27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

POLITIKA: Do Prahy! Do Senátu!

Dne 28.9.2012 byl v Chrastavě spáchán atentát na presidenta republiky Václava Klause. Nejednalo se sice o útok na život pana presidenta, atentátník zjevně neměl v úmyslu vraždit, ale šlo o útok na významnou osobu, a to z politických příčin. S důsledky nepředvídatelnými.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Belling 14.10.2012 14:29

Byl to atentát!

Jaký prezident - takový atentát.

P. Trčka 11.10.2012 19:58

Chápeme dění kolem nás nebo nechápeme ?

Vážení diskutéři, nemám pravomoc soudce ani žádná jiná práva soudit, posuzovat nebo hodnotit vaše  vyjádření k článku pisatele pana Vaška, ale myslím , že jen málo z vás pochopilo , co chtěl pan Vašek svým článkem nám všem sdělit.

Přiznejme si, že  reakce pana hejtmana Eichlera popsaná panem Ing Vaškem byla naprosto věrná a odpovídající uveřejněnému videu.  Vždyť pan Hejtman  koukal z metrové vzdálenosti na to, jak jakýsi člověk míří na prezidenta pistolí , mačká kohoutek a on neudělal vůbec nic. Jenom opravdu koukal.  Dále pak , kdo to je pan Vondrouš, kdo mu dal právo takto jednat a kdo stojí o to, co si pan Vondrouš myslí. Ten , kdo má opravdové starosti o rodinu, zaměstnání či firmu, rozhodně nemá čas přemýšlet a konat jako pan Vondrouš. Souhlasím s panem Vaškem ve všech argumentech. Hulvátsví obarvené na červno, modro, či zeleno do veřejného života napatří a nikdo z nás je nechce.

  

  

 

B. Brousková 11.10.2012 20:50

Re: Chápeme dění kolem nás nebo nechápeme ?

 Mohl byste popsat co dělali ti ostatní okolo? Hejtman jenom koukal, zatímco ti ostatní bděle a ostražitě zírali? Spíše se rozpačitě šklebili. Nikdo, dokonce ani ochranka, která je za to placena, neudělala přece vůbec nic!  Vidíte na tom videu někoho, kdo má alespoň nějakou minimální snahu nějak zasáhnout? A za to všechno může bídák hejtman, který nekonal? Jste při smyslech?

M. Kosejk 11.10.2012 21:26

Re: Chápeme dění kolem nás nebo nechápeme ?

Ano, to je ten oblíbený princip kolektivní neodpovědnosti: "Byli tam všichni, nikdo neudělal nic, ergo kladívko nikdo za nic nemůže." Tahle mentalita tady udržela socík až do roku 1989. Hejtman je vysoký zástupce státu, měl by tedy být loajální ke všem jeho institucím - včetně instituce prezidenta. Protože pokud nectí stát, tak zpochybňuje i legitimitu vlastní funkce. A proto je jeho slabošství horší než u zbytku davu.

P. Trčka 12.10.2012 7:47

Re: Chápeme dění kolem nás nebo nechápeme ?

Vážená paní Brousková, přečtěte si prosím ještě jednou celý článek pana Vaška. Zcela evidentně Vám unikla hlavní pointa článku. V článku je zcela zřetelně zmíněno, že nikdo odpovědný nekonal, jak by v takovém případě konat měl. Takže ne jenom pan hejtman, ale k tomu všemu ještě pan hejtman stojící bezprostředně u incidentu. On byl tak blízko, že kdyby natáhl ruku, tak mohl pistoli Vondroušovi vytrhnout z ruky. Hejtman, nejvyšší autorita v kraji, kandidát do senátu, člověk, který může ovlivňovat naše bytí zásobující nás oduševnělými hesly, jak bude o nás pečovat až bude v tom senátu z toho všeho samozřejmě vyčnívá.  Kolektivní vina, za kterou pana hejtmana schováváte není na místě. Takové to, já nic to oni nebo oni také nečinili je skutečně jistý pozůstatek časů před listopadem 89. Kdyby se každý jednotlivec choval odpovědně, konal jak konat má, a hlavně nesl odpovědnost za své konání, nebylo by tolik problémů.  Proto paní Brousková Vám odpovídám. Při smyslech jsem a Vy nemáte pravdu. Je mi líto.

O. Strýček 11.10.2012 19:06

Staré zašlé časy ...

15.2.1933 při návštěvě prezidenta USA Franklina Delano Roosevelta chytil atentátníkovu kulku zřejmě určenou prezidentovi český rodák z Kladna a v tom čase starosta Chicaga Antonín Čermák, který presidentovi řekl:" Jsem rád,že jsem to byl já, a ne vy." Za tři týdny po atentátu Antony Čermák na následky poranění zemřel.

Zlehčovat útok atentátníka na prezidenta Klause může jenom hlupák nebo zarytý antiklausovec, což je totéž. Nenávist a závist zatemňuje mysl.

M. Kosejk 11.10.2012 18:46

:))

A proto se říká, že v případě vašeho napadení nemáte volat o pomoc, ale máte křičet: "Hoří!" Na oheň se totiž každý rád přijde podívat, ale na pomoc vám nepřijde nikdo.

A mimochodem jsem si u sledování tohoto videa vzpomenul na příhodu, jak na Čerňáku nastupuju do metra, v jehož vagónu z depa přijel ležící člověk. A když jsem vstoupil do dveří, tak jsem mohl vidět scénku, jak se všichni prázdně tváří - a dělají, že ho nevidí. A dodatek: Ten člověk měl hypoglykemický šok - a krom jedné slečny mi s ním nikdo nepomohl. Všichni se tvářili, že nás nevidí - v ksichtech měli stejné výrazy jako pan hejtman.

J. Honců 11.10.2012 15:16

Hejtmana nikterak nemiluji,

nicméně autorovi článku nevěřím ani slovo. Proč?

Protože člověk který neví a ani si nedokáže zjistit, co je to atentát, není důvěryhodný. A to si ještě pohrávám s myšlenkou, že nám autor úmyslně lže.

M. Krátký 11.10.2012 16:08

Re: Hejtmana nikterak nemiluji,

To jste pane Honců špatně četl. Autor mluví o tom, že pa hejtman nic neudělal a jen tupě zíral, jak si nakonec můžete všimnout v připojeném videu. NIKDO totiž nic neudělal, jen tupě zírali. O důvěryhodnost autora tady nejde ani trochu. Příště čtěte pozorněji. Hezký den

M. Šejna 11.10.2012 12:18

to je opravdu pobuřující

to je opravdu dle autora pobuřující, že kandidát na senátora neochránil vlastním tělem našeho presidenta. Pobuřující je to hlavně proto, že to je kandidát za ČSSD. Kdyby kandidoval za pravici, tak by autor článku mlčel, jako mlčel o starostovi Chrastavy. Starosta Chrastavy M.Canov, který společně s Eichlerem presidenta doprovázel, je totiž přesvědčeným pravičákem a bývalým členem ODS a ODA. Ani Canov nezakročil proti atentátníkovi a nechránil presidenta svým tělem, jak autor vyžadoval od Eichlera. Canov je ale pravičák, zatímco Eichler levičák a proto se autor na věc podíval jaksi politicky uvědoměle - tedy jednání levičáka zkritizoval, to samé jednání pravičáka toleroval.

J. Václavíková 11.10.2012 13:16

Re: to je opravdu pobuřující

Pane Šejno, musím Vám oponovat. Vzhledem k tomu, jaké spříznění projevuje pan prezident s levicovou částí našeho politického spektra, bylo by namístě očekávat z jejich strany jistou loajalitu. Od pravicového politika totéž očekávat je ze stejného důvodu nesmysl.

M. Šejna 11.10.2012 14:22

máte pravdu, paní Václavíková

máte pravdu, paní Václavíková, protože V.Klaus je nejvíce spřízněn s ODS, což je opravdu levicová část našeho politického spektra. Pravice u nás totiž neexistuje. Dokonce se dá říci, že kdyby se politické strany hodnotily nikoli podle předvolebních keců, ale podle vládních činů, tak jsou TOP09 a ODS levicovější, než ČSSD.

J. Václavíková 11.10.2012 21:42

Re: máte pravdu, paní Václavíková

Zase máte částečně pravdu, neb vše je relativní, tedy i stupeň pravo-levicovosti. Obě jmenované strany skutečně provádějí spíše středopravou politiku, ovšem obávám se, že po případném zvolení ČSSD pravicovější nebude, ba právě naopak. Prezident svou afinitu k ODS ztratil zřejmě okamžikem svého odchodu, přesnější by bylo říci, že jediná skutečně ryzí je jeho afinita k vlastní osobě a její důležitosti, což se projevuje zákulisními hrátkami za účelem jejího posílení.

J. Hruška 11.10.2012 9:40

Občanská povinnost.

Dobrý den. Před pár dny jsme sledovali jak se řádný občan (pan Frištenský) zastal na zemi ležící ženy s holí, kterou po zemi hrubě vláčel strážník. Dovídáme se, že je to napadení úřední osoby. Ona kulhající (dosud bez jména) je také obviněna z napadení tím, že házela služební čepicí po strážníkovy. ---

Věřím, že by pan Frištenský zasáhl proti útočníkovy s pistolkou alespoň tak rázně jako řádný občan chránící zdraví staršího jednasedmdesátiletého prošedivělého muže nevelké postavy v lidské tlačenici. Kdo si zaslouží být zvolen??

Pan Švejk jel na invalidním vozíku na Bělehrad za císaře pána, kvůli atentátu ??? Zdař Bůh, Josef.

R. Bébr 11.10.2012 10:39

Re: Občanská povinnost.

Neškodilo by osvěžit si češtinu ze základní školy a pak teprve psát.

J. Slanina 11.10.2012 11:31

Re: Občanská povinnost.

Když bolševikovi jako jsi ty, bébře, dojdou argumenty, dojde i na gramatiku, viď?

J. Hruška 11.10.2012 13:44

Re: Občanská povinnost.

No nazdar, stydím se za ta "Y". Samozřejmě, že se píše v 6. a 3. pádě podle vzoru "pán" "I". Souboj s klávesnicí prohrávám. Děkuji za upozornění. Dobrý den. Josef.

V. Vlach 11.10.2012 17:49

Re: Občanská povinnost.

Obsah je důležitý, hlupáčku. Doma dobrý?

V. Petrová 11.10.2012 9:13

Ničemu nerozumíte

což dokazujete každou větou. Co měl kandidát na senátora společného s provokací ( tedy s "atentátem" ) ? Prostě tam byl. A co s tím má co společného Švejk ? Geniální Hašek nevytvořil Švejka jako hrdinu, ale jako glosátora nesnesitelných, přihlouplých a degenerovaných poměrů společnosti. Švejk by komentoval záležitost asi takto ( omlouvám se panu Haškovi za neumětelství): " Paní Müllerová, von to prý nebyl atentát, ale když pan prezident řekl, že to atentát byl, tak to musí být pravda, von takový pan prazident musí mít vždycky pravdu. Jak by to vypadalo, kdyby nejvyšší představitel státu říkal bláboly! Vono sice šlo jen o nějaké dětské hračky, ono je to vůbec divné, když si dospělí mužskí hrajou s dětskejma hračkama, pan prezident ani neucuknul ramenem, jen se tak krásně zamračil, jako by to celý čekal a měl to nacvičený, ale pak řekl,že je to atentát, tak měli toho Vondrouše, co si hrál s tou dětskou hračkou, zavřít, až by zmodral. Kam bychom to dopracovali, kdyby si mohli dospělí hrát s dětskými hračkami vedle pana prezidenta!"

Švejk byl kritik, zaznamenávatel absurdností, nevytvářel je, jen je komentovat v jejich duchu, dotvářel ad absurdum. Proto je to geniální dílo.

J. Adler 12.10.2012 0:15

Re: Ničemu nerozumíte

tak genialni to dilo neni - ale Vase improvizace na dane tema je velmi dobra - ne, ze bych Vas chtel podcenovat, ale asi by Vam to tak od ruky neslo, kdyby ty Osudy dobreho vojaka Svejka byly tak dokonale napsane....

A. Hrbek 11.10.2012 8:59

Autor zapomenul na jednu maličkost

že bylo stříleno na komunisticky vychovaný subjekt. Tím se kruh uzavírá.

E. Heusinger 11.10.2012 8:27

Pane autore,

domníval jsem se, že nejpitomější články zde píše jistý Bartoň (viz včera). Vy jste jej dnes překonal. Gratuluji.

I. Skolin 11.10.2012 8:40

Re: Pane autore,

Domníval jsem se, že jedny z nejpitomějších příspěvků zde píšete Vy. A měl jsem pravdu...

E. Heusinger 11.10.2012 9:21

Pán je pevný

v modré víře?

I. Skolin 11.10.2012 9:56

Re: Pán je pevný

Váše znalost barev se zřejmě zastavila u modré...

E. Heusinger 11.10.2012 10:23

No jistě,

jak bych mohl zapomenout na hnědou.

I. Skolin 11.10.2012 12:33

Re: No jistě,

Copak, Vy neudržíte stolici ?

E. Heusinger 11.10.2012 13:00

Skoline, Skoline

na co ty nemyslíš. Chápu, mluví z tebe tvůj životní osud.

I. Skolin 11.10.2012 13:21

Re: Skoline, Skoline

No, napadlo mne to až po přečtení Vašeho příspěvku.

E. Heusinger 11.10.2012 13:46

Re: Skoline, Skoline

Chtěl jsi se uprdnout a trochu se to zvrtlo, viď.