Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VM

V. Michl

16. 9. 2011 0:45
I když lze

s některými argumenty Okamury souhlasit, přesto považuji tento článek za hroznou slátaninu. Abych byl alespoň v jedné věci konkrétní. Pokud si autor myslí, že zde je nedostatek policistů a přitom tento argument nedokáže ničí zdůvodnit, pak jsou to jen kecy!!!!! Doporučoval bych mu alespoň si ověřit počty policistů "za bolševika" a nyní. Připočítat městské policajty a přitom nezapomenout a porovnat druh vykonávané agendy tehdy a dnes (řidičské a občanské průkazy, pasy, evidence vozidel, přestupky v dopravě apod). Teprve potom z toho vyvodit závěry. Kdyby to udělal, tak by se divil nejen on, ale i mnoho dalších lidí v této zemi. Pak by stačilo se jen zamyslet z vlastních zkušeností a veřejných zdrojů zjistit, že u PČR je nejen menšina slušných pracujících odborníků, ale i většina "zašívačů, lumpů a někdy i dost velkých zlodějů a vyděračů.   

0 0
možnosti
IP

I. Pujman

15. 9. 2011 21:32
starostové?

No jestli na starosty sázíte, tak to jste většinou zcela vedle. Tak jak si tato údělná knížata uzurpovala moc v řadě svých měst a obcí, to se ani Kalouskovi hned tak nepovede. Od nich bych určitě nic nečekal, s jedním z nich mám osobní zkušennost, a je to zmar...

0 0
možnosti
PGS

P. Gabriel st.

15. 9. 2011 15:14
Předčasné volby?

Ty přece mají smysl jedině tehdy, pokud se voličstvo probere z mrákot a rozhodne s NEVOLIT NAPROSTO NIKOHO ZE SOUČASNÉ VĚRCHUŠKY! Vůbec nejde o pravici a levici! A je jedno, jestli vezmete oposmluvní socdem a ODS, nebo VV, nebo kalouskovce s knížetem v erbu a Gazdíkem na fíkovém listu! Vždy budu předvádět + - totéž a hlavně tahat nám peníze z kapes a rozdávat je svým kamarádíškům. A rudí vzadu si v tichosti do každé hromádky hrábnou a povedou naoko paličské řeči. Pokud se voliči nerozhodnou nevolit naprosto nikoho ze současných pěti sněmovních stran, není šance na změnu k lepšímu!

0 0
možnosti
ID

I. Dvořák

15. 9. 2011 19:44
Re: Předčasné volby?

Nelze jinak než souhlasit .  Shodit vládu není až tak velký problém. Hříchů má víc než zásaluh. Ovšem čím a kým ji nahradit. Existují u nás politici, kteří upřednostní blaho státu před svým??? 

0 0
možnosti
PGS

P. Gabriel st.

15. 9. 2011 15:06
Když ono je to trochu jinak!

Pan okamura se snaží o jakoby analýzu, ale pár podstatných věcí mu uniká.

Fond dopravní infrastruktury? Jistě ne bez souhlasu VV se tato vláda rozhodla, že prostředky z výběru mýtného, dálničních známek a spotřební daně z motorových paliv, které by logicky i legislativně měly být příjmem SFDI (více než 80 mld Kč) se zařadí do SR a tam nekontrolovatelně prošustrují společnou péčí koalice. Trochu pozdě ministrům VV dochází, že skutečná potřeba těchto peněz je v dopravě. A ony by se tam jistě i nějaké v SFDI našly, jen by se nesměly místo silnic stavět luxustí cyklostezky, jako třeba ta pražská.

Vzbuzovat iluzi, že STAN s Gazdíkem v čele vedou nějakou zásadní bitvu se zlými exlidovci je rovněž mlžení až lhaní! Gazdík sám si právě toto spolčení účelově zvolil natruc lidovcům ze zlínského krajského vedení KDU-ČSL, kteří starostují v okolních dědinách a prý mu stoupli na kuřží oko. A tak zcela vědomě dělá fíkový list darebákům, kteří, kdyby neodešli sami, byli by z KDU-ČSL potupně vyhnáni za své pohrdání úplně vším. Gazdík ani Polčák nemají na to, aby nějak zásadně korigovali zřejmě pokračující lumpárny Kalouska a spol. S bídou se pokouší o zdání změn v RUD, aby vzbudili dojem, že tam nejsou úplně zbytečně. Mohli si vybrat jiné opartnery, dobře jim tak. Voliči jim to snad dokážou spočítat a kalouskovci? Ti se zase na někoho nalepí.

0 0
možnosti
MH

M. Heisler

15. 9. 2011 14:03
Fantasmagorie

Anebo možná přání otcem myšlenky?

- Současná vláda se nerozpadne - po negativních akcích potřebuje dělat populistické, aby v příštích řádných volbách nedostala na frak. Předčasné volby jsou velkým přáním SD a nikoho jiného. Je to jako vyhlašovat, že vítězný tým v půlce závodu už vlastně vyhrál a není důvod běžet dále, bez ohledu na to, že celkový výsledek je nejasný. Kdyby neměla levice preference tak vysoko, tak ji ani nenapadne o tom mluvit.

- Tohle jsou jen politické hrátky o to, kdo z toho získá body pro veřejnost. Kdo bude moci napsat, že vyřešil církevení restituce nebo vylepšil silnice. Navíc to odvádí pozornost od mnohem citlivějších témat.

Je mi líto, že tohle pan Tomio nevidí (možná záměrně). Měl jsem ho za chytřejšího. Anebo si připravuje cestu do sněmovny/senátu v něčím žoldu?

0 0
možnosti
IS

I. Schlägel

15. 9. 2011 13:50
Mám dojem,

že v současné pohnuté době by předčasné volby pomohly jen a pouze levici. Z čehož by profitovala TOP 09 pouze za předpokladu, že by se chtěla stát hegemonem na levici, ne na pravici, jak tvrdí protřelí političtí komentátoři. A samotná TOP 09 se jako levicová strana rovněž necítí. Tak že předčasné volby chtěné  a vyvolané stranou TOP 09 mi přijde jako bláznivý nápad. Omlouvám se, pokud jsem něco přehlédl a má argumentace postrádá logiku. Pěkný den.

0 0
možnosti
JK

J. Kadeřábek

15. 9. 2011 13:57
Moc nevěřím na kalkulaci nových voleb.

Spíše je to přetahovaná o moc v rámci koalice. Jinak zpoplatněné povolenky se promítnou do cen monopolních dodavatelů tepla. Takže bych tak nejásal. Vlastní smysl povolenek je zadusit i tak mizerné hospodářství.

0 0
možnosti
JT

J. Tachovský

15. 9. 2011 11:34
Jo ukradeny majetek SE musi vratit

Reknete tedy tomu majetku at SE vrati a nechtejte po me, abych vracel prostrednictvym svych dani neco, co jsem neukradl

0 0
možnosti
DS

D. Streit

15. 9. 2011 9:07
Dálnice! A bez Kalouska!

Silnice se spravit musí, církev MUSÍ počkat na lepší časy (okradených bylo více):

http://streit.blog.idnes.cz/c/210213/Barta-rika-Kdyz-budeme-mit-na-silnice-zbude-nam-na-cirkve.html" target="_blank">http://streit.blog.idnes.cz/c/210213/Barta-rika-Kdyz-budeme-mit-na-silnice-zbude-nam-na-cirkve.html

Kalkulace nemusí vyjít šíbrovi Kalouskovi, ale Klausovi:

http://streit.blog.idnes.cz/c/188267/Prognoza-Trapna-mezihra-pred-ustavenim-Klausovy-prechodne-vlady.html" target="_blank">http://streit.blog.idnes.cz/c/188267/Prognoza-Trapna-mezihra-pred-ustavenim-Klausovy-prechodne-vlady.html

Ale podvratnou činnost Kalouska autor odhalil přesně - skrytě provokovat a viditelně se nenamočit.

0 0
možnosti
JA

J. Anděl

15. 9. 2011 13:42
Re: Dálnice! A bez Kalouska!

Církev je v této záležitosti něco jako věřitel, nikoliv příjemce sociální dávky ;-).

0 0
možnosti
VH

V. Hošek

15. 9. 2011 8:18
Tak nevím

tak se nám narodil nový brouk Pytlík a Všeználek dohromady. Co pan Okamura ví nad tím musí žasnout i Pánbůh.

0 0
možnosti
VK

V. Kusý

15. 9. 2011 10:12
Re: Tak nevím

Když jste na tohle přišel sám, tak musíte být také Všeználek s Pytlíkem!

0 0
možnosti
JM

J. Mrázek

15. 9. 2011 8:02
Udělat z "povolenek" inteligentní daň dokáže málokdo

Musí na to být naprostý nedostatek soudnosti, vzdělání a zelená enviromentalistická hroší kůže. Neboli žádný malý pitomec !

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz