20.4.2021 | Svátek má Marcela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Joudová 9.3.2021 18:18

"Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autora"

To jsme teda měli kliku, že autor souhlasil! Jinak bychom se dnes o tom, že zcela překvapivě stále nesnáší Babiše, snad ani nedozvěděli.

Š. Hašek 9.3.2021 19:17

R^R^

J. Urban 9.3.2021 18:06

Kazdy narod ma vladu, jakou si zaslouzi. Tato spolecnost vygenerovala do sveho cela Grosse, Paroubka, Topolanka, Necase - a nakonec (zatim) Babise. Zatim to vypada na system s "kladnou zpetnou vazbou", kdy kazdy nasledujici je horsi nez ten predchozi. Prezidenti CR dtto. No jak chcete, pratele ovcane:-/

A. Renjascu 9.3.2021 14:50

Lidí neschopných řídit stát či vládu tu již bylo až až, takže asi nic nového. Namátkou: Sobotka, Nečas, Paroubek, Topolánek, Gross, Špidla. A to, že se ve vládách bohatlo není také nic nového, Zgarba, Řebíček, Mertlík, Svoboda, Palas, Schwarzenberg... Je, ale pravda, že ten Babiš aspoň tu fitmu řídit umí, představa že ČR bude řídit Pekařová nebo Fiala, tak to snad raději vydržím ještě čtyři roky s Babišem. Žel nedostatek osobností s přirozenou autoritu je v politice naprosto tristní. Ještě, že už nemůže kandidovat Zeman a tak má nějakej stahovač králíků konečně šanci, jinak by to lidé ze zoufalství opět hodili Zemanovi.

A. Renjascu 9.3.2021 14:51

...Pekarová...

F. Kusák 9.3.2021 15:43

Jenže tady kritizují Babiše lidé, kteří neumí ani přečíst účetní závěrku a o podnikání nic nevědí. Kdyby byl Babiš neschopný, své firmy by neudržel ani rok, natož, aby je rozvíjel. Kdyby tady nebyl komunizmus, nebyla by tady ani privatizace a třeba by ho nahoru vynesla poválečná konjunktura. To už je osud. Chválit živnostníky a nadávat na velké firmy, tak to považuji za obzvlášť hloupé, protože většina těch malých dělá pro ty velké. Rád bych se zeptal nějakého Babišova kritika, kolik založili a řídili výrobních firem.

V. Kuhaj 9.3.2021 15:58

To je zbytečné. Z jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů USA, mimochodem s rodinnými vazbami na ČR, (u)dělali nesvéprávného a nebezpečného idiota jen proto, že se stal také prezidentem té velmoci. Jeho nesporné úspěchy jim v tom nijak nebránily. Takže Babiš bude neschopný, i kdyby šéfoval GM, Cocacole, Intelu a Tesle dohromady. S tím nactiutrhači žádný problém nemají.

Š. Hašek 9.3.2021 17:16

Vidím to stejně.

Š. Hašek 9.3.2021 15:03

Vidím to hodně stejně.

V. Kuhaj 9.3.2021 16:01

Co Křeček? Kdyby kandidoval na prezidenta, šel bych do něj.

Š. Hašek 9.3.2021 19:20

Kandidáty je třeba hodnotit relativně, až vylezou na plac. Křeček má určité parametry.

Mnoho účastníků "svobodné volby !!!!!", to dodnes nepochopilo.

J. Mucha 9.3.2021 18:01

Zrovna se Stanislavem Grossem jste se docela trefil, za jeho ministrování rozšířil s jeho pomocí náš pan premiér svůj holding za dosti podivných okolností.

Ale vlastně ano, z vlády pan Babiš holding, co mu vlastně ani moc nepatří, řídit umí. Koneckonců, proto taky před deseti lety, kdy mu to tak dobře nešlo, vstoupil do politiky.

A. Renjascu 9.3.2021 21:23

To nebylo jen za Grosse, Babiš léta financoval Topolánkovo ODS a Paroubko-Sobotkovou ČSSD. Pak prohlásil, že už toho má dost, protože prý žádný obchod v ČR se nedá dělat bez všimného politikům - čímž přiznal i svojí korupci - a rozhodl se jít do politiky sám. O jeho schopnosti podnikat ovšem nepochybuji a pokud jde o zisky, tak 2009, 2010 i další roky byl výrazně v plusu. Snížení zisků šlo na úkor provedené fůze a vypořádání arbitráže. Se schopností podnikat asi problém nebude, spíše s metodami, ale ani zde se neliší od mnoha jiných.

https://www.e15.cz/byznys/potraviny/agrofertu-loni-klesl-zisk-trzby-ale-rostly-683694

L. Netolická 9.3.2021 23:22

I ten, kdo řídí tisíc firem, nemusí být dobrý a úspěšný politik. Pan Babiš je toho příkladem. Politiku si plete s řízením firem. Vše musí být po jeho, nesnese jiný názor.

P. Sura 9.3.2021 13:40

Zkrátka krade, lže a podvádí a v politice je jen proto, aby se vyhnul stíhání a vyšetřování.

Ale to přece není nic nového !!

I. Štípek 9.3.2021 13:17

Já se jen divím, že se tady vážně diskutuje o zcela zřetelné patologické nenávisti nemocného Vodvářky. Asi jste tu noví.

Š. Hašek 9.3.2021 13:55

Ví se to, pane Štípku.

Kdo mlčí, souhlasí. A tak Vodvářkovi naznačuji, že nesouhlasím.

L. Netolická 9.3.2021 23:25

Pan Vodvářka má pravdu. A nemocný není pan Vodvářka, ale náš premiér.

V. Kuhaj 9.3.2021 10:22

Nezvykle otevřeně že to pan bývalý koordinátor líčí? Já bych spíš řekl nenávistně. Nebo utrhačně, pomlouvačně, tak bych to viděl od toho pána.

D. Černá 9.3.2021 11:25

neřešte to, dejte si koblihu a těšte se na dvě stovky k důchodu...

V. Čermák 9.3.2021 12:43

Dejte si píci, Richtere a neprovokujte hospodáře...;-D

D. Černá 9.3.2021 13:13

www.bohnice.cz/centralni-prijem/

V. Kain 9.3.2021 13:55

Už ne jenom vrchní (ne nevrchnější)očkovací koordinátor si vzal další sousto.Nakoupil jenom za 15 milionů Ivermetcin a snaží se to i přes vážná varování skutečných odborníků cpát do lidí.Bylo by dobré aby to do sebe začali ládovat jeho skalní voliči,kterým by potom bylo pěkně šoufl delší dobu.Ale on by se z toho stejně lžemi vyvinil.

Š. Hašek 9.3.2021 14:01

Mě už napadá ......

Pokud někdo slyší v televizi, že se má něčím naládovat (namísto jablkem, procházkou po lese, .......), tak ať se láduje.

Moje sousedka stejně nerozezná reklamu na odstraňovač kamene z pračky od receptu na penicilin. A tak už mě nebaví se v tom šťourat. I když vím, že záchrana feťáka je z i z mého účtu.

L. Netolická 9.3.2021 23:27

Zajímavé - kolik lidí už od toho vašeho idolu uteklo!

P. Kubáč 9.3.2021 9:55

Kavárenští intelektuálové to měli dlouhodobě zařízeno takto - na politika XY se našlo ( z dnešního pohledu bagatelní ) kompro..... Spustila se mediální kampaň.... Příslušný jedinec ( který se sluníčkářům nelíbil ) odstoupil.

Reakcí na tento způsob vlády bez voleb byla druhá generace "želatinových politiků" Sobotka, Nečas, Drahoš.

Je pozitivní pro českou demokracii, že Babiš není ani skupina 1 ani skupina 2 a že "neodstoupí a neodstoupí". Tím se stalo, že kavárenským intelektuálům nestačí pohoršovat se ve vlastní bublině, ale je třeba "lidu" srozumitelně vysvětlit v čem je Babiš špatný.

Například podvody s neprůhlednými a nespravedlivými Euro-dotacemi nejsou pro lidi dostatečným argumentem.

Silný argument by byl šettrný státní rozpočet a rozumný anti-koronavirový plán z úst přiměřeného lídra. Výzvy k odstoupení ( nebo ne-kandidování ) v této souvislosti vyznívají jak stesk po 7. pětiletce.

J. Nevrkla 9.3.2021 9:46

Já četl vyjádření Babišova bývalého podřízeného, který ho hodnotil jako schopného šéfa, kterého líní pracovníci státní správy ignorují, asi jako v Americe Trumpa. Ani bych se nedivil.

Š. Hašek 9.3.2021 10:04

Srovnávám (není přímo souvislost s házením lístků do bedny) jistého šéfa fungujícího koncernu s jistým bývalým profesorem "vykládání názorů na politiku".

Zkráceno.

F. Kusák 9.3.2021 10:35

Ano, souhlasím. Nedávno jsem si přečetl životopis Elona Muska. Je to po všech stránkách fascinující příběh člověka, který s buldočí povahou jde za svým cílem. Jedni ho nenávidí, druhé fascinuje. Kolík lidí ho pomlouvá a závidí. S A. Babišem je to podobné. Není to sice Musk, ale jeho úspěchy jsou nesporné, a to vadí, proti závisti neexistují argumenty. Že ztrácí elán, že je za poslední rok vycucaný jak citron, to mu nikdo neuzná. Je zřejmé, že jeho politická kariéra se kymácí a lze předpokládat, že končí. To mě neděsí, to patří k demokracii a ke svobodným volbám. Co mě děsí, je nenávist lidí, kteří si myslí, že pouhá změna vlády vše změní k lepšímu. Ti budou za pár let nadávat stejně, jak teď na Babiše.

P. Milan 9.3.2021 10:57

"Není to sice Musk, ale jeho úspěchy jsou nesporné ..."

Musk zaručeně není, ten něco umí (ačkoliv o tesle mám určitý názor, zdaleka ne lichotivý). Burešovy "úspěchy" naopak jsou velice sporné, hlavně kvůli (ne)způsobu jejich dosažení. Směsice podvodů, podtrhů, vyhrožování a dluhů, to opravdu není následování hodné.

Vědět, případně říkat to není nenávist, spíš varování. A ano, o změny vlády nelze očekávat nic zásadně jiného, hlavně od Pirátů. To ale není a nemůže být omluva Bureše.