11.12.2023 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

POLITIKA: Feri jako etalon politické kultury

Příběh Dominika Feriho je jak vystřižený z nějakého divného současného filmu, kde čím jsou hrdinové ujetější, tím je film více ceněn a vyznamenáván. Žádná romantika, rovnou na komoru nebo na dělohu, to podle toho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 30.5.2021 21:46

Feri byla díky barvě své kůže neoliberály vytvořená prázdná bublina.

M. Němec 30.5.2021 17:38

Holásek by si taky vrznul.

P. Hák 30.5.2021 9:46

Tak už je jasné, kdo za to může - viník je stejný jako vždycky ;-D Mirka může být zděšena!

https://www.mix24.cz/feriho-afera-v-dezinformacich-jsou-rusove-nejlepsi-na-svete-ma-jasno-novinarka/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=wKDf2Clewc6-202105300735&dop_id=11965067

M. Grundmann 30.5.2021 9:17

Celá tato aféra je jenom důkazem, že západní progresivismus přichází nezvratně i k nám. Útoky na mužské chování jsou jeho základní součástí.

Z mé zkušenosti jsem dospěl k názoru, že jsou ženy v partnerských vztazích mnohem chytřejší a mazanější než muži. Ženy poznají na mužích i věci, které ještě ani neudělali. A vědí vždycky, co se děje, i když si to nechtějí přiznat. Problémy mají obvykle tehdy, když příliš přecení svou převahu nad muži v partnerských vztazích a příliš riskují. Pokud se vůbec něco špatného holkám v této aféře stalo, tak je to kvůli této jejich chybě. Možná si vědomě zahrávaly s ohněm a spálily se, to se stává často. Každý občas přecení své schopnosti. Arenberger udělal podobnou chybu.

Z. Lapil 31.5.2021 14:35

Věřil bych spíš na hormony, kulturu, nazývejte to, jak chcete.

Tím chci říct, že v člověku je dost opice na to, aby chlap zatahoval břicho a holka kroutila zadkem, aniž by jeden či druhý věděl, že to dělá.

A někdy se to vymkne z ruky. Buď se rozum utopí ve všeobecném víření hormonů na rozjuchaném večírku, nebo - možná ještě snadněji - se ukáže, že sám sobě dokážu zdůvodnit přijatelnost (skoro?) jakékoliv sviňárny. Říkala ne a prala se? Dělala se vzácná, ale chtěla to, viděl jsem jí to na očích.

V. Vérosta 30.5.2021 7:33

Vinen je TGM! Sotva slečny uviděly jeho obrázek na důkladném papírku, tak si hned vzpomněly na kousky toho neárijského lotra!! :-D

V. Církva 30.5.2021 6:29

Sandokan je pryč.

Nejvíc se mi líbí analýza dvojitého nelzona TOP09 Adamová - Pekarová:

"Tahle žena měla vždy silnou tendenci se osobně přeceňovat a má o sobě příliš dobré mínění neodpovídající skutečnosti."

Na nevolitelnosti SPOLU maká tato paní spolu s ostatními, ale snaží se nejvíc. Pravda je, že Jurečka i Fiala jí skvěle sekundují. "Pravice" (tím myslím ODS, TOP09 není pravice) která plánuje po volbách vládnout s Piráty není pravice.

Přitom stačilo málo, říct, že po volbách jsem ochoten sestavovat vládu s ANO ale bez Babiše. Myslím že i Babiš už by ocenil aby mu nebrali dotace z EU, a odešel zpátky počítat penízky, jen to nemůže říct naplno.

J. Hruška 29.5.2021 22:07

Mluvit o Ferim v přítomném čase je prasárna, pane Holásku, novinářský hyenismus. Co když důkazy nepřijdou, ze strachu.

J. David 30.5.2021 8:48

Doktorand Michal Říha tvrdí to samé, dělal mu asistenta, ale při coitu v koupelně mu nesvítil, byť nějaké šprochy v kontoárech prý slyšel.

J. Ticháček 29.5.2021 20:27

Pokud jsem to během týdne dokázal pochopit.

Poslanec čerstvě odrostlý pubertě činil děvčatům nemravné návrhy. A činil tak už jako puberťák. Na tom mi nepřipadá nic zvláštního. Řekl bych, že je to zcela přirozené. Spíše mi příjde divné, že s tím holky mají problémy. Někdy ve školce, či na prvním stupni ZŠ se měly naučit jednoduché techniky, jak se vypořádat s chlapečkem, který je tahá z culík, podraží jim nohu a vůbec projevuje snahu se sbližovat. A naučit se, jak dát najevo, který chlapečkem je za ten culík může tahat. Normální patnáctiletá slečna, v normální době, už s nějakým poslancem nemůže mít sebemenší problém. Protože zásoba ksichtů, které si umí nasadit ten problém vyřeší dříve, nežli k němu dojde.

Na rozdíl od většiny ostatních, tuze pohoršených diskutujících jsem si všiml něčeho jiného, co mne pohoršuje mnohem více. Stěžovaly si na něho studentky na právech. Probůh, kde a jak si stěžovaly? Jakože "Sím, pane asistente (nebo paní docentko), Dominik mě chtěl sbalit. Udělejte s tím něco!"? To jsou vysokoškolské studentky opravdu tak neschopné se o sebe postarat?

Sakra, už pětatřicet let se při každé alespoň trochu vhodné příležitosti pokouším dostat do postele každou holku, která se mi líbí. A ještě jsem nepotkal žádnou, která by si se mnou neuměla poradit. Když chce, odpálkuje mne na první pokus.

A tady se řeší seznam holek, které pana poslance odpálkovaly. To už není Mee To. To by se řešil seznam holek, se kterými něco měl. Ale tady se dělá skandál z počtu holek, které ho odmítly. No to už přestává sranda.

Začínám se těšit na příští volby. Snad se dočkáme dalšího skandálu. A budeme řešit všechny holky, kterých si nějaký kandidát nikdy ani nevšiml, byť se snažily. Protože všichni chápeme, že to je ještě horší provinění.

V. Církva 29.5.2021 21:49

Jo tak to nevím proč si ta děvčata nedokázala udržet Feriho od těla, ale možné je, že děvče co jde u Feriho si dát sprchu je naivní a pak neví jak se z toho ztřepat.

Jsou zkrátka i submisivní osobnosti. Feri se nemůže divit. TOP09 je na vlně MeeToo, progresivismu. proto z této sorty budou její příznivkyně.

Z. Lapil 29.5.2021 21:54

Někde, snad tady v komentářích u pana Vlka, jsem zahlídl interpretaci, že se jednalo o domluvené kolektivní přenocování po večírku a normální hygienu mezi mejdanem a spacákem/postelí.

P. Milan 30.5.2021 18:14

Pokud by to byly jen návrhy, je vše OK. Ovšem, pokud ...

J. David 29.5.2021 20:18

Nuž, ten Feri je synonymem poutstevníka v přísné řeholi. Habešský lidožrout převlečen za Top09 Haile Selasie Kharla von Schwatztenberg s lulkou mne iritoval. Kníže mne výrokem potěšil, jak za mlada pojímal služky v komnatách Orlíku, jako Feri v kontoáru PS bytu pronajmutém.

J. Hruška 29.5.2021 22:17

Habešsko židovsko český kříženec odlišného kulturního původu. Jakákoli kritika je "rasismus". Čúúús.

D. Rajninec 30.5.2021 8:11

Naozaj ? Ja som si vždy myslel , že Feri je čech ako poleno , len ho mama ako bábätko vyložila na slnko a zabudla sa .....

M. Juraška 29.5.2021 20:03

Přeji si aby šel kudráč sedět.Po řádném procesu.TOP o9 jdi do pekel.!!

J. David 29.5.2021 20:31

Kudrnatý Emanuel Moravec se zastřelil, Feri se nechá ostříhat, Covid pas do oficíny bude mít. Pouze do putyky a na Moravu nebude moci, aby nedostal na lebeň, africká "umakajda" se jaksi etnikům neodpouští. Dostanou na budku a košulenka natržena. Feri, hrdá kštice.

B. Rudolf 29.5.2021 17:25

Obvinit někoho po sedmi letech je velmi, velmi podivné. Už jen proto, že, během těch sedmi let se podobné situace mohly opakovat s jinými ženami stále dokola.

Myslím si, že ženy, kterým se stane něco podobného , by měly co nejdříve sebrat odvahu a zavolat na nějakou "linku bezpečí" nebo na nějakou podobnou linku, na níž jim jednak pomohou, ale na níž také zváží, zda se nedá udělat něco pro to, aby dotyčný dostal zpětnou vazbu, že provedl něco špatného. Mohlo by to zabránit "recidivě".

A pak ještě něco. Psychologové tvrdí, že po nějaké době si nepamatujeme to, co se skutečně stalo, ale jen své vzpomínky na to, co se stalo. A poté si už pamatujeme pouze vzpomínky na vzpomínky na to, co se stalo. Proto považuji výše uvedenou radu za důležitou.

Vím, že je to těžké, ale nechat si to sedm let pro sebe a nikomu to neříci, musí být mnohem víc traumatizující, než je nutné. A hlavně, ponechává to otevřený prostor pro to, aby dotyčný podobné věci dělal jiným ženám.

M. Adam 29.5.2021 19:32

7 roku u Vrbetic, kde nejsou dukazy, to nevadi. Mene roku u Feriho,kde se shoduje vicero zen, ktere se ani neznaji, to by melo vadit?

U Vrbeti selhala BIS, u Feriho pravnicka fakulta a TOP09

Z. Lapil 29.5.2021 21:50

Nevím, jak po sedmi letech, ale:

Ve věku zcela dospělém jsme při jakýchsi psychohrátkách hráli hru "jsme děti a zlobíme se navzájem". Následovalo povídání, jak to kdo prožíval. Moje partnerka ve hře pravila: "Nejvíc jsi mě naštval, jaks mi bral ten ručník". Nezbylo mi než reagovat konstatováním, že "ve skutečnosti" brala ručník ona mě. Neboli stačilo pár minut, a ta samá příhoda, proti potenciálnímu znásilnění emocionálně poklidná, měla u "soupeřů" naprosto protikladnou interpretaci.

J. Hruška 29.5.2021 22:23

Křivé nařčení je trestný čin stejně i křivé svědectví po letech nedokazatelné pomluvy.

J. Řezníček 29.5.2021 15:59

Měl ten Feri nějakou normální partnerku ? Nebo útočil na ženy jen tak pro radost ?

P. Khail 29.5.2021 18:15

Mohl byste upřesnit co je dle vás "normální partnerka" a co je dle vás "útočil na ženy jen tak pro radost"? Určitě to bude obohacení zdejší diskuze. ;-D

J. David 30.5.2021 9:17

Zastoupím. Zeptejte se kanibala, co je to radost a normální maso. Radostně rožnit musculus quadriceps femoris. Ale na druhou stranu, "normální partnerka" si do koupelny netahá noční stoleček. Ale, jinak ve Feriho budoáru to muselo být veselé, takové frivolně zajímavé, ve smyslu konkávních a konvexních výtvarnic deskriptivní geometrie. Měli všici madurídu z matematiky, nebo jenom matematiku právně simulovali v koupelně šikmým vrhem bodu dopadu tekoucí vody? Jdu si dát sprchu a Ferimu přeji, aby nechytil pleš, olysalí jsou v Habeši (ostatně i v EU) považováni za rasisty. Michal Říha to okomentuje.

P. Khail 30.5.2021 10:16

Kanibala žádného neznám, jsem v diskuzi tak zde diskutuji a krom toho mne zajímá názor pana Řezníčka nikoliv váš. :-)

M. Koutný 29.5.2021 11:15

Tento příspěvek jsem napsal už k jinému článku, ale myslím, že patří i sem.

Kauza Feri má dvě polohy a mám z ní smíšené pocity. (Ano, já vím... Smíšené pocity jsou, když vaše stará tchyně padá z útesu ve vašem novém Mercedesu.)

Na jedné straně to kudrnáčovi tak trochu škodolibě přeju. Neobolševičtí progresivisté, jejichž je přímo učebnicovým příkladem, jsou právě vinni tím, že vyvolali atmosféru mediálních lynčů a popření presumpce neviny.

Na straně druhé mne děsí, že už i u nás je možné profesně, politicky a v podstatě i lidsky zničit člověka na základě udání bez důkazů, pokud na něj vytáhnu klacky typu "rasismus", "sexismus" nebo "homofobie". Z tohoto pohledu je to hnus, ať se to stane komukoliv, i člověku mě osobně krajně nesympatickému.

P. Dvořák 29.5.2021 13:58

1) Jak jste přišel na to, že je věc "bez důkazů" ?

2) Vy oznámení sexuálně obtěžovaných žen jakýmsi . . . eh . . . . nazýváte udáním? A kdyby to byla vaše žena, dcera . . . . také by to byly udavačky nebo ten druhý by se najednou stal prasákem?

D. Hubáčková 29.5.2021 14:13

R^R^

P. Khail 29.5.2021 18:17

Ten rasizmus právě projevujete sám titulem "kudrnáč". ;-)