19.2.2020 | Svátek má PatrikDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Evropští světáci nebo servilní čecháčciŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 2.2.2012 18:17, přehled diskusí

Panu Zahradilovi.:
Autor: V. Václav Datum: 2.2.2012 17:16

Pane, vy už za ta léta nezaslouženého přepychu jste získal tak silný filtr na své brýle, že už nejste schopen objektivního hodnocení situace. Nejsem volič ani příznivec ČSSD, ale nesnáším, když někdo, kdo má na sobě daleko více cšpíny a hnoje, svaluje vinu na rovněž viníka, ale mnohem menšího. pokud jste ještě schopen objektivně myslet, tak si projděte, kdo více zadlužil stát a kdo má více nedořešených aférek , podvodů a krádeží.

Re: Panu Zahradilovi.:
Autor: B. Rybák Datum: 2.2.2012 17:55

Čtením "našeho" nezákonně už v devadesátých letech uloupeného (tedy špinavého) německého tisku se o skutečné špíně opravdu nic nedovíte. To, že místo k argumentaci saháte po kbelíku se špínou je ovšem Vaše hanba.

Tak hloupé kecy o vzniku zadlužení snad nejsou ani v tom "našem" tisku (vzpomeňte na pana Špidlu - "zdroje jsou" - tak prošustroval i ty, které nebyly", přišel král "šibalů" Gross, a pak Paroubek - "dluhy se neplatí").

P.S. Mohl by jste nám, naivům, říct aspoň o jednom kousku špíny, kterou má na sobě pan Zahradil?

To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-))):
Autor: S. Netzer Datum: 2.2.2012 11:37

Označit stoupence integrace za servilní čecháčky je nejen sprostota, ale především hloupost. "Zodpovědnost za to, aby Češi byli nezaměnitelným hlasem v orchestru evropské kultury, je pravé vlastenectví – opak hloupého „národovectví“, kterému Václav Černý výstižně říkal „čecháčkovství“." (T. Halík).

"O tento typus „čecháčka“, o jeho třídní, národnostní, náboženské a jaké ještě předsudky, se od počátku své kariéry opírá Václav Klaus. Václav Havel chtěl po Češích, aby v sobě budili to lepší a ušlechtilejší ze své povahy. Václav Klaus je utvrzuje v jejich „čecháčkovství“, protože s „čecháčky“ se dá výborně manipulovat, zvláště při volbách všeho druhu. Jeho „čecháčci“ mu rozumějí. Po větě o Karlu Schwarzenbergovi, která každého vzdělanějšího člověka pobouří svou úlisností, která však báječně šimrá „čecháčkovské“ předsudky, jistě popularita pana prezidenta o pár bodů stoupla. Karel Schwarzenberg je totiž Čech - ale Václav Klaus je čecháček." (Martin C. Putna)

A s tím, milí vlastenčíci, nic nenaděláte.

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-))):
Autor: J. Schwarz Datum: 2.2.2012 11:53

podle vás byli nejlepšími čechy svazáci z padesátých let. Akorát že netoužili být "nezaměnitelným hlasem v orchestru evropské kultury", neboť ta byla vykořisťovatelská, zpátečnická a putující na "smetiště dějin", ale toužili být /a taky se v tomto směru činili seč mohli/ "nezaměnitelným hlasem mládí, Pokroku a šťastné budoucnosti v rodině národů socialistického společenství". V  r. 1989  jsme se naivně domnívali, že něco takového máme definitivně  za sebou - ale ouha! Ono je to zpátky, jen z trochu nečekaného směru.

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-))):
Autor: J. Jonášek Datum: 2.2.2012 14:24

No, a na tohle Vám Frau Netzer neodpoví, raději bude upozorňovat na formální nedostatek v jiném příspěvku. Na to moc protiargumentů není. Když na tím přemýšlím, ona se nikdy moc argumentací nezatěžovala.

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-))):
Autor: P. Lenc Datum: 2.2.2012 15:16

Přesné.

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-))):
Autor: F. Pavlis Datum: 2.2.2012 12:31

Vážená dámo, pane, ministr Schwnzerberg není ani čecháček, ani Čech. On je nejspíš multikulti z okruhu V.Havla.  Jeho pohled, podepřený úctou k J.Nepomuckému, je tak trochu ze starých časů. Co opravdu sleduje v tandemu s ministrem Kalouskem je mimo naší možnost úsudku. Pokud jen nepábí..... 

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-))):
Autor: S. Netzer Datum: 2.2.2012 13:43

Asi nemáme na mysli stejnou osobu.

Já píši o knížeti Schwarzenbergovi, zatímco Vy o nějakém Schwnzerberg - ovi. Toho neznám, takže nemohu posoudit, jestli je "nejspíš multikulti z okruhu V.Havla".

Musím se rovněž přiznat, že jsem netušila, že "multikulti" označuje příslušnost k nějaké etnii, nebo národu.

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-))):
Autor: V. Václav Datum: 2.2.2012 17:17

Pane, naprosto s vámi souhlasím.

Re: To jsem netušila, že kníže Schwarzenberg je "čecháček". :-))):
Autor: B. Rybák Datum: 2.2.2012 18:17

Já bych slovo "čecháček" nepoužil, protože souhlasím s paní M. Freyovou, že je to slovo sprosté, podle mne mnohem sprostější než např. slovo "buzerant" a divím se, že taková dáma jako Vy ho vůbec může použít. Vezměte konečně na vědomí, že žádní "čecháčci" neexistují, že v Česku, podobně jako všude jinde existují kromě většiny slušných lidí především dvě obtížně od sebe oddělitelné kategorie (Werichovo dilema) hlupáci a ti co jsou za to placení (a ovšem také zbabělci - tedy ti, kteří jak správně říká V. Klaus jdou vždy s tím nejsilnějším proudem - větrem).

P.S.Musíte ovšem připustit, že pan Schwarzenberg je trošku i Rakušan, takže je vlastně "rakušánek".

Pane Z.:
Autor: J. Friedlaender Datum: 2.2.2012 10:30

Nazývat stoupence integrace servilními Čecháčky je bezpříkladná sprostota.

Re: Pane Z.:
Autor: M. Moravcová Datum: 2.2.2012 10:35

pokud někomu chybí hrdost a sebedůvěra, tak to není sprostota, ale fakt.

Pane Z.:
Autor: J. Friedlaender Datum: 2.2.2012 10:29

Pane Zahradile,:
Autor: P. Lenc Datum: 2.2.2012 9:57

máte pravdu,ale za chvilku si na vás smlsnou místní erohujeři a ti,které i já nazývám čecháčky,kteří radostně kálí do vlastního hnízda.