "flákačů" (však to také celé dlouhé dny na internetových diskuzích ti pracovití oslavovali a chválili). Posledně vyhráli vymetači chlévů a lovci dinosaurů. Výsledek jako by zasmrádl. Nebylo by to tentokrát stejné, když hlavní tahoun je ta samá osoba? Nezapomínejme, že současnou vládní klaku v čele s Kalouskem (Nečas je oproti němu slabý) tam dotáhl kníže.

Nevím, jak si pamatuju 15 let nazpět, ale narozdíl od akvarijní rybičky si alespoň pamatuju pár dnů, týdnů a měsíců nazpět. Akvarijní rybička se musí holt spolehnout na to, co kde napíšou, aby věděla, co má volit. (když už jsme u toho označování nějakých voličů.

Je třeba si hlavně uvědomit, že lidé často nevolili Zemana, ale volili proti knížeti. Je třeba si uvědomit, že ten milý dědula když otevře ústa, tak by se i Zeman někdy zastyděl. U něj se to,mu, ale říká moudrost. u jiných sprostota. šlechta prostě měla vždy jiná měřítka.

M. Smidova 29.1.2013 7:47

Bude volit rétoriku mírnější...?

Naivní představa jak se brzy všichni přesvědčíme, protože "starého psa, novým trikům nenaučíš. Korunou všeho je, že se to vše bude odehrávat pod praporem "Pravda vítězí" no a občanům to vadit nebude. Otázkou zůstává, co jsme to zač?

A. Novák 29.1.2013 7:24

Re: S obsahem článku lze souhlasit,

v boxu taky fandíte tomu, kdo má lépe vyžehlené trenýrky? Zeman prostě celou kampaň rozdával údery, kterým se Schwarzenberg nedokázal účinně bránit.