31.5.2020 | Svátek má KamilaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Hrad a spor o církevní restituceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 27.10.2013 21:07, přehled diskusí

Budu asi za heretika:
Autor: J. David Datum: 27.10.2013 17:34

Ale položme si otázku, k čemu potřebujeme církev. K víře v Boha asi nikolivěk, víra v Boha je v srdci každého, jediného. Vykladače víry v Boha (církev) potřebuje pouze slaboch, nemocný či lotr, který potřebuje "klerikální" rozhřešení. Bon. Nechť si je ale platí ten, který je vyžaduje. Budu parafrázovat, ale "košilatého v díži" ŘKC k víře v Boha opravdu nepotřebuji. K výkonu práva myslivosti také nepotřebuji ČMMJ. Pokud se mýlím, vysvětlete mi merito věci. Rád se nechám poučit.

Re: Budu asi za heretika:
Autor: P. Han Datum: 27.10.2013 20:06

Samozřejmě. To není hereze. Vrátit církvi, co jí bylo ukradeno, a pak si ji potřebujte nebo nepotřebujte, jak je ctěná libost.

Re: Budu asi za heretika:
Autor: M. Prokop Datum: 27.10.2013 21:07

Nepotřebuji církev, boha ani ukradený majetek.

Majetek vrátit a dál už to jde mimo mne.

Je to docela napínavé...:
Autor: F. Vízek Datum: 26.10.2013 18:24

Možnost ČSSD + KSČM  a podporou Okamurova  Úsvitu by teoretický byl možný.  Jak by to ale "klapalo"? KDU by toto nepodporovala, ale Okamura by možná "bral"...

Možnost ČSSD + Babišovo ANO s podporou kohokoli by byl rovněž možný.  Ale jakpak by se shodl Sobotka s Babišem?  Netlačil by v tomto případě prezident republiky do čela vlády Haška ?

"Pravicová"  vláda ANO + ODS + TOP + KDU je také ve hře?  Asi sotva... 

Re: Je to docela napínavé...:
Autor: J. Boleslav Datum: 27.10.2013 15:47

Do "pravicové" koalice by většina jmenovaných stran nikdy nevstoupila.

Re: Je to docela napínavé...:
Autor: M. Prokop Datum: 27.10.2013 16:43

Bývalí i současní černoši utřeli hubu, tak fantazírují.

Prezidenti prohráli - oba dva...:
Autor: F. Vízek Datum: 26.10.2013 18:18

Zeman s tím svým SPOZem,

Klaus stou Hlavou vzhůru paní Bobošíkové...

O něčem to rovněž vypovídá...

Toto jako mínus rozhodně nevidím..

Re: Prezidenti prohráli - oba dva...:
Autor: B. Hejda Datum: 26.10.2013 18:48

Problém je, že oba už natolik ztratili kontakt s realitou, že jim to nedojde a dál budou prudit. (Předpokládám, že Zeman bude dál rozkládat ČSSD a Klaus začne "zachraňovat" ODS).

Re: Prezidenti prohráli - oba dva...:
Autor: E. Sevrát Datum: 27.10.2013 9:27

Klaus prohrál jenom o 50 %.Dle jeho přání je ODS v kopru.

Čééérnopéééérdelníci:
Autor: G. Zahradníček Datum: 26.10.2013 14:38

pokakaní.

Není moc o čem diskutovat!:
Autor: P. Gabriel st. Datum: 26.10.2013 12:31

Přes pečlivou a důkladnou přípravu této sviňské intriky šíbry SPOZ, včetně Zemana, se brzy proláklo, jak se věci opravdu mají a že nejde o nic jiného, než o realizaci s Klausem i Zemanem předem připraveného postupu navazujícího na dohodu o užívání Katerdály, v jehož závěru se církev vzdá i svých dalších nemovitostí a výměnou dostane do vlastnictví dvě nemovitosti, které má již dnes v nájmu, zase bylo po církvi účelově hozeno bláto. Kým jiným, než politikáři, kteří jsou ve své podstatě myšlením a jednáním bytostnými bolševiky, jako Zeman, Mynýř, Pecina spol..

Pište srozumitelně, prosím !:
Autor: V. Petrová Datum: 26.10.2013 12:05

Proboha, proč nenapíšete jasně a stručně: Duka s Klausem se před časem dohodli, že si vymění budovy na Hradě, aby chod  prací na něm byl co nejefektivnější. Katedrála se v podstatě "rozdělila" a církvi by měly být vráceny ještě další budovy ( 6 - 9 kusů ). Jenže, ty ona nepotřebuje, přenechá je státu, ale chtěla by jiné dvě , které patří státu. Jenže, aby se tohle mohlo uskutečnit, musí napřed ty další budovy, které chce církev přenechat státu, církev oficiálně, na papíře vlastnit. TAKŽE - MUSÍ POŽÁDAT O JEJICH NAVRÁCENÍ!!!! No a pak se udělá to, na čem se již všichni předem dohodli. Takže - dárcem bude církev, ne stát. Co je na tom k diskusi a k přemítání ? Měli bychom církvi poděkovat. Aspoň slušný stát by to udělal. 

Re: Pište srozumitelně, prosím !:
Autor: P. Gabriel st. Datum: 26.10.2013 12:36

Paní Petrová, ale toto je snad od prvopočátku všem zúčastněným a nezúčastněným známo a je zbytečné to do nekonečna opakovat. Zvláště, když pragmatičtí darebáci od Mynáře, přes Pecinu až po Zemana se stejně budou příležitostně tvářit, jako by o tom nevěděli, protože prosti jakýchkoliv pozitivních nabídek voličům, a hladní moci,  sází jen na závist, nenávist a jiné nízké pudy části z nich!

Re: Pište srozumitelně, prosím !:
Autor: T. Pansky Datum: 26.10.2013 16:42

Jenze ono se to nevi.  Jak je videt na stale opakujicich scenarich, ta "zla" cirkev neni tak zla, snazi se o kompromisy.  Jenze stat nema duvod je delat.  Je preci stat (stale jeste v tom komunistickem pojeti). ... Je dobre o tom mluvit a do nekonecna opakovat fakta, ktera nejsou znama nebo nechteji byti videna.  Pani Petrove dekuji !!!!!!

Re: Pište srozumitelně, prosím !:
Autor: J. Boleslav Datum: 27.10.2013 15:46

Duka se sice s Klausem dohodl v popsaném smyslu, to ale v současnosti ovarovcům a dalším levákům nebrání, aby roztáčeli kola proticírkevní nenávisti. A většina národa, ač o podstatě někdejší dohody nic neví, jim tleská.

Furt stejný příběh:
Autor: B. Hejda Datum: 26.10.2013 11:19

Politici prostě lžou, kdyby nešlo o tak závažná témata, člověk by si skoro řekl, že nemá cenu to řešit.

Jako tady - církev podepsala dohodu o tom, jak bude fungovat katedrála sv. Víta a najednou se (náhodou těsně před volbama) dozví, že se vlastně vzdala veškerých pozemků na Hradě.

Váš článek má několik zádrhelů.:
Autor: V. Váňa Datum: 26.10.2013 11:19

Jednak se zpočátku zabýváte situací, která nevznikla. Vláda totiž Senátu ani NENAVRHLA, aby změnil zákon o církevních restitucích. Do médií Pecinova úvaha zjevně utekla předčasně.

Ovšem pokud jde o dohodu mezi Klausem a Dukou, nic tam nebylo ani o pozemcích, ani o jejich výměně, jak VK tvrdí. A nezlobte se, v tomto mu věřím více než Vám.

Rovněž Klaus i Zeman odmítli, že by se v minulosti o něčem takovém uzavřela s Dukou nebo jiným církevním představitelem gentleman agreement.

Jsem toho názoru, že je třeba, aby se vzniklou situací znovu zabývaly zákonodárné sbory, teď již vzešlé z předčasných voleb. Do února by to mohly stihnout.

Re: Váš článek má několik zádrhelů.:
Autor: B. Hejda Datum: 26.10.2013 11:21

A bylo v té dohodě něco o tom, že se církev vzdává všech nemovitostí v areálu Hradu?

Salámová taktika církve:
Autor: D. Streit Datum: 26.10.2013 10:43

Klaus i Zeman už se ohradili proti jakýmkoliv rozšiřováním původních dohod!

http://streit.blog.idnes.cz/c/371533/Dohody-s-hamiznou-a-uskocnou-cirkvi-RK-Posetile.html

30-ti korunový parlament:
Autor: M. Vlasák Datum: 26.10.2013 7:15

Co si dnes koupíte za 30 korun? Takovou má asi cenu a úroveň 30-ti korunový parlament svého volebního leadra, současného vězně, MUDr. Ratha, který rozhoduje o našich životech.

Je tu neco dulezitejsiho, ceho by si obcane meli vsimnout a melo ..:
Autor: T. Pansky Datum: 26.10.2013 0:14

... by je zamrazit v zadech: socialni demokracie prijima (nebo se nikdy nezbavila) komunisticke manyry, to znamena - nerespektuje narok na soukromy majetek.  Dnes pokusu o zabaveni cirkevniho majetku mohou jednodussi osoby tleskat.  Zitra se jim ovsem stane to, ze i jejich majetek jim bude sebran.  Proc by nebyl?  Kdyz muze byt sebran jednomu, proc ne druhemu. 

Re: Je tu neco dulezitejsiho, ceho by si obcane meli vsimnout a melo ..:
Autor: J. Vintr Datum: 26.10.2013 2:04

Socanům starou belu záleží na tom, co bude vlastnit církev v areálu Pražského hradu. Proč taky, když si ten majetek nikdo nikam nemůže odnést a taky bude určitě dál sloužit svému dosavadnímu účelu. Jde jim jen o získání sympatií závistivých proticirkevně zaujatých blbů, kteří jak se zdá tvoří většinu národa ...

Re: Je tu neco dulezitejsiho, ceho by si obcane meli vsimnout a melo ..:
Autor: L. Šarina Datum: 26.10.2013 12:13

Souhlas  a co čekat od potomků "slavných husitských bojovníků" 80 let tlučeme do hlav lidem že katolická církev : jsou "Habsburkové "a 300 let" temna" Rakousko-Uherska! No a kam to dopracovalo Rakousko a kam Uhry   a my.

Re: Je tu neco dulezitejsiho, ceho by si obcane meli vsimnout a melo ..:
Autor: J. Vintr Datum: 26.10.2013 15:14

To je ten paradox - v podání bolševiků byli husité bojovníci proti církvi. Pravda je ovšem taková, že to byli naopak náboženští ultrafanatici, ochotní se vraždit kvůli takové ptákovině, jako je příjmání "pod obojí".