Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Druhé kolo bude o slušnosti

Někdy je třeba nehledět pouze na názory, ale na slušnost a sympatické vystupování. Podle toho se budu rozhodovat v dalším kole prezidentských voleb, které nás zanedlouho čeká.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MV

21. 1. 2018 18:58
Pokud jde o eurohujerství, tak na tom zdaleka nejsou stejně

...Myslím si, že oba se mýlí, nicméně Zemanova zkušenost ho vede k tomu, že částečně couvá ze svých původních představ. Dokáže již lépe rozeznávat bruselské eurohujerské regulační nápady a dokáže se jim postavit. Bohužel pan prof. Drahoš podlehl mediokratickým, eurokratickým a euroromantickým blábolům probruselských elit o tom, že pouze nápady eurobyrokratů jsou ty správné pro všechny země Evropské unie a pro všechny občany EU. Mnohdy působí až naivně a naprosto neinformovaně. Dle mého názoru se v rozporu se zájmy občanů ČR zachoval i při podpisu výzvy „Vědci proti strachu a lhostejnosti“ ze dne 17. srpna 2015, kterou jako jeden z prvních podepsal. Stal se tak bohužel jedním z VÍTAČŮ. Pan prof. Drahoš se totálně mýlí, když deklaruje nutnost „být v tvrdém jádru EU, spolupracovat a nedělat potížisty“. Stal se tak jedním z KÝVAČŮ. Na názory představitelů z České republiky bohužel „tvrdé jádro“ nebere vůbec žádné ohledy. Ti „rozhodující“ potřebují pouze kývače a přisluhovače, kteří zmodifikují svoje názory na takové, které vyhovují právě tomu tzv. tvrdému jádru, které chce formou mocenského diktátu udělat z občanů suverénních států nesvéprávné jedince....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Temna-vize-zeme-za-Drahose-prezidenta-podle-dekana-Sevcika-Znehodnocene-uspory-lidi-orientace-na-zapadni-preregulovane-trhy-mocensky-diktat-Bruselu-vitani-a-kyvani-520789

0 0
možnosti
CH

C. Horák

21. 1. 2018 19:56
Re: Pokud jde o eurohujerství, tak na tom zdaleka nejsou stejně

Dovolil jsem si onu slavnou výzvu, resp. petici trochu zanalysovat zde:

https://uloz.to/!G4RxCTEfwKTe/je-drahos-vitac-nebo-ne-docx

Pokud byste snad měla zájem.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

21. 1. 2018 18:36
No jo

u našich přímých prezidentských voleb se to stává v druhém kole tradicí - budeme volit menší zlo ... :-)

Které má kdo za menší je arciť každého věc ...

0 0
možnosti
MV

21. 1. 2018 18:25
A co svoboda slova?

Drahošovo extempore se seznamem údajných konspiračních webů by mělo být dostatečným varováním všem členům i sympatizantům Svobodných před jeho volbou. Autor prokázal Svobodným medvědí službu. Je smutné, že jako člen Svobodných dává povrchní líbivosti přednost před svobodou.

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

21. 1. 2018 23:40
Re: A co svoboda slova?

Vychází kniha FAKE NEWS. Doporučuji k přečtení. ;-)

0 0
možnosti
MB

21. 1. 2018 16:23
Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....

.... slušnosti omezeně. Slušnost je způsob chování a jednání uznávaný ve společnosti jako náležitý. Za mého mládí (a cítím to tak trochu dodnes) se pod slušnost zahrnovala i spravedlnost a Slovník spisovného jazyka českého ji uvádí stále jako pojem PONĚKUD zastaralý.

Takže dávat za příklad slušnosti na př. Nevilla Chamberlaina (viz pan Graf, včera ve 23:35) je omyl. Bohužel jeho postoj k Německu byl teprve později uznán (definitivně) jako nenáležítý, pro ČSR nespravedlivý a pro Velkou Británii tragický. Ale tak už to ve společnosti chodí. Je dobré snažit se vidět (a ne málo) i do budoucnosti.

0 0
možnosti
CH

C. Horák

21. 1. 2018 16:56
Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....

Zkusím to jednodušeji: v užším smyslu používáme pojem "slušný" obvykle v intencích pojmů "způsobný" či "respektující zažité normy chování". V tomto případě jde zejména o formu a vnější dojem. V širším smyslu lze pojem "slušný" přeložit jako "mravný" a jde o hlubší charakteristiku vlastností dotyčného. Zajímají nás víc mravní zásady, jejich soulad s našimi a jejich pevnost, spíše než to, jak dotyčný vypadá nebo jak se stylisuje. Jde více o obsah, než o formu.

Mimochodem, naprostá většina lidských bestiií, zodpovědných za miliony zničených životů, byli vzdělaní lidé s noblesním vystupováním. Bezvadná forma, jen s obsahem to bylo trošku horší.

0 0
možnosti
CH

C. Horák

21. 1. 2018 16:12
Re: A vymývání mozků pokračuje s neutuchající vervou...

No, tolikrát jsem tam ten druhý odkaz opravdu dát nechtěl, neb nejsem Goebbels ani pravdoláskovec, považující ostatní za tupé stádo, pročež se omlouvám.

0 0
možnosti
JK

21. 1. 2018 12:19
BBC

České volby: Zeman čelí prezidentskému souboji proti Drahošovi - http://www.bbc.com/news/world-europe-42674309

0 0
možnosti
JK

21. 1. 2018 15:06
Re:

Jsem muslim a v těchto časech bych volil Zemana -https://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=644824

0 0
možnosti
JF

21. 1. 2018 7:16
"Druhé kolo bude o slušnosti" - to přece ale

"Druhé kolo bude o slušnosti" - to přece ale se zemanem-Zemanem není možné...

0 0
možnosti
JV

J. Vlček

21. 1. 2018 9:50
Re: "Druhé kolo bude o slušnosti" - to přece ale

Pane Fridrichu, máte pravdu, když už vás má někdo odvést do pekla, tak ať je to aspoň slušný člověk.

P.S. V politice je slušnost kladná a žádoucí vlastnost, nikoli však dostačující a jediná.

0 0
možnosti
BG

B. Graf

20. 1. 2018 23:35
Chamberlain byl slušný a distinguovaný gentleman...

...Churchill se vyznačoval obhroublým humorem, nasával whisky a kouřil jako fabrika. V klidných dobách si volič může dopřát volbu povrchní, v dobách nebezpečných je moudřejší volba racionální.

Mně se ten podivnými osobami obklopený hulvátský levičák nelíbí, ale ten druhý, na povrchu slušnější, je nesrovnatelně nebezpečnější pro mou rodinu i vlast.

0 0
možnosti
MP

21. 1. 2018 0:16
Re: Chamberlain byl slušný a distinguovaný gentleman...

Asi máme různé rodiny a vlasti. Pro tu mou, Českou republiku, je Zeman podstatně nebezpečnější. Lézt do prdele Rusku, Číně i EU, to je opravdu neobvyklá kombinace.

0 0
možnosti
ŚS

20. 1. 2018 19:33
Stále dokola

Slušnost je zásadní a na názorech nezáleží? Celé lidské dějiny jsou plné slušných a kultivovaných mužů ochotných pro pro svou vizi udělat cokoliv. I omluvit zabíjení, vyslat ozbrojence proti vlastním lidem, postoupit území, sebrat lidem svobodu. Na názoru záleží.

0 0
možnosti
VK

20. 1. 2018 20:54
Re: Stále dokola

Hned po pár řádcích jsem věděl kdo je favorit Kálese.Jeden senátor si zjišťoval jaké mají názory je ho spolupracovníci z vědecké obce.Zlý a nebezpečný intrikán.Proč to neřeknou veřejně? Bojí se,že by jim Drahošova klika dělala nesnesitelné zle.Tak Káles nezapomeň volit slušnost.

0 0
možnosti
JD

20. 1. 2018 16:15
Pepča Káles bude volit Drahoše.

Nic proti, ale kam do krásné Chrudimi pak umístí hafo přičmoudlých engemétů, až je Drahoš bude delimitovat? Na Škrovád do Slatiňan, Slavické obory, nebo k Seči? Což takhle do Ležáků, tam je také prostor.

0 0
možnosti
JK

21. 1. 2018 0:44
Hmm... Drahoše.

Cyril Höschl: Vědci dokázali, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové - http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/cyril-hoschl-vedci-dokazali-ze-ti-kteri-uprchliky-nechteji-nejsou-xenofobove--1757401

Zmíněná studie se zabývala ale ještě dalšími otázkami. „Ukazuje, že odmítači jsou lidé orientovaní spíše pravicově. A povahově jsou to lidé se ZVÝŠENOU SVĚDOMITOSTÍ. Jsou i pečlivější a víc hnidopišští než ti vítači. Vítači jsou víc velkorysí, volnější v zásadách. Odmítání muslimské migrace je u Čechů spojeno s osobnostními rysy jako je ZODPOVĚDNOST a SVĚDOMITOST. Tedy právě ty rysy, které u vítačů chybí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz