13.12.2019 | Svátek má Lucie


POLITIKA: Díky za Ratha, Sobotko!

29.10.2010

Sněmovní jednání o zdanění státní podpory stavebního spoření bylo prvním jednáním poslanecké sněmovny po senátních a komunálních volbách. Jednání přenášela zpravodajská ČT24 a levicoví poslanci, zejména za ČSSD, se předváděli v plné parádě.

Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka mluvil a mluvil. Neustále opakoval, že čtyři a půl milionu majitelů stavebního spoření bude opatřením vlády poškozeno, a obvinil vládu z podvodu. Nezaujatý divák by musel panu Sobotkovi zatleskat, protože to vládě „natřel“. O to víc by musel Sobotku ocenit účastník stavebního spoření, který vládním rozhodnutím přijde o 1500 Kč státní podpory. Nicméně, těžko se v této republice najde nezaujatý divák. Sobotka zcela pominul důvody vládního zásahu, a to vysoce deficitní hospodaření státu. Argumentoval, jako by vlastně ani žádný problém nebyl. Navíc mnohokrát použil argumentaci o tom, že vláda “zvyšuje daně“ střední třídě, která přeci „má nárok na to, aby se jí část jí zaplacených daní zase formou státního příspěvku na stavební spoření vrátila“.

Dusnou atmosféru ve sněmovně, v níž to díky defilé levicových poslanců vypadalo jako na pohřbu střední třídy, která bude díky vládnímu opatření zcela ožebračena, se pokusil využít i David Rath. Začal hezky zeširoka a z nadhledu. Poté, co do jeho projevu pronesl jakousi poznámku Miroslav Kalousek (bylo to mimo mikrofony a nebylo slyšet obsah Kalouskovy poznámky), Ratha jakoby píchla vosa. Ihned obvinil Kalouska z vulgarity způsobené jeho podnapilostí a v dalších narážkách obvinil Kalouska z požívání jiných látek a posléze mu sdělil, že trpí blíže neurčenou „poruchou struktury, z níž se už nevyspí“. Předsedkyně poslanecké sněmovny pak Ratha nepřímo napomenula tím, že na programu schůze je jednání o snížení podpory stavebnímu spoření, a vyzvala poslance ke slušnosti.

Jestliže do doby vystoupení Ratha bylo možné argumentaci levicových poslanců poslouchat a pokusit se na některé nejčastěji uváděné argumenty i odpovědět, Rathovo vystoupení vrátilo sněmovnu přesně tam, kde byla v dobách patu před sněmovními volbami. David Rath zničil jakoukoliv možnost slušného dialogu. Poté už B. Sobotka jenom jednání zdržoval a nakonec požádal o přestávku pro svůj klub ČSSD, čímž schůze sněmovny de facto skončila.

Současný šéf socialistů po pro ČSSD úspěšných senátních volbách prohlašoval, že se ČSSD v senátu nesníží k destrukci práce sněmovny, a sliboval, že ČSSD bude v Senátu nabízet alternativy vládním návrhům. Po posledním vystoupení poslance a hejtmana Středočeského kraje Ratha ve sněmovně je jasné, že hlavní destrukce v podání socialistů a občas i komunistů nás čekají v poslanecké sněmovně. Socialisté s Rathem v zádech nenechali nikoho na pochybách, že se žádný nový styl ve sněmovně konat nebude. O to důležitější bude, aby vládní koalice držela co nejvíce spolu. Vláda je tak doslova a do písmene nucena použít metody, které zabrání obstrukci ČSSD na poslanecké půdě. Záměr využít k tomu, aby byl dodržen plánovaný deficit rozpočtu na příští rok, stav legislativní nouze, je v dané chvíle jedinou účinnou zbraní vlády proti chaosu a vydírání ze strany ČSSD.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.