1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kherink 25.2.2007 18:15

poznamka

dekuji za vystizny clanek p. BenesiR^

Balvan 23.2.2007 0:06

S tim znásilňováním mužů tzo nebude tak hot

Vybavuje se mi případ z mise OSN v Bosně. Dvě opilé americké vojandy se nechali ve sprše oject dvěma opilími českými vojáky. Ráno se jim to asi rozleželo v makovicích a žalovaly ty Čecháčky za to že využili jejich alkoholické indispozice a jednalo se tak vlastně o znásilnění. Naštěstí byli vojáci nakonec souzeni dle českých zákonů a osvobozeni.

To nic nemění na tom že s radarem i americkou politikou souhlasím.:-)

Balvan 22.2.2007 23:56

Kulka a bodák

Mam ten dojem, že tohle heslo razil Suvorov a měl s ním celkem úspěch. O všem na prahu 20 století už to asi bylo pasé:-)

Jinak souhlas s článkem. Rusko je demograficky časovaná muslimská bomba, stejně jako Macedonie, stejně jako KOsovo. Sud střelného prachu na Balkáně. De ja vu?

figura 22.2.2007 21:20

Souhlasím s umístěním radarové základny.

Pasáček koz ve Vermontu 22.2.2007 19:42

Ruský imperializmus ohrožuje svět, braňte se ( 4 )

Putin : Legální použití síly může být pouze se svolením OSN.

Tak to ne, soudruhu Putine, vy máte nějaké komunistické představy o míru. Dnes platí právo silnějšího, hlupáku. Co je OSN do toho, že armáda USA napadne jiný stát a zabíjí jeho občany. Dělají to někdy po schválení Kongresem, který zástupuje americký lid. V Americe je totiž demokracie, soudruhu Putine, víte ? A dělají to pouze pro světový mír a štěstí lidstva, tak jako v Iráku a Afganistánu. Vy, soudruhu Putine jste nějaký divný, až hloupý. Vaše pomluvy Spojených států, našeho úhlavního přítele jsou hnusné, soudruhu Putine.

Každý jistě chápe, že americká vojenská základna v Čechách je naprosto nezbytná pro ochranu svobodného světa před ruským imperializmem. Navrhuji, aby tato základna byla nazvána základnou Václava Havla. Základna nepochybně pomůže šířit americký mír, svobodu a demokracii po celém světě. Huráááá !!!

Poznámka: Ruské nukleární rakety nejsou asi moc přesné, proto bych doporučoval umístit základnu Václava Havla hodně daleko od Prahy. Je to hezké město.

David Werner 22.2.2007 20:29

Re: Ruský imperializmus ohrožuje svět, braňte se ( 4 )

Vermontsky blbecku, nevadi ti co plukovnik KGB (tvuj milovany Putin) dela v cecne a jinde? Chces zase chodit po vaclavaku a ptat se cizincu Change? Change?.

Hled si radsi koz!(Y)(Y);-O;-O;-O;-O

Pasáček koz ve Vermontu 22.2.2007 19:40

Ruský imperializmus ohrožuje svět ( 3 )

Putin : Rozšíření NATO nemá nic společného se zajištěním bezpečnosti v Evropě. Právě naopak, zmenší to důvěru mezi národy.

NATO je důležité pro udržení světového míru, to nevíte hlupáku Putine. Zatím jeho jediná akce byla agrese proti Jugoslávii. Nejpádnější důvod pro rozšíření NATO uvedl český ministr zahraničí hrabě Karel Schwarzenberg : „Putinův projev dokazuje nezbytnost rozšíření NATO”.  Pan hrabě je vtipný. Ještě že máme takového bojovníka proti ruskému imperializmu.

(pokračování)

Pasáček koz ve Vermontu 22.2.2007 19:39

Ruský imperializmus ohrožuje svět ( 2 )

Putin : Vybudování protiraketových základen ve východní Evropě vážným způsobem změní rovnováhu sil a může vyprovokovat naší odpověd´.  Porušení této rovnováhy dá jedné straně pocit bezpečnosti a uvolní ruce v místních i globálních konfliktech. Na to musíme odpovědět.

To, že USA jednostranně vypověděly smlouvu o zákazu protiraketové obrany umožuje americké armádě šířit pokrok, svobodu a demokracii ve světě, tak jako v Iráku. Je na tom snad něco špatného, soudruhu Putine ?   I na Rusko dojde, nemyslete si.

(pokračování)

Pasáček koz ve Vermontu 22.2.2007 19:39

Ruský imperializmus ohrožuje svět ( 1 )

V minulých dnech se v Mnichově konala mezinárodní konference o bezpečnosti ve světě za účasti vrcholných politiků. Promluvil tam také ruský prezident Putin. Jeho projev byl všeobecně charakterizován jako sovětské projevy z doby studené války. Následuje stručná analýza jeho projevu. Jeho prohlášení jsou dále uvedena tučně.

Putin : V současné době jsme svědky téměř neomezeného použití síly v mezinárodních vztazích. Jeden stát, USA, překročil svoje národní hranice ve všech směrech. To je velmi nebezpečné, protože nikdo se již necítí bezpečný a nemůže se spolehnout na platnost mezinárodního práva.

Jaképak mezinárodní právo, nebud´te směšný soudruhu Putine. Dnes přece platí právo silnějšího. Pravda, USA v posledních letech napadly několik zemí, ale to bylo pouze v zájmu pokroku a míru ve světě : 1998 : agrese proti Sudánu a zničení továrny na léky, protože tam vyráběli chemické zbraně. 1999 : agrese proti Jugoslavii, protože zakročili proti albánským teroristům. 2001 : agrese proti Afganistánu, protože teroristé, kteří zbourali mrakodrapy v NYC byli ze Saudské Arabie. 2003 : agrese proti Iráku, protože jejich zbraně hromadného ničení ohrožovaly mír na celém světě. 2007 : Agrese proti Iránu, protože nepodporují  osvobozování Iráku. Vaše pomluvy USA, soudruhu Putine jsou prostě směšné. Státy, ktreré vroucně milují USA se nemusí téměř ničeho obávat.

(pokračování)

PetrH 22.2.2007 21:36

Re: Ruský imperializmus ohrožuje svět ( 1 )

Ve Vermontu musí být krásně... a toho kozího mlíka... to se pak rodí myšlenky! Jen škoda, že přes kopírák. Tohle tady čtu už poněkolikáté, vždycky k jinému článku. Kdopak ti to, pasáku, asi napsal?

T. 22.2.2007 19:31

Zajimavy ti nasi Cesi.

Z jedny prrrdele vylezou a na druhou uz stoji ve fronte.;-D;-D;-D

PetrH 22.2.2007 21:32

Re: Zajimavy ti nasi Cesi.

A někdo ještě ani nevylez, jen kecá a kecá...

Cruton 22.2.2007 19:24

Užvaněný ignorant

Ad "Pokud jde o ruské generály, jistě jsou i jiní, ale vzpomenout nutno Drahomirova, který prošvihl tu válku s Japonskem (1904) a jehož heslem a uznávanou strategií bylo: Kulka je hlupák, bodák je chlapík! (Pula durak, štyk moloděc!) Podle čehož to pak také tenkrát tak dopadlo."

1) Uvedený generál se nejmenoval Drahomirov, ale Dragomirov. 2) Generál Dragomirov nemohl "prošvihnout" válku s Japonskem, neboť se jí vůbec nezúčastnil. 3) Generál Dragomirov nezatracoval pušky - naopak prosazoval na tu dobu vysoce účinnou kombinaci palby na krátkou vzdálenost spolu s bodákovým útokem. 4) Autorem rčení "Pulja durak, štyk moloděc!" je generál Suvorov. - jeden z mála velkých světových generálů, který neprohrál žádnou svoji bitvu.

V 7 větách se autor "vzmohl" celkem na 4 nesmysly - tímto "výkonem" se sám zařadil do kategorie užvaněných ignorantů.

JAB 22.2.2007 19:40

Re: Užvaněný ignorant

Vývoj pozemního válečnictví (1924) má Drahomirova, informovaný inteligentní soudruhu.Navíc je to úplně jedno.

T. 22.2.2007 19:49

Re: Re: Užvaněný ignorant

Jasne nevim, nebo neznamtak ten kdo me to dokaze musi byt Bolsevik i kdyz navic jeto uplne jedno.Strasne rad mam logiku omezenych.;-D;-D

Cruton 22.2.2007 19:56

Re: Re: Užvaněný ignorant

1) Nesdílím Váš názor, že česká publikace "Vývoj pozemního válečnictví" z roku 1924 je celosvětově uznávaný referenční pramen informací.

2) Nepatřím do Vaší partaje.

lama 22.2.2007 23:09

Re: Užvaněný ignorant

Hluboká úcta k Vašim znalostem, až resentimentu, jako by Vám chyběli. Dáváte nám znát na čí straně jste byl, když tu byli "báťušáci". Jo časy se mění. A k tomu americkému imperialismu, co činili Evropa i Rusko, když  hořelo Sarajevo, Bosna,  Srebrenica......... ? A bylo to blíž než Korea  a a Írán ? 

Cruton 23.2.2007 7:06

Re: Re: Užvaněný ignorant

Vidím, že jsem narazil na dalšího "ideově pevného soudruha/soudružku". Moje fakta sice mluví jasnou řečí, ale soudruh/soudružka lama se nenechá vyvést z rovnováhy a tomu ideovému diverzantovi směle vmete do tváře, že nejspíše z resentimentu studuje historii vojenství se specializací na ruské generály a že ve svém příspěvku o generálu z 19. století nic nenapsal o americkém imperialismu nebo o Sarajevu, Bosně a Srebrenici.

Vy a Vám podobní tady nadáváte na komunisty a posmíváte se jejich nekritickému obdivování SSSR a nekritickému zatracování USA. Na druhou stranu děláte úplně to samé - nekriticky obdivujete USA a nekriticky zatracujete Rusko. Kdo si pak dovolí nějakou kritickou poznámku k blábolům, které mají Rusko dehonestovat, je označen nálepkou podvratný živel a nepřítel lidu. Normální lidé už z Vás mají srandu.

Vadí/nevadí 22.2.2007 18:56

A Pašku, nevzali by tě eště, aby sis mezi nima užil?

Podle vůbec prvního průzkumu pořádaném v nejlepších vojenských akademiích (West Point, Annapolis, Colorado Spring) se zjistilo, že 1 ze 7 žen byla sexuelně napadena, a 1 ze 2 zaznamenala sexuelní harašení.  A také se zjistilo, že jen třetina těch případů byla hlášena. http://www.endabuse.org/newsflash/index.php3?Search=Article&NewsFlashID=606

Ale je to už 2 roky starý, teď se to možná zlepšilo (nebo zhoršilo?).  Přece se tady dovídáme, že tam berou jen ty nejlepší syny a dcery národa, kteří pak nám malým zaprděným Čechům jdou vzorem.  Bohužel chybí nám ty čísla z Rudé Armády. Ti jak známo, znásilňovali na počkání v dobytých územích (sem tam je ale jejich důstojníci na fleku zastřelili - nás mnógo).  Od Američanů to nečekejme, ti si užívají jen se svými vojandami, na cizí ženský v přátelské zemi NATO nejsou zvědaví.  

O tom by nám náš Pašek moh něco vyprávět...       

David Werner 22.2.2007 19:12

Re: A Pašku, nevzali by tě eště, aby sis mezi nima užil?

Na cechy plaati jedno:

Na pul roku zavest vyjezdni dolozky, tuzex, dva programy. Zkratka jak to bylo za diktatury. Nejak vam otrnulo.

Nechapete ze svoboda neni zadarmo? Kdyz jste skutecne tak blbi tak zavojelte pro pomoc do moskvy (Myslim ze Bilak jeste zije).;-€;-O(Y);-€;-O(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)

figura 22.2.2007 21:23

Re: Re: A Pašku, nevzali by tě eště, aby sis mezi nima užil?

Ne na všechny čechy pane, nena všechny.

J.G. Pašek 22.2.2007 19:19

Vadí/nevadí kterému na USA vše vsadilo a vadí? = mladej blbec . . . starej blbec.

;-O(Y)

David Werner 22.2.2007 18:40

Proletari vsech zemi vylizte si

(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)

LACO 22.2.2007 18:05

Beneš je vyšinutý fanatik

Nic jiného se po přečtení tohoto blábolu nedá konstatovat.. Zajímalo by mne, jestli taky dostává od jistých firem, jako např Lockheed, granty na "podporu nezávislé žurnalistiky" jako třeba pánové Joch a Neff..;-D

gossip 22.2.2007 18:59

Re: Beneš je vyšinutý fanatik

Hej svarny jinochu,statecny obrance nasi vlasti!...KDO PLATI TEBE?...!

Cruton 22.2.2007 19:26

Re: Beneš je vyšinutý fanatik

Máme podobný názor. ;-)

zrusksc 22.2.2007 16:34

Vynikající článek

dokonale vystih stav věcíR^

Kobylka Lajda 22.2.2007 15:55

Báječný článek

Pane Beneši, velmi děkuji za báječný článek, který přináší zajímavé informace, navíc je psán tou krásnou češtinou a je vtipný. Ale především je PRAVDIVÝ, což se obzvlášť cení. Někteří jednodušší jedinci srovnávají americký radar s okupací - Váš argument dopadl přesně na cíl:  200 Američanů na základně a půlmiliomová armáda sovětské verbeže v r. 1968 - ten rozdíl snad by měl umět spočítat i ten, kdo absolvoval jen 5 tříd obecné. Moc Vám děkuji!;-D;-DR^R^>-

jirka.s. 22.2.2007 17:27

Re: Báječný článek

Kobylko, neuměl!;-(;-(;-(

Auiam 22.2.2007 15:52

Ja mam s lidmi z US military jen ty nejlepsi zkusenosti

Ve srovnani s ceskymi levicovymi intelektualy jsou tihle chlapici skutecne potecha pro damske oko! :-D