4.7.2020 | Svátek má Prokop


Diskuse k článku

POLITIKA: Drahoš? Kdo je to Drahoš?

Tuto pertinentní otázku nedávno položil publicista Štěpán Kotrba, a vystihl tak, že o tomto prezidentském kandidátu veřejnost donedávna dohromady nic moc nevěděla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hudzieczek 23.9.2017 15:51

Jak pohrdá Miloš Zeman občany - voliči

předvedl, když v roce 2013 odmítl jmenovat vládu, která měla většinovou - byť těsnou - podporu demokraticky zvoleného parlamentu a jmenoval úřednickou vládu, která byla po celou dobu své funkce "v demisi".

Proti tomu jsou nějaké čachry s výkladem zákona o AV prkotina.

Smyslem článku je zoufalý pokus o dehonestaci Jiřího Drahoše.

B. Hudzieczek 23.9.2017 15:43

Re: DULEZITE

Jarda Cervenka alias další bloud, který neumí číst nebo se nedokáže orientovat na současných informačních zdrojích: https://www.prezident21.cz/candidates/585af49bdaa8e2d20c8a4f26;back=%2Fcandidates%3B_s%3Db%3Bl%3Dbasic

Opravdu si myslíte, že Drahoš je zastáncem bezbřehého vítání muslimských imigrantů?

B. Hudzieczek 23.9.2017 15:40

Re: Díky, konečně realistický článek o panu Drahošovi

proč nehledáte?

https://www.prezident21.cz/candidates/585af49bdaa8e2d20c8a4f26;back=%2Fcandidates%3B_s%3Db%3Bl%3Dbasic

tam se něco dovíte o názorech prezidentského kandidáta. Například to, že tvrdí něco jiného než co o něm píše paní Cibulková.

B. Hudzieczek 23.9.2017 15:36

Re: Vypadá to, že pan Drahoš

www.prezident21.cz neuvádí (nebo jsem to tam nenašel)jakou podporu p. Drahoš má. Jde jenom o to, že tam kandidát na prezidenta sděluje svoje názory na imigranty, euro a EU, které jsou dost odlišné od toho, co prezentuje ve svém článku paní Cibulková. A to, že tak někdo vystupuje mě přivedlo na myšlenku (hypotetickou, jak z mého příspěvku vyplývá), že současný prezident v průzkumech zaostává za Drahošem a někdo má zapotřebí házet špínu na jeho konkurenta.

R. Morava 23.9.2017 15:17

Re: Příspěvky zde se řídí heslem - hledejme chybičky

Jasně, budeme volit prezidenta, ne Boha. A bezchybný člověk neexistuje. Problém je v tom, že dle podepsání výzvy (na jednom z prvních míst), verbální podpoře přesunu sorošovy university do ČR a dalších aktivit pana Drahoše je evidentní, že nechápe reálné a podstatné problémy dnešního světa. Neomlouvá ho ani to, že je na tom podobně většina politiků. Nechceme už žádnou další hloupou Lisabonskou smlouvu, proto Drahoš ne.

Zeman je Al Koholic, ale v tomto má jasněji. Jen by nemusel být tolik v zadku Číny, ale i tam je celá Evropa...

P. Boublíková 23.9.2017 15:15

Re: DULEZITE

Porušení zákona taky není drobnost a také to značí, že Drahoš je schopný držet se koryta jak houno košile, a to za každou cenu.

Aby to nakonec nedopadlo tak, že zůstane na Hradě nafurt :-)

P. Boublíková 23.9.2017 15:11

Re: No jo,

S výjimkou Zemana mi přijdou všichni jaxi na jedno brdo. Minule tam byla pestřejší skvadra :-)

J. Cervenka 23.9.2017 15:11

DULEZITE

jsou dva dulezite factory proc ani neuvazovat o volbe Dr.Drahose; 1) vital by muslimske immigranty. 2) je proti referendu ( vystoupit z EU). To ostatni jsou drobnosti

J. Fridrich 23.9.2017 15:05

A ještě dodatek, kdo je hloupý se nehodí, kdo je

A ještě dodatek, kdo je hloupý se nehodí, kdo je chytrý - a nedejbože MOUDRÝ - TEN SE TAKÉ NEHODÍ...

J. Fridrich 23.9.2017 15:03

Příspěvky zde se řídí heslem - hledejme chybičky

Příspěvky zde se řídí heslem - hledejme chybičky - my, naše lidičky vždy nějaké chybičky NAJDEME, že, přátelé...

M. Mikulec 23.9.2017 14:50

Referendum ano-ne

Ať se Drahoš tváří jak chce lidově, lidmi pohrdá: lidé prý nemohou rozhodovat v referendech (třeba o Evropské unii). Mají být ale dost hloupí na to, aby Drahoše volili v přímé volbě. :-))

Politici mají největší strach z referenda. Hodně dobře o referendu mluví pan Robejšek: extrémy volby na obou stranách se vyruší a ten střed (Gaussovy křivky) je to, co si přeje většina. Na rozdíl od voleb, kde se povolebním handrkováním vytvoří neuvěřitelné účelové slepence, které volič neovlivní, referendum je férová volba.

J. Jurax 23.9.2017 14:37

Re: Je pravdou, že Drahoš - alespoň pro mne -

Ad referendum - pochopte, lidé jsou hlupáci, pouze když hlasují nesprávně. Když naopak hlasují jak MY si představujeme, jsou přímo hlas boží.

R. Morava 23.9.2017 14:35

Re: Ta

Ta petice byla hlavně pitomá, nereflektující realitu v tomto čase i prostoru a řešící možné důsledky, nikoliv příčiny. Stačí Vám to takto?

J. Jurax 23.9.2017 14:33

Re: vaříme z vody

Jojo, a ani to nedalo práci, stačilo si vyhledat pár skutečností ... :-)

J. Jurax 23.9.2017 14:31

No jo,

určitě by důstojně kladl věnce a dobře by se vyjímal i na známkách.

Ale z toho mála, co o něm vím, si opravdu nedovedu vygenerovat impuls, jenž by mne přiměl, abych ho volil.

Ovšem - zatímní nabídka kandidátů je celkem tristní.

R. Morava 23.9.2017 14:31

Díky, konečně realistický článek o panu Drahošovi

Přiznám se že toto je první ucelený článek popisující co je na Drahošovi špatně, který jsem viděl. Z mainstreamového tisku je Drahoš takové neslané, nemastné nevolení Zemana.

Už ta nemastnost byl důvod pana Drahoše nevolit. Realita se bohužel čím dál zhoršuje, počínaje výzvou pokračuje informacemi v tomto článku...

Je chyba, že se o Drahošovi nepíše víc. I když pořád horší je Horáček o kterém se taky píše jen to sladce pozitivní. Horáček = kamarád nejchytřejší multi-kulti babky na světě Vašáryové ale i zeleného mládí ze stromu trockistů neomarxistky Uhlové.

R. Morava 23.9.2017 14:18

Re: vaříme z vody

Jenomže pan Kolář argumenty a pravdu nerad. Tito lidé jsou naučeni že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Podle typických projevů je snadno poznáte. Dehonestovat, onálepkovat rudohnědým, absence reálných argumentů a logiky. Nevím jestli jde o výcvik nebo o skutečnou neschopnost porozumět argumentům a psanému textu.

V každém případě lze snadno dohledat Drahošův podpis u "výzvy", zákon, který tu citujete. A to už jsou fakta. Drahoše jako prezidenta tedy určitě NE!

Z. Lapil 23.9.2017 13:59

Re: Aha, takže ne zajetý systém je zarážející,

To že jsem napsal? Pokud ano, tak nerad.

Pokoušel jsem se sdělit, že člověka, který - ač matematik, notabene pedagog - je schopen opakovaně psát, že násobek nuly je něco jiného, než nula, je... jak to jenom...

Jak to bylo v té reklamě: -Ten vrchní je nějakej divnej. - Ale pivo má dobrý. -To jo, ale... Ten vrchní je nějakej divnej.

https://www.youtube.com/watch?v=dUKUYQUfkns

V. Klepetko 23.9.2017 13:46

Re: vaříme z vody

Voda? Porušení zákona!

"§ 7 (1) Výkonným orgánem Akademie je Rada.(2) Radu tvoří předseda, místopředsedové, předseda Vědecké rady a další členové volení ze členů Sněmu na základě návrhů z pracovišť Akademie.(3) Funkční období Rady je čtyři roky. Člen Rady může být do této funkce volen nejvýše na dvě po sobě jdoucí období. Členství v Radě je neslučitelné s funkcí ředitele pracoviště."

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-283

Z. Pešek 23.9.2017 13:46

Náš akademik - vítač

S Drahuškou tu opět máme nepolitickoui politiku - tedy o nás bez nás.Ne, děkuji.

M. Kolář 23.9.2017 13:35

vaříme z vody

Paní autorka zřejmě dostala zadání vyčarovat nějaký dehonestační článek na Jiřího Drahoše, nicméně jak je vidět na výsledku, z vody se omáčka uvařit nedá. Bude zajímavé sledovat z jakých dalších rudohnědých národních kloak přijdou následné pokusy ..

V. Klepetko 23.9.2017 13:34

Re: Kdo je autorka?

Nechcete publikovat fotografii paní Cibulkové s titulkem "Prohlédněte si pozorně její tvář"?

Pokud nechcete, odpovězte prosím na jednoduchou otázku - došlo pri jmenování prof. Drahoše k porušení zákona, o kterém píše paní Cibulková? Ano nebo ne?

To je mnohem podstatnější, než jestli svá zjištění učinila v něčím žoldu, kdo je a zda umí počítat!

P. Janos 23.9.2017 13:15

Re: Vypadá to, že pan Drahoš

"v průzkumech dává současnému prezidentovi na frak" zdroj? Asi www.prezident21.cz. Tak to je pecka, to je fakt srandovní akce, když jsem tam vyplňoval závěrečný dotazník, tak se mě ptali, co si o projektu myslím. Jako odpověď jsem do příslušné kolonky vepsal "pražská kavárna sobě". Nejlepší však byly možnosti na konci dotazníku: pohlaví: muž, žena, jiné. Myslím, že se tím zcela vysvětluje, jaká individua za tímto projektem stojí.

R. Chodovsky 23.9.2017 13:11

Re: :-))))))))))))))))

A argumenty existují?

J. Kanioková 23.9.2017 12:57

Aha, takže ne zajetý systém je zarážející,

ale špatný je ten, kdo na to upozorní.... uff

P. Rudolf 23.9.2017 12:54

Re: Kdo je autorka?

Patřím mezi ty jedince, kteří když si něco přečtou, tak se, díky svému kritickému myšlení, pídí taky po informaci, mimo jiné, kdo je onen pisatel. Mám pak větší naději posoudit/pochopit, proč to napsal právě tak.

Autorka tohoto hloupého, vůči panu Drahošovi agresivního pamfletu mi však za to nestála a tak jsem vcelku kvitoval závěry zkoumání pana Poláka. Kruh se mi uzavřel, víc v této kauze vědět nepotřebuji, neb mne tato "dáma" naprosto nezajímá.

Stejně tak se chovám při čtení jiných textů, třeba když někdo napíše, že ona bojovnice za pravdu "upozorňuje na zločin", a to vše právě proto, že se žádný "zločin" nestal. A jelikož jsem už od tohoto pisatele někde četl velmi neuctivá slova o panu Drahošovi, tak mi ten výrok o zločinu do té mozaiky pěkně zapadá. Jsem spokojen.

J. Farda 23.9.2017 12:50

Re: Kdo je autorka?

Tříska v oku Zemanově? Působí to dojmem jiného předmětu v jiném orgánu pana presidenta ... :-)

Z. Lapil 23.9.2017 12:49

Re: Podle meověřených zdrojů měl Drahoš v pracovně

To nevím, ale kdoví jak je to s jeho sexuální orientací. V pěveckém sboru, jehož je členem, mimochodem velmi platným, bývaly zasloužilé kolegyně jmenovány čestnými členkami druhého basu.

(Což je kupodivu naprostá pravda, ale teď se jen děsím, jak bude ta pravda vypadat, až oběhne zeměkouli. Některá zkratkovitá tvrzení o referendu a petici napovídají, že by nemusela být k poznání.)

P. Klíma 23.9.2017 12:48

Skvělé, paní Cibulková!

Činnost Drahoše v Akademii ho pro volbu prezidenta diskvalifikuje.

Leč český národ má rád tituly, že...

J. Kanioková 23.9.2017 12:44

No... jak typické poměry v našich institucích..

Ale dík za bližší informace.. Drahoše bych stejně nevolila..