25.3.2023 | Svátek má Marián


Diskuse k článku

POLITIKA: Guláš a kalkulačka

Řekl bych, že fantazie mi nechybí. Jako tuctový daňový poplatník často strádám, protože představivosti se nedostává podnětů. V době předvolební je to jiné. Doba předvolební představuje pro neukojenou představivost totéž, co pro vinaře vinobraní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hudzieczek 15.10.2013 22:44

Tak jsem si dvě kalkulačky zkusil,

a překvapivě podle výsledků první z nich mám volit Úsvit Tomia Okamury (tož to by mě ani po vypití litru "czystej wyborowej" nevpadlo na mysl) a podle výsledků druhé je mým favoritem KDU-ČSL (75% shody). Ale po zadání "významnosti" jednotlivých otázek mi vyskočily najednou: KDU-ČSl 50% shody, ČSSD 49% shody, ODS 50 %. Ještě tam byla jakási malá strana, kterou jsem už zapomněl.

Kdyby Svobodní neměli tak nesmyslně populistický program, asi bych volil je, ale když oni jsou jenom takoví pracoví idealisté.

To jsou paradoxy Pane Vaněk, viďte?

J. Vintr 15.10.2013 22:10

Volby jsou jen zábavná kratochvíle

pro sprostý lid. Kdyby se jimi dalo něco změnit, tak by je určitě zakázali. Je to v podstatě soutěž v tom, kdo dokáže oblbnout víc lidí a odměnou pro vítěze jsou čtyři roky blahobytného života spojené s příležitostí hezky zbohatnout. Ve lhaní (pardon ve volebních programech) není žádné omezení a uchazeči o výhru mohou slibovat naprosto cokoliv, o čem se domnívají, že jim to přinese voličské hlasy. Jediným omezením je to, že si navzájem konkurují a každý si musí vymyslet něco, čím by se odlišil od ostatních, což je při množství uchazečů dost těžké.

V. Skalová 15.10.2013 15:41

Joo, logiku v tom vidím jen jednu

Kamarádi kamarádů kamaráda co má hodně prachů, kteří drží ústa a krok, to tu mají vždycky dobrý. Chraň pánbu vyslovit to, co nikdo neříká!

F. Svoboda 15.10.2013 13:48

Kategorie komunistů.

Jelikož komunisté jsou " lidé zvláštního ražení ", jak o sobě hrdě prohlašovali, tak je můžeme zatřídit pouze do dvou skupin. Na ty bez morálky a na druhé s nízkým intelektem. Tak to velmi správně definoval p. Boleslav před několika dny. Jsou ojedinělé výjímky, např. když se jednotlivci v padesátých letech skryli do  KSČ , kdy jim šlo o kejhák, po případě v 68,  kdy tam vstoupili někteří mladí blouznivci

J. Boleslav 15.10.2013 14:02

Re: Kategorie komunistů.

Vy znáte případ, kdy někomu v 50. letech pomohlo skrýt se u komančů, když mu šlo o kejhák? U mladých blouznivců taky nešlo o nic jiného, než nedostatek rozumu.

P. Lenc 15.10.2013 14:23

Re: Kategorie komunistů.

Tak, tak.

F. Svoboda 15.10.2013 18:11

Re: Kategorie komunistů.

Pane Boleslave, osobně nikoho takového neznám, ale slyšel jsem o takových výjimkách. Jinak s Vámi i panem Lencem si téměř vždy rozumím.

M. Kašík 15.10.2013 11:01

Není milý autore načase

vydávat znovu Horizontální Opozici?

Jinak musím podotknouti, že když jsem shodou okolností pobýval v USA v době aféry s Monikou Lewinski (kdepak je jí asi konec, vím jen, že si ji Clinton NEVZAL) tak jsem vcelku nechápal rozčilení republikánských voličů, neb se jim žilo velmi dobře a Monikagate byla prkotina Dneska se jim dobře něžije a Monika ani Clinton za to nemohou, průšvih si způsobili sami jemnovitě zvolením GWB.

Naši republikáni sice volby 2006 uplichtili (Zelení se museli prohlásit za pravici, což je protimluv, poslanci se museli dokoupit), v roce 2010 prohráli (zase se musely pro změnu upravomocnit VV, přestože program byl levostředový). Teď všichni vzdychají nad gulášem a kalkulačkou :-).Čechy jsou levicové, se s tim smiřte.

Měj se MK

M. Prokop 15.10.2013 12:32

Re: Není milý autore načase

Levicové jsou, smiřovat se s tím nehodlám.

J. Boleslav 15.10.2013 14:03

Re: Není milý autore načase

:-)))

J. Kanioková 15.10.2013 15:04

"průšvih si způsobili sami jemnovitě zvolením" OBAMY !

M. Kosejk 15.10.2013 10:24

------

Žádná kalkulačka nepomůže, pokud se vychází ze špatných předpokladů. Naše média, mnozí politici a velká část občanů vychází z podivného předpokladu, že jsme v nějakých sra.kách, do kterých nás dostaly tradiční politické strany. Opak je však pravdou. Nikdy v historii se tak velké skupině Čechů nežilo tak dobře, jako dnes. A pokud nebudeme blbnout s Ústavou, přímou demokracií a volbou fašizujících subjektů typu Babiš a Okamura, tak jediné, co nám hrozí, je devalvace měny -  a následné automatické předefinování cen. Což žádná tragédie není. Nedávno se to stalo Argentině - a už normálně funguje. Itálie, Španělsko a Řecko před zavedením eura si také pohlodlně inflačně vegetily. A ČR vůbec není v situaci, v jaké třeba taková Itálie byla už mnohokrát.

Prostě to chce klid a rozvážnost, což současným českým voličům nedochází. A z toho rezultují takové věci, jako ochota lidí si zvolit protekčního komunistického papaláše (Babiše), i když ti samí lidé kritizují porevoluční privatizaci kvůli výhodám, které měli komunističtí informovaní papaláši, mezi které patří právě Babiš.

Já - osobně - tedy budu volit ODS. Beru to jako svůj drobný vyvažovací přispěvek k vyvážení hysterické touhy většiny občanů rozj.bat český politický a demokratický systém. A jako takovou protiváhu k levicovému názoru dneška, že bychom měli všechny lidi fízlovat a kontrolovat, aby náhodou nerozkrádali naše "socialistické zřízení."

p.s. Největší starost mi dělá oslabování demokracie ve prospěch policie, státních zástupců a soudů.  A nelíbí se mi snaha SZ kriminalizovat a omezovat občanské a obchodní dohody. A i v tomto je mi ODS nejbližší (i když pana Pospíšila právě za toto kritizuji, že tohle umožnil za svého ministrování).

M. Prokop 15.10.2013 12:34

Re: ------

Mně ODS už dost nasrala, takže u mne SSO.

Jinak souhlas.

M. Kosejk 15.10.2013 18:34

Re: ------

No jo. Ta ODS nedokázala v levicové sněmovně prosadit čistě pravicový program - tak je na ní třeba být nasraný - a v důsledku toho vyhodit svůj hlas za nezvolitelnou stranu a trochu tak pomoci lepšímu volebnímu výsledku levicových populistům. Víte, to je "logika", kterou jsem nikdy nepochopil.

Co měl Topolánek s Nečasem dělat, když mu voliči navolili sněmovnu, jak jim ji navolili? Já bych spíš nadával voličům SZ a VV, že pořád do naší politiky házejí takhle destruktivní granáty (na voliče české echt-levice seru, to je svět, který už vůbec nechápu).

J. Boleslav 15.10.2013 14:04

Re: ------

Naprostý souhlas.

L. Severa 15.10.2013 14:52

Re: ------

Ty preference pro Babiše mne děsí. To množství voličů věřící, že přichází spasitel. Jak jsme slyšeli po Velké Pardubické: "On už udělá pořádek". Ty "staré" strany mně vůbec nevoní, ale  aspoň vím co od nich můžu čekat a proto nechci  riskovat nějaký krok do neznáma.  Naprosto s Vámi souhlasím.

M. Kosejk 15.10.2013 17:59

Re: ------

Pokud se člověk oprostí od těch pár marketingových tezí, které Babiš do zblbnutí v různých formách opakuje, tak by si mohl všimnout, že nápady a představy Babiše jsou jen přelakovaným socíkem 80. let na dnešní barvy. Direktivní řízení, regulace, centrální nákupy, stimulace ekonomiky státními zakázkami a dotacemi, akcent na obří podniky, které vytvoří kartely (což Babiš už neříká, ale byl by to nutný důsledek jeho nápadů)...  to je Babiš. On ani nic jiného nezná, vždy to byl komouš (zahraniční obchod by KSČ nikdy nesvěřila neprověřenému soudruhovi)

A je tedy otázkou, jestli ho lidé chtějí volit, protože si to neuvědomují - nebo jestli ho chtějí volit právě proto, že preferují "pořádek" nad svobodu.

A. Sedláčková 15.10.2013 17:55

Re: ------

Pane Kosejku, souhlasím. Taktéž volička ODS.

J. Růžička 15.10.2013 9:50

Lustrační osvědčení je dobrá věc.

Moje paní je musela mít jako školní hospodářka - na Praze 10, kde se to komanči a fízly na radnici jen hemžilo. Díky negativním lustračním osvědčením školních hospodářek a zřejmě i metařů byla Praha 10 tak nějak v průměru.

Volební kalkulačka je fajn. Vyšli mi, jak jinak, Svobodní, po nich monarchisté a překvapivě i Piráti.

Zdravím

JR

M. Bílý 15.10.2013 10:27

Re: Lustrační osvědčení je dobrá věc. // K volební kalkulačce.

Také jsem si ji zkusil a vyšlo mi 1. ODS 71%, 2. Svobodní 67% a 3.Koruna česká 64%. No, hin sa hukáže. Piráti byli u mne někde "vzádějc". Asi proto, že je mi 88.

J. Růžička 15.10.2013 10:42

Re: Lustrační osvědčení je dobrá věc. // K volební kalkulačce.

Ale no tak - já už také nemám na čem mít dredy.

J. Kanioková 15.10.2013 15:08

Nejde o dredy, mají některé dost levicové názory..

R. Gramblička 15.10.2013 10:46

Re: Lustrační osvědčení je dobrá věc. // K volební kalkulačce.

páni, tak to klobouk dolů, doufám, že zdraví slouží. Taky bych se chtěl dožít devadesátky, ale jenom v dobrém stavu.

M. Bílý 15.10.2013 11:39

Re: Lustrační osvědčení je dobrá věc. // K volební kalkulačce.

Díky, pane Grambličko (10:46) jde to. Při testu na Alzheimera jsem ze 100 možných bodů dosáhl (před rokem) 97 bodů. Letos se uvidí. Ještě nedávno (měl jsem Holtra z kardiologie) jsem 5x za sebou s nepatrným zadýcháním vyšlápl normálním tempem schody do 5 patra. Recept je celkem jednoduchý: celoživotně nekuřák, nepiják a nemrava, pořídit si dokonalou manželku (jsme spolu 64 let) hodné děti a hodná vnoučata  A také se nerozčilovat že se mi vede špatně protože mě politici okrádají, když to není pravda.

J. Boleslav 15.10.2013 14:05

Re: Lustrační osvědčení je dobrá věc. // K volební kalkulačce.

Přeju hodně zdraví a aspoň 100 let. :-)

M. Bílý 15.10.2013 15:01

Dík za přání, pane Boleslave (14:05)

J. Kanioková 15.10.2013 15:09

I já se přidávám :))))))))) Zdravím

L. Severa 15.10.2013 16:03

Re: Lustrační osvědčení je dobrá věc. // K volební kalkulačce.

Zdravím Vás, pane Bílý.  Jsem velmi rád, že Vám zdraví slouží. Ač jsem o 4 roky mladší mám občas pocit, že už vidím druhý břeh. Užívám léky proti vysokému tlaku, ovšem dnes mi ten systolický ukazoval dost pod sto i když jsem vyzunkl  dvě kávy. Zkoušku na Alzheimra  bych si ani netroufal dělat, protože si katastrofálně vybavuji  např.jména svých bývalých spolupracovníků, ačkoliv jsem v důchodu teprve 24 roků. Trochu mne uklidňuje, že i moji čtyři bývalí kolegové, se kterými  občas  scházím, na tom nejsou o mnoho lépe. Ovšem já jsem z nich nejmladší. Jinak mám asi sklony k monarchii, protože  mi ta kalkulačka vyhodnotila Korunu českou. Konečně, lepší osvícený monarcha než uzurpátorský president. To písmeno s u slova president  je reakcí na Vaši dřívější poznámku. Což o to, pamatuji ještě nápisy garagge, etagge, buffet a j. Pozdavujte ode mne milovanou matičku Prahu. Váš dálkouvý přítel Libor.

J. Boleslav 15.10.2013 14:08

Re: Lustrační osvědčení je dobrá věc.

Lustrační zákone je dobrý, měl by ale být rozšířen minimálně o vládu a Parlament. To by ubylo různých xindlů.

J. Kanioková 15.10.2013 15:12

No.... nevím ....

znám hafo xindlů, kteří by jistě negativní lustraci dostali. Naopak jsme měli za totáče ředitele podniku, který u nich byl, člověk neví, jakých úliteb se možná "dopustil", a byl to fantastický nadřízený, férový chlap...