6.12.2019 | Svátek má MikulášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Falešné povolební vyprávěnkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 56, poslední: 31.10.2017 22:12, přehled diskusí

Nářky nad volebním úspěchem Babiše mi připomínají:
Autor: F. Houžňák Datum: 31.10.2017 15:53

pasáž z jedné mé oblíbené knížky, kde jedna z hlavních postav (Fogacer) říká (děj se odehrává nějak okolo roku 1600) - bohužel, nový papež je člověk, jehož ctnost je vysoká, ale obratnost v jednání velmi nízká. Dneska bychom spíš potřebovali papeže ctnosti poněkud menší, ale obratnosti při vyjednávání a prosazování svých cílů vysoké. Takhle je to na houby. (volná citace).

Kalousek to řeší:
Autor: K. Wágner Datum: 31.10.2017 13:22

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek vytáhl do boje proti jednobarevné menšinové vládě předsedy ANO Andreje Babiše. Vyzývá k tomu, aby nebyla Sněmovna ustavena do doby, dokud Babiš nepřijde s „transparentním“ řešením, tedy s většinovou vládou.

Re: Kalousek to řeší:
Autor: M. Těhanová Datum: 31.10.2017 13:50

Kalousek ať už jde někam. Roze.ral toho už dost tím, jak dělal všechno pro to, aby byl na pravici jednička. To jsou od něho jen kecy!

Re: Kalousek to řeší:
Autor: J. Milfait Datum: 31.10.2017 15:56

PROČ KALOUSEK? PROČ NE BABIŠ? Jsem velmi starý (78), ale pokud jste někdo sledoval, kdo hlavně podpořil STB Bureše-Babiše tak to bylo nejvíce mých starých soukmenovců. Nevím, ale zdá se mě, že všichni nějak zblbli a podle Vašeho uvedeného názoru se mě zdá, že k nim i Vy patříte. Hlavně zdraví přeje JM.

Re: Kalousek to řeší:
Autor: J. Schwarz Datum: 31.10.2017 22:12

Kalousek u mně skončil v ten moment, kdy pracujícím důchodcům upřel možnost daňového odpočtu aby mohl dál rozvíjet vpravdě socanskou "sociální politiku". "Pravičák" na baterie...

Opozici nejde o prosperující stát.:
Autor: I. Pařízek Datum: 31.10.2017 13:10

Strany,které nechtějí koaliční,nebo menšinovou vládu odborníků,mají zájem jen o destabilizaci naší republiky a tím o hospodářský chaos.Nejde jim o blaho voličů,ale o svá koryta.V případných předčasných volbách jim to voliči dají najevo a politici typu Kalouska už nebudou zvoleni.

Ale Babiš už přece má koaličního partnera.:
Autor: J. Veselý 965 Datum: 31.10.2017 13:03

Sedí na hradě, jmenuje se Zeman a vydá za 50 hlasů v parlamentu. Za slib podpory v prezidentské volbě podrží Babiše a jeho jednobarevnou vládu ve funkcích jak dlouho bude potřeba.

Dnes dostane Babiš "pověření k sestavení vlády", ačkoliv ústava nic takového nezná, ale s tím si ani Zeman, ani Babiš nedělají hlavu. Účel světí prostředky.

Re: Ale Babiš už přece má koaličního partnera.:
Autor: F. Navr8til Datum: 31.10.2017 13:47

Máte pravdu.Není to nic oficiálního. Fiala a Kalousek můžou sestavovat vládu i bez prezidentského pověření.

Re: Ale Babiš už přece má koaličního partnera.:
Autor: V. Novák Datum: 31.10.2017 15:04

Vadilo vám to stejně u Klause a Havla?

Vychytralost:
Autor: J. Hanzal Datum: 31.10.2017 11:44

To co po volbách prezentují "tradiční, údajně, demokratické" jen a pouze prachpustá vychytralost, neboli česká VYCHCANOST.

Vztekejte se tu, jak chcete:
Autor: M. Varadinková Datum: 31.10.2017 11:44

ale autor má pravdu.

Re: Vztekejte se tu, jak chcete:
Autor: S. Landa Datum: 31.10.2017 12:02

Nevztekám se, jen tvrdím, že ten Babišův hlásnej trouba pravdu nemá. :-)

Re: Vztekejte se tu, jak chcete:
Autor: R. Brzák Datum: 31.10.2017 12:06

a já se taky nevztekám a přidám se k Vám oběma s příspěvkem plným stejných argumentů - pravda je tak někde mezi...

*:
Autor: A. Richter Datum: 31.10.2017 11:30

Bouda, Vy jste loula.

*8-D

S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.:
Autor: P. Maleček Datum: 31.10.2017 10:41

Proč ne s Babišem? Protože to je nejen bezskrupolózní predátor, ale ke všemu i psychopat. Ne však ten brutál-primitivní, ale vysoceinteligentní. Přesto však i těmto psychopatům chybí mozková centra generující stud, lítost, pocit viny, či vcítění se do situace druhých, tedy schopnost spolupráce.

Kdo nevěří nechť nastuduje co o psychopatech v politice říká psychiatr Radkin Honzák na www.aktualne v textu "Portrét psychopata" - níže stručný výběr.

Není žádnou vzácností, že se vypracují až na hlavy států. Protože - Dovede velmi úspěšně působit na své sociální okolí. Má kouzlo osobnosti a často neodolatelný šarm. Umí se vetřít do přízně takovým způsobem, že oklame i profesionály.Je patologickým lhářem. Umí fabulovat o své velkoleposti, o svých skvělých plánech. Má neobyčejně vyvinuté manipulativní schopnosti. Přesvědčivě předestírá své plány, je-li konfrontován se zcela odlišnou pravdou, dovede se z toho bleskově vylhat.Zcela postrádá pocity lítosti a viny. Naprosto klidně a chladně prohlašuje, že se necítí vinen.Vede parazitický způsob života, bezskrupulózně bere vše.

Závěrem Radkin varovně říká. Nutno se k nim chovat jako k drátům na zem spadlým. A hlavně je nevolit!

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.:
Autor: M. Zikmund Datum: 31.10.2017 11:00

Je zajímavé, jak v našem prostoru stále přežívá způsob řešení politického zápasu pomocí psychiatrů. Je pravda, že komunisti to to brali hodně z gruntu, ti dokonce oponenty zavírali do blázince. Dnes to až tak jednoduše nejde, tak máme alespoň stanoviska expertů. Ve skutečnosti je to jen varianta politického zápasu - když nemám argumenty, tak zaútočím na oponenta. Jak časté...

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.:
Autor: P. Maleček Datum: 31.10.2017 11:40

Argumenty o své psychopatii nedodávají experti, ale Babiš svým chováním sám o sobě. S tímhle "člověkem" vleze do party jen ten, komu nevadí, že bude sám sežrán. Tedy pokud nebude svému predátorovi tupě, bezmyšlenkovitě a bez pocitu viny z důsledků jeho řádění sloužit.

Ostaně co si myslíte o těch, co si do svého kurníku, protože slibuje vzornou péči o slepice a má sympatický kukuč, pustí hladového lišáka? Ti nejsou případem pro psychiatra?

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 31.10.2017 11:31

Zapomněl jste na možnost, že náš psychopat jde ještě dále, on přesvědčivě předstírá, že nepředstírá. A co předstíráte Vy? Pořád stejné kecy.

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 31.10.2017 11:41

Nemůžete vybudovat miliardové impérium bez spolupráce s druhými. Plány které měl Babiš v prvním volebním období naplnil. Je to jistě bezskrupolózní podnikatel. Ale jako citlivý blbeček se silným sociálním cítěním a upřímnou povahou prostě Agrofert nevystavíte.

Re: S Bbaišem leda sebepoškozující se blázen.:
Autor: I. Schlägel Datum: 31.10.2017 11:47

To jistě ne, notabene když při tom musíte aktivně (s ucpaným nosem?) "spolupracovat" právě s těmi ušpiněnými politiky, proti kterým se později "citlivě" vymezujete na začátku své politické kariéry. "Vy jste mě stvořili!!!" Ano, je to tak Andreji. Ale nikdo Tě nenutil dělat cinknuté obchody s korupčními politickými podnikateli. Ale byznys je přeci byznys. Tak si nestěžuj.

Falešné povolební vyprávěnky:
Autor: L. Harvánek Datum: 31.10.2017 9:50

Pan autor má patrně základní neznalosti v matematice, protože Andreje Babiše a jeho ANO volil pouze každý pátý oprávněný volič. A o povolební falešné vyprávěnky by šlo jedině v případě, kdyby se všichni za ním hrnuli s návrhem spolupráce. To by pak byla zrady na voličích!

Re: Falešné povolební vyprávěnky:
Autor: M. Zikmund Datum: 31.10.2017 10:51

No ale pořád je to 3x víc než u druhé strany v pořadí, kterou volil každý patnáctý volič či u té nejdemokratičtější z demokratických a nejsystémovější ze systémových, kterou volil každý třiatřicátý oprávněný volič. Problém je v tom, že sice místopředsedkyně strany, kterou volil každý patnáctý volič prohlásí, že ANO ukradlo 80% volebního programu její strany (a něco obdobného i když ne v takovém rozsahu prohlásili i předsedové třetí a čtvrté strany v pořadí, rovněž strany každého patáctého voliče), ale pak se ani nepokusí o hledání programového průniku a rovnou spolupráci zamítnou. Oni si totiž přes všechny ty moralistní řeči neuvědomují, že všichni mají tu zodpovědnost za poctivé hledání vládního řešení stejnou. Ta není větší či menší větší podle dosaženého výsledku. Pokud mají důvod nejít do vlády s vítězem voleb, pak se mají snažit dohodnout se mezi sebou na jiné variantě a poslat ANO do opozice. Jenomže to je pro ně stejně složité jako pro ANO sestavit vládu bez koaličního partnera. A oni si evidentně myslí, že teď mají právo dát si nohy na stůl a tvářit se, že oni nic nemusí a že jedinou zodpovědnost má ANO. A v tom je právě zrada na voličích, k tomu jim nikdo mandát nedal, aby nebojovali za prosazení svých slibů.

Re: Falešné povolební vyprávěnky:
Autor: L. Písařík Datum: 31.10.2017 11:03

A tak potvrzujete, že hlavní volební ideou bylo: VŠICHNI PROTI BABIŠOVI ?

:
Autor: R. Tichý Datum: 31.10.2017 11:43

Ale no tak. Preci se nebudeme zaklinat lidmi, kteri se neuraci prijit k volbam.....

Re: Falešné povolební vyprávěnky:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 31.10.2017 11:48

Zajímalo by mně, jestli si ty strany nechaly udělat nějaký průzkum mezi svými voliči. Zda je volili podle programu, nebo podle postoje k Babišovi. Protože pokud jim dali voliči zvětšina šanci kvůli programu a oni se odmítnou podílet na jeho plnění když jim byla tato možnost dána, tak se při dalších volbách už ani nemusí hlásit.

Re: Falešné povolební vyprávěnky:
Autor: S. Landa Datum: 31.10.2017 12:06

A naopak, dali-li jim voliči hlas kvůli postoji k Babišovi a oni by s ním spolupracovali, pak bych se na jejich místě bál vyjít na ulici... :-)

Re: Falešné povolební vyprávěnky:
Autor: J. Nový Datum: 31.10.2017 12:56

"ANO volil pouze každý pátý oprávněný volič"

.

A která strana dopadla lépe? :-)

Presumpce neviny u politika?:
Autor: M. Klas Datum: 31.10.2017 8:53

Nechápu, proč se všichni ohánějí presumpcí neviny - nejsme u soudu, pro politiky musí platit naopak "presumpce viny". Jako platila u Bárty, u Kalvody, u Nečase a dalších.

Re: Presumpce neviny u politika?:
Autor: J. Kočí Datum: 31.10.2017 9:00

Proto byl zaveden institut poslanecké imunity. Aby si nemohl každý hejhula vymyslet nějaké obvinění a sestřelit nepohodlného. Bohužel tady pracují celé týmy hejhulů a vymýšlejí "kauzy". Jak je vidět na výsledku voleb, už to začíná být obehraná písnička a normální člověk tomu nevěří.

Re: Presumpce neviny u politika?:
Autor: L. Písařík Datum: 31.10.2017 11:06

Zvláště, když je prezumpce viny podložena vylhanými a nepravdivými "důkazy" a faktický stav se neuznává. Babiš: Kdybych nebyl politikem, po kauze Čapí hnizdo by po 8mi letech neštěkl ani pes.