20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

POLITIKA: Evropští světáci nebo servilní čecháčci

Český vnitropolitický spor o tzv. "fiskální kompakt" není pouhým sporem o finanční disciplínu. Nikdo se přece dnes nestaví - ani nemůže - proti úsporné politice veřejných financí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Václav 2.2.2012 17:16

Panu Zahradilovi.

Pane, vy už za ta léta nezaslouženého přepychu jste získal tak silný filtr na své brýle, že už nejste schopen objektivního hodnocení situace. Nejsem volič ani příznivec ČSSD, ale nesnáším, když někdo, kdo má na sobě daleko více cšpíny a hnoje, svaluje vinu na rovněž viníka, ale mnohem menšího. pokud jste ještě schopen objektivně myslet, tak si projděte, kdo více zadlužil stát a kdo má více nedořešených aférek , podvodů a krádeží.

B. Rybák 2.2.2012 17:55

Re: Panu Zahradilovi.

Čtením "našeho" nezákonně už v devadesátých letech uloupeného (tedy špinavého) německého tisku se o skutečné špíně opravdu nic nedovíte. To, že místo k argumentaci saháte po kbelíku se špínou je ovšem Vaše hanba.

Tak hloupé kecy o vzniku zadlužení snad nejsou ani v tom "našem" tisku (vzpomeňte na pana Špidlu - "zdroje jsou" - tak prošustroval i ty, které nebyly", přišel král "šibalů" Gross, a pak Paroubek - "dluhy se neplatí").

P.S. Mohl by jste nám, naivům, říct aspoň o jednom kousku špíny, kterou má na sobě pan Zahradil?

S. Netzer 2.2.2012 11:37

To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-)))

Označit stoupence integrace za servilní čecháčky je nejen sprostota, ale především hloupost. "Zodpovědnost za to, aby Češi byli nezaměnitelným hlasem v orchestru evropské kultury, je pravé vlastenectví – opak hloupého „národovectví“, kterému Václav Černý výstižně říkal „čecháčkovství“." (T. Halík).

"O tento typus „čecháčka“, o jeho třídní, národnostní, náboženské a jaké ještě předsudky, se od počátku své kariéry opírá Václav Klaus. Václav Havel chtěl po Češích, aby v sobě budili to lepší a ušlechtilejší ze své povahy. Václav Klaus je utvrzuje v jejich „čecháčkovství“, protože s „čecháčky“ se dá výborně manipulovat, zvláště při volbách všeho druhu. Jeho „čecháčci“ mu rozumějí. Po větě o Karlu Schwarzenbergovi, která každého vzdělanějšího člověka pobouří svou úlisností, která však báječně šimrá „čecháčkovské“ předsudky, jistě popularita pana prezidenta o pár bodů stoupla. Karel Schwarzenberg je totiž Čech - ale Václav Klaus je čecháček." (Martin C. Putna)

A s tím, milí vlastenčíci, nic nenaděláte.

J. Schwarz 2.2.2012 11:53

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-)))

podle vás byli nejlepšími čechy svazáci z padesátých let. Akorát že netoužili být "nezaměnitelným hlasem v orchestru evropské kultury", neboť ta byla vykořisťovatelská, zpátečnická a putující na "smetiště dějin", ale toužili být /a taky se v tomto směru činili seč mohli/ "nezaměnitelným hlasem mládí, Pokroku a šťastné budoucnosti v rodině národů socialistického společenství". V  r. 1989  jsme se naivně domnívali, že něco takového máme definitivně  za sebou - ale ouha! Ono je to zpátky, jen z trochu nečekaného směru.

J. Jonášek 2.2.2012 14:24

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-)))

No, a na tohle Vám Frau Netzer neodpoví, raději bude upozorňovat na formální nedostatek v jiném příspěvku. Na to moc protiargumentů není. Když na tím přemýšlím, ona se nikdy moc argumentací nezatěžovala.

P. Lenc 2.2.2012 15:16

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-)))

Přesné.

F. Pavlis 2.2.2012 12:31

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-)))

Vážená dámo, pane, ministr Schwnzerberg není ani čecháček, ani Čech. On je nejspíš multikulti z okruhu V.Havla.  Jeho pohled, podepřený úctou k J.Nepomuckému, je tak trochu ze starých časů. Co opravdu sleduje v tandemu s ministrem Kalouskem je mimo naší možnost úsudku. Pokud jen nepábí..... 

S. Netzer 2.2.2012 13:43

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-)))

Asi nemáme na mysli stejnou osobu.

Já píši o knížeti Schwarzenbergovi, zatímco Vy o nějakém Schwnzerberg - ovi. Toho neznám, takže nemohu posoudit, jestli je "nejspíš multikulti z okruhu V.Havla".

Musím se rovněž přiznat, že jsem netušila, že "multikulti" označuje příslušnost k nějaké etnii, nebo národu.

V. Václav 2.2.2012 17:17

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-)))

Pane, naprosto s vámi souhlasím.

B. Rybák 2.2.2012 18:17

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-)))

Já bych slovo "čecháček" nepoužil, protože souhlasím s paní M. Freyovou, že je to slovo sprosté, podle mne mnohem sprostější než např. slovo "buzerant" a divím se, že taková dáma jako Vy ho vůbec může použít. Vezměte konečně na vědomí, že žádní "čecháčci" neexistují, že v Česku, podobně jako všude jinde existují kromě většiny slušných lidí především dvě obtížně od sebe oddělitelné kategorie (Werichovo dilema) hlupáci a ti co jsou za to placení (a ovšem také zbabělci - tedy ti, kteří jak správně říká V. Klaus jdou vždy s tím nejsilnějším proudem - větrem).

P.S.Musíte ovšem připustit, že pan Schwarzenberg je trošku i Rakušan, takže je vlastně "rakušánek".

J. Friedlaender 2.2.2012 10:30

Pane Z.

Nazývat stoupence integrace servilními Čecháčky je bezpříkladná sprostota.

M. Moravcová 2.2.2012 10:35

Re: Pane Z.

pokud někomu chybí hrdost a sebedůvěra, tak to není sprostota, ale fakt.

J. Friedlaender 2.2.2012 10:29

Pane Z.

P. Lenc 2.2.2012 9:57

Pane Zahradile,

máte pravdu,ale za chvilku si na vás smlsnou místní erohujeři a ti,které i já nazývám čecháčky,kteří radostně kálí do vlastního hnízda.