10.4.2021 | Svátek má Darja


Diskuse k článku

POLITIKA: Drobní podnikatelé jsou štvaná zvěř

Média je postavila do jedné řady s korupčními zloději, představitel nejsilnější vládní strany na úroveň parazitů společnosti, ministr financí si o malých firmách myslí, že jsou na prd, odboráři v nich vidí kapitalistické vykořisťovatele a celkový pohled na jejich práci je díky propagandistické masáži sociálních inženýrů a jejich mediálních trubačů v ostatní populaci velmi nevlídný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Slanina 13.8.2014 22:45

Re: Pokud je mi známo,

Musíte se spíš ptát NA CO.

B. Fürst 13.8.2014 19:54

Pokud je mi známo,

tak za první republiky živily státní rozpočet právě stovky tisíc drobných živnostníků. Dnes stát dělá vše pro to, aby komplikoval OSVČ situaci jak neustálými změnami daňových zákonů, nejméně dvakrát do roka, ať se to týká daně z příjmů, DPH, a podobně, nesmyslnými požadavky ze strany zdravotních pojišťoven a sociálky a dalšími tisícovkami předpisů, vyhlášek, příkazů a zákazů. Zahraniční firmy jsou v pohodě, většinou mají daňové prázdniny a když skončí, tak se přestěhují jinam. Daňová legislativa je katastrofální, nový občanský zákoník to samé. Za co stát vybírá daně, když nedokáže vytvořit solidní zázemí?

P. Čech 13.8.2014 19:39

Re: Tedy především.

A dokonce to došlo tak daleko, že i pokladní v supermarketu s živnostenským listem je podnikatelka. Trapné a směšné, jako ostatně téměř všechno v České Kocourkovské republice.

Ś. Svobodová 13.8.2014 19:31

Re: Kecy...

1/ Nenalezla jsem žádný průzkum spokojenosti OSVČ. Jsou-li spokojení, tak spíše s tím, že jsou nezávislí na libovůli zaměstnavatele.

2/ Odvádí-li nízké či nijaké daně z příjmu, znamená to co? Že kradou? Nebo to, že mají tak malé zisky, které negenerují odvody do státní kasy?

3/ Pokud se neuplatní na trhu práce, tak se stanou OSVČ, protože je to výhodné????? Pokud se někdo neuplatní na trhu práce, tak je nezaměstnaný, pobírá dávky a pojištění za něj odvádí stát. TO je výhodné.

J. Vintr 13.8.2014 19:29

V našich médiích má slovo "podnikatel"

punc nadávky. Tak třeba u toho mladého idiota, který zabil autem mladou dívku, neopomněli naši novináři uvést, že šlo o "podnikatele" ...

Ś. Svobodová 13.8.2014 19:03

Re: Ptáte se na to, jak přežívají malí živnostníci ??

A vyzkoušel jste v letošním roce zaslat a vyúčtovat jiné firmě bonus za prodané zboží jiné firmě ?

To je teprve žrádlo!!!! :-)

J. Vintr 13.8.2014 18:32

Re: Kecy...

A z čeho myslíte že uplatňují "ti, kteří se

nebyli schopni uplatnit na pracovním trhu, a

přežívají jako OSVČ jen proto, že je to daňově

výhodné-a snad i pro volnější režim" ty daňové výhody? Daňové výhody může uplatnit jen ten, který něco vydělává. A za nic se dávají peníze jen státním zaměstnancům ...

L. Severa 13.8.2014 17:40

Re: Tedy především.

Někdo vymyslel, že živnostník je podnikatel, což pro nás pamětníky má téměř pejorativní nádech. Podnikatelé skutečné jen podnikali a nic nevytvářeli, jen zisky. Často zpúsoby někdy až amorálními. Živnostníci se podle oborů sdružovali ve společenstva, případně cechy. Po revoluci se každý řemeslník mohl stát podnikatelem aniž by se někdo zajímal o jeho kvalifikaci. Dříve se musely např. ve stavebnictví skládat zkoušky -zednický mistr, tesařský mistr, stavitel. Většinou párkrát žádný neuspěl, což mělo asi i příčinu v tom,že zkoušející o konkurenci moc nestáli.Každý kdo už získal licenci byl skutečným odborníkem. V současnosti mám s řemeslníky dost neblahé zkušenosti. O menší zakázky nemají živnostníci zájem a někdy je zase zájem až neskutečný. Letos najaře se u nás postupně hlásili čtyři kominíci. Jeden z nich prováděl u nás revizi komínů před rokem ještě jako zaměstnanec  větší firmy. Na můj dotaz odpověděl, že se osamostatnil. Jak mám respektovat varování o podvodnících a zjistit, zda je k tomuto úkolu oprávněný. Komíníci nemají nějaké sdružen které by stanovilo jakási pravidlaí k zajištění rajónů ? Jako kluk si pamatuji kominíka který k nám chodil celá léta, ke konci roku s kalendářem a dostal vždy nějaké vinšovné. Tehdy bylo možné, aby se každý obrátil na známého řemeslníka. Kdykoliv, na počkání. Tehdy  ovšem byli živnostníci,  dnes ,holt, máme podnikatele.

O. Prochazka 13.8.2014 14:45

Re: Kecy...

Velké podniky zavádějí vyspělé technologie pomaleji než stření a menší firmy. To je velký blud Babiše i vás.

Ta poznámka o bazarovém kapitalismu je úplné nepochopení. Je to takový levičácký brept.

Bazarový kapitalismus, zvyšuje konkurenci, umožňuje nakupovat i chudším liem podle svého výběru, aniž by museli chodit k velkým skoro monopolům.

V. Ondys 13.8.2014 14:31

:)))))))) Byl jste dobrej, pane Čechu

pravičák se ze mne stal, když jsem slušně platil všechny, kteří se mnou spolupracovali, a oni navzdory tomu dál kradli jako straky, když jsem se upozornil, že nejsem socialistický stát a je to pro mne neúnosný, bezostyšně se hájili s tím, že mám :))))))) víc peněz. Tak letěli :))))) za lepším!

M. Krátký 13.8.2014 14:29

Re: Kecy...

Vážený pane J.Krejčí 030, mohu se vás zeptat na pár věcí : 1. jak dlouho jste v KSČ(M) ?2. čím se živíte ? 3. už jste v důchodu, nebo ještě ne ? 4. až budete v důchodů a jste OSVČ tak s jak velkou radostí stále ještě platíte zdravotní i sociální pojištění ? pokud jste OSVČ, kdo vám přispívá na dovolenou v délce 5ti týdnů ( placených - samozřejmě ) ? Prosím odpověď v klidu min na 3 otázky - děkuji - viz můj příspěvek skoro dole

J. Kyselková 13.8.2014 14:28

Re: Kde jsi pravice?

Pane Švrčku - dnes už je málo víry v to, že by ODS dokázala proti té obrovské přesile zabrat a zaujmout pravicovou politikou. Ten mediální lynč jediné strany byl krutý, ale ne zásadní. Rozhodně poučný.

  Martina Kubu bych na pranýř nestavěla.

V. Ondys 13.8.2014 13:12

:))))))) To mne zaručeně vždy pobaví

Pro samostatné, schopné a pracovité lidi to u nás už tradičně stojí za hoooovno, ale podle statistik si vedeme :)))))))))) slušně!

R. Langer 13.8.2014 13:11

Re: Kecy...

No, a já bych si vás zase tipljako nějakého socanského, na dotacích závislého člena Agrofertu, nemám pravdu? Proto asi ten váš (zcela neoprávněný) pocit jakési "nadřazenosti"... :-D

V. Ondys 13.8.2014 12:44

:))))))))))) To vypadá na státního zaměstnance

s pokrokem k jistému zaměstnaní na úkor práce a společensky příkladnému postoji :)))))))))))) chamtivého odboráře!

V. Kain 13.8.2014 12:23

Re: Kecy...

Takových jako vy pane Krejčí je v tomto komunisty vedeném státě většina.A co vy v čem vy podnikáte když chcete kritizovat autora?Dle vašeho názoru jsem přesvědčen,že byste neměl ani na prodávání buřtů na nádraží.Čpí z vás socialista každým coulem.Babiš je rovněž levičák jako poleno a tak ti kteří se živí poctivým podnikáním a dali mu svůj hlas se nyní přesvědčili,že si nakáleli do vlastního hnízda.Je třeba tu estébáckou k.r.e.a.t.u.r.u. v příštích volbách vymést.On ví že na voliče udělal podraz a spousta jich ho už volit nebude a tak si po socansku voliče začíná kupovat.Jestli na to máme či ne je mu asi jedno.Tím svým došlápneme si na bohaté musí takové Krejčí velice potěšit.Oni totiž všichni ti Krejčí netuší,že pod socialistickým praporem nikdy a nikde žádná zem nezkvétala.

P. Čech 13.8.2014 12:01

Re: Ptáte se na to, jak přežívají malí živnostníci ??

Zajímalo by mne, jaké hodnoty jste vytvořil Vy. Já jsem osobně zaměstnával i 20 lidí a vyráběl zboží. Něco o tom tedy vím.

J. Krejčí 13.8.2014 11:59

Kecy...

Jsme národem, který si stále stěžuje. V reálu jsme ale zemí, kde se žije ve srovnání s jinými velmi dobře. A platí to i pro podnikatele.

Ono totiž tomu, co tvrdí autor, málo co naznačuje. Třeba zdanění: OSVČ v ČR žijí v podstatě v daňovém ráji-myslím z hlediska zdanění zisku. Celkový výběr daně z příjmu od těchto osob mluví za své. Jiné aspekty: Podle provedených průzkumů spokojenosti patří OSVČ mezi nejspokojenější kategorie obyvatel.

Máme přes 2 mil. tzv. podnikatelů. Na počet obyvatel asi více než čtyřnásobek toho, co je např. v Rakousku či v Německu. Toto věru rovněž nesvědčí tomu, že by podnikatelé byli štvanou zvěří. Otázka ale je, zda většinu netvoří ti, kteří se nebyli schopni uplatnit na pracovním trhu, a přežívají jako OSVČ jen proto, že je to daňově výhodné-a snad i pro volnější režim.

Celkem by mě zajímalo, v čem autor podniká. Tipl bych si ho na ekonomického poradce. Těch je jak much, každému se asi nedaří, proto asi pocit neúspěchu.

S tvrzením Babiše o potřebě velkých podniků souhlasím. Tyto přivezou či zavedou vyspělé technologie, vykazují přidanou hodnotu, zaměstnají kvalifikované lidi. Na rozdíl od většiny OSVČ. Opakem je bazarový kapitalismus plný malých kšeftařů. Něco jako v Arábii-tam je většina obyvatelstva v podstatě podnikateli.

P. Čech 13.8.2014 11:58

Re: Tedy především.

Teď už žádné, pověsil jsem řemeslo na hřebíček.  Jinak jsem zaměstnával cca 16-20 lidí.

T. Hudeček 13.8.2014 11:28

Re: Tedy především.

Jaký to má vztah k napsanému příspěvku?

T. Hudeček 13.8.2014 11:23

Re: m:-)

Co s tím? Nic. Líná, hloupá a závidící masa socialistů a podobných xindlů bude vždycky početně vítězit :-(.

P. Přibyl 13.8.2014 11:04

Tak to, bouhžel, je.

Autor mi píše z duše .

V. Ondys 13.8.2014 10:29

:)))))))) Neznámá OSVČ by si už dávno zasloužila pomník

i v té nejmenší obci za pobyt v tak nepřátelském prostředí. Ve spiknutí schopných všeho s neschopnými nemá samostatný a schopný nejmenší šanci!

M. Vondráček 13.8.2014 10:14

Re: Tedy především.

Kolik zaměstnáváte lidí pane Čechu ??

M. Vondráček 13.8.2014 10:13

m:-)

Skvěle napsáno. Potvrzuji , že pravdivě, patřím také do skupiny, jejíž radosti pan Kříž popisuje.

Otázka zní , co s tím :-(

R. Langer 13.8.2014 9:54

Re: Kde jsi pravice?

Přesně, vždyť oni začali dělat přímo PRAVÝ OPAK svého volebního programu! Jestli si toho teda někdo náhodou nevšiml, tak má vlčí mlhu.

R. Langer 13.8.2014 9:48

Re: Kde jsi pravice?

ODS už nemá ani tu pravicovou rétoriku, natož tak praxi...

R. Langer 13.8.2014 9:46

Re: Socialismus a velkokapitál

Tak klasický socfašismus...

R. Langer 13.8.2014 9:45

Re: sociálismus

Amen!

R. Langer 13.8.2014 9:42

Do kamene tesat,

a tím kamenem rozmlátit politikům palice!