21.1.2021 | Svátek má Běla


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kNEDEL 17.12.2006 18:00

není jak dnešní demokracie

Dalík kdo je to dalík?Asi to bude jak se dnes říká uplatkářům a vyděračům _Lobista jo to bude to ,miinule mu soud nic nedokázal a dnes se již nestydí to říci pomalu veřejně!a nikomu to nevadí!!asi by to chtělo Jáchymov a Bitíz,Možná by tam posloužil jako ,,matrac,,ale kdo ví asi by si to tam raději hodil;-)a pořádnej filcunk ne jak Havel v Heřmanicích kdy byl coby prominentní mukl a dodneška dluží za převýchovu;-O;-D:-D

Ing. Miloslav Franců 16.12.2006 13:14

Mnoho psů, zajícova smrt ...

Před českou vládou ( nevládou? ) vyvstává zase další kontroverzní téma. Jakoby jich už ta unavená garnitura „kratů“ neměla doma dost. Teď si ještě zpochybňovaná a stále diskreditovaná EU, v příštím roce v čele s Německem, dovolí přijít s požadavky na pokračování schůzek o evropské ústavě. Ten „obrovský shit“ se tak přidává k abdominálním potížím, kterými trpí naši volení představitelé již půl roku. Mají to, chudáci, zapotřebí, když jim jde přece primárně o to, aby nezradili své voliče a jednali pouze v souladu s jejich vůlí? A teď jsou se svými chorobami na dlouhodobé placené nemocenské… Jak může tedy ministerský předseda v neschopnosti za nás prohlašovat, že konání evropských ústavních voleb je „předčasná otázka“? Vždyť ještě sám neví, nedojde-li k předčasným volbám u nás doma. Nicméně, než se případně konat budou, mělo by si co nejvíce lidí a snad i politiků přečíst „kultovní“ titul „Budoucnost svobody“ od amerického politického komentátora Fareeda Zakarii, který je časopisem Esquire  jmenován mezi 21 nejvlivnějšími lidmi 21. století. Kdyby byla na nějakém současném VÚMLu povinná školní četba, měla by tato kniha mezi ni patřit. Je o cestách k té skutečné liberální demokracii ( nebo synonymně ústavním liberalizmu ), které s tak nezměrnou trpělivostí a ohledy na své natvrdlé voliče mapují liberálové z České kotliny. Zajímavé je, mimochodem, že při tom ještě stihnou pečlivě studovat životní osudy a s tím – jen tak mimoděk – třeba i pracovní postupy demokraticky zvolených vrcholných pohlavárů NSDAP včetně Hitlera za německé výmarské republiky. Ale, zapamatujme si od Zakarii hlavně to, že volební demokracie nerovná se ještě svoboda. A u nás jsou i s ní neskonalé potíže. V námi demokraticky zvolených rukou je totiž pouhým manipulativním software, ke kterému vzniknuvší moc ještě navíc ztratila manuál.

 

jeff 15.12.2006 18:43

To Daneš

Situace, kdy hlava státu spolu s premiérem neúměrně prodlužují stav s nelegitimní vládou, zavání autoritativním režimem

Kefalín Daneš, co si představujete pod pojmem nelegitimní?

kNEDEL 17.12.2006 18:02

Re: To Daneš

prosto po volbách do jmenování premiera a prostor k destabilizaci a uplácení a vydírání poslanců jiných pol.stran!

Jiří K. 15.12.2006 17:54

Gaunerská demokracie, Naši trafikanti ...

Dva velice výstižné novinové titulky i články z posledních dnů.

V souvislosti s posledním "počinem" výkonné rady ODS mě napadá parafráze jiného známého titulku: "Žádný krok vpřed, šest kroků vzad". Opravdu státnický půlrok, pane Topolánku.

K těm trafikám: Je opravdu pozoruhodné, jak mediální hlídací psi demokracie ponechali bez povšimnutí usazení exposlance, exporadce, exfunkcionáře (problematického - odešel po provalení aféry podivnými pravidly urychleného vydávání pozemků) pozemkového fondu, tedy významného exponenta ODS, (zázračně uzdraveného?) pana Martina Kocourka do trafiky z nejlukrativnějších, tedy do křesla předsedy dozorčí rady superprosperujícího ČEZu.

Jaký to rozdíl oproti bouři, kterou vyvolalo třeba vyslání Tvrdíka do ČSA. Někteří jsme si rovnější?

Že nám ale Topolánkova důvěryprostá a milostiplná vláda v demisi stačila dokázat co dokáže. A to ještě dozajista není všem dnům konec.

kNEDEL 17.12.2006 18:03

Re: Gaunerská demokracie, Naši trafikanti ...

však Topol chodil na marxak tak co se divíte

Plzák 15.12.2006 16:58

Daneš, Daneš, nepřeskakuje vám?

Protože panují v ODS jakžtakž demokratické manýry, řekli členové, na vzdory Topolánkovi, ne. A udělali dobře. Nejde o to, se v prvé řadě dohodnout. Jde o to, vyhovět mandátu, který dostala strana od voličů. A když to nejde, tak nové volby. Jak to docílit, o tom byste mohl něco chytrého napsat. Podaří se vám to?

jeff 15.12.2006 18:44

Re: Daneš, Daneš, nepřeskakuje vám?

Danešovi? Kde oni žijou?

kNEDEL 17.12.2006 18:05

Re: Daneš, Daneš, nepřeskakuje vám?

kčemu s těmi svými hlasy dostali ptáci mandát?k vydírání a uplácení?!nebo k otupování lidí?jak ubohé myšlení od sympatizanta modrýho ptáka(Y)

Richard iii. 15.12.2006 15:49

Che!

Soudruh Paroubek by se sám rád pasoval do role obhájce demokracie, jenže se mu to jaksi nedaří. Má ovšem zdatné přicmrdovače, co z něj toho demokrata budou dělat, ať podráží jak podráží.

Daneš je zjevně jedním z přicmrdovačů. Nejspíš zapomněl, jak Paroubek a spol při jednání uhýbal před každým možným výsledkem, který mohl už dávno vytvořit vládu. Zapomněl, jak Paroubek a spol měnili své požadavky přes noc, a co přes noc, taky během hodiny. Ostatně i poslední Paroubkův návrh "nepolitické vlády" je něco, co u něj dřív nepřicházelo v úvahu. tak proč najednou ten obrat o 180 stupňů. A netvrďte mi, Daneši, že to je Paroubkův příklon k demokracii.

kNEDEL 17.12.2006 18:07

Re: Che!

a co ,,Bývalý zaměstnanec prognost.úřadu UVKSČ nyní na hradě Vám nevadí?!je lepší si zachovat čest než obracet kabát;-€

Libor 15.12.2006 14:59

Politické mafiánství vrcholí

Kde se schovává hrdinný plukovník Kubice.Jak pokračuje vyšetřování těch socanskejch zločinů,které byly ve zprávě uvedeny? Tak horká zpráva 3 dny před volbami a teď ticho po pěšině a je to už půl roku. A jak to bylo s těmi policejními manévry v Praze a teroristickým ohrožením naší matičky Prahy?Jinde v normální zemi by občané byli o tak závažných kauzách informování průběžně v denním tisku.Politické mafiánství se u nás vyšplhalo na samý vrchol.O osudu a směřování státu rozhodují gauneři jako Dalík .

Xaver X.X. 15.12.2006 15:38

Bohužel, bohužel...

Proti tomu je "byrokratická" EU aspoň trochu fungující mechanismus. O NATO ani nemluvě...

Richard iii. 15.12.2006 15:52

Re: Politické mafiánství vrcholí

Gauneři rozhodovali osm roků. Jistě se postarali i o to, aby měli na "příslušných místech" svoje lidi, kteří zametají, co se dá.

loula 15.12.2006 17:03

Re: Re: Politické mafiánství vrcholí

... a další gauneří rozhodují prozatímně a opravděpodobně budou rozhodovat další 4 roky.

kNEDEL 17.12.2006 18:09

Re: Re: Politické mafiánství vrcholí

hlavně součastný odstupujicí min.vnitra,ten uklízí hlava nehlava,naprosto jak Havluv gang materiály STB na hradě(Y)

Hudec 15.12.2006 14:33

To je vždycky prča, přečíst si něco od Daneše!

Zvlášť závěry, ke kterým vždy dokáže dojít. Jsou opravdu originální.

Prorok 15.12.2006 13:53

Pane Daneši, perfektní článek, přesné a výstižné

Musím smeknout nad Vaším článkem, je to do nebe volající, co se může u nás v Čechách stát....

PetrH 15.12.2006 15:37

Re: Pane Daneši, perfektní článek, přesné a výstižné

Nebo aspoň co se může napsat, že? (Y)

BuBu 15.12.2006 12:51

Pro slušného člověka vždy platilo . . .

. . . a vždy platit bude : Pro odstavení či zabránění vlády bolševiků . . . . je možno a nutno použít jakých-koliv prostředků ! Zdůrazňuji - jakých-koliv !

A že momentálně naše země před tímto problémem stojí - tak to snad není potřeba dodávat !

JK-jiny 15.12.2006 13:16

Re: Pro slušného člověka vždy platilo . . .

Bolsevicke metody ted ma daleko vice ODS nez ostatni...

gerontusinza 15.12.2006 13:19

Někdy si říkám, jestli těmi příměry bolšánům neubližujeme. Re: Re: Pro slušného člověka vždy platilo . . .

:-/

Mirek Šejna 15.12.2006 15:00

hele, Bubu

a jaké metody k odstavení vlády bolševiků jste používal před 17.listopadem 1989. Pochlubte se hrdino. Nebo chcete proti bolševikům bojovat až teď ? Mnohé duševní svině také začaly bojovat proti nacistické okupaci až 10 let po konci 2.světové války.

Žulový Aston 15.12.2006 15:15

Re: hele, Bubu

Podle úrovně literárního projevu bojoval Bubu proti bolševikovi do l7.11.1989 jako politruk 3. motostřelecké divize. Jen skromnost mu nedovolí připomenout. Již 191.den je nadšen z vítězství ODS.....

Xaver X.X. 15.12.2006 15:39

Dávám vám hluboce za pravdu, jináč to snad ani nemehlo být... :-)

BuBu 15.12.2006 16:27

Re: Re: Ž(K)ulový Astone . . .

. . . je velmi pikantní, že jste ze mne svojí nekonečnou hloupostí udělal "politruka 3.motostřelecké divize", přičemž sám jste mne  prokádroval tak, že zkušení bolševičtí kádrováci jsou proti Vám "břídilové okresního formátu" !

Jsem velmi rád, že jste se na můj článek chytili - neb není pro mne příjemnější pocit . . . než když s mými slovy nesouhlasí postbolševici jako například Vy, Šejna a podobný výkvět národa, vydávající se za "rádobydemokraty - filosofy" ! Když jsem viděl tu rudou nit pod mým článkem . . .lekl jsem se, že jsem se nevědomky ocitl na Divokém západě : Samý Komanč . . .a přestrojený za bělocha !

A jestli Vám nevadí, že Velký Duce Paroubek se drží komančů jako veš košile - tak to nemám co dodat ! Snad jen : Je mi Vás líto . . . a stydím se za Vás !

jirka.s. 15.12.2006 17:06

Re: Re: Re: Ž(K)ulový Astone . . .

Proboha, bubu, proč Vám jich je líto? Já, ač ortodoxní pesimista, pevně věřím, že ti nahoře jako druh vyhynou. Vyhynuli brotosauři, vyhynou i oni. Bude to sice ještě chvíli trvat, ale uvědomte si, že zkostnatělí tvorové, neschopní se adaptovat na změněné životní podmínky, zatím v historii země vždycky vyhynuli, což je svým způsobem dobře a není jich co litovat. A že se za ně stydíte? Tak to už tedy v žádném případě ne! Jen ať si tu svou ostudu vyžerou sami.

BuBu 15.12.2006 17:25

Re: Re: Re: Re: Ž(K)ulový Astone . . .

Když já už jsem od přírody takový . . . že se snažím jim trochu pomoci - a tak si vsugerovávám, že jsou třeba ošklivě duševně nemocní . . . a proto se je (jako postižené) snažím litovat ! :-DR^

Žulový Aston 15.12.2006 17:27

Re: Re: Re: Ž(K)ulový Astone . . .

Promińte mi, píšete s elegancí Vladislava  Vančury a jste dle písemného projevu velmi moudrý a vzdělaný, sečtělý, prostě  intelektuál.  Je mi líto, že zrovna Vy, takový jemný a inteligentní člověk ,se za nás musíte stydět.  Vy, který jste jistě do 17. listopadu 1989 třikrát málem padl na barikádách v boji proti bolševikovi. Vaše úvaha, že jste se ocitl na Divokém západě, je exkluzivní a škoda, že nemáte co dodat!! Jen dodávejte!!! Vždy se z toho poučím a  Vaše myšlenky si, soudruhu nadpraporčíku, opisuju do deníčku. A teď končím. Musím se jít přestrojiti za bělocha. Proboha, nestyďte se za mne..třeba prozřu..nestyďte se, nebo budu plakat......

BuBu 15.12.2006 17:40

Re: Re: Re: Re: A už je to tady !

Měl jsem pravdu: Duševně nemocný . . . a ještě k tomu nevyléčitelně ! Omlouvám se, nechtěl jsem Vás urazit . . . a je mi Vás opravdu, ale opravdu velmi líto ! (. . . ale stydím se za Vás stejně) ;-D