25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

POLITIKA: Gazdík – k Babišovi to není “nic osobního“

Na tiskové konferenci STAN prohlásil jeho předseda Petr Gazdík, že požadavek na to, aby ve vládě nebyl trestně stíhaný člověk, není vůči Babišovi „nic osobního“. Nevěřím tomu ani za mák.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 2.2. 2018 18:05, přehled diskusí

V. Kotas 2.2.2018 18:05

Re: Co jiného může Gazdík dělat, než jenom pindat?

Zpátky zase starostu tam u něho doma. Jestliže by ho zvolili do zastupitelstva.

V. Čermák 2.2.2018 18:00

Co jiného může Gazdík dělat, než jenom pindat?

Nyní jsme absolvovali prezidentské volby a ukázalo se, že program Pouhý AntiZeman, i přes mediální masáž "demokratické Elity", Nestačil. Podobný program, Pouhý AntiBabiš, i přes mediální masáž demokratickí Elity sešikované do úderného Bloku, také Nestačí. Pane Gazdíku, nic osobního vám ani kolegům, "Kalouskovým demokratům", Pouhé konstatování prostého faktu. Také některým zdejším diskutérům, metajících po Babišovi a jeho voličích "Koblížky" neOsobně sděluji: " Je to Málo přátelé, ale klidně "koblížkujte" dál....

D. Křikava 2.2.2018 16:33

Stíhaný premiér má pod sebou ministra spravedlnosti a vnitra. To je ten rozdíl od poslance a hejtmana. Že ten konflikt zájmů nevidíte je Váš problém.

J. Ráž 2.2.2018 16:17

Re: Babiše si totiž nelze tak snadno koupit.

Že na něj někdo vytvořil politickou objednávkou vyšetřování policií, mne zajímá velmi málo,ale to, že Babiš není cestou ke snížení státní byrokracie, opuštění systému neustálého obtěžování všech, nejenom podnikatelů a živnostníků, a není ani garantem občanských svobod, tak to mi vadí hodně!

K tomu "stíhání: Tak zvané "velké ryby" které se dostaly do soukolí policejní mašinerie, jsou posléze soudy většinou osvobozeny (viz Jourová, Vitásková, Tluchoř, Šnajdr,Fuksa) a také nesmíme minout fakt, že z 265 trestně stíhaných členů obecních zastupitelstev, bylo 85% posléze soudy uznáno nevinnými, a nikdo jim zkažené životy už nevrátí! I Bradáčová připustila, že velké množství trestních oznámení na politiky, je vedeno prvořadě z politických důvodů, kdy se jedni snaží pomocí takových oznámení zbavit politické konkurence.

J. Ráž 2.2.2018 16:06

TOP09, Starostové i Lidovci

jako strany, která dostaly od voličů relativně minimum hlasů a voliči tak dali najevo, že si nepřejí, aby tyto strany měly zásadní vliv na utváření české politiky. Toto by si jejich lídři uvědomit, raději se držet v pozadí a zaměřit se spíše na pozitivní přístup k činnosti Sněmovny. To,že mediální mainstream zcela nepochopitelně vliv těchto stran přeceňuje, neznamená, že nějaký reálný vliv mají.

Kalousek, Gazdík i Bělobrádek by raději měli raději hledat příčiny, proč jimi vedené strany dopadly tak, jak dopadly, než neproduktivně plivat na ty, kterým občané důvěru dali. Když budou dělat jen a jen obstrukční politiku, může se stát, že si vynutí nové volby a pak se dá s úspěchem pochybovat o jejich dalším působením ve Sněmovně.

M. Prokop 2.2.2018 15:29

Re: Babiše si totiž nelze tak snadno koupit.

Nevím, kdo jsou "jim", ale mě vadí hlavně proto, že zmnožuje byrokracii, buzeraci a hluboce pochybuji, že by učunil nezbytné reformy, jako zjednodušení administrativy, snížení daní a rušení zbytečných až škodlivých regulací.

Jeho prachmizerné charakterové vlastnosti až potom.

M. Prokop 2.2.2018 15:26

Re: Jistý rozdíl tu přece jenom je.

Vy volíte hejtmana přímo?

P. Götze 2.2.2018 15:24

Re:

pane Lepka a chapete vubec podstatu demokratickych voleb?

P. Götze 2.2.2018 15:23

Re: Jistý rozdíl tu přece jenom je.

Rozdilu je mraky ale pokud nekomu vadi trestne stihana osoba, pak si neumim predstavit, ze si ji da na vlastni kandidatni listinu. To jioste chapete, je docela absurdni situace.

J. Lepka 2.2.2018 14:43

Re: Gazdík-přes drzé čelo( 1den primátorem Prahy) se

Netroufl si jmenovat jinou naplaveninu v čele Prahy.

J. Lepka 2.2.2018 14:41

Re: Pane Bartoni,

To není optika, ale důkaz, že po koblihách se blbne.

P. Čížek 2.2.2018 14:40

Re: Ať už STAN

Už chápu, proč by se nemělo maturovat z matematiky. Matematika je pěkné svinstvo. V daném případě znamená, že například s ODS nesouhlasilo 98,5 procenta oprávněných voličů

J. Lepka 2.2.2018 14:39

Re:

pro upřesnění ANO volilo 1 500 113 voličů, což z 8 374 501 celkově registrovaných voličů v ČR v době říjnové volby, činí cca 18%. z hlediska statistiky je tedy váš výrok těžké plácnutí do vody!

J. Lepka 2.2.2018 14:30

Nic osobního pane Bartoni,

ale koblížky chutnají ?

P. Rudolf 2.2.2018 13:56

Re: Ať už STAN

To se ovšem zásadně pletete. Ten, kdo nejde k volbám, volí vítěze. Takže v podstatě volilo ANO ještě daleko víc voličů, než je oněch skoro 30%.

A. Pakosta 2.2.2018 13:37

Jistý rozdíl tu přece jenom je.

Hejtman nebo poslanec jsou volené funkce.

Předseda vlády však není volen, je do své funkce JMENOVÁN prezidentem.

A. Alda 2.2.2018 13:18

Babiše si totiž nelze tak snadno koupit.

Na to má málokdo, aby mu mohl nabídnout obchod, "který se neodmítá".

To je jeden z hlavních důvodů, proč jim tak strašně vadí - je reálně nezávislý a proto s ním nemohou hrát své zákulisní hry.

Já jsem jeho a tu jeho partaj sice nevolil, ale držím mu jako předsedovi vlády palce, ať se mu daří. Rozčilují mne však ti další lidé v tom ANO: je tam větší míra darebáků, než bývá ve vládních stranách obvyklé.

Z. Toman 2.2.2018 13:16

Koblihar Barton prispiva

svymi hlaskami k tomu, ze se u nas diky slovenskemu drze vlezlemu imigrantovi, vytvari BABISOVO..

F. Navrátil 2.2.2018 12:06

Jen ho nechte, ať žvaní

Gazdík si může vyprávět, co uzná za vhodné. Ví stejně dobře jako Kalousek, že se s jeho stranou Babiš neumaže.

A. Trick 2.2.2018 11:30

Zdejší žonglování

s volebními procenty (nejen Vaše) je úsměvné. Vždyť takovým žonglováním se dá například dokázat, že Zeman prezidentskou volbu nevyhrál.

L. Harvánek 2.2.2018 11:26

Re: Ať už STAN

Andrej Babiš volby nevyhrál s nijak oslnivou většinou. Když započítám i ty, které znechutil tak, že nešli k volbám,získal slabých 19% hlasů. To znamená, že 81 % s ním nesouhlasí.

Nějak se nám objevují informace, že příjem dotací na jakési ptačí hnízdo byla udělena legálně, neb nebyl zákon, který by to zakazoval, dostáváme se do úplně jiné roviny hodnocení. Proč asi ten zákon byl přijat? Sice opožděně, ale nějaký důvod k tomu být musel. Nejspíš morální, ale na to si právníci nehrají. Ostatně jsem někde slyšel, že pokud by svět vedli právníci, byl by úplně jinde. A tomu věřím, protože sejdou-li se tři, mají pět právních názorů.Jak chcete, aby lidé měli úctu k právu?

P. Rudolf 2.2.2018 11:06

Ať už STAN

k odmítání spolupráce s ANO vede cokoliv, je to pozice vcelku logická. Představa, že by totiž Babiš usiloval o spolupráci se stranou na pětiprocentní propasti, je zcela komická.

Č. Berka 2.2.2018 10:35

policie to má, zdá se, popletené

:"Neméně překvapující je konstrukce účastenství, ať již pokud jde o organizátora tohoto trestného činu, kterým měl být Andrej Babiš, tak jeho tzv. pomocníky, kde se dopustil podle mého názoru policejní orgán elementárních chyb při aplikaci trestněprávního institutu účastenství na konkrétní příklad, kdy účastníkem na dokonaném trestném činu, ale i jeho pokusu, to nebyl tento případ, může být jen ten, kdo sám není pachatelem ani spolupachatelem téhož trestného činu. Z principu akcesority účastenství pak vyplývá, že trestní odpovědnost účastníka je závislá na trestní odpovědnosti hlavního pachatele, nikoliv naopak, jak se nesprávně dovozuje v usnesení o zahájení trestního stíhání Andreje Babiše"

Č. Berka 2.2.2018 10:32

Ono se klidně může stát

že státní zástupce vyhoví Babišově a Faltýnkově stížnosti a jejich stíhání zastaví- buď proto, že se trestný čin nestal, nebo stal, ale pachatelem nebyl Babiš ani Faltýnek. Malá citace:" u údajného organizátora Andreje Babiše není nikde ve spisu .. důkaz dokládající organizování a zosnování jemu za vinu kladených trestných činů, přesto dochází policejní orgán k závěru, že lze vůči němu zahájit trestní stíhání, ač mu musí být zřejmé, že ty důkazy, prokázání jeho zavinění ve spise, alespoň zatím - nevylučuji, že nebudou dodány - alespoň zatím absentují. Namísto nich pracuje s hypotézami a konstrukcemi, které nevycházejí z konkrétních faktů a zjištění. Pokud tím tedy policejní orgán vytváří verzi, která se neopírá o konkrétní důkazy, pak tím flagrantně porušuje principy zakotvené v § 2 odst. 5 a odst. 6 trestního řádu, které upravují postup, jakým má policejní orgán - závazně upravují - shromažďovat důkazy."

P. Götze 2.2.2018 10:18

Re: Zajímavé je, že ten "podvod" se stal před cca 10ti léty

Sefem daneho ROP uradu v te dobe byl Marek Kupsa.

O. Dvořák 2.2.2018 10:03

Re: Gazdík-přes drzé čelo( 1den primátorem Prahy) se

Jak to souvisí s předmětem článku?

J. Chaloupka 2.2.2018 10:02

Přáli jsme mu návrat do Suché Loze, ale bohužel

nenastal. Snad příště.

J. Chaloupka 2.2.2018 10:02

Zajímavé je, že ten "podvod" se stal před cca 10ti léty

a policie to začala šetřit před cca dvěma léty. Ostatně jak znám financování z EU, tak dotace musí být dávno proplacena. A dosud jsme se nedozvěděli, kdo konkrétně ji přiklepl a kontroloval?

P. Lenc 2.2.2018 9:41

Re: Pane Bartoni,

Paní Těhanová, nejen Bartoň má opravdu zvláštní optiku.

P. Götze 2.2.2018 9:27

No vidite a vy evidentne lzete jako kdyz tiskne.