7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

POLITIKA: Fatální neznalosti europoslanců

Europoslanci Peksa a Niedermayer šíří nebezpečné bludy, jak je výhodné spolehnout se na dovoz elektřiny. Ignorují přitom prognózy praktiků, že ji nebude odkud dovážet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Humble 19.2.2022 8:14

To bude pouze chvilkovy stav kdy vetsina populace ktera kupuje levne auta bude sponzorovat bohate kteri kupuji drahe auta. Potom nebudou jak auta se spalovacimi motory protoze se je pod sankci nevyplati vyrabet a tak elektroauta protoze nebudou suroviny na baterie ani elektrina. Nase jedina nadeje je ze inovace objevi levnou baterii z dostupneho materialu a jadro se prosadi masove cemuz verim otazka je kdy se tak stane.

Š. Hašek 19.2.2022 8:11

Niedermayer nerozumí ničemu. Z bankovnictví utekl, a teď se zabývá myšlenkou "lapat mlno destilací švestek a zahuštěním keců bruselekomisařek".

Krom toho je to quisling, který hlasuje proti zájmům ČR. Proti zájmům občanů, které zastupuje, kteří ho platí, a kterým je odpovědný. Dále viz níže.

V. Petr 19.2.2022 7:52

Podotýkám, že Niedermayer spolu s Polčákem hlasovali v Europarlamentu pro sankce proti ČR z toho důvodu, že odmítá importovat migranty!

P. Dvořák 19.2.2022 7:13

Tomu nevěřím.

Auta se spalovacím motorem určitě zdraží, ale elektromobil bude po dotacích mnohem levnější.

R. Langer 19.2.2022 6:31

Však ano, cena elektromobilů se už brzy vyrovná ceně vozů se spalovacím motorem. Všechny totiž zdraží na úroveň elektromobilů. ;-)

T. Kohout 19.2.2022 6:03

Pan Niedermayer by si měl nastudovat třeba Kalifornii. Tam se také kdysi rozhodli, že už stavět elektrárny nebudou, že si jí levně koupí na volném trhu (zřejmě v Que, či jinde v Kanadě). Byl to děsivě hloupý nápad, jak se ukazuje v posledních třeba 15 letech.

J. Strakoš 19.2.2022 5:55

Ten rozhovor s M.Peksou doporučuji přečíst - prosazuje volný trh a zároveň emisní povolenky a hlídání každé molekuly CO2, což je trošku oxymorón.

A samozřejmě, že mu pak vyjde, že velké elektrárny nemá smysl stavět - opravdu to ekonomicky za současného stavu trhu s povolenkami a podporou OZE nedává smysl. No samozřejmě, že to smysl nedává, když jsou podmínky nastaveny tak, aby nedával.

Stejně poslanec předpovídá, že elektroauta a dieselová se cenově vyrovnají - a bohužel může mít pravdu. Ale nebude to proto, že by elektromobily zlevnily a vylepšily technologii, ale proto, že spalovacím motorům nastavíte takové podmínky, že se prostě nevyplatí.