Diskuse
POLITIKA: Facka parlamentu
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M. Šejna
exministrně Hanáková a dům na Václaváku
v diskuzi níže se probíral krok ex-ministrně Hanákové, kdy se postarala na poslední chvíli o to, že architektonicky zcela průměrný dům nebude kulturní památkou. I kdyby tato dáma podělala, na co sáhla, tak za tento její krok by měla dostat státní vyznamenání.
Dům je designově zcela průměrný a o zápis do kulturních památek se začali snažit někteři prudiči až poté, co se měl dům začít bourat a investor zde měl začít budovat něco smysluplného. Do té doby tyto průdiče dům nezajímal.
Zcela mě dojala poznámka jednoho zdejšího diskutujícího, že se mu dům líbí. Tím zdůvoďnoval, proč by se měl dům stát kulturní památkou. Tak jo, tak ať tento diskutující zaplatí investorovi zmařenou investici v řádu desítek milionů, a pak se může chodit na dům denně dívat, aby ukojil své estetické cítění při pohledu na chátrající narychlo jmenovanou kulturní památku.
V. Váňa
Re: exministrně Hanáková a dům na Václaváku
Vážený pane Šejno,
ten diskutující, který napsal, že se mu dům líbí, jsem asi já. Ale kupodivu nejsem sám - znám alespoň dalších cca 10 lidí ze svého okolí, kteří říkají totéž. Jistě nás ale není jen tak málo.
Řekl bych ovšem, že v posledním odstavci nějak zaměňujete příčinu a následek. Investor si tento dům koupil poté, co jej příslušní úředníci ujistili, že dům může bez dalšího zbourat.
Ten problém se zmařenou investicí tedy nevznikl "průdiči", jak uvádíte, kterým se dům asi vždycky líbil, a nijak se o něj dál nezajímali až do té doby, dokud nezjistili, že má být zbourán. Problém vznikl na příslušném úřadu. A nic bych nedal za to, že úředníci, jak je u nás v kraji zvykem, dostali od nového investora na svačinu.
Domnívám se, že nemusíme bourat domy, které nejsou v havarijním stavu, aby na jejich místě vyrůstala moderní monstra (pravda, někdy ucházející), která budou svým vlastníkům vynášet víc. Vy to považujete za budování něčeho smysluplného. Já ne, nezlobte se.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz