2.7.2020 | Svátek má PatricieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Duka, Zeman a PokáníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 29.4.2018 19:09, přehled diskusí

Ano, soudruh Zeman dal panbickarum:
Autor: M. Pesat Datum: 29.4.2018 9:24

"Rozhodné slovo od prezidenta posléze zaznělo ve vysílání TV Nova. „Panu kardinálovi není vůbec nic do toho, jaký má prezident republiky program,“ pravil Miloš Zeman a na Dukovu adresu ještě jízlivě dodal: „Já respektuji právo každého na jeho názor, ale ne každý názor beru vážně.“ Což nelze interpretovat jinak než jako políček."

--------------------------------------------------

Ano, soudruh Zeman dal panbickarum/politickemu katolicismu/cirkvi pres hubu, tak tento vzkaz lze chapat jako podobenstvi. A samozrejmne udelal dobre/soudruh Zeman, protoze panbicari/cirkve se nemaji co montovat do politiky/svetskych zalezitosti. Cela ta saskarna s prevozem ostatku soudruha Berana do CR neni nicim jinym nez plizivy zpusob katolicke cirkve o vstup do verejneho prostoru a snahou o zasahovani do veci verejnych/svetskych. Coz je v prikrem rozporu s Ustavou CR, ktera takovou cinnost/jako sekularni stat/ primo zakazuje a vericim/cirkvim "pouze" garantuje pravo svobody vyznani. Proc je tato cinost Katolicke cirkve v CR nebezpecna? Protoze uplne stejne se muslimove/politicky islam v zapadni Evrope etabluje/zasahuje do svetskych/verejneho zivota/politiky a odduvodnuje to pravem na svobodu vyznani. Komunistickym slovnikem by se dalo rici, ze jde o plizivou kontrarevoluci a prezident soudruh Zeman udelal dobre ze jel radeji na sjezd rudobolsanu, protoze komuniste maji nehnouci zasluhu na tom, ze "zavreli panbickarum/cirkvi hubu" a odkazali je "pouze" pravo svobody vyznani/ze mohou svobodne/garantovano Ustavou verit ale Marx chran se montovat do politiky/skol/tahat nabozenske symboly/poute na verejnost a pod. Staci se podivat do Turecka ci Polska kam to vede. Ono totiz dalsi varovani je to jako pozornost/propagandu venovala prevozu/pohrbeni soudruha kardinala Berana tzv. verejnopravni media.

Cest :-(

Re: Ano, soudruh Zeman dal panbickarum:
Autor: K. Janyška Datum: 29.4.2018 9:48

Rudí a černí jsou stejní. Říkám jim rudočerní, tady vlastně hnědí... Dzp.

:
Autor: P. Papež Datum: 29.4.2018 15:36

Jste hlupák. Vůbec nejde o Duku, jde o to že"hrdina " boje proti komunistům ukázal, kam patří a proč byl v bolševické vestirne - prognostaku. Je to jefen z dalších dementnich bolševiků.

Re: :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 29.4.2018 17:06

Zeman byl za komoušů vyhozen několikrát z práce. Co jste dělal Vy, hrdino? Asi byl potichu, když protestovat bylo nebezpečné. Zato teď se to může, takže pěkně po novoBolševicku kádrujete. No a tu svoji hloupost k tomu dáváte přídavkem...

Re: Ano, soudruh Zeman dal panbickarum:
Autor: Z. Lapil Datum: 29.4.2018 19:09

To si ale vyřiďte s kardinálem Beranem, ten chtěl být pohřbený v Čechách. Momentálně mě vlastně nenapadá nic duchovnějšího než splnit poslední přání člověku, který je bez jednoho roku půl stovky let po smrti.

Že se Mlejnek obírá malichernostmi..:
Autor: P. Grigar Datum: 28.4.2018 18:33

..mě nijak nepřekvapuje, za ty pitomosti ho kdosi platí. Ale u vás ostatních mě to překvapuje, to nemáte nic jiného na práci? Potřebuji naštípat a složit pod střechu 10 plnometrů dřeva, kdy máte čas?

Otázka ovšem je spíše:
Autor: I. Vermis Datum: 28.4.2018 11:16

zda patří pokora do repertoáru Jeho Eminence. Mám dojem, že Kristus k ní nabádá (že by snad jen "nevěřící"?)

Katolická cirkev vraždila ve jménu lásky k bližnímu, komunisté vraždili ve jménu třídního boje. To je asi ten podstatný rozdíl mezi nimi...

Pane autore:
Autor: J. Malá 215 Datum: 28.4.2018 10:21

Hledáte konflikt tam kde není. Asi si ho moc přejete, aby bylo o čem psát :-D. Nebo některého nebo některé "aktery" moc nemusíte. Duka řekl svůj názor, Zeman na něj reagoval po svým. na co má taky právo a toť vše. Pro vás žel Bohu, konec...

Re: Pane autore:
Autor: J. Vlček Datum: 28.4.2018 12:31

Hlavně, že má Mlejnek co mlejt.

:
Autor: P. Papež Datum: 29.4.2018 15:38

Vy troubove, to nevidite, jak leze Zeman bolševikům do zadku? Vůbec nejde o Duku, ale rudého dementa.

Diplomacie.:
Autor: F. Svoboda Datum: 28.4.2018 9:55

Autor se mýlí v tom, že vztah pana kardinála a presidenta nazývá přátelstvím. Ze strany k. Duky k s.Zemanovi se jednalo vždy o slušný a diplomatický postoj, který umožnil vyjednat mnohé ve vztahu církv-e, -í ke státu. Navenek taková slušnost a vstřícnost vypadala jako přátelství, což nebylo a nyní se potvrzuje, že skutečně není !!!

Re: Diplomacie.:
Autor: P. Lenc Datum: 28.4.2018 10:27

Také to tak vidím.Nemluvě o tom, že pravdu měl kardinál Duka.Ušpinit se s komunisty, to už není politika, ale stařecký marasmus senilis.

Bůhví, politilogu bez znalosti teorie nspontánního řádu :
Autor: K. Janyška Datum: 28.4.2018 9:01

lidského světa, tedy zbytečný řemeslníku... Dzp.

Dobrý článek - díky:
Autor: V. Heidlerová Datum: 28.4.2018 8:49

Chování MZ je nestoudné, nemoudré a nestátnické, ale zcela určitě nebude věčné. Zemanovi by neuškodilo pokání za jeho lži, když třeba sliboval, že bude presidentem všech občanů. Věřících, nejen katolíků, je víc než komunistů, kardinál Beran byl velký Čech, tudíž bylo přímo povinností státníka se účastnit této historické události, nebo v krajním případě vyslat delegaci z Hradu. Ignorance a arogance, s jakou se postavil k významné události, mající přesah i do zahraničí, mne opravňuje k tomu, abych presidenta nazvala šupákem. Od MZ neotesanost a nemravnost ovšem lze očekávat při každé příležitosti. Všeho do času....

Re: Dobrý článek - díky:
Autor: K. Janyška Datum: 29.4.2018 9:49

Zeman je lotr v cizích službách podle mne a politolog je nezdělaný úchyl. Podle mne... Dzp.

Ještě bych dodal, hlavně že si toho všiml Mlejnek,:
Autor: F. Houžňák Datum: 28.4.2018 8:11

ten si všímá všeho a je chytrej jako tři vopice, politolog jeden.

Když o někom prohlásím, že podle mého mínění:
Autor: F. Houžňák Datum: 28.4.2018 8:10

měl něco udělat jinak, to není žádný konflikt. U vás je přání otcem myšlenky.

Zeman je zeman - tím je :
Autor: J. Fridrich Datum: 28.4.2018 6:31

Zeman je zeman - tím je řečeno vše..

To by se Vám líbilo:
Autor: J. Brunner Datum: 28.4.2018 0:50

Ale myslím, že jste, jako téměř vždy, dost mimo.