20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

POLITIKA: Gottwald s lidskou tváří?

Nejsem politolog (i když tím je dnes kdekdo), politický komentátor, ani prognostik. Ale tentokrát si nemůžu odpustit malé zamyšlení nad současnou situací. Hlasování o důvěře Zemanově vládě je za námi. Výsledek: vláda důvěru nedostala (což nikdo ani nečekal), ale Zeman vyhrál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 12.8.2013 2:03

Re: :)))))))))))))) Ať žije společenský pokrok s lidskou tváří

Pokud tim praktikovanim komunismu myslite husity, tak na tom neco je: byli stejne netolerantni a nicili co se dalo, jen na Slovensku vypalili 170 klasteru, vetsinou i s mnichy a co horsiho, i s rukopisy. Neco jako kdyz muslimove vypalili alexandrijskou knihovnu, ale asi ne tolik. V Cechach sle radili hure. Predstavte si co by dnes bylo v museich rukopisu. A Lipany ? Zaplat pambu ze to tak dopadlo. To by bylo neco, kdyby zvitezili ti hrdlorezove. I tak to dedictvi po husitech nicilo zem. Zaplat pambu i za Bilou horu, potom nastal jakejsi poradek, bouhuzel to pokazila dlouha valka. O Bile hore vysla asi pred deseti lety dobra kniha. Co se Avaru tyce, mate dojem ze pripo$rani Cesi, kteri temer nikdy za nic nedemonstruji , vsechno si nechaji libit, niceho se nedozaduji, protoze, kdo vi, treba to neni povoleno, jsou nejaci potomci Avaru? Ta predstava je smesna.

J. Aspirin 11.8.2013 22:16

Re: Ve svobodné společnosti...

...souboj myšlenek určitě ne (a samozřejmě to byla metafora)... ale politici zcela určitě ano. A HLAVNĚ!!! To s tou pilkou si musí opakovat především ta vítězná levice... ta má sklony vést ke světlým zítřkům (u nás čtyřicet let, jinde i déle) než znova zjistí, že jí to moc nejde a tu pilku přepustí (a to musí lidi docela zadupat - u nás,  jinde i těch zbraní se chopit).

F. Vízek 11.8.2013 21:38

Ve svobodné společnosti...

...souboj myšlenek (idejí) zbraně nepotřebuje. Nejde tam o vítěze a poražené, ale o úspěšné a neúspěšné - v tom či onom.

A hlavně platí, že "každý chvilku tahá pilku", takže z moci nikdo neonemocí. 

Každý ví,  že všeho do času, a že se o úspěch musí zasloužit.

J. Aspirin 11.8.2013 21:32

Re: Jste hulvát, J. Boleslave. M.Zeman je hlava státu a nezaslouží si nadávky. Nic důležitého zatím nezavinil.

A první případy toho ctění jsou už na světě - a to levice ještě nevyhrála volby. J. L. Picard z Enterprise v jednom z dílů NG řekl - "...dobrý začátek může být i to, když jedna strana skloní zbraň...". Zatím to tedy moc nevypadá, že by se tak dělo... spíš, že jedni papaláši jsou a budou nahrazováni jinými... to co Vy popisujete je pluralitní boj ze společnosti "...kde každý pracuje podle svých možností a je odměňován podle svých potřeb..." ale to co se děje je prachsprostá realita.

F. Vízek 11.8.2013 20:00

Jste hulvát, J. Boleslave. M.Zeman je hlava státu a nezaslouží si nadávky. Nic důležitého zatím nezavinil.

Miloš Zeman jako první v historii byl zvolený v přímé volbě občany této země.

Lidé - po sedmiletých zkušenosteh s vládou pravice - dali SVOBODNĚ a  jasně znát, že kraje patří - levici, že senát patří - levici, že Hrad patří - levici.

Nyní zdá se být téměř jisté, že i Poslanecká sněmovna bude patřit - levici.

Očekávám, že se ve všech orgánech bude ctít i PRAVICOVÁ opozice, nikoli tak, jak předváděl Topolánek a Nečas vůči opozici levicové.  Říká se tomu pluralitní politický systém.

F. Vízek 11.8.2013 19:54

Milý pane Bílku...

Pravice tady vládla sedm let způsobem, který občané vnímali, hodnotili a činili z toho nějaké závěry. 

Volby krajské, senátní i prezidentské jsou VÝSLEDKEM vlády PRAVICE.  O její kvalitě hanba mluvit i psát.

 Zaplaťbůh, že je v zemi silná ČSSD. Nebýt toho, získala by  v dalších volbách - a tím vlastně všechno v této zemi -  strana komunistická.

Až tam to dopracovala vláda české pravice... 

J. Boleslav 11.8.2013 14:52

Re: Myslel jsem si,

Zkuste napsat něco sám.

J. Boleslav 11.8.2013 14:51

Ovar není Gottwald s lidskou tváří

ale zlé, sebestředné ožralecké hov.ado a lhář. Smutné je, že to polovina oprávněných voličů stále nevidí.

J. Ráž 11.8.2013 12:48

Re: ZOUFALÉ- ALE JAK SE BRÁNIT

Velmi přesný popis, s malou výhradou. Havel byl tím,kdo tahal zákulisně za provázky. Havel byl principál, který vodil loutky sám, i když podle cizího scénáře. Kdežto K.S. je loutka a ještě k tomu směšná, protože ani nezastírá kdo jej vodí a čí scénář pomáhá realizovat.

P. Urban 11.8.2013 10:26

Gottwald s lidskou tváří?

Tah na branka a la Gottwald by tu opravdu byl. Akceschopnost a jednota jeho protivníků skutečně připomíná nekomunistické strany v únoru 1948. Otázka je, co bude tím socialismem a zda to bude horší než to, co máme dnes.

Mimochodem, skutečnost, že Zeman využívá "tyjátr" pana Ištvána neříká o jeho zorganizování vůbec nic. To jen pro některé lidi je obtížné pochopit, že schopný politik dokáže spíše využívat vzniklé situace, než aby je vytvářel.

F. Kusák 11.8.2013 9:57

Myslel jsem si,

já bláhovec, že do NP píší články lidé, kteří mají nadhled a hlubší znalosti z dějepisu a politologie. Ale takový blábol netřeba mně čísti. Rovněž tak některé diskusní příspěvky, ach ouvej, se podobají úrovni zmíněného výtvoru. 

V. Ondys 11.8.2013 8:37

Re: :)))))))))))))) Ať žije společenský pokrok s lidskou tváří

Máme to asi historicky víc komplikovaný, pane Šulci, s tím, že k movitým i vzdělanějším elitám u nás patřili především cizinci a našinci i ve vlastním státě neúspěšně praktikovali komunismus dávno před narozením Marxe, Lenina, Stalina i Gottwalda, aby v sobě k sobě po staletí ukrývali sebezničující vzájemnou nenávist v podobě Lipan. Třeba taky neseme i genetickou vzpomínku na Avary, kteří údajně všechny muže vytloukli, aby si beztrestně mohli užívat s jejich ženami, kdy jim pak taky možná vlastní potomci v čele s franským kupcem Sámem (zase cizákem) za to natrhli prrrdel.

J. Aspirin 11.8.2013 1:29

No nevím...

Že stojednička dlouho nevydrží muselo být jasné každému - při současné praxi v parlamentu. Jako pravicový volič s Vaším hodnocením pravicové politiky souhlasím... ale to, že jí dělají špatně špatní lidé ještě neznamená, že je sama o sobě špatná. Ale nesouhlasím s Vaším hodnocením Zemana - kdyby se jednalo jen o ty pašalíky tak je vše OK. Ale zde se jedná tak v cca polovině případů o nahrazení jedněch papalášů jinými papaláši (tedy blízkými jiným zájmovým (rozumějte finančním) skupinám)... a kteří panu prezidentovi lezli do té zadní části sami.

A to bohužel moc dobrým signálem není - škoda páně Ištvánova amatérismu - ani to totiž nebyl dostatečný signál pro politickou scénu, že i politik je za svoje činy zodpovědný.

P. Sulc 10.8.2013 22:20

Re: :)))))))))))))) Ať žije společenský pokrok s lidskou tváří

A kdo je a cim krmil uz vice jak pred sto lety, za Rakouska. Uz tehda "cechacek" existoval.

R. Kluzák 10.8.2013 20:28

Re: ZOUFALÉ- ALE JAK SE BRÁNIT

Slabomyslná V.Hájková dovede jen urážet a špinit vulgárními nadávkami

K. Luboš 10.8.2013 19:54

Re: Zemana nemám rád,

My Hitlera nepotřebujeme, Čechům stačí Putin.

M. Hoblík 10.8.2013 16:19

Dosavadní mocní nebyli zvyklí čelit opozici.

Opozie se dosud vyznačovala bezzubým popichováním a pokorným skláněním hlavy. Kdo byl nehodný, byl označen za postkomunistu a stal se opovrženíhodným. S panem Zemanem přišla nová síla! Nejsem v žádném případě obdivovatelem pana prezidenta, ale ti zmetci, kteří u nás představují politickou scénu si to zasloužili. Peakové, Němcové, Kalousci a podobní exoti jsou z nastalé situace zlostí bez sebe!

V. Linhart 10.8.2013 15:56

Re: ZOUFALÉ- ALE JAK SE BRÁNIT

 Schw. je pro mě příkladem toho, čemu bývalý prezident Klaus dával jméno havlista. Nepříliš kompetetní  osobnost, která se veze na vlně frází a přiživování, politicky indiferentní, vývěsní plakát TOP09. Prázná skořápka, samostatně neschopná jednat a myslet, marioneta ovládaná ze zákulisí ne vždy odhalelenými loutkoherci. Ostatně, jako každý pes se po čase podobá svému pánu, tak i on - plastický pankáč a idol pražské kavárenské mládeže a umělců, hřejících se v Jeho knížecím jasu - i on se čím dál více podobá Havlovi nebožtíkovi. :-))))

J. Vlk 10.8.2013 15:38

Re: Zemana nemám rád,

Ano. Ale možná že jiné koaliční složení a alespoň částečná výměna poslanců tomu napomůže. Bohužel, opět jen doufat...........

P. Vítek 10.8.2013 15:15

Re: ZOUFALÉ- ALE JAK SE BRÁNIT

Neni cas-jen zacal jsem cist.Neverim,ze Schw je pravy konzervativec.Pochybuji,ze cetl s potesenim aspon Friedmana.(Pokud ho neznate,tak si to prectete-je to ziva voda na nervy! a vyvraci spoustu levicovych lzi o pravicove ekonomice)A pak by taky mel vetsi porozumeni pro klausuv svet ohledne zrudneho socialismu z eu.Pro Klause je Zeman v TOMTO ohledu mensi zlo nez Schw.Proto ty silenosti behem prezidentske kampane.Tentokrat asi fakt ucel sveti prostredky.Myslim,ze spolu jeste budou spolupracovat.Hlavne na zmene volebniho zakona,ktery by vysachoval NEODPOVEDNOST malych kibicu a na vykoreneni havlovy nepoliticke politiky(Schw vtah k nedemokratovi Havlovi taky nesvedci o jeho konzervativismu.Atd

J. Kombercová 10.8.2013 14:27

Re: Zemana nemám rád,

Uvidíme, co si dají nynější strany do programů... druhá stránka věci je, zda svůj program v případě, že jim lidé dají hlasy, budou moci anebo chtít splnit. Zatím se ty sliby plnit nějak nedaří a nedaří a nedaří...

V. Linhart 10.8.2013 14:12

Zeman je první polistopadodový politik, který plní to, co slíbil. Věc nevídaná. Možná proto ho parlamentní lháři na levici i pravici nenávidí.

 Říkejte a pište si, co chcete, milý pane Bílku, předsedo Konzervativní strany s minimálním vlivem. Vaše  víra v Němcové "101-čku" je dojemná, ale snad každému soudnému člověku bylo jasné, že toto vyřčené jen jen takovým pokerovým blufováním bez skutečných trumfů v ruce. Sama madam Němcová je příkladem toho, jak se pravicová politika smrskla do neplodné průměrnosti , kdy se lídry kdysi významných partají stávají ti, co si své funkce doslova vyseděli a vyžvanili tisícem prázdných frází. Brečet nad tím, že přímou volbou zvolený prezident používá tvůrčím způsobem ústavu a nenabídnout žádnou relevatní alternavivu jen ukazuje na čecháčství ve stranách pravice(ale i části levice), na závist a pomluvu jako hlavní zbraň pravice. Věřím, že by se části poslacům líbil Schwarzenberk jako snadno ovladatelná loutka, ale to jak si prezident vytírá zadní část zahnívajícími politickými pašalíky je dobrým signálem, že to s tím naším státem  nedopadne tak zle.

J. Vlk 10.8.2013 13:47

Re: Zemana nemám rád,

Při počtu stran a našich znalostech o nich by se mohlo stát, že budou mít každá kolem 1% :-)

Myslím, že pro začátek bychom měli volit stranu již silnou, která ale prosadí odvolatelnost poslance většinou jeho voličů a referenda o nejdůležitějších rozhodnutích.

J. Vlk 10.8.2013 13:12

Re: :)))))))))))))) Ať žije společenský pokrok s lidskou tváří

Ta naše byla - Hajku Haječku, Hajku zelený  :-)

L. Orlita 10.8.2013 12:28

Re: Zemana nemám rád,

takže prostě žádná iniciativa, zvolíme stejně lumpy? Pak ale lid nemá nárok na žádnou naději, když se mu nechce zkusit něco nového. Ostatně proč by stávající strany měly být v parlamentu dalších x let? Klidně můžou zaniknout. Lepší vyzkoušet nový omyl, než znovu zkoušet ten samý v bláhové naději, že se třeba něco změní.

L. Orlita 10.8.2013 12:25

Re: Zemana nemám rád,

ten příměr se vám vůbec nepovedl. a vypovídá víc o vás než o mně - máte rád demagogii, co?  Vy tu snad vidíte takovou stranu či "vůdce", na kterou někdo čeká jako na spásu?

Je třeba volit nové strany. Žádnou konkrétní nejmenuji, ať se každý rozhodne podle svého. Ale zcela určitě je potřeba stávájící strany v parlamentu potrestat- ideálně tak, aby se do parlamentu nedostaly vůbec, což je nepravděpodobné. A málo voličů si dá práci stávající lumpy odkroužkovat tak, aby si do poslanecké sněmovny nedostali.

P. Zeman 10.8.2013 12:21

Re: Zemana nemám rád,

Strany, i ty velké jsou obrazem společnosti. Proč by nové strany měly být jiné? Budou to jenom variace na ony zelené, VV, US, ODA a podobné. Ale mám nápad - vyměňme lid ;-).

T. Pansky 10.8.2013 11:53

Vice a vice se ukazuji nedostatky ceske ustavy, ktera ...

... byla sita horkou jehlou v roce 1990 a o nekolik let pozdeji jen malo prepracovana pri rozdelovani Ceskoslovenska.  Ceska ustava dava enormni moc do rukou Poslanecke snemovny, ktera byla tvorena politickymi gangy jednotlivych stran.  Pokud se lide v PS odmitli podridit diktatu stranickych sekretariatu, byli oznacovani za "odpadliky, prebehliky, atd."  Prosty cesky lid to dale opakoval do nekonecna nechapajice pravo a povinnost kazdeho poslance jednat podle sveho svedomi pro blaho obcanu (ne stranickych sekretariatu)......  Sklizime plody sve lenosti, kdy jsme si nechali nasadit nahubek ve forme ceskych medii (ktera si platime ze svych dani) a ktera nam vnucuji vizi prave vladnouci garnitury (jinak jsou komentatori bez milosti vyhozeni z prace)..........  I PS potrebuje sveho hlidace.  Tim by mel byt Senat.  Jenze tomu byl v Ceske ustave pripsan ukol tiche Popelky, ktera nema moznost do niceho moc povidat a je kdykoliv prevalcovana PS.  V jinych statech je Senat na urovni PS.  Jeden nemuze prehlasovat druheho a obe komory jsou voleny jinymi zpusoby, aby se pojistila stabilita a kontinuita systemu.  Tohle Ceska ustava nechce videt, respektive, toto videni neni atraktivni politickym stranam.  Tento system by jim uloupil moc a ekonomicke zazemi.  Najednou by se jim vazne zacali pod nohy plest primo voleni senatori, kteri jsou lidem znami a lidem blizci.  Najednou by PS neprochazely zakony zalozenymi na ekonomickych zajmech ruznych skupin lidi, ale zakony by byly odmitany senatory....  Ceska ustava je napsana pomerne spatne.  Jsou v ni chyby zavazneho charakteru, ktere sebou nesou nestabilitu a financni nakladnost.  Bohuzel soucasny prezident Narcis II. se nechova jako statnik, ale jako obchodnik s destem.  Nicmene, jsme lid cesky a povetsinou hloupy a my jsme si ho zvolili.  Mozna jsme tak hloupi, ze nemame pravo na vlastni existenci, nebot si sami neumime vladnout.  top0625top@live.com

M. Vondráček 10.8.2013 11:39

Re: Zemana nemám rád,

S podobnými pocity vítali Němci nástup Hitlera :-)

V. Ondys 10.8.2013 11:31

Re: :)))))))))))))) Ať žije společenský pokrok s lidskou tváří

:)))))))))))))))) Určitě mne neslyšel zpívat, nedoporučovali mi ani Internacionálu!