29.11.2020 | Svátek má Zina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Láníček 19.3.2010 21:09

Tak už chystejte kufry,

pocestujete zajisté do krajin, kde ten kapitalismus funguje podle vašich představ. Jen nevím, kde to je. Američani vás pošlou tak akorát makat do Číny, ať jim vydělávátete na splacení dluhů, které tam mají,  jinde to není o nic lepší. Zkrátka není ten kapitalismus zrovna v nejlepší kondici. Ten Americký sen, o kterém před časem Bush st. hřímal v Kongresu, že není na prodej a nenechají si ho nikým vzít, jaksi pomalu taky končí. Bez toho laciného plundrování nerostných surovin porobených chudáků to jaksi ztrácí šťávu. A oporou obra na hliněných nohou už tedy není zdaleka ekonomika, ale samopaly, tanky a rachejtle (a to i ty zakázané s ochuzeným uranem) ! Nic lepšího ale prý nikdo nikdy nevymyslí - říkají neokonzervativci a hlavně  multimiardáři - ale pro jistotu pečují hlavně o to, aby náhodou nechtěl někdo vymyslet a vyzkoušet něco jiného. No a opravdu už by nás nemohlo potkat nic lepšího, než Topolánek, Íčko, Nečas,  Julínek,Tluchoř a další neumětelové, podvodníci, korupčníci a vyděrači opět ve vládních křeslech. Třikrát se křižuji - Pán Bůh s námi a zlé pryč ! No a co se toho našeho privátního mafiánského kapitalismu týká, já si myslím, že se snad máme nacházet už ve 21. století, a ne v tom předminulém !

H. Lukešová 19.3.2010 19:52

Re: S ČSSD čelem vzad

Moc hezky napsáno. Vysoké zdanění firem znamená, že se budou bát vytvořit nová místa a přibyde nezaměstnaných. Levice má na všechno jednoduché a laciné recepty, ale až naše země dospěje do záhuby, bude již pozdě...

H. Lukešová 19.3.2010 19:49

Re: Kdeže jsou ty "levné peníze" ,

Jo pane Láničku, slova jak z Haló novin. Co se mě týče rozhodně nechci u vládního kormidla rudý póvl z KSČSSD.

T. Vodvářka 19.3.2010 17:25

S ČSSD čelem vzad

Představa, že pokud vezmu těm, co vydělávají více a dám těm, co mají méně, je stará jak lidstvo samo. Dovedeno do konce, končí to Kambodžou v 70 letech. Je zajímavé, že tato vize, tolikrát použitá a vždycky končící totální devastací  systému najde nějakého zastánce - nyní na tomto foru kupř. ing. Láníček. Je třeba si uvědomit, že absolutní sociální spravedlnost neexistuje /tedy aspoň zde na zemi, pokud jste věřící/. Ten, kdo tyto vize proklamuje a má schopnosti říci lidem drze do očí naprostou lež a neuhnout očima, může mít úspěch. Na čem staví ČSSD ? Dejte mi hlas a nic více se nestarejte, my vás nakrmíme, dáme vám byt a pásku přes pusu. V každém národě se bohužel najde vždy začná skupina, která se na tyto věci chytí a je podporuje. Bohužel, nebylo v dějinách naší země dostatečně zdůrazněno a odsouzeno toto rovnostářství, končící likvidací soukromého vlastnictví, měnovou reformou atd.

A propos, pane inženýra Láníčku, žiju na severu Moravy, tedy regionu s velkou nezaměstnaností, pozoruji přetékající košíky u kasy supermarketů a přeplněná parkoviště. Asi žijeme každý v jiné zemi.

L. Kubeš 19.3.2010 16:05

Re: Kdeže jsou ty "levné peníze" ,

A co takhle pane inženýre emigrovat do Severní Koreje, tam to je přesně podle vašich představ a nebudete se muset rozčilovat kvůli těm pravicovým padouchům, co ožebračují pracující. Svůj k svému!

J. Vorlický 19.3.2010 16:02

Re: Na sliby ČSSD by měly být vydány zatykače,

Ale,kdepak, pane Peřina. Nemějme panu Paroubkovi za zlé, že chce býti zvolen. A jaké žaloby? Třeba jen pan Paroubek lépe pochopil, co tady lidé chtějí.

Ne, Paroubek mi nevadí, co mi tu schází je skupina lidí, ať si říkají jakkoliv, kteří by měli na to, občanům vysvětlit, co je správné, co se má, třeba chovat se čestně, a co se nemá (třeba krást a podvádět) a přesvědčit je, že jejich program by měli podpořit.  Ptám se, proč tu takové lidi nevidím. Říkám si, buď je to proto, že špatně vidím, nebo je to proto, že tu žádní takoví nejsou. Pak se ptám, vidím-li dobře a žádní tu nejsou, nejsou tu, neboť je tu nikdo nechce a odešli, anebo tu nejsou, protože se tu prostě nenarodili. Myslím, že jinak to nebude.

J. Láníček 19.3.2010 15:49

Re: Na sliby ČSSD by měly být vydány zatykače,

Asi takové zatykače, jaké chtěli vydat Topolánek s Kalouskem na Paroubka za šíření poplašné zprávy ohledně světové ekonomické krize, která se nám měla díky moudrým a prozíravým krokům hlavně těch dvou odborníků (jeden z nich byl dokonce oceněn) velkou oklikou vyhnout.  Kalousek pak vydefinoval jakýchsi kladných mínus pět - když skládal státní rozpočet. No pak to tedy, když to jaksi přestalo vycházet, označil za kladnou nulu ! A pane Peřino, o té Argentině si něco relevantního zjistěte. Pak se možná dozvíte, že tady se velmi neblaze  "podepsali" nějací rádcové z MMF a Světové banky. A nebyl to jediný případ, na kterém se podepsali. Stejně dobře "zaúřadovali" i v některých asijských zemích.

J. Láníček 19.3.2010 15:36

Kdeže jsou ty "levné peníze" ,

a kdo je má, když tržby v maloobchodech i marketech zaznamenávají rekordní propady ? Naše městské dříve honosné nákupní centrum je již zpola vyklizené, a další dvě velká centra (elektro a nábytek) končí příští měsíc ! Teď už pisatelé autorova formátu mohou oprávněně prohlašovat, že je lidé fakt prožírají - na víc už jim to totiž nevyjde. Maximálně ještě na bydlení , i když bezdomovců také utěšeně přibývá. Bydlím v ne až tak velkém městě, ale v současnosti u nás probíhá 62 exekucí na domy vlastníků. Pravičáci mají na všechno jednoduché recepty - zrušit zákoník práce a "zpružnit tím trh práce", možnost vyhazovů bez udání důvodu a samozřejmě i odstupného, všechny neplatiče nájmů by vystěhovali na ulici, všem by snížili podpory v nezaměstnanosti (aby byli ochotní makat od nevidím do nevidím  za minimální mzdy), odpovědným počinem pro nezadluženou budoucnost by bylo pobrání sociálních dávek a výpomocí atd. Jediným správným a zodpovědným krokem by bylo snížení daní bohatým  a něco dalšího  na způsob zvýhodněných nákupů luxusních vozidel. Jen by mě zajímalo, kdo a za co bude pak nakupovat zboží a služby těch zodpovědných, schopných a úspěšných chytráků. Ti jsou tak chytří, že si ještě nestihli uvědomit, že když budou permanentně ožebračovat těch dolních deset milionů, tak velice rychle skončí i bohatství jejich. Ti naši chytřejší a úspěšnější spoluobčané jsou až tak chytří, že si myslí, že s krizí stačí bojovat jen stlačením platů zaměstnancům, a protože ta krize přišla zcela prokazatelně úplně sama, je jen logické, že sama také odejde. A nějaká koupěschopná poptávka - to je pouze jakási  pitomost nemající na nic vliv. Hlavní strategie je dle nich také jednoduchá -  přiškrcování peněz do veřejného sektoru, z něhož je vyživováno zdravotnictví, školství, sociální péče čí průběžné sociální systémy. Zkrátka doširoka otevřít prostor soukromým iniciativám. Tak takové "schopné a zodpovědné" chytráky (spíš loupežníky), já rozhodně u vládního kormidla nepotřebuji !!!

J. Peřina 19.3.2010 14:25

Na sliby ČSSD by měly být vydány zatykače,

a zároveň žalovat i jejich propagátory,neboť je to vědomé poškozování dobrého jména republiky za hranicemi státu a také se jedná o rozvracení Českého státu.Není přeci možné,aby si tady někdo kupoval hlasy za státní peníze a přitom ještě nasekat miliardové dluhy,které budou muset splácet naše děti a vnoučata,čímž jim tito nezodpovědní a hlavně mocichtivý politici znemožní zvýšení životní úrovně.Spíše je uvedou do bídy a stát do krachu typu ala Argentina koncem 20 století.

V. Liehne 19.3.2010 11:13

sliby se slibují blázni

Ano naše slavné partaje nám slibují tu extra důchod tu statisíce pracovních míst. Věřit či nevěřit to je oč tu běží. Předvolební sliby jsou pro blázny. Reálná politika to je co má člověk posuzovat.

D. Streit 19.3.2010 9:05

Paroubek chce být také prezidentem

Ale neměl by být už premiérem:

http://streit.blog.idnes.cz/c/128795/Pekne-porade-Nechceme-Paroubka-premierem.html

Moc mě mrzí, že mu to topolánkovská ODS ulehčuje.

R. Sedláček 19.3.2010 8:41

170 000 míst

Tolik slíbila vytvořit ODS svými pobídkami. Už se zvedla vlna socialistů o nereálnosti, o nesplnění slibu, a dokonce z úst Paroubkových, což povačuji za největší drzost námitka, že ODS nikde nepíše, kde na to těch až 10 miliard vezme. Být Topolánkem, odpověděl bych mu - Z ČEZu.ESO.ODS