Diskuse
POLITIKA: Finanční Hlava XXII
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J. Chaloupka
Paroubek má pravdu, státní dluhy se nesplácí a to tak dlouho,
že té zemi už nechce nikdo půjčit a pak zbankrotuje. Kdo se chce poučit, tak docela pěkný státní bankrot je popsán tuším ve 4. díle F.L. Věka. Byl to rakouský státní bankrot po napoleonských válkách. (Nedávno ve stejné situaci byla Argentina).l Když stát vyhlásí bankrot, tak věřitelé, zejména držitelé státních dluhopisů, o ty své "investice" přijdou, protože stát jim nic nezaplatí. Pokud musí platit něco cizím, tak rozprodá, co má (a náš stát toho má ještě dost), případně sebere úspory svých občanů (naposled se to stalo na Kypru) a možná udělá měnu. Bohužel Evropa se snaží dluhy jednotlivých států dát na jednu hromadu s tím, že za ně ručí i ty státy, které si ještě půjčit mohou. Jediný rozdíl vzhledem k Rakousku je, že zbankrotuje celá Evropa a zřejmě pak bude úplně nová měna nebo měny, protože jednotlivé státy si asi vytvoří měny svoje. Budeme rádi, když to nebude po válce, která zatím řešila všechny krize.
F. Eliáš
Jsou lidé, kteří nemají strach z dluhů
Jsou to duševně velmi omezení tvorové
K. Pavlik
Re: Jsou lidé, kteří nemají strach z dluhů
Neznate toto: Kdyz dluzim milion mam starosti ja, kdyz dluzim 50 milionu tak ma starosti banka.
M. Šejna
soudruh Páral
soudruh Páral, bývalý redaktor Rudého Práva, nemá rád socany. Po sametu si rychle chce napravit kádrový posudek a proto se rozhodl milovat pravicové vlády. Jen mu uniklo, že socani vládli 8 let a vytvořili státní dluh 603 mld. Kč. Páralem milovaní pravičáci zvýšili za pouhých 6 let od roku 2007 do roku 2012 státní dluh o 800 mld. Pokud to přepočteme na roční průměr, tak rozhazovační socani nás zadlužovali částkou 76 mld. ročně, zatímco šetřiví a rozpočtově zodpovědní pravičáci částkou 133 mld. ročně.
M. Vondráček
Re: soudruh Páral
To že socani vládli v době 7% růstu HDP a přesto udělali Vámi zmíněnou sekeru Vás nechává chladným ??
J. Urban
Čím hůře, tím lépe - to by si socialisté
měli napsat na svou firmu. Aspoň by v tom byla trocha upřímnosti. Nebo že by je pak lidi přece jen nevolili? Když jim nevadí srba, doležel, gross, palas, rat - že by mohla vadit pravda?
P. Lenc
Re: Čím hůře, tím lépe - to by si socialisté
Bohužel nevadí a vadit nebude, dokud bude co dát do natažené ruky.A po nás potopa.
J. Fohler
Politická žumpa
Je úplně jedno,jestli slibuje levice,či pravice,důležité je,z čeho bude své záměry platit a s jakým ekonomickým dopadem.Sobotka byl ministr financí ( pochybuji,že je ekonom ) a v té době slušné hospodářské výsledky prošustroval,neznámo kde ( alespoň já jsem si nevšiml ).
Bohužel voliči v ČR jsou schopni uvěřit slibům o zlepšení sociální situace v ČR,ale nejsou schopni pochopit,že je to na dluh....
J. Blažek
Pořád stejně .....
.... demagogie, lž a třídní nenávist vůči levici, to je jediné, co z autora pana Párala může vypadnout!
A. Richter
Re: Pořád stejně .....
Máte recht, pane Blažku.
Jako můj vnuk. Když měl 4 roky, chtěl, abych mu něco koupil v Globusu. Já mu vysvětloval, že na to nemáme. Zamyslel se a pak prohlásil: "Tak jim to ukradem".
Naštěstí nyní, v 15,5, je již finančně nezávislý. Bastlí s kamarádem PC-čka a prodávájí za ceny o 1/3 nižší než "značkové" firmy.
.... *8-D
J. Bruner
zadlužit se není problém
problém nastává, když není schopnost splácet. Dnešní dluh je realizovaný budoucí zisk a ziskem státu jsou daně a poplatky, pak nezbývá nic jiného než buď snížit výdaje nebo zvýšit daně. Nebo nalézt rovnovážný stav, kdy plátce daně bude vidět s dlouhodobou perspektivou, co za své daně dostává a že je to smysluplné. Pak bude platit daně pokorně. Tuto vizi však zatím žádný politik nedal. Proč, protože to sám neví, jsou voleni lidé, kteří jsou dobří (rozuměj protřelí) straníci. Řešením je volit stále nové poslance, ať již z nových stran nebo alespoň nové tváře starých stran. Starého psa totiž novým kouskům naučit nelze.
K. Pavlik
Posledni odstavec je podstatny
Takze pokud Cesko nebude v eurozóně, nemusíme dodržovat žádná zvláštní rozpočtová pravidla a tady si muzeme vybrat koho a kdy okrademe. Argentine se povedlo okrast prevazne banky a pak zacala inflace- to se asi nepodari. Takze zbyvaji na okradeni drobni stradalove - menova reforma je prilis drasticka a nepopularni. Zbyva stara dobra inflace a to je mnohokrat osvedcena a dobre fungujici metoda- nebo se mylim?
R. Langer
Re: Posledni odstavec je podstatny
Ani moc ne, ale obávám se, že nakonec bude muset dojít i k té měnové reformě... :-(
Vyhledávání
Lidovky.cz
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz