6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

POLITIKA: Do prvního kola

Za pár dnů se rozhodne, kdo nastoupí v druhém kole proti Miloši Zemanovi. Pokud se nějak zásadně nemýlím, bude to někdo ze čtveřice Jiří Drahoš, Michal Horáček, Pavel Fischer a Mirek Topolánek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Potoček 9.1.2018 22:14

Miloše do koše

Já Zemana nemusim, ale pokud v druhém kole nastoupí proti Drahošovi, tak mu hlas dám, páč za prezidenta nechci slušného a dobře vypadajícího kladeče věnců, nepolitika a člověka, který ze svých inteligenčních výšin nedávno svým podpisem sdělil, že jsem xenofob, aby když kandiduje a zjistí, že 80 % lidí je proti imigraci muslimů, je najednou velký odpůrce migrantů.

A ohledně toho Zemanova přicmrndávačství Rusku mi přijde, že dnes zde je rozvinutý Mccarthismus. Buďto někdo Rusy propaguje, nebo jsou pro něj hrozbou této planety.

A co když je to někde uprostřed? V tomto mi Zeman přijde jako realista.

(v prvním kole volím Topolánka)

Š. Hašek 9.1.2018 22:29

Re: Miloše do koše

Nějak jsem si to (zaokrouhleně sečetl), a vyšlo mi, že v "pojednáních" o stávajícím presidentu republiky Miloši Zemanovi je asi tak 71% balastu (rozuměj nadávek a vlastní zakomplexovanosti, že na něho nemám).

Moje češtinářka na ZDŠ by to všecko ohodnotila čtyřkou (oči zahmouřené), protože referáty se píšou poněkud odborněji!!! Já dodám: že pane Pehe/Halíku.

Není mi jasné Vaše první kolo, to jen tak "sportovně". Můžete si vybrat první jakost!

K. Potoček 9.1.2018 22:45

Re: Miloše do koše

Víte, pane Hašku, k tomu prvnímu kolu, já jsem od začátku 90. let vždy volil menší zlo a stejně jsem pak nebyl moc spokojený. V posledních parl. volbách jsem tam hodil Realisty, i když jsem tušil, že neprojdou, ale najednou jsem poprvé cítil, že tam dávám to, čemu věřím a ten pocit pro mě je důležitý.

Proto ta má volba v prvm kole volby presidenta. Také tuším, že to nevyjde, ale dám tam něco, čemu věřím (i když si mého kandidáta může kdokoli spojit s Dalíkem a vztyčeným penisem u bazénu) ale přijde mi má volba pro tuto zemi nejvhodnější, mám svůj hlas a mohu ho někomu dát. Je to moje volba, mé právo a já ho hodlám využít!

Š. Hašek 9.1.2018 23:23

Re: Miloše do koše

Já po více než dvaceti letech opustil "svoji stálici", tedy ODS a dal hlas Realistům. Nikterak toho nelituji, ODS snad reprezentuje dobře jen Klaus ml.. Uvidíme příště.

Ale o víkendu bacha na to! Ta volba teď to je něco úplně jiného, jak osobou, strategií - tak i jednoznačným výsledkem. Tam nebudou žádné "bandy hašteřících se". Hlas sem hlas tam, dohody, trucování, kecy, .......... . Nebrat jako znevažování, jen konstatuji ty šachy tam.

Velice Vás žádám, abyste nebral jako poučování, i když roky na to mám. Jen tak mě zajímají názory, argumenty. A mám zrovna čas.

K. Potoček 10.1.2018 20:17

Re: Miloše do koše

Zajímavé.

Já po revoluci pochopitelně volil OF a od té doby ODS. Loni Realisty. Sice dopadli jak ti pověstní sedláci, ale já mám čisté svědomí.

Asi máme mnoho společného, ale v některých věcech jsme zase odlišní, což je pochopitelné, jsme individuality a tak je to dobře.

Přeji hezké dny.

M. Hoblík 9.1.2018 18:03

A navíc Horáček umí zpívat!

Bude to náš velký vůdce! A už si nakradl, už by krást něměl. I když ... jak vidíme u Babiše, s jídlem roste chuť...

J. Kombercová 9.1.2018 20:12

Re: A navíc Horáček umí zpívat!

Co Horáček ukradl, prosím?

Král hazardu Valenta (mmch. senátor Zemanovy strany SPOZ) vám vadí - nevadí? Fortuna je sázkový podnik, stejně jako letitá Sportka.

J. Svoboda 9.1.2018 20:31

Re: A navíc Horáček umí zpívat!

Paní Kombercová, nemáte úplnou pravdu. Mezi Fortunou a Sportkou je rozdíl. Pan Horáček to vysvětloval. Ve Fortuně jsou velmi vhodné informace a úvahy. Sportka je proti tomu čistý hazard, závisející pouze na náhodě.

J. Kombercová 9.1.2018 21:25

Re: A navíc Horáček umí zpívat!

Aha. Nesázím, tak nevím. Jen jsem se zastala pana Horáčka, hrubě a sprostě napadeného panem Hoblíkem. Jo, závist, to je sviňa. :)

J. Svoboda 9.1.2018 20:26

Re: A navíc Horáček umí zpívat!

Soudruhu Hoblíku, pro každého šmudlu, který si neuměl ani vydělat, ani nakrást, je bohužel zadostiučiněním, že může říci o lidech, kteří si uměli vydělat, že si nakradli, že?

D. Švik 9.1.2018 17:10

šlápnutí do ho.na páně Drápalovo

čtu si diskuzi a vidím, že Drápal dostal slušnou sodu, protože tentokrát vážně šlápl do houna. A to kdysi psal rozumné věci.

J. Anděl 9.1.2018 19:10

Re: šlápnutí do ho.na páně Drápalovo

Drápal píše, co si myslí. Nelže, ačkoliv se třeba plete. Já Horáčka volit nebudu, pocity z uvedených kandidátů mám jiné.

Ovšem názory pana Drápala respektuju a nevidím, co je na nich "špatně". Je snad správně jen jeden názor? Kdo určuje, jaký?

J. Svoboda 9.1.2018 20:34

Re: šlápnutí do ho.na páně Drápalovo

Pan Drápal, jak píšete "možná kdysi psal rozumné věci". Vy, jak vás tak šacuju, jste toho nebyl schopen nikdy.

D. Švik 9.1.2018 17:07

Tak to je slušný blábol

Horáček si svou kampaň platí sám... hmm....z utržených miliard za prodej sázkové kanceláře a výherních automatů...dobře p.Drápal, je to takové křesťanské, že ? :-)

J. Fleiszner 9.1.2018 15:30

Někteří ustrnuli v době

Co se týče Havla a chlastu, tak nasadil laťku opravdu vysoko. V "kategorii" vlezprdelkování západu i za cenu poškozování vlastního národa byl Havel opět jedničkou. Jeho hry už se nehrajou asi jsou moc kvalitní :-) takže ani umělec to nebyl dobrej. Tak co vlastně ten Havel udělal, aby byl ukazován jako morální vzor nebo vzorový prezedent. Národu byl představen jako morální hodnota. Ta, ale klesala tím víc, čím víc se lidé seznamovali se skutečným Havlem a jeho kult osobnosti mizel.

Chápu, že někteří se tak bojí Ruska, že nejsou schopní racionálně přemýšlet a chápu, že někteří lidé ustrnuli v době, kdy se víc věřilo na Havla než v Boha.

Š. Hašek 9.1.2018 18:18

Re: Někteří ustrnuli v době

Poněkud drsné, mírně nadsazené, ........ ale vlastně nekecáte.

Já bych to napsal učesaněji, ale zas bych přidal (seznam delší) další neradostná fakta stran presidentování "pod taktovkou komunistů1968". Atd.

F. Houžňák 9.1.2018 14:42

Ještě jsem jaksi nikde nečetl, čím že ten nebezpečný Zeman

prosazuje ruské a čínské zájmy. Procesí Němců, Francouzů a dalších našich nedostižných vzorů do Číny a do Ruska se netrhne, Němci - náš vzor a přítel nejnedostižnější - se separátně dohodli na plynovodech s Rusy a ostatním kážou, jak mají uvalovat sankce, taktéž Němci všude vykládají, že s Ruskem je třeba spolupracovat a je třeba se trhnout od zlé Ameriky, ale ruské a čínské zájmy prosazuje Zeman. Čím jako? Kromě nadávek od odsuzovatelů Zemana ničeho neslyšet.

M. Valenta 9.1.2018 15:23

Re: Ještě jsem jaksi nikde nečetl, čím že ten nebezpečný Zeman

Prozradím Vám to. Na rozdíl od ostatních prosazuje pouze ruské a čínské zájmy, viz např. podpora čínského ocelářského průmyslu systematicky ničící svými dumpingovými cenami ten evropský a kromě toho se zastává čínských mlátiček proti vlastním občanům.

O odporném ostudném omluvném traktátu Číně co vyplodil ani nemluvě.

F. Houžňák 9.1.2018 15:37

No a ten čínský ocelářský průmysl podporuje jak?

To by mě zajímalo.

J. Fleiszner 9.1.2018 15:39

Re: Ještě jsem jaksi nikde nečetl, čím že ten nebezpečný Zeman

Všechny státy chtějí obchodovat s Ruskem a Čínou. Většina těch, kteří nejvíc křičí o obchodním embargu s Ruskem čile obchodují a to buď přímo nebo přes jinou zem. Nechápu kde se rodí taková nenávist vůči Zemanovi, že to jejím nositelům zabraňuje vidět realitu a uchylují se k laciným a ničím nepodloženým kecům. Když už se opravdu nedostává důkazů, tak se začne připomínat prezidentův překlad názvu hudební skupiny, zdravotní stav apod.

B. Graf 9.1.2018 13:10

A ještě k Drahošovi a jeho volitelnosti...

...křesťanskými voliči, pane Drápale: Vzhledem k tomu, že pan akademik byl dlouhou dobu ve vedení české asociace Římského klubu, je tak pro křesťany zcela nepřijatelný, a podporovat ho mohou pouze nekřesťanská politická uskupení jako lidovci a část TOP 09. :-)

A. Alda 9.1.2018 13:14

Ostatně i v Katolickém týdeníku

se Drahoš jasně vyjádřil, že v Boha nevěří a křesťanem není a jeho pojetí "mravních hodnot" presidenta nekorespondují s Desaterem. Jeho názor na úlohu církví je pak pro křesťany zcela nepřijatelný.

B. Graf 9.1.2018 13:18

Re: Ostatně i v Katolickém týdeníku

Ano. Kdo z katolíků si přečetl pastýřský list k volbám, měl by Drahoše vypustit ze svého seznamu.

M. Pesat 9.1.2018 14:56

Re: Ostatně i v Katolickém týdeníku

"Ano. Kdo z katolíků si přečetl pastýřský list k volbám, měl by Drahoše vypustit ze svého seznamu."

------------------------------------

Proto rikam, ze nejenom s islamem ale obecne s panbickari/cirkvemi je nutne udelat poradek. On totiz politicky islam je stejne nebezpecny jako politicy katolicismus/kazde nabozenstvi, protoze kazde nabozenstvi je zlocinna ideologie. Co ma nejaky panbickar v nejakem pastyrskem listu co mluvit do svetskych zalezitosti/voleb. Cest :-(

B. Graf 9.1.2018 15:14

Re: Ostatně i v Katolickém týdeníku

Já jsem myslel, že tady ještě máme jakousi svobodu slova, takže biskupové mohou věřícím napsat dopis a v něm vyjádřit doporučení k volbám, jejichž výsledek (jako u většiny ostatních voleb) výrazně ovlivní vztah státu k církvím. Ale podle vašeho komunistického pozdravu soudím, že tato svoboda nám bude brzy upírána, není-liž pravda?

A. Alda 9.1.2018 15:34

Vaše až nenávist vůči křesťanům,

evokující názory echtkomunistů a islamistů, Vám brání vidět realitu.

Katolický týdeník oslovil všechny kandidáty na presidenta a všem položil stejné tři otázky a všichni na ně včetně Zemana odpověděli. Na jejich odpovědi reaguji ve svém příspěvku. A Vy nyní na to říkáte, že křesťané nesmí být politicky aktivní. To je islám v nejčistší podobě.

M. Pesat 9.1.2018 16:22

Re: Vaše až nenávist vůči křesťanům,

" A Vy nyní na to říkáte, že křesťané nesmí být politicky aktivní. To je islám v nejčistší podobě."

-----------------------------------

Nikoliv, ja rikam, ze cirkve a jejich knezi/hodnostari nesmi byt politcky aktivni. Protoze tim porusuji pravidla sekularniho statu, kde nabozenstvi/cirkve maji jediny ucel, starat se o duchovni/nabozenske zalezitosti vericich. Prelozeno do srozumitelne cestiny, soudruzi panbickari. Jako verici obcan samozrejmne muzete byt politicky aktivni co Marx raci, ale chran vas Marx abyste nabozenstvi michali do svetskych zalezitosti. Jinymi slovy, soudruha biskupa by za ten pastyrsky list/ci jak se to jmenuje/ meli zavrit az by zcernal. Protoze to je politicky katolicismus, coz neni nic jineho nez zpolitizovname nabozenstvi. Presne jako v Polsku, kde dnes fanaticti katolici terorizuji atheisty ci verici kteri nejsou /dle fanatiku/ dostatecne kovani. Vase vymezovani se vuci komunistum mi prijde smesne, protoze vsechny lumparny/zlociny co delali komuniste, vsechny obslahli od panbickaru/cirkvi, coz jsou nejvetsi zlocinci v dejinach lidstva. Cest :-(

J. Anděl 9.1.2018 19:20

Re: Vaše až nenávist vůči křesťanům,

Dobrej totalitní nářez.

Samozřejmě můžou být politicky aktivní. Zavřen až zčerná je strašná blbost. K diskuzi je třeba zpovědní tajemství. Mně nevadí, ale výhrady chápu.

To píšu coby ne-křesťan, chápající se jako liberál s kritickým vztahem k institucionalizovaným náboženstvím.

J. Jurax 9.1.2018 21:50

Re: Ostatně i v Katolickém týdeníku

No a vidíte, právě tohle bych si já dovolil připsat panu profesorovi k dobru, byť jinak není mým favoritem ...

F. Houžňák 10.1.2018 9:25

No jo, ono krást, lhát, opovrhovat vlastními rodiči

a souložit se sousedkami je tak přitažlivé ... Chápu vaše pohnutky.