Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: David Rath se zničil sám

David Rath se tak dlouho nafukoval, až praskl. Sebestřednou bublinu ve finále propíchla špendlíkem spravedlnosti policie a nesmlouvavá státní zástupkyně. Uleví se kdekomu. Například Středočechům, byť zřejmě nějaký čas potrvá, než jim gubernátor zmizí z očí. Svými podobiznami za veřejné peníze zaneřádil celý kraj.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MM

M. Martinovská

18. 5. 2012 21:52
Média

Určitá méně známá média o Rathovi a jeho čachrech s inzercí a Klimovičovou atd. psala - třeba Zdravotnické noviny. Když se stal ministrem, postaral se o vyhození těch, co psali. Takže si už další, nacházející se v jeho sféře vlivu, dali pozor.

Stejně jako se postaral o vyhození lidí, kteří nebyli "jeho" z postů v čele krajských neziskovek. Lidi, které vyházel, nemají takový mediální.... zvuk nebo co, aby jejich hlas zněl nějak moc nahlas.

0 0
možnosti
JB

J. Blažek

18. 5. 2012 20:18
To snad ne!

Lhář a prospěchář Cikrt přispěchal, aby si i on kopnul.

0 0
možnosti
AR

A. Reček

18. 5. 2012 21:05
Re: To snad ne!

Pane Blažku, autora v oblibě jsem dříve za dob Julínka neměl, ale to jeho shrnutí co je Rath zač, napsal dobře.  Jestli je pan Cikrt lhář či prospěchář nevím.

0 0
možnosti
KP

K. Pavlas

18. 5. 2012 17:37
Vypni ho!!!

Mnohdy se zájmem jsem sledoval jednání sněmovny. I výstupy Dr. Ratha. Čím dál častěji mě ale napadalo, jak může člověk s jeho vzděláním a inteligencí vystupovat tak - jednoduše řečeno - neomaleně. Byl a je to sprostý hulvát. Naskýtá se otázka. Jak s ním mohli i pánové Sobotka, Hašek a jiní z vedení soc. dem. spolupracovat. Nemají i oni podobné charakterové rysy, podobný styl jednání? Takže kdykoliv se v době nedávno minulé objevil pan Dr. Rath na obrazovce televizoru, požádal jsem manželku o vypnutí. Jsem neskonale rád, že se i on vypnul sám.

0 0
možnosti
JB

J. Blažek

18. 5. 2012 20:17
Re: Vypni ho!!!

1) Je zajímavé, že když Mirek Topolánek předváděl své různé hulvátské výstupy, tak to jste neměl strach o to, že další členové vedení mají takové jednání.

2) Také je zajímavé, že jste tu televizi nevypnul sám a dělal jste poskoka z manželky.

0 0
možnosti
TK

T. Kohout

18. 5. 2012 17:14
a nyní něco o sobě, pls

Hezky napsáno.  A teď nám popravdě napište něco o sobě.

0 0
možnosti
SS

S. Sedlák

18. 5. 2012 18:41
Re: a nyní něco o sobě, pls

Proč?

Ke zhodnocení pana Ratha, které je aktuální, nemusí autor předkládat snad své CV.

Pan Rath je opravdu stvoření, které se chovalo nemožně po léta. Bylo podivuhodné, jak to tak mohlo procházet. A o tom píše autor.

0 0
možnosti
MN

M. Novák

18. 5. 2012 15:12
poučení?

Že se něco takového stalo je samozřejmě strašné. Strašné je samozřejmě především to, že takový člověk mohl být tak dlouho na výsluní a u moci. Autor velmi správně popisuje, čí je to chyba. Plyne z toho ale nějaké ponaučení? Poučí se lékaři (či profesní skupiny vůbec)? Poučí se novináři? Poučíme se my voliči???

Spolu s autorem jsem přesvědčený o tom, že na Rathovi bylo poznat, co je zač. Tak jako to bylo poznat na straně Věci veřejné. Poznat se to dalo tak, že oni do veřejného života vstupovali bez programů ale zato s permanentním osočováním druhých.

Nyní vycházejí nové "osočovací" hvězdy. Babiš, Holešovská výzva, různé protikorupční nadace zase zpívají stejnou píseň o tom, jak "ti druzí" jsou zloději a podvodníci. Poučíme se? Nebo budeme zase ve všem a všude vidět lumpárny a tak ty zjevné lumpy povýšíme, jen pro to, že proti lumpárnám plamenně řeční?

0 0
možnosti
PS

P. Schuster

18. 5. 2012 15:45
Re: poučení?

V polovině 90. let pan MUDr. David Rath zakládal Lékařský odborový klub, jehož se stal předsedou, a poté byl v období 1998–2005 dvakrát zvolen do funkce prezidenta České lékařské komory.

To naši vzdělaní lékaři nepoznali co je zač? Kdo občas sledoval rozpravy z parlamentu musel mít po pár slovech poslance MUDr. Ratha jasno.

Náš exodus - váš exitus. To byl slogan našich lékařů na začátku roku 2010, to také o něčem svědčí. Pro úplnost je v poslanecké sněmovně kolem 23 lékařů a v Senátu jich je 13.

0 0
možnosti
PS

P. Schuh

18. 5. 2012 12:34
Zamyšlení

Věta "(ostatně chytrý člověk se přece nenechá načapat s miliony v krabici)" vystihuje charakter autora článku. Znamená to, že pan autor je ten chytrý, který by se při uplácení s prachami v krabici načapat nenechal ?

Není přece otázka jestli Rath je chytrý nebo blbec. O to vůbec nejde. Teď jde o to, jak docílit, aby opravdu jako zločinec skončil na dlouho ve vězení. 

0 0
možnosti
VV

V. Vlach

18. 5. 2012 13:22
Re: Zamyšlení

Za to Vy nejste chytrý,když takto si Vaše ego troufá vysekávat slova z vět a dočista nadbytečně laborovat jak Enšpígl?Chytrost - vychytralost - krátkozrakost.To se moudrosti stát prostě nemůže.

Jde také o to,aby mu byl řádně obstaven majetek,ano,všechno vrátit do korunky plus pokuta a náklady!Pak možná někde vzadu krčí se kriminál!....

0 0
možnosti
JR

J. Ryba

18. 5. 2012 12:07
Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR

trochu méně ublíženectví, pane Cikrte....a vy jste na tom ministerstvu taky toho moc nepředvedli. Nezbylo po vás ani trochu z definice standardu, jen poplatky a to je trochu málo na reformisty...a doktoři? Dokud byl šéfem komory, tak jejich zájmy hájil dobře. Dokonce i na rasantní zvýšení spoluúčasti tlačil. Co tedy měli včas prohlédnout? To až Paroubek ho proměnil v sociálního demokrata...

0 0
možnosti
MM

M. Martin

18. 5. 2012 12:31
Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR

Trochu méně nadřazenosti všeználku a kazateli Rybo.

0 0
možnosti
KL

K. Luboš

18. 5. 2012 10:57
Mafián jako mafián

Zrovna pan Cikrt je ten, který nám tady bude něco vykládat.

0 0
možnosti
ŠH

Š. Hašek

18. 5. 2012 11:23
Re: Mafián jako mafián

Jste Vy ale kus vóla.

Hodinky nebo holínky vobojí se natahuje. Že?

Ráthův obyčejný lid se probral.

0 0
možnosti
JH

J. Holič

18. 5. 2012 10:42
Velice přesné

Prvním kdo se provinil, byli zajisté lékaři. Ale ti stále ještě nemají vliv na to, kdo vyhraje krajské volby apod. Voliči mě děsí. Rath byl vždy gauner a primitiv, ale i přesto měl a bohužel stále má plno obdivovatelů. Jak je to možné? Teď nedávno jsem někde četl příspěvek typu - "tak si možná něco ulil na zakázkách, které ovlivnily pár lidí, ale aspoň udělal hodně pro lidi ve věci poplatků a to se dotýká všech a hlavně starých a nemocných..." - Jsem v šoku, jak málo lidí si uvědomuje, že nic není zadarmo a že aby mohl lidem dát 30,- na doktora, musel jim vzít mnohem víc z jejich daní a že tudíž je pak mnohem méně peněz pro ty, kteří jsou na státu závislí. Zároveň čím víc peněz chybí, tím víc je nutné je jinde sebrat (třeba zvýšením daní). Vždyť i školák ví, že neexistuje perpetum mobile.

0 0
možnosti
SS

S. Sedlák

18. 5. 2012 10:54
Re: Velice přesné

Lékaři jistě nemají vliv na to, kdo zvítězí ve volbách. Ovšem v těch volbách, kdy sami volili dopadly snad ještě hůř. Jen by jeden byl překvapený, že vysokoškoláci voli stejně hloupě jako průměrný volič (spíš podprůměrný).

0 0
možnosti
ŠH

Š. Hašek

18. 5. 2012 10:21
Ale že to trvalo.

Jeho voličům nikterak nevadilo: podpisy jeho podržtašek na listině zavazující je předem k nějakému hlasování. Viz Ústava ČR. Dále všichni socani obecně. A VV nakonec také.

Dvakrát nepodřízení se rozsudku soudu stran regulačních poplatků

Jeho politika "zadarmo", rozuměj používání veřejných peněz dle osobního rozmaru.

Jeho vládnutí s jasným krytím zad od bolševiků, názorové obrveletoče, atd, atd

Ve světle tohoto mi připadá až divné,  že teprve teď se někteří probudili. Díky bohu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz