29.1.2020 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

POLITIKA: Falešné povolební vyprávěnky

Ačkoli volby proběhly 20. a 21. října, kdy také de iure skončila volební kampaň v nich kandidujících politických stran a hnutí, a voliči poměrně razantně překreslili politickou mapu České republiky, zdá se, jako by povolební euforie (případně povolební deprese) i nadále znemožňovala těm politickým stranám, kterým se povedlo překonat volební klauzuli 5 % hlasů (v případě TOP 09 o 0,31 %), reálně uchopit volební výsledky, ačkoli voliči už poněkolikáté „vyslali jasný signál“, případně uštědřili některým stranám„volební políček“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Stupka 31.10.2017 15:20

Re: Presumpce neviny u politika?

Ve vší úctě, pane Písaříku, jak víte, že důkazy proti Babišovi jsou vylhané a nepravdivé? Obsah spisu znáte?

Osobně bych se do takových hodnocení nepouštěl. Nezdá se mi pravděpodobné, že by policie a státní zástupci Babiše obvinili bez neprůstřelných důkazů. Pouze nezávislý soud může vynést verdikt, zda se jednalo či nejednalo o podvod.

L. Písařík 31.10.2017 15:30

Re: Presumpce neviny u politika?

Dobře, pane Stupko, počkáme na vývoj situace. Já socdem nevěřím ani nos mezi očima a jsem přesvědčen, že kauza Babiš byla vyrobena podle jejich taktovky. Jak je možné obviňovat někoho, kdo nebyl společníkem Čapího hnízda za podvod, který údajně Čapí hnízdo spáchalo. Možná uvidíme: promiňte a zapomeňte.

Jsou přece známa obvinění, která se neprokázala, ale stačila zničit firmu i člověka.

P. Kmoníček 31.10.2017 8:49

Faltýnek

Vám posílá od šéfa hudlana. A do kasičky možná také něco přijde.

P. Švejnoch 31.10.2017 8:45

Možná je to zajímavý článek

ale čtení jsem přerušil ve čtvrtém odstavci u třetího "narrativu".

Jednak netuším, co je příčinou autorovy neukojitelné touhy používat v takové frekvenci slovo "narrativ", když v češtině existují k tomuto výrazu srozumitelná synonyma (z nichž jedno je dokonce použito v samotném názvu článku).

A druhak bych rád autora upozornil, že v jím použitém tvaru ("narrativ") to slovo neznamená nic. V české tvaru je to "narativ" v anglickém pak "narrative".

Miluju, když se mě někdo snaží ohromit používáním cizích slov, a ve finále vypadá jako pitomec. :-)

J. Jelínek 31.10.2017 10:26

Re: Možná je to zajímavý článek

Máte recht. Kvazistabilní dynamika pseudokorektivních subsystémů je velmi těžce verifikovatelná prizmatem paradigmatu subexergických holotropně entropických narativů.

Z. Lapil 31.10.2017 12:30

Re: Možná je to zajímavý článek

To jako že když vidím, že se něco nehejbe, tak to těžko vysvětlím tím, že se vše pohybuje směrem k naprostému zmatku?

J. Pospíšil 31.10.2017 12:36

Re: Možná je to zajímavý článek

Taky nechápu to používání cizích slov, když v češtině disponujeme sumou validních, precizních a adekvátních, význam nemodifikujících, kontext vystihujících, tedy totálně kompetentních českých termínů.

Z. Rychlý 31.10.2017 7:55

Celkem souhlas, až na

to, že Babiš prý sežere každého partnera. Žádné prý, sežere. I to blbé svou finanční velikostí nic neřešící EET, které Babišovi přineslo spoustu hlasů, bylo dítko sosanů a jejich registrační pokladny.

J. Kočí 31.10.2017 8:50

Re: Celkem souhlas, až na

nebude to náhodou tím, že je lepší, chytřejší a pracovitější? O registračních pokladnách se mluví možná 10 let, a kdo je prosadil?

R. Brzák 31.10.2017 9:25

Re: Celkem souhlas, až na

No jo, prosadil je ten, který těsně před volbami 2013 (ve kterých údajně kopal za živnostníky) prohlásil, že EET nechce, protože je trh už tak dost přeregulovaný...holt pracovitý a zásadový borec...o tom, že je chytrý, však není pochyb.

Z. Rychlý 31.10.2017 12:06

Re: Celkem souhlas, až na

Vychytalých a pracovitějších jsou mraky. Nejdůležitější je, na čem se pracuje. Nejhorší je sice pilný blbec, ale to Babiš není. Je to všehoschopný, pilný lišák. Pro mě nic moc. Chybí mi u něj alespoň minimálně maličký morální rozměr.

Registrační pokladny, či verze 2.0, tedy EET je i s hodně nafouknutým přínosem 18 miliard ve státním rozpočtu prkotina, a to se nikdo nenamáhal odhadnout záporné vlivy. Prosadil to populista na druhou, když si spočítal ty hlasy nepřejícných závistivců, jichž je česká kotlinka docela plná. Prostě vychcan. Trochu lepší socan, co ze státního saje, až grcá.

M. Těhanová 31.10.2017 7:36

Dlouhé

bla, bla, bla, ale skutečná podstata uniká.

Tou je charakter A. Babiše, na který ukazují všechny jeho bývalé činy a aktivity. S lhářem se velmi špatně spolupracuje, proto se slušní lidé od lháře odvracejí.

Proto ať vládne sám,ostatní ať se mu pozorně dívají pod ruce a na křivárny a buzeraci ať nekompromisně poukazují.

Třeba se jeho voliči probudí.

M. Valenta 31.10.2017 8:30

Re: Dlouhé

..., ale mám dojem, že jim to bude trvat.

J. Kočí 31.10.2017 8:56

Re: Dlouhé

Přesně toho se všichni bojí. Že to prostě dokáže. Zatím se ukazuje velmi dobře jako schopný manažer. Proto je třeba ho zatlouct do země, jako všechny ostatní schopné, kteří vyčnívají. Je zajímavé, jak lidi stále věří těm směšným obviněním, která jsou pořád v médiích.

R. Brzák 31.10.2017 9:27

Re: Dlouhé

Není třeba věřit směšným obviněním - stačí pozorně pana Babiše poslouchat a pamatovat si, co říká (ono je to náročné, protože říká každou chvíli něco jiného), z toho jasně vyplyne jeho důvěryhodnost...

P. Götze 31.10.2017 9:35

Re: Dlouhé

pane brzak, vite ale pokud bychom s emeli ridit jen recma a z toho co lidi rikaj a nerikaj. ja nevim jak vy, ja nesjem akademik, ja vychazim z praxe. Samozrejme posloucham lidi ale hlavne resim co delai. Apropo, takto byste musel zrusit vpodstate vsechny premiery, ktere jsme tady meli a minimalne polovinu ministru. Tyhle akademicke reci jsou krasne v aulach vysokych skol, sam jsem si jich uzil dost. Hlavne v dioskusich s lidma, kteri na tech vysokych skolach zustali a v zivote nesli do komercni oblasti, na ten takzvany trh. Tam se s vama s takovymi recmi nikdo mazlit nebude. A politika o nicem jinem nez o realite mozneho neni. Pokud toto clovek neprijme, pak nemuze vubec resit politiku. A to se vubec nebavim o Cesku, ale o politice kdekoliv.

R. Brzák 31.10.2017 9:52

Re: Dlouhé

politik dostává od voličů mandát - na základě toho, co slibuje, tedy o čem hovoří. Ano, většinou je povolební reality taková, že většinu slibů splnit ani nelze. Avšak tím spíše musím hledat takového svého zástupce, který bude ve mně vzbuzovat důvěru. A pokud mám na výběr člověka, který celým svým životem prokazuje svou nedůvěryhodnost, který zároveň získá a drží v rukou moc mediální a moc finanční, musím odmítnout mu dát ještě moc politickou.

P. Götze 31.10.2017 10:10

Re: Dlouhé

pane Brzak, ale on to od vas ani nikdo nechce. Ale divate se na to zcela akademicky. Vite, kdyz kdysi prosel jisty Krejcir do Prahy, prazsti kmotri si mysleli, ze toho idiota z moravy hezky oberou, protoze to je jejich pisecek. A stal se presny opak, proste previt z moravy prelstil previty z prahy. Ale oba prast jak uhod, jeden grazl sejmul druheho grazla. Podobne se lze dovat na babise. ta pohadka, ze zly grazl babis prisel do te Prahy plne beranku a vsechny je zakousl, komu to chcete povidat. ja nevim, zda si to ucedomujete, ale to co cem mluvite, slibovani slibu, neduveryhodnost, rozkradani, kauzy polkiticke, ekonomicke, ty uz tady prece davno byly a vubec nema smysl je vypocitavat. Ono je fajn mit hodneho pana premiera, pruser je, kdyz za panem premierem hezky se tvaricitm, nekdo jako lidiz CEZu, Rittigove, janouskove a spol uspesne cachruji. Vy tam vidite toho hodneho pana premiera a nevidite co je za tim. A medialni vliv? Proboha o tom si stebetaji vrabci na strese uz davno pred babisem. Probudte se.

R. Brzák 31.10.2017 13:05

Re: Dlouhé

Nikoho tam nechci vidět! Nic Vám nechci povídat o nějakých andělech, které bych zvolil! Protože i když najdu anděla, pod vlivem moci nad druhými lidi mu po nějaké době křídla zčernají... Respektuji ovšem potřebu levičáků mít nad sebou moc, budovat stát, který nás všechny reguluje a nakonec dobuduje socialismus - protože mám svého souseda levičáka natolik rád, že s ním nechci bojovat, ale hledat kompromis. Proto však ještě nemusím přistoupit na jeho tvrzení, že miliardář (osoba s obrovskou finanční mocí nad druhými) a vlastník médií (osoba s obrovským vlivem nad médii a tudíž mocí mediální), potažmo který ještě očividně (byť přirozeně) svá média ovlivňuje nejen nepřímo (protože je platí), ale i úkolem, že tedy takový člověk s minulostí i současností, která vypovídá o jeho potřebě moci nad druhými, je pro mne vhodným vládcem. Ať si podniká (samozřejmě, ideálně nikoliv v systému s dalšími politiky nad námi, které si může jako již činil koupit) a žije šťasten - ale nad sebou ho nechci!

Ovšemže ale respektuji výsledek voleb - ale ne pro nějakou Babišovu kvalitu (o těch jemu připisovaných více než pochybuji), ale pro to, že svého souseda (kterým je pro mne každý občan MOJÍ země) respektuji a mám rád natolik, že i jeho touhu po moci nad sebou nějak přežiju. Dokonce jsem pro většinový systém - ať Babiš dostane možnost vládnout se svým projektem (protože o stranu s demokratickými principy nejde ani z dálky) sám, ať tedy dostane ještě vítězný bonus, aby měl v parlamentu většinu. To je ovšem ode mne zákeřné - protože je to jedna z cest, jak se vyhnout případným dalším PR eskapádám, se kterými vládnoucí politik klidně tvrdí, že za vše mohli jeho koalové, nikoliv on sám...O něj totiž fakt nejde - jde o toho mého souseda, kterého jsem ochoten nechat se přesvědčit, jak to bude vypadat, když jednotlivec s naprostou mocí v ruce bude tak málo omezen, jak je to v zastupitelské demokracii běžné...ten můj soused je pro mne důležitý - s ním tady žiju a zatím chci žít dál...

M. Těhanová 31.10.2017 10:15

Re: Dlouhé

A zkusil jste si něco z toho ověřit? pak můžete říkat směšná obvinění.

P. Götze 31.10.2017 9:32

Re: Dlouhé

pani Tehanova, a ktere charakterni lidi soucasne politiky nam nabidnete? myslim ty kteri to nekam dotahli? napr.?

M. Těhanová 31.10.2017 10:24

Re: Dlouhé

Proboha, to mě má nadchnout, že někdo vykšeftoval miliardy? Tím projevil jenom nadprůměrnou schopnost v kšeftování. To má stejné i s jinými, ale ti se necpou do politiky.

U něho je důležitá jeho neústupnost, což je při kšeftování velké plus, byla by důležitá i v politice, ale tam vadí jeho bezskrupulozní jednání v nepřátelském přebírání konkurence.

Ale o tom vy asi slyšet a něco vědět nechcete.

P. Götze 31.10.2017 10:34

Re: Dlouhé

pani Tehanova a muzete mi odpovedet?

M. Těhanová 31.10.2017 13:47

Re: Dlouhé

Pardon, musela jsem odejít. Vidím jich dost v očištěné ODS, pan Fiala je velmi slušný a charakterní a podle toho si vybírá i lidi kolem sebe. Většinu těch lidí znám, protože jsem je chtěla poznat, abych si mohla udělat úsudek.

V jiných stranách je neznám, ale věřím že se taky najdou.

Bohužel, v ANO jsem poznala jen samé poslušné loutky a to není dobré. Politici by měli mít na věci aspoň nějaký názor.

M. Jandáková 31.10.2017 1:18

Dobrý skutek? * )

Proč jim to vlastně píšete... Poitikářům, již zcela prostým sebereflexe, přivádějícím motiv ke svému ..bytu v politice, na světlo B.ží...

Nerušte je. -))

M. Jandáková 31.10.2017 1:34

Re: Dobrý skutek? * )

Opravdu, posel anděla )

(Přehlédla jsem Vaše starší texty.)