6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

POLITIKA: Doleva, nebo do pekla

Sociální demokracie jde do voleb s radikálně levicovým programem. Bohatí mají platit na chudší. ČSSD chce být znovu stranou lidí práce a solidarity a opouští středovou pozici, která ji držela u vlády. Střed je ostatně přeplněný. Přitáhne prudké červenání voliče?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 6.7.2021 14:49

ČSSD apod. svejma daněma okradou jen střední třídu.

Warren Buffet, Jeff Bezos apod. (o těch záhadných majitelých BlackRock apod. ani nemluvě) žádné příjmy nemají. Mají nanejvýš jen dluhy, ne příjmy, natož výplatu a z dluhů se daně neplatí.

Jak to funguje? Když si Bezos chce koupit ostrov, tak mu za dveřma čeká 10 bank, který se můžou přetrhnout, aby mu půjčily za výhodný úrok (na jeho akcie Amazonu), který je v současnosti 0,nic %. Zatímco daň by byla 40% a vejš.

Navíc ten nízkej úrok, znamená, že se peníze tisknou jak vzteklý, což žene cenu jeho akcií nahoru, takže win-win pro Jeffa.

A ten ostrov bude na firmu, takže mu to ještě bude daňovej poplatník dlužit. A Biden s tim nic neudělá, protože vyhrál jen díky jeho prachům na kampaň (taky nedaněný)...teda pokud věříte, že vyhrál. Ale o tom Washington Post (vlastník Bezos) nebo CNN atd (vlastník WallStreet) psát nebude.

J. Stehlik 6.7.2021 17:08

Přesně jste to popsal . Platí se daň ze zisku . No a dnes se vracíme k staré dobré dani z obratu ;-D , kterou Klausík zavrhl jako nemoderní .

D. Bowman 6.7.2021 17:20

No tak jestli budete mít vysokej obrat ale mizernej zisk, tak potěž pánbůh. To vám ten krámek Amazon brzo zavře :-P

Mě hlavně fascinuje, že nikdo nenavrhuje osekání evidentně přebujelého eráru. Nemyslím politiky, to je jasný, že ty s tim nepřijdou. Ale ani novináři se už nesnažej. Jestli oni nejsou korporátní.