6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 20.7.2011 22:10

Pan ministr Drábek,

je expert všech expertů. Podle mne nejhorší a nejštědřeji podporovaná  skupina obyvatel jsou především politici. Jejich úroveň je nejlépe patrná, když je chce vydat ke stíhání policie. Tam bych začal razantně šetřit, protože tam mizí nejvíce za nejméně práce ... .

R. Svoboda 20.7.2011 20:54

PS :

PS : mluvím/píši zde z vlastní a ne cizí zprostředkované zkušenosti!!!

R. Svoboda 20.7.2011 20:26

TAKÉ s Drábkem nesouhlasím!

Myslím, že tyto " nucené práce " jdou přímo proti smyslu podpory v nezaměstnanosti:

A to tím, že berou nezaměstnaným to , čeho mají jinak dostatek: čas.

Pokud se ucházíte o místo a (potencialní) zaměstnavatel vám navrhne jistý čas schůzky a vy mu řeknete , že nemáte čas- dostane se vám velmi často odpovědi : " VY NEMÁTE ČAS A MY NEMÁME ZÁJEM " a ani se nijak nepokoušejí to zaobalit, jako u odpovědí na inzeráty - že zavolají později ( ve skutečnosti "vyližte si pr...!" )

Pokud Někdo tvrdí , že se snad s Pracákem dohodne tak já tvrdím: ani náhodou!

Jen jedinkrát jsem potřeboval přesunout návštěvu Pracáku z důvodů schůze s potencialním zaměstnavatelem , dohodl si odklad po telefonu ale byl z toho "vyhazov z evidence ".

Jediná pozitivní věc, kterou pro mne Pracák kdy udělal byl krátký (cca 2.5hod ) kurs jak napsat PROFESNÍ ŽIVOTOPIS - ostatní jsem už dobře uměl. Nějaká rekvalifikace, nebo doplnění stávající? Třeba svářěčský kurs? Odbornost na CNC soustruhy a frézy? Nenechte se vysmát!!!!! Proto si myslím, že Drábek je vykastrovaný býk!!

P. Boublíková 20.7.2011 17:48

No, dobře

dejme tomu, že dva měsíce je krátká doba a že by nezaměstaný člověk mohl pobírat dávky bez toho, že by musel konat obecně prospěsné práce, o něco delší dobu. Ale princip je správný. A za tyto lidi například platí stát zdravotní pojištění.

V. Kusý 20.7.2011 14:45

Slovním spojením "ponižování člověka formou

nucených prací" kdy slovo -nucený-  je naprosto irelevantní, v mých očích spáchal autor intelektuální sebevraždu.Přesto mu přeji i tu třetí vysokou školu.Možná mu otevře oči.

P. Čása 20.7.2011 14:27

Občan má práva ... A povinnosti ???

Ano, v článku se píše, že dle ústavy má občan nějaká práva. Ale pokud  nejsou tato práva vyvážena povinnostmi, tak vzniká velká nerovnováha, která VŽDY vede do záhuby. Jakákoliv forma neregulovaného liberalismu/sociálních jistot a podobných levicových prebend vede k této nerovnováze.

Moje výhoda spočívá v tom, že jako mladý ročník jsem schopen tuto myšlenku nejen sám pochopit, ale taky předat nové generaci. Stát nelze úspěšně postavit na právech občanů, ale na jejich povinnostech. Kdokoliv za posledních 200 let mluvil kdekoliv o právech občanů, tak buď:

a) je naivní idealista bez kouska znalostí historie (nejsem znalec, dějepis jsem míval kdysi dávno ve škole průměrně za 2, ale dneska to doháním samostudiem). A naivní idealista nemůže přece správně rozhodovat o mém osudu.

b) nestoudně lže a jde mu jenom o vlastrní práva a prebendy. A lhář o mém osudu nemá co rozhodovat.

Neustále mi z toho plyne, že dokud nezačnou v našem (státním, EU) zákoníku převažovat občanské povinnosti nad občanskými právy, přičemž až na základě splnění povinností jsou taková práva nabytelná, tak to nepovede nikam jinam, než do háje zeleného - suprzeleného.

F. Vízek 20.7.2011 13:54

Lhostejní lidé = viníci všeho: kvůli nim se na prevíty nemůže !

Přesné, výstižné a pravdivé... A to každá věta v Mládkově článku.

Ale: koho jsme si zvolili, ten nás dnes "spravuje a řídí". 

35% lidíé k volbám nepřišlo, takže ten Drábek = odměna za lhostejnost ! 

P. Schuh 20.7.2011 12:29

Nucené práce

Souhlasím s autorem.

Sám jsem byl několikrát nezaměstnán (nikdy ne déle než 2 měsíce) a řeknu, že to byla šichta, něco schánět. Ráno vstát vyrazit do ulic, číst inzeráty a odpovídat na ně. Kdyby jsem přitom ještě povinně dělal pro Drábka, asi bych byl nezaměstnaný dodnes (možná tak noční a ráno schánět práci). 

To radši ať tu podporu přímo zruší stejně to není žádná hogofogo částka.

Z. Rychlý 20.7.2011 12:04

Jsou to správné argumenty

a naprosto s nimi souhlasím.

Ale !  Já jsem zaznamenal v návrhu ministra poze snížení té podpůrčí doby, nikoli směšování uvedených dvou skupin, či vůbec zrušení té doby. O délce podpůrné doby uznáte ujednat lze, zda není příliš dlouhá. Nejsem si ovšem zcela jist a nebudu si už přesné znění návrhu studovat, neb se mě již netýká, ale pokud tam nějaká doba zůstala, pak jsou závěry v článku hrubě demagogické. Pokud ministr onu dobu chce zrušit úplně, pak jsou závěry pana Mládka naprosto správné.

J. Blažek 20.7.2011 11:20

Je to tak

Perfektní, naprosto pravdivý článek, není k němu co dodat. Jedině snad to, že Drábej je holt drábek (ne-li přímo dráb).

M. Bezouška 20.7.2011 12:02

Re: Je to tak

až na to, že když pán z ČSSD hovoří o morálce, je to jako kdyby bordelmamá přednášela etiku v lyceu.

P. Čulík 20.7.2011 8:00

Po povodních syn o prázdninách zadarmo pomáhal ve Štěchovicích,

a plno místních obyvatel na něj koukalo se založenýma rukama z okna. O sněhové kalamitě, kdy stát musel platit brigádníky, kolik nezaměstnaných šlo dobrovolně zadarmo přiložit ruku k dílu? Co myslíte?

Před několika lety jsme si nechali vymalovat byt, na doporučení místní pobočky družstva jsme si najali malíře z naší ulice. No docela to zprasil, místo štaflí použil náš nový jídelní stůl, fakturu odmítl vystavit a ukázalo se, že je dlouhodobě nezaměstnaný a na podpoře.

Tak to je druhá stránka problému, daleko častější. Pokud vzdělaný člověk zvyklý na nižší manažerskou pozici ztratí místo a ani po 5ti měsících není schopen najít žádné místo, opakuji žádné, samozřejmě rovnocenné minulému se nemusí najít, tak by se měl nad sebou zamyslet a  snížit nároky. A pokud opravdu nenajde žádné místo, tak to bude čumět doma do zdi? Ono "nenajít" místo není tak těžké, někam vás pošlou a vy je přesvědčíte, že nejste ten pravý...A máte dávky jako bonus a můžete "podnikat"!

V. Kún 20.7.2011 1:08

Nezaměstnanost - bič boží nebo zákonitost?

17. června zde na NP bloger roku Fr. Matějka uveřejnil článek „Ústava neříká, že jedni občané jsou povinni živit druhé.“ Rozváděl v něm – a celou svou pravicovou duší s vervou obhajoval - Drábkovu tezi, že vyplácí-li stát nezaměstnaným podporu, jsou tito povinni mu ji splácet, a to i neplacenými nucenými pracemi jako zametání ulic, natírání ohrad, atd.

Pánové Matějko a Drábku, nezaměstnanost si lidé nevybrali jako hobby. Ta po celá staletí pravidelně přichází a roste v rámci cyklických krizí kapitalistického výrobního způsobu. Jsou to krize z nadvýroby, doprovázené (nebo spíš vyvolávané) finančními krizemi, atd. Není tedy bičem božím ani výmyslem marxistů, je to reálná a politiky i vědci respektovaná realita. Zaměstnavatelé nemají odbyt, propouštějí, bez práce se ocitají miliony náhle nepotřebných dělníků, stavařů, prodavaček, účetních, učitelů, řidičů, horníků... Ti lidé se ocitli na dlažbě bez svého zavinění, s tím, že přišel-li o práci jeho soused nebo on sám, je více méně náhoda; práce pro všechny prostě není. Kdyby totiž byla, pane Matějko a Drábku, nebudou z ní propuštěni. Tento džin nezaměstnanosti vypuštěný z lahve se přitom jaksi odmítá vtěsnat do vlády „vymezených“ pěti až jedenácti měsíců (což v ČR představuje maximální dobu pro přiznání podpory v nezaměstnanosti). Krize totiž trvají tři, čtyři, pět let i déle. Je přitom nesmyslné, pánové Matějko a Drábku, žádat od milionů náhle propuštěných živitelů rodin, aby pro případ ztráty zaměstnání měli v lantuchu našetřeny doporučené statisíce až milion korun (příklad pro ČR: ztráta průměrného platu 22 000 korun představuje za rok 264.000 Kč, za dva roky 528.000 Kč). Proto po II. SV se v Evropě etabloval pojišťovací systém, kdy pracující po celý produktivní život odvádějí část daní, různé příspěvky nebo pojištění do sociálních fondů nebo přímo státu, aby v případě, až je zaměstnavatel vyhodí, jim stát část příspěvků vrátil a oni mohli krizi se svými rodinami přečkat. Tvrzení pánů Matějků a Drábků... (pokračování)

V. Kún 20.7.2011 1:08

Re: Nezaměstnanost - bič boží nebo zákonitost?

POKRAČOVÁNÍ:

... Tvrzení pánů Matějků, Drábků a mnoha jejich souputníků, že nezaměstnaní si nezaměstnanost vlastně zavinili sami, neboť kdyby práci hledali a hledali, místo si najdou a přestanou být nezaměstnanými, jsou lživá. Ta místa prostě nejsou! Zrušili je jejich spořivý zaměstnavatelé, a to i v takovém počtu, že kupř. v roce 2008 v ČR dosáhl počet nezaměstnaných na jedno volné pracovní místo 17:1 (sedmnáct ku jedné!, viz oficiální statistika MPSV ČR). Ty odevzdané příspěvky na nezaměstnanost jsou svým způsobem pojištěním proti ztrátě zaměstnaní, dokonce státem vymáhaným, a pokud je stát inkasoval, je povinen je plátcům uvolnit. Bez podmínek, že pojištěnec bude nádavkem polovinu hospodářské krize vykonávat bezplatné NUCENÉ práce.

Nevěřme demagogům jako je Matějka a Drábek. Autor Rudolf Mládek má pravdu. Doplatíte na to.

J. Kraus 20.7.2011 5:00

Re: Nezaměstnanost - bič boží nebo zákonitost?

Zaměstnavatelé bývají spořiví, ale spořivý?

J. Schwarz 20.7.2011 8:07

Re: Nezaměstnanost - bič boží nebo zákonitost?

jenže vy, narozdíl od autora příspěvku nerozlišujete mezi nezaměstnaným a člověkem, který žije na sociálních podporách od dětství. Který  si přijde na úřad nejen pro dávky, ale i pro příspěvek na nájemné, sporák, televizi, ledničku, vymalování bytu... a který pečlivě počítá, na co kdy něco dostal , kdy to může "střelit" a žádat znovu. Takovým bych "nucené práce práce"  s radostí napařil - jenže ministr směšuje lidi, co přišli o práci poté, co léta státu platili na jeho "politiky" s lidmi, co od narození jen brali. Drábkův návrh jetak  jen další nepřímou podporou parazitů...

P. Chládek 20.7.2011 9:30

Re: Nezaměstnanost - bič boží nebo zákonitost?

já myslím, že pravda je na straně pana Drábka a jsem rád, že se našel politik, který se k problematice trhu práce a sociálních věcí staví, když né čelem, tedy alespoň bokem.Pokud někdo příjde o práci, jeho hlavní činností by mělo být hledání práce nové,což se často neděje. Známe to ze svého okolí: "já si teď měsíc, dva odfrknu a pak začnu něco hledat". Znám člověka, který na pracáku parkuje téměř každé léto, neboť na kole jezdí po Evropě a zaměstnavatel mu dva měsíce volna nedá.

Pokud je někdo delší dobu bez zaměstnání, ztrácí pracovní návyky. Najednou zjistí, že při troše skromnosti vyžije i na dávkách, případně si přivydělá někde bokem a jeho motivace hledat skutečné zaměstnání klesá.

Na každém úřadu práce by měl být polír, který těmto lidem po dohodě s městy a obcemi přidělí nějakou prospěšnou práci alespoň na několik dnův týdnu.

Důchodovou reformou si mě pan Drábek příliš nezískal(zdá se mi měkká a nedotažená), ale v tomto mu fandím....