25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

POLITIKA: Falešné povolební vyprávěnky

Ačkoli volby proběhly 20. a 21. října, kdy také de iure skončila volební kampaň v nich kandidujících politických stran a hnutí, a voliči poměrně razantně překreslili politickou mapu České republiky, zdá se, jako by povolební euforie (případně povolební deprese) i nadále znemožňovala těm politickým stranám, kterým se povedlo překonat volební klauzuli 5 % hlasů (v případě TOP 09 o 0,31 %), reálně uchopit volební výsledky, ačkoli voliči už poněkolikáté „vyslali jasný signál“, případně uštědřili některým stranám„volební políček“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 31.10.2017 15:53

Nářky nad volebním úspěchem Babiše mi připomínají

pasáž z jedné mé oblíbené knížky, kde jedna z hlavních postav (Fogacer) říká (děj se odehrává nějak okolo roku 1600) - bohužel, nový papež je člověk, jehož ctnost je vysoká, ale obratnost v jednání velmi nízká. Dneska bychom spíš potřebovali papeže ctnosti poněkud menší, ale obratnosti při vyjednávání a prosazování svých cílů vysoké. Takhle je to na houby. (volná citace).

K. Wágner 31.10.2017 13:22

Kalousek to řeší

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek vytáhl do boje proti jednobarevné menšinové vládě předsedy ANO Andreje Babiše. Vyzývá k tomu, aby nebyla Sněmovna ustavena do doby, dokud Babiš nepřijde s „transparentním“ řešením, tedy s většinovou vládou.

M. Těhanová 31.10.2017 13:50

Re: Kalousek to řeší

Kalousek ať už jde někam. Roze.ral toho už dost tím, jak dělal všechno pro to, aby byl na pravici jednička. To jsou od něho jen kecy!

J. Milfait 31.10.2017 15:56

Re: Kalousek to řeší

PROČ KALOUSEK? PROČ NE BABIŠ? Jsem velmi starý (78), ale pokud jste někdo sledoval, kdo hlavně podpořil STB Bureše-Babiše tak to bylo nejvíce mých starých soukmenovců. Nevím, ale zdá se mě, že všichni nějak zblbli a podle Vašeho uvedeného názoru se mě zdá, že k nim i Vy patříte. Hlavně zdraví přeje JM.

J. Schwarz 31.10.2017 22:12

Re: Kalousek to řeší

Kalousek u mně skončil v ten moment, kdy pracujícím důchodcům upřel možnost daňového odpočtu aby mohl dál rozvíjet vpravdě socanskou "sociální politiku". "Pravičák" na baterie...

I. Pařízek 31.10.2017 13:10

Opozici nejde o prosperující stát.

Strany,které nechtějí koaliční,nebo menšinovou vládu odborníků,mají zájem jen o destabilizaci naší republiky a tím o hospodářský chaos.Nejde jim o blaho voličů,ale o svá koryta.V případných předčasných volbách jim to voliči dají najevo a politici typu Kalouska už nebudou zvoleni.

J. Veselý 31.10.2017 13:03

Ale Babiš už přece má koaličního partnera.

Sedí na hradě, jmenuje se Zeman a vydá za 50 hlasů v parlamentu. Za slib podpory v prezidentské volbě podrží Babiše a jeho jednobarevnou vládu ve funkcích jak dlouho bude potřeba.

Dnes dostane Babiš "pověření k sestavení vlády", ačkoliv ústava nic takového nezná, ale s tím si ani Zeman, ani Babiš nedělají hlavu. Účel světí prostředky.

F. Navrátil 31.10.2017 13:47

Re: Ale Babiš už přece má koaličního partnera.

Máte pravdu.Není to nic oficiálního. Fiala a Kalousek můžou sestavovat vládu i bez prezidentského pověření.

V. Novák 31.10.2017 15:04

Re: Ale Babiš už přece má koaličního partnera.

Vadilo vám to stejně u Klause a Havla?

J. Hanzal 31.10.2017 11:44

Vychytralost

To co po volbách prezentují "tradiční, údajně, demokratické" jen a pouze prachpustá vychytralost, neboli česká VYCHCANOST.

M. Varadinková 31.10.2017 11:44

Vztekejte se tu, jak chcete

ale autor má pravdu.

S. Landa 31.10.2017 12:02

Re: Vztekejte se tu, jak chcete

Nevztekám se, jen tvrdím, že ten Babišův hlásnej trouba pravdu nemá. :-)

R. Brzák 31.10.2017 12:06

Re: Vztekejte se tu, jak chcete

a já se taky nevztekám a přidám se k Vám oběma s příspěvkem plným stejných argumentů - pravda je tak někde mezi...

A. Richter 31.10.2017 11:30

*

Bouda, Vy jste loula.

*8-D

P. Maleček 31.10.2017 10:41

S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.

Proč ne s Babišem? Protože to je nejen bezskrupolózní predátor, ale ke všemu i psychopat. Ne však ten brutál-primitivní, ale vysoceinteligentní. Přesto však i těmto psychopatům chybí mozková centra generující stud, lítost, pocit viny, či vcítění se do situace druhých, tedy schopnost spolupráce.

Kdo nevěří nechť nastuduje co o psychopatech v politice říká psychiatr Radkin Honzák na www.aktualne v textu "Portrét psychopata" - níže stručný výběr.

Není žádnou vzácností, že se vypracují až na hlavy států. Protože - Dovede velmi úspěšně působit na své sociální okolí. Má kouzlo osobnosti a často neodolatelný šarm. Umí se vetřít do přízně takovým způsobem, že oklame i profesionály.Je patologickým lhářem. Umí fabulovat o své velkoleposti, o svých skvělých plánech. Má neobyčejně vyvinuté manipulativní schopnosti. Přesvědčivě předestírá své plány, je-li konfrontován se zcela odlišnou pravdou, dovede se z toho bleskově vylhat.Zcela postrádá pocity lítosti a viny. Naprosto klidně a chladně prohlašuje, že se necítí vinen.Vede parazitický způsob života, bezskrupulózně bere vše.

Závěrem Radkin varovně říká. Nutno se k nim chovat jako k drátům na zem spadlým. A hlavně je nevolit!

M. Zikmund 31.10.2017 11:00

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.

Je zajímavé, jak v našem prostoru stále přežívá způsob řešení politického zápasu pomocí psychiatrů. Je pravda, že komunisti to to brali hodně z gruntu, ti dokonce oponenty zavírali do blázince. Dnes to až tak jednoduše nejde, tak máme alespoň stanoviska expertů. Ve skutečnosti je to jen varianta politického zápasu - když nemám argumenty, tak zaútočím na oponenta. Jak časté...

P. Maleček 31.10.2017 11:40

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.

Argumenty o své psychopatii nedodávají experti, ale Babiš svým chováním sám o sobě. S tímhle "člověkem" vleze do party jen ten, komu nevadí, že bude sám sežrán. Tedy pokud nebude svému predátorovi tupě, bezmyšlenkovitě a bez pocitu viny z důsledků jeho řádění sloužit.

Ostaně co si myslíte o těch, co si do svého kurníku, protože slibuje vzornou péči o slepice a má sympatický kukuč, pustí hladového lišáka? Ti nejsou případem pro psychiatra?

J. Karlík 31.10.2017 11:31

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.

Zapomněl jste na možnost, že náš psychopat jde ještě dále, on přesvědčivě předstírá, že nepředstírá. A co předstíráte Vy? Pořád stejné kecy.

Ś. Svobodová 31.10.2017 11:41

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.

Nemůžete vybudovat miliardové impérium bez spolupráce s druhými. Plány které měl Babiš v prvním volebním období naplnil. Je to jistě bezskrupolózní podnikatel. Ale jako citlivý blbeček se silným sociálním cítěním a upřímnou povahou prostě Agrofert nevystavíte.

I. Schlägel 31.10.2017 11:47

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.

To jistě ne, notabene když při tom musíte aktivně (s ucpaným nosem?) "spolupracovat" právě s těmi ušpiněnými politiky, proti kterým se později "citlivě" vymezujete na začátku své politické kariéry. "Vy jste mě stvořili!!!" Ano, je to tak Andreji. Ale nikdo Tě nenutil dělat cinknuté obchody s korupčními politickými podnikateli. Ale byznys je přeci byznys. Tak si nestěžuj.

L. Harvánek 31.10.2017 9:50

Falešné povolební vyprávěnky

Pan autor má patrně základní neznalosti v matematice, protože Andreje Babiše a jeho ANO volil pouze každý pátý oprávněný volič. A o povolební falešné vyprávěnky by šlo jedině v případě, kdyby se všichni za ním hrnuli s návrhem spolupráce. To by pak byla zrady na voličích!

M. Zikmund 31.10.2017 10:51

Re: Falešné povolební vyprávěnky

No ale pořád je to 3x víc než u druhé strany v pořadí, kterou volil každý patnáctý volič či u té nejdemokratičtější z demokratických a nejsystémovější ze systémových, kterou volil každý třiatřicátý oprávněný volič. Problém je v tom, že sice místopředsedkyně strany, kterou volil každý patnáctý volič prohlásí, že ANO ukradlo 80% volebního programu její strany (a něco obdobného i když ne v takovém rozsahu prohlásili i předsedové třetí a čtvrté strany v pořadí, rovněž strany každého patáctého voliče), ale pak se ani nepokusí o hledání programového průniku a rovnou spolupráci zamítnou. Oni si totiž přes všechny ty moralistní řeči neuvědomují, že všichni mají tu zodpovědnost za poctivé hledání vládního řešení stejnou. Ta není větší či menší větší podle dosaženého výsledku. Pokud mají důvod nejít do vlády s vítězem voleb, pak se mají snažit dohodnout se mezi sebou na jiné variantě a poslat ANO do opozice. Jenomže to je pro ně stejně složité jako pro ANO sestavit vládu bez koaličního partnera. A oni si evidentně myslí, že teď mají právo dát si nohy na stůl a tvářit se, že oni nic nemusí a že jedinou zodpovědnost má ANO. A v tom je právě zrada na voličích, k tomu jim nikdo mandát nedal, aby nebojovali za prosazení svých slibů.

L. Písařík 31.10.2017 11:03

Re: Falešné povolební vyprávěnky

A tak potvrzujete, že hlavní volební ideou bylo: VŠICHNI PROTI BABIŠOVI ?

R. Tichý 31.10.2017 11:43

Ale no tak. Preci se nebudeme zaklinat lidmi, kteri se neuraci prijit k volbam.....

Ś. Svobodová 31.10.2017 11:48

Re: Falešné povolební vyprávěnky

Zajímalo by mně, jestli si ty strany nechaly udělat nějaký průzkum mezi svými voliči. Zda je volili podle programu, nebo podle postoje k Babišovi. Protože pokud jim dali voliči zvětšina šanci kvůli programu a oni se odmítnou podílet na jeho plnění když jim byla tato možnost dána, tak se při dalších volbách už ani nemusí hlásit.

S. Landa 31.10.2017 12:06

Re: Falešné povolební vyprávěnky

A naopak, dali-li jim voliči hlas kvůli postoji k Babišovi a oni by s ním spolupracovali, pak bych se na jejich místě bál vyjít na ulici... :-)

J. Nový 31.10.2017 12:56

Re: Falešné povolební vyprávěnky

"ANO volil pouze každý pátý oprávněný volič"

.

A která strana dopadla lépe? :-)

M. Klas 31.10.2017 8:53

Presumpce neviny u politika?

Nechápu, proč se všichni ohánějí presumpcí neviny - nejsme u soudu, pro politiky musí platit naopak "presumpce viny". Jako platila u Bárty, u Kalvody, u Nečase a dalších.

J. Kočí 31.10.2017 9:00

Re: Presumpce neviny u politika?

Proto byl zaveden institut poslanecké imunity. Aby si nemohl každý hejhula vymyslet nějaké obvinění a sestřelit nepohodlného. Bohužel tady pracují celé týmy hejhulů a vymýšlejí "kauzy". Jak je vidět na výsledku voleb, už to začíná být obehraná písnička a normální člověk tomu nevěří.

L. Písařík 31.10.2017 11:06

Re: Presumpce neviny u politika?

Zvláště, když je prezumpce viny podložena vylhanými a nepravdivými "důkazy" a faktický stav se neuznává. Babiš: Kdybych nebyl politikem, po kauze Čapí hnizdo by po 8mi letech neštěkl ani pes.