1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

POLITIKA: Demokracie nefunguje. Zrušme ji!

Je to neuvěřitelné. ODS má větší averzi ke Klausovi a hlavně k Zemanovi než k pražské kavárně a socialistům a „pragmatikům“ z ANO, větší averzi k demokracii než k neonacismu, a větší averzi ke zdravému rozumu než k politické korektnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vaclavik 19.5.2017 14:58

Re: Ale ony prece nefunguji!

To je pravda ze nebyl nikdo lepsi, ale je smutne, ze nedostal ani tam, kde dostat mohl. Proste nemel odvahu, ci presvedceni, dostat svym idejim, ktere hlasal a ktere slo tehdy uplatnit, ale neuplatnily se, protoze nakonec to presveceni nebylo opravdove presvedceni. Socialisticke mysleni je do nas vsech zazrane a Klaus nebyl a neni zadna vyjimka. Proto nekul zelezo, dokud bylo zhave a dokud se dalo kout.

S. Ševeček 18.5.2017 10:29

Ano, pane Haasi, ale

jak?

B. Rameš 18.5.2017 10:29

Nicméně demokracie

může fungovat jen tam, kde je občanem - voličem svobodný a nezávislý člověk. A jelikož každá moc, i ta původně demokratická, má samovolnou tendenci se upevňovat a rozšiřovat, čímž z původně svobodných a nezávislých činí nesvobodné a závislé, je i demokracie, pokud neprojde nějakou (a to notně bolestivou) katarzí, odsouzena k zániku. Čímž se tedy, k mému lehkému znechucení, řadím mezi katastrofozvěsty. Na omluvu říkám, že je mi to líto, a doufám, že se pletu...

I. Schlägel 18.5.2017 12:49

Re: Nicméně demokracie

Doplnil bych k Vaší charakteristice občana - voliče jednu důležitou vlastnost, ZODPOVĚDNOST. K zodpovědnosti ovšem musíme být vedeni, a to nejen v dětství, ale po celý život. Problém je v tom, že zodpovědnost tíží. Jednodušší je žít bez zodpovědnosti, tudíž bez velké dávky starostí. A proto se značná část občanů té nepříjemně tížící zodpovědnosti za sebe sama vzdává a přenáší ji na stát, který je k tomu ústy většiny politiků sám nabádá. Spolu se zodpovědností se tak zároveň postupně vzdáváme své svobody. A kde není svoboda, není místo pro demokracii.

A. Alda 18.5.2017 10:17

Ano, pane Haasi.

Souhlasím s Vámi zcela bez výhrad.

Ś. Svobodová 18.5.2017 9:39

Já si skutečně myslím, že dnešní demokracie nefunguje

Protože jak se vyvíjí společnost, mění se i myšlení lidí. Nevěří se v nebe a peklo, žije se jen teď s heslem urvi co můžeš. Politiku ovládli loktaři, jdoucí většinou za vlastním prospěchem. Naivové a idealisté neuspějí. A loktaři mají podobné cíle, proto se strany podobají jedna druhé. Jak z toho ven nevím. Musel by se změnit mechanismus vládnutí a odstranit procentuální hranici pro vstup do parlamentu. Zrušit koalice a opozice a donutit ty, kteří byli zvoleni do parlamentu, aby SPOLUPRACOVALI jako jedno těleso, zvolili společnou vládu a předkládali společné zákony.

J. Hanzal 18.5.2017 9:58

Re: Já si skutečně myslím, že dnešní demokracie nefunguje

Ale paní Svobodová to co tu v závěru Vašeho příspěvku popisujete není demokracie, ale právě socialismus. Demokracie je právě o tom co popisuje pan Haas soupeření politických stran svým programem a ne kolektivním vládnutím všech ve prospěch všech. Jak to končí víme moc dobře. Ovšem máte pravdu v tom, že současní i bývalí "vládci" byli a jsou loktaři a prospěcháři.

M. Prokop 18.5.2017 13:47

Re: Já si skutečně myslím, že dnešní demokracie nefunguje

Ještě něco horšího, než socialismus.

A. Alda 18.5.2017 10:18

Národní fronta Váš cíl?

Já na rozdíl od Vás chci, aby se v parlamentu rvali jak psi.

S. Ševeček 18.5.2017 10:31

Re: Národní fronta Váš cíl?

To přece dělají - ale v rámci "společenské elitní smlouvy" nad řácky zdaněným masem občanů "bez portefeuille".

Z. Švrček 18.5.2017 9:08

Nefunguje?

Kapitalismus funguje a bude fungovat vždy. Odpopvídá totiž nejlépe přirozenému řádu lidské slpolečnosti. To, na co se nyní díváme tady a v EU (a mnohde i ve světě) nemá již s klasickým kapitalismem mnoho společného. Je to umělý konstrukt bláznivých mozků, které nám tvrdí, že dokáží lidi a ty myriády denních interakcí mezi nimi a jejich denních rozhodnutí spočítat a řídit. Prostě Utopie. Takže je odsouzena ke krachu. Otázkou není zda krachne, ale kdy krachne. Čím později, tím bolestivěji.

M. Valenta 18.5.2017 8:38

Klopotná Fialova snaha

očisti ODS od praktik minulých nese už trochu ovoce a Haas se diví, což na druhou stranu divné vůbec není.

A. Alda 18.5.2017 10:20

Bolševikům se to samozřejmě líbí.

A proto i Vy zpochybňujete názory pana Haase a chválíte pád ODS do socialismu. Inu bolševik.

M. Valenta 18.5.2017 11:05

Re: Bolševikům se to samozřejmě líbí.

Zajímavé. Pád ODS do socializmu i z mladým Klausem.

J. Vlček 18.5.2017 11:39

Re: Bolševikům se to samozřejmě líbí.

To je právě ono, že ODS nevede Václav Klaus, ani zde nemá hlavní slovo, ale mají ho ti, od kterých by to chtělo ODS očistit, tedy staré struktury, které dokud budou stranu ovládat a řídit, těžko bude ODS získávat u voličů důvěryhodnost, kterou měla ve svých počátcích.

M. Těhanová 18.5.2017 12:20

Re: Bolševikům se to samozřejmě líbí.

A na tuhle blbost jste přišel kde?

J. Vlček 18.5.2017 12:48

Re: Bolševikům se to samozřejmě líbí.

A jakou blbost máte na mysli, paní Tě Těhanová?

J. Vlček 18.5.2017 12:53

Re: Bolševikům se to samozřejmě líbí.

Promiňte mi moji chybu, že se mi tam přimotalo "Tě". Omlouvám se.

M. Valenta 18.5.2017 13:51

Re: Bolševikům se to samozřejmě líbí.

oprava: s mladým

S. Ševeček 18.5.2017 10:32

Re: Klopotná Fialova snaha

"od praktik minulých" - k těm praktikám současným. Tak to jóo.

D. Stirský 18.5.2017 8:24

Ale demokracie normálně funguje.

Je drahá, pomalá, neefektivní, není odolná vůči korupci, na důležité posty se občas dostávají neschopní či všehoschopní lidé, ale je to pořád ten nejméně špatný způsob, jak spravovat věci veřejné.

I. Mertl 18.5.2017 8:51

Re: Ale demokracie normálně funguje.

Těm, co sní o vládě pevné ruky, která nikdy nechybuje, to vysvětlit nejde. Snad si to nebudou muset užít na vlastní kůži!

A. Alda 18.5.2017 10:22

Špatná demokracie

je samozřejmě horší než dobrá diktatura. Ale i špatná demokracie je tisíckrát lepší než špatná diktatura. A každá diktatura se časem stane špatnou. Proto také Římané omezovali možnost diktatury na pouhých 6 měsíců s tím, že poté byl diktátor předvolán ke skládání účtů.

J. Vlček 18.5.2017 8:07

Pane Haasi,...

...diky za váš článek, ve kterém nastavujete zrcadlo našim připos*aným stranám, které se nedokáží vymanit z neustálého opakování jejich mantry, že bez členství v EU nejsme nic.

A co jsme tedy, coby její člen? Jen jakýsi malý bráška, který musí občas dostat pár facek, aby si uvědomil, že od rozhodování jsou tady velcí sourozenci, a že má tudíž poslouchat a nevyskakovat si. Dokonce je nám sugerováno, že pokud se velký brácha rozhodne spáchat sebevraždu, že s ním musíme držet basu a spáchat ji také.

Strany jako by nevěděly, že jako v minulosti platilo heslo, byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm, platí v současnosti obdobné, že byli jsme před EU, budeme i po ní.

A. Alda 18.5.2017 10:26

Ano. Tak to je.

V příštích volbách pro mne bude jediné rozhodovací kriterium: vztah k EU. Těžká doba holt vyžaduje oběti i na straně voliče.

O. Dvořák 18.5.2017 7:56

Evropská unie

Z jedné strany slyším, že Evropská unie je slabá, neschopná, rozhádaná atd. Z druhé, že je to "megalomanský evropský superstát bez demokracie". Obojí podle mě platit nemůže. Přesto to občas říkají stejní lidé...

P. Švejnoch 18.5.2017 8:59

Re: Evropská unie

Ano, obě tvrzení (dokonce i přesto, že jste je záměrně formuloval tak, aby se zdála být v protikladu) mohou platit současně.

Na tom Váš názor nemůže změnit zhola nic.

I. Schlägel 18.5.2017 13:07

Re: Evropská unie

Evropská unie je slabá, neschopná a rozhádaná díky nerealistické snaze některých jejích členů vytvořit megalomanský evropský superstát, který lze fakticky vytvořit pouze násilnou cestou spojenou s potíráním demokracie, jejíž zbytky způsobují onu rozhádanost, snahu hájit zájmy svých (národních) voličů a ekonomické zájmy svých (národních) států. Protože i ten nejfanatičtější evropský politik ve finále skládá účty voličům ve své zemi a zodpovídá se jim z toho, co pro svou zemi z toho společného evropského stolu urval. Což také celé své volební období činí a téměř bez veřejné kontroly. Těží z toho silné a velké státy na úkor malých a slabých. Přírodě neporučíte.

M. Těhanová 18.5.2017 7:40

Proč to děláš Tomáši,

proč píšeš bláboly a přes na útočíš na ODS dneška, která rozhodně nemá nic společného s tím, o čem píšeš. Nevím o tom, že by ODS propagovala přímou demokracii jako Okamura, Jde jí o zlepšení demokracie u nás, o odbourání spousty byrokratických nesmyslů, kteé demokracii ničí. Ano, uznávám, nedbá rad tvého guru Klause, a proto je , dle tebe hodna odsouzení. Jsou tam totiž lidé, kteří mají vlastní názor, tak se do nich přestaň trefovat. Už si na mě možná nepamatuješ z desítky, dost často jsem ti oponovala.

J. Vlček 18.5.2017 8:48

Re: Proč to děláš Tomáši,

Paní Téhanova, když už ODS nedbá rad Václava Klause staršího, měla by brát v úvahu alespoň názory Václava Klause mladšího. Jinak tomu, že je politika současné ODS nemastná neslaná, nasvědčují voličské preference jejich příznivců. Byl jsem také jedním z nich. Takže od pana Haase to nejsou žádné bláboly, jak uvádíte.