31.3.2023 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

POLITIKA: Elektronická evidence tržeb?

Vyvolávání dojmu, že podnikatelé a živnostníci jsou příčinou řady problémů, má devastující účinky na morálku uměle rozdělované společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Holcman 9.3.2015 20:27

Porad mne u Fanouse neni jasny

co si dela hlavu s elektronickym uctovanim, kdyz nemuze mit zaddny trzby. Zivnostak nema, vlastni firmu taky ne a na cernym trhu prece trzby nevykazuje.

P. Skřivan 6.3.2015 21:46

To jistě nevykryje,

ale ono pokud skoro každá hospoda většinu mezd vyplácí cash načerno, je to problém ... .

V. Kain 7.3.2015 8:42

Re: To jistě nevykryje,

Tak jak hospodaří tento nenažraný stát s penězi daň.poplatníků si zaslouží jenom jedno.Pokud máte možnost plaťte tomuto státu co nejméně.Bohužel zaměstnanci tuto možnost nemají.Posvítí si Babiš na chronické neplatiče DPH vietnamce?Nebo budou mít mít vyjímku jakou mají několik desítek let?

8.3.2015 18:51

Re: To jistě nevykryje,

Toho se držel i nenažraný MatějKa, že platil co nejméně nebo také vůbec nic. Proto se topí asi 15 let v obrovských dluzích a neví, kde jak nahrábnout, aby dluhy zmizely. Na takové by si náš stát měl posvítit ještě víc....

Ale na úřady si matěj troufá a bezdůvodně napadne i samotného státního zástupce, pro kus řeči, a podá na něj Tr. oznámení, čímž, jak se zdá, šlápl si zřejmě pěkně do vlastního lejna. Jen si to přečtěte!

:o))

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/452398/uhersky-brod-jedina-vec-je-nezbytna-pro-triumf-zla-aby-dobri-lide-nic-nedelali.html

R. Brzák 6.3.2015 21:04

Máme v tom trochu zmatek (alespoň někteří)

A je logické, že stát (tedy lidé, kteří jsou na státu závislí existenčně, nebo pocitově - ze strachu, že se bez něj neobejdou) tento omyl podporují. To já jsem si zařídil stát ve své zemi pro ty části svého života, které (zatím) nechci či nedokáži plně kontrolovat sám. Nikoliv tedy stát musí zavést pořádek - to já si prostřednictvím státu zavádím, cítím-li tu potřebu, nějaký pořádek do svých věcí v životě v této zemi. To já to platím - takže stát (lidé, které si platím, aby mně poskytovali služby, na jejichž potřebnosti jsem se shodl se svými sousedy) musí přijít a říct - chceš takovou a onakou službu? Dáš mi na ni peníze? A já se pak, se svými sousedy dohodnu - ne, tuto službu už nechci, tebe, úředníku, propouštím.

Vše, co je postaveno jinak, je otroctví. Otroctví, založené na strachu. Strachu, který stát a na něm závislí lidé podporují, jsou jím sami ovládáni a snaží se skrze strach ovládat i druhé.

K. Vyšata 6.3.2015 16:19

Možná že vyvolám u mnohých

nelibost, ale kdybych měl možnost poradit Babišovi, nabídl bych začít zakoupením přístrojů (třeba v rámci vyzkoušení systému) finančním úřadem a každé živnosti která opakovaně podniká ve ztrátě by zajistila přístroj, školení a dobu kterou bude povinnen elektronickou evidenci tržeb provádět. Okamžitě by to trochu uklidnilo živnostníky, velcí neplatiči by začali platit a systém by se vyzkoušel (i s eliminací snah jak system obejít). A to vše, milá podnikatelská veřejnosti bez nových zákonů a nákladů i pro ty poctivé.

M. Moravcová 6.3.2015 19:20

Re: Možná že vyvolám u mnohých

Že byste byl přisátý na státní cecek? Takže státní parazit?

K. Vyšata 6.3.2015 19:38

Re: Možná že vyvolám u mnohých

Paní Moravcová, zase vedle, jako téměř vzdy. Od převratu se živím tzv. na své triko a nepotřebuji žádný cecík k životu. A daří se mi dobře, žádné dotace, granty, příspěvky nebo úlevy. Jestli někdy budete podnikat, přeji Vám nejméně to co mám já. Budete potom mít pocit, ža za své daně máte právo kritizovat ty kteří je neplatí nebo z nich jen žijí.

I. Kudrnová 6.3.2015 19:47

Re: Možná že vyvolám u mnohých

Čím se živíte?

J. Slanina 6.3.2015 21:24

Re: Možná že vyvolám u mnohých

On má Karlík Vyšatů takový malý internetový bleší trh:

http://aukro.cz/my_page.php?uid=14393726

Mimo to se snaží zviditelnit (bez úspěchu) na parlamentních listech.

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Atas9-32989 případně "natáčí" úžasná videa s popiskami v klínovém písmu:

https://www.youtube.com/user/atas9

P. Selinger 6.3.2015 14:56

Závěr je jasný

Už nikdy nevolit socany a babišovce !

6.3.2015 13:56

:o) Jednou spolu elektricky zůčtujeme...

Matějko! Co to na nás vaříte, co se snažíte natlačit nám do hlav, co zamlžujete a zastíráte zde rudou mlhou vlastní neschopnost, průšvihy, křivárny a vaši prodejnost? Sám z rudé líhně pocházíte, roky pro ně děláte i "špinavou práci", za jidášský groš jste jim, podvodníkům z bolševicko-zločinecké a estébácké mafie, zobal z ruky. Mají vás na háku.

Nemáte svědomí, nemáte čest, máte jen obrovské DLUHY! Snažíte se ohlupovat lidi, veřejně manipulujete a lžete. Vše zřejmě za tučnou úplatu. Chlubíte se pistolkou, ale jinak jste zbabělec, falešný hrdina a z ekonomického hlediska obyčejný úpadce, zkrachovalec. Co se tedy veřejně montujete do ekonomiky a elektronického účetnictví, když sám dávno již nemáte ani firmu, ani živnost, ani legální prebendy někde ve správní nebo dozorčí radě, jako kdysi, že ano? Máte vy vůbec všechny příjmy legální nebo je to jinak? Jak to, že takový superman, střelec a bloger Matějka, nebyl schopen poctivě a zavčasu splnit svoje závazky a poplatit všechny dluhy? Nepočítám ty ostatní, ale jen na VZP dělá dluh ostříleného Matějky sumu přes půl miliónu peněz!!! ....A to měl před časem ještě tu drzost, že vůči celé VZP podával trestní oznámení, přičemž sám je zapleten s jistou partou v pořádném protonovém "tunelu". (Dluh k 31.1.2015 - viz níže)

:o((

http://www.creditio.cz/dluznik/4_11_1970-matejka-frantisek/

M. Moravcová 6.3.2015 14:35

Re: :o) Jednou spolu elektricky zůčtujeme...

Šmírovat, pomlouvat a špinit autora, to jste zvládl. Zkušenosti z STB?

A co máte ke šmírování živnostníků a omezování svobody občanů?

6.3.2015 15:18

Re: :o) Jednou spolu elektricky zůčtujeme...

Jste na omylu, paninko, já nebyl u StB, ani v jejich evidenci. Na šmírování a špinění i střílení je mistrem spíše pisálek Matějka, zdejší bloger. Ten má praxi, měl na to k dispozici i firmy, bohaté konexe a kamarády, m.j. také bývalé esenbáky, pány od StB, bachaře i kriminálníky. Obchodování a jiné kšefty, zastavárny, střelnice, zbraně a střelivo, výcvik ve střelbě, detektivní služby, aj....Zde máte jednu z firem, kde F.M. divoce působil tak neurvale, firma šla postupně do krachu, což za jeho působení je normální jev. (PROFI PIC KLUB DOBŘICHOVICE spol. s r.o., později přejmenovaná, viz příloha. Poučte se, paninko.

:o))

http://rejstrik-firem.kurzy.cz/rejstrik-firem/DO-62967720-servis-pro-reality-rekonstrukce-spol/

M. Moravcová 6.3.2015 15:33

Re: :o) Jednou spolu elektricky zůčtujeme...

já posuzuji článek a téma v něm přednesené, ten problém mě totiž ohrožuje. Ne autora a už vůbec nemám ambice hodnotit autorovo podnikání a firmy.

S paninkou si běžte do brdele. A můžete si to uložit, abyste to mohl později vytáhnout z archivu.

6.3.2015 15:35

Re: :o) Jednou spolu elektricky zůčtujeme...

A malý přídavek na pobavení(dost údajů tam ale chybí)....

http://www.firmo.cz/en/spolecnost/14463229/frantisek-matejka#tabs:time-line

K. Vyšata 6.3.2015 15:47

Re: :o) Jednou spolu elektricky zůčtujeme...

To máte jako u soudu, svědek, i když má pravdu je nedůvěryhodný když má pokažený profil třeba vězením nebo usvědčením ze lži. Takže článek od člověka, který má na krku takový batoh neschopnosti a lumpáren (jestli to není pravda může pisatele žalovat), je podivný. Šmírování, jak uvádíte asi v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb, je hloupost, ve světě je to dost normální snažit se vybírat daně od všech stejně, t.j. od poctivých i nepoctivých. Svoboda také není parazitování na těch co platí daně.

K. Vyšata 6.3.2015 15:49

Re: :o) Jednou spolu elektricky zůčtujeme...

Ještě paní Moravcová, co Vás na elektronické evidence tržeb ohrožuje? Že byste neplatila daně? Tak je plaťte a nebudete ohrožena.

M. Moravcová 6.3.2015 19:19

Re: :o) Jednou spolu elektricky zůčtujeme...

nejde o ohrožování, ale o buzeraci, šikanu a bolševické šmíráctví. Kdo nepodniká a nevede účetnictví ví prd o povinnostech a šikanování podnikatelů a živnostníků a neměl by vůbec do problému kecat, protože ho nezná. A o mé placení daní se nestarejte, já si své povinnosti plním a zkuste je platit sám, aby z vás taky stát něco měl, abyste byl něčím prospěšný.

Holcman 6.3.2015 11:54

Ptám se, co pistolník zase hulil?

:-) ze včerejších Listů, napsali za mě. Tak, aby nezapadlo! (vybírám):

"Kdo vam stoji na krku, Frantisku?" (fr.flinta, 5. 3. 2015 21:10:06)

"Komunisti urcite ne! S temi to na tykacku valite uz od pocatku, s jejich potomky jakbysmet a pratelle od StB vam pomahali taky. Co tedy narikate nad el. pokladnami, kdyz zivnost vam krachla uz davno a mate jenom dluhy, ktere jsou minimalne do statisicu? Neoblbujte slusne spoluobcany."

(dole odkaz)

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Frantisek-Matejka-Elektronicka-evidence-trzeb-kazdorocni-tunelovani-statniho-rozpoctu-fakt-nevykreje-364606/diskuse

K. Frauknecht 6.3.2015 12:54

Re: Ptám se, co pistolník zase hulil?

Neznám zdaleka všechny detaily, ale diskuze na PL je vskutku výživná :-))). Horší je snad jen na BL :-)))!

Takže, je-li toto Váš jediný argument, tak plácáte blbosti.

6.3.2015 13:10

Re: Ptám se, co pistolník zase hulil?

Neznáte detaily? Tak proč plácáte?

:o)

P. Švejnoch 6.3.2015 13:15

Re: Ptám se, co pistolník zase hulil?

Chápete rozdíl mezi obraty "neznám zdaleka všechny detaily" a "neznám obsah diskuze"?

Pokud ano, proč plácáte?

A pokud ne, proč plácáte?

6.3.2015 13:59

Re: Ptám se, co pistolník zase hulil?

Nastuduj si Matějku a pak můžeš plácat fakta.....Nebo ho znáš tak dobře, že v tom už jedeš s ním?

:o)

P. Švejnoch 6.3.2015 14:47

Re: Ptám se, co pistolník zase hulil?

Koukám, že je tu další, který dosud neodvykl stranickým schůzím, kdy si všichni byli tak nějak rovni a tykali si... :-)

Podívejte se, soudruhu Echo.3, je očividné, že taje češtiny a logiky jsou Vám zcela skryty. Tím pádem jsou Vaše příspěvky ztrátou času - jak Vašeho, tak čtenářova.

Buďte neobyčejně zdráv... ;-)

6.3.2015 15:26

Re: Ptám se, co pistolník zase hulil?

Nevím, proč mě oslovuješ soudruhu, když ve straně, kterou leta volím, si soudruhu v žádném případě neříkáme. A v KSČ nebo KSČM jsem také nikdy nebyl. S četnými soudruhy byl často kamarád Matějka.

Asi praktikuješ vlastní zvyky nebo ti soudruzi nejsou cizí.

:o)

6.3.2015 14:10

Re: Ptám se, co pistolník zase hulil?

Můžeš hledat detaily (částka 540 177 Kč) i zde, v příslušné kategorii...

:o)

http://www.vzp.cz/platci/dluznici

J. Pražák 6.3.2015 11:14

Výjimečně ZÁSADNĚ NESOUHLASÍM

Transparentní prostředí ocení poctiví živnostníci. To zajistí elektronická kontrola. Když bude šikovný SW, tak bude jednoznačně přínosem, odpadnou výhody různých cizojazyčných trhovců, kteří utíkají při kontole od svých stánků a reagují "nerosumim čésky"... nebo restaurací, které jsou léta ve ztrátě.

Se zdravotním pojištěním také nemáte pravdu. Zaměstnavatel doplácí 2/3 pojistného, ale je přece jedno, zda tuto částku zaplatí do systému zaměstnavatel, nebo zda ji dá ve výplatě zaměstnanci a ten ji odvede státu. Tyto hodnoty musíte srovnávat. takže dnes výjimečně 4-.

Holcman 6.3.2015 11:43

Re: Výjimečně ZÁSADNĚ NESOUHLASÍM

:-) přesně tak, Pražáku, souhlas! Fanouš asi nemá do čeho píchnout nebo mu došly many, tak jako najatý profík za bakšiš zkouší, co vydržíme a těší se, kolik abonentů mu naletí. Přicmrndávačů se mu tady sejde ale dost, což je normálka.

J. Vlasák 6.3.2015 14:30

Re: Výjimečně ZÁSADNĚ NESOUHLASÍM

Transparentnost bych dovedl k naprosté dokonalosti. Každý živnostník by dostal přiděleného vlastního úředníka, který by mu kontroloval tržby.