Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

POLITIKA: Elektronická evidence tržeb?

diskuse (98)

Ta každoroční tunelování státního rozpočtu skutečně nevykryje

Vyvolávání dojmu, že podnikatelé a živnostníci jsou příčinou řady problémů, má devastující účinky na morálku uměle rozdělované společnosti. Po válce komunisti zlikvidovali podnikatele a živnostníky. Sotva se po roce 1989 nadechli, už jim stojí komunisti na krku zase.

Ministr průmyslu a obchodu Mládek (člen KSČ 1986-1989) je nazval parazity. Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Středula by jim dal jen třetinu sádry nebo chlopně. Prý odvádějí do systému zdravotního pojištění jen třetinu toho, co zaměstnanci. Je jedno, že lže. U prostého lidu to zabralo a dementi nikdo nečte. Tlučou to lidem do hlav tak dlouho, že když Babiš (člen KSČ 1980-1989) před vstupem do politiky prohlásil: „Malé a střední podniky - to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici. Že pomáháte zakládat inovátorské firmy, to je super, ale je to na prd,“ stal se po vstupu do politiky ministrem financí. No, a aby dostál svým slovům, protože on nekecá, on maká, chce teď zavést elektronickou evidenci tržeb podnikatelů a živnostníků. Však oni to vzdají sami, když už jim nemůže nechat přišít znak na hadry.

Trumfem na jednání ministra Babiše s Hospodářskou komorou ČR měl být host z Chorvatska. Měl osvědčit, že tam je zavedení téhož v pohodě. Při jeho vystoupení jako bych viděl na obrazovce dole běžící překlad „kázeň musí být, tak je to správné, soudruzi, kázeň je to hlavní“ nadporučíka Mazurka z Černých baronů. Podle průzkumu si prý až 93 % Chorvatů totiž elektronickou evidenci tržeb pochvaluje, a to zejména z důvodu zavedení pořádku a disciplíny. Jak ten pořádek a disciplína vypadají v reálné praxi, si můžete připomenout zde. Tečku tomu všemu udělal bývalý ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý (člen KSČ 1978-1989), který z pozice prezidenta Hospodářské komory ČR k návrhu prohlásil: „Hospodářská komora se domnívá, že při dobře promyšlené a dotažené elektronické evidenci tržeb nedojde k výraznému nárůstu administrativy. Zároveň to podnikatele posílí a přiblíží k transparentnímu a rovnému prostředí.“ Nevím, kde ten chlap žije.

Samostatnou kapitolou, kromě dalšího korupčního potenciálu u státních kontrol v terénu, je paradox samotného práskání kvůli plánované loterii, která nejede už ani na Slovensku. Odhlédněme na chvíli od toho, že dělá z občanů hravou formou normalizační fízly práskající jiné. Když registrujete účtenky, nenapráskáte totiž jen toho, kdo vám co prodal. Napráskáte i sebe. Kde a co jste nakoupili, za kolik, jak často, v kolik nakupujete nejraději nebo jaké složení nákup má. Už se vám stalo, že jste měli ve schránce nabídku na pojištění dítěte ještě před tím, než jste přijeli z porodnice domů? Kromě toho, že stát bude vědět o vašem pohybu, čekejte ve schránce nákupní nabídky šité na míru, případně telefonáty operátorů s nabídkou služeb. Data o vás prostě někdo rád střelí a využije.

Podnikatelé a živnostníci - tedy ti, co zaměstnávají většinu lidí v zemi - podle Vladimíra Dlouhého zavedením elektronické evidence tržeb posílí a přiblíží se k transparentnímu a rovnému prostředí. Chtěl bych takové potkat. Ty, co potkávám teď, touží především po stálém a zejména předvídatelném daňovém a právním prostředí - a jejich zákazníci vlastně taky. No a co se toho transparentního a rovného prostředí týče, jen málokdo se podílel na jeho zničení víc, než ti, kteří dnes společně se zavedením elektronické evidence tržeb křičí „chyťte zloděje“. Pro komunisty byl živnou půdou třídní boj. Je smutné, že pro dnešní elity taky.

Převzato z blogu se souhlasem autora

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Václav Vlk st.
17. 7. 2024

Putin je diktátor a vůbec mu nezáleží na tom, koho a kde zabije, ale není to idiot.

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

van Kateřina Vaníčková, miv Michal Voska, mul Matyáš Müller, dyn Josef Dyntr, kurl Lenka Kuřilová
19. 7. 2024

Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště, zpožďovaly se kvůli němu...

ČTK, Lidovky.cz
19. 7. 2024

V Bangladéši v posledních dnech bouří protesty studentů. Vláda nařídila zákaz vycházení a nasadila...

Jaroslav Veis
19. 7. 2024

I když skoro o každých volbách tvrdí kandidáti, že právě ty jejich jsou nejdůležitější od chvíle,...

Lidovky.cz, ČTK
19. 7. 2024

Slovenský poslanec z koaliční Slovenské národní strany (SNS) Pavel Ľupták byl ve čtvrtek fyzicky...

ČTK, kh Kateřina Havlická
19. 7. 2024

V Bělorusku odsoudili německého občana Rica Kriegera k trestu smrti za trestné činy související s...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz