20.11.2019 | Svátek má Nikola


Diskuse k článku

POLITIKA: ČSSD umírá

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 6.11.2019 13:36

Mám jiný názor na umírání ČSSD, než autor článku.

Znovu musím připomenout, co se dělo v roce 2017 před parlamentními volbami. Ještě na jaře 2017 totiž měla ČSSD podporu 22% voličů. Jenže už byla druhá v pořadí, protože ANO tehdy mělo podporu asi 25%. To se nelíbilo vedení ČSSD a tak začalo vymýšlet, jak Babiše zkompromitovat. Hlavním organizátorem této kompromitace byl gauner jménem Chovanec (v té době ministr vnitra). A tak nejprve socani vyrukovali s Čapím hnízdem, potom s korunovými dluhopisy, pak s akcí Šuman, pak s odvoláním-neodvoláním Babiše atd.

Po celou tuto dobu kompromitační kampaně ale rostly Babišovi preference a naopak razantně padaly preference socanům. Voliče socanů totiž tato kompromitace tak znechutila, že dali přednost Babišovi před Sobotkou.

ČSSD se nepoučila z politické taktiky, kdy platí, že kydání hnoje na koaličního partnera vždycky oslabí kydače a nikoli toho, na koho je kydáno.

V. Klepetko 6.11.2019 15:32

Přiznám se, že jsem z časových důvodů článek pana Holáska nečetl, jen Vaši reakci. A ta se mi zdá velmi realistická. Měl jsem mezi "socany" několik dobrých známých, například Miloše Titzeho nebo Ivana Přikryla... Byla s nimi rozumná řeč. Ale zdá se mi, že v současné době už jsou tam jen polarizované extrémy typu Dienstbier /Foldyna, a "normální socani" jakéhosi středního proudu úplně vymizeli a centristický Hamáček to už sám nezachrání...

Házet na něj "institut strpení" je nefér. Už pět let tvrdím, že musíme využít první příležitost a vyvzdorovat si na EU výjimku jako Dánsko, aby byla migrační a azylová politika čistě v naší národní kompetenci. Nyní to má v gesci Unie. A na harmonizační kladivo Unie je Hamáček krátký :-(

Š. Hašek 6.11.2019 15:54

Pane Šejno,

napsal jste další důvod, proč ČSSD šla/jde ke dnu. Souhlas. Těch důvodů je více. Já jsem se věnoval jinde programově/personálním důvodům, které trvají dodneška.