8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hrozd 21.8.2006 22:40

Nechte nářků nad rozlitým mlékem ...

domnívám se, že ODS i CSSD ve volbách dosáhly pokud se týká  výsledku úrovně maxima svých možností (samozřejmě v dané konstelaci). Tím, kdo vlastně způsobil tuto zapeklitou situaci je Kalousek. Nevím, proč opomíjíte tento fakt a jeho vinu dostatečně neanalyzujete. Levice by asi tak jako tak zůstala levicí a je jedno, jaký podíl na ní by měla ta či ona levicová strana. KDU však jako jediná ze všech t.zv. demokratických stran získala podstatně menší podíl hlasů, než při volbách předchozích. Kalousek svoji nevěrohodnou politikou, možná i přehnaným antikomunizmem a "nekřesťanským" chováním ostudně prohrál volby nejen sobě, nejen KDU, ale celé Trojkoalici. Kalousek ostatně i špatně načasovanou akcí Gross vygeneroval Paroubka. Tam hledejme jádro pudla a spekulujme, co  s tím.

jarda O. 21.8.2006 23:01

Re: Nechte nářků nad rozlitým mlékem ...

S názorem na Kalouska lze vřele souhlasit. Co si budem povídat: je to lidovec. :-/

benžo 21.8.2006 23:30

Re: Nechte nářků nad rozlitým mlékem ...

V minulém volebním období měla levice 111 hlasů,po těchto má 100 + možná 6  SZ.Takže pravice posílila a ještě získala na svou stranu těch 6 od SZ.Myslím,že svádět vinu za stav na Kalouska by bylo jednoduché.Spíše vidím problém v tom,že pořád dost našich občanů se rádo nechá korumpovat levicí pomocí různých sociálních dávek aniž si uvědomují,že to je na dluh,který budeme muset jednou my nebo naše děti splácet.

Hrozd 21.8.2006 23:47

Re: Re: Nechte nářků nad rozlitým mlékem ...

Seznamte se podrobněji se sociálními systémy např. v Německu či Francii. Do jejich úrovně máme hodně daleko. Jistě, začínají tam mít problémy, utahují "kohoutky", ale úplně z jiné úrovně. Např. učitelka základní školy ve Francii - penze 1750.- €. Čili nebuďme moc dogmatičtí.

Oni ti naši občané se zejména nechávají oblbovat a zbytečně se zadlužují - sledujte výši zadluženosti domácností a dynamiku počtu těch, kteří již nejsou schopni půjčky splácet.

M&m 21.8.2006 22:40

Proč

Proč ten člověk lže???

Franta 2 21.8.2006 22:05

Ambice p. Haase

Ambice p. Hasse jsou vysoké. Myslím ale, že průběh vyjednávání s Paroubkem je obtížnější, než si autor představuje. Potřeba ukázat veřejnosti snahu domluvit je snad jasná. Voliči by z jednání měli  pochopit, kdo dohodu nechce a proč musejí být nové volby. To především rozhodne o jejich výsledku. Topolánek (ODS) musí projevit, vzhledem ke zdatnému soupeři, mimořádnou trpělivost. Rychle to "zabalit",  to prostě není možné. Franta 2.

PP2 21.8.2006 22:22

Re: Ambice p. Haase

 Topolánek jednoznačně musí dát Paroubkovi na co si vzpomene,ale jestli to neudělá výměnou za změnu volebního zákona na většinový , zajistí všem budoucím vládám trudnou budoucnost pod vyděračským dohledem černého se zeleným. Předčasné volby jsou pravděpodobné, ale druhořadé. Bez změny volebního zákona se utlučeme v bezvýchodném hanrkování. Nevím proč všichni tak touží po tom, aby hlavní slovo měli ti co dostali ve volbách  5,5 % a za nic nezodpovídají

béda 21.8.2006 23:37

Re: Re: Ambice p. Haase

Já si naopak myslím,že Topolánek nesmí Paroubkovi vůbec ustoupit i za cenu,že vládu na druhý pokus bude sestavovat Paroubek.Bude muset předvést svých 100+1 hlasů a to není tak jednoduché,jak by se na první pohled zdálo.Stále platí usnesení bohumínského sjezdu o zákazu spolupráce na vládní úrovni a další usnesení sjezdu který volil Paroubka za př.ČSSD z května 2006.I v soc.demokracii je dost lidí,kteří jsou antikomunisté.Dokud s tím Paroubek jen vyhrožoval a vydíral tak byli zticha.Je předpoklad,že při realizaci spojenectví s KSČM zticha nebudou.A toho se Paroubek bojí. 

Richard iii 21.8.2006 21:09

Dlouhé a nezodpovědné

To je nejvýstižnější chrakteristika autorova výplodu. Měl by rovnou přiznat, že volil ČSSD a fandí Paroubkovi. Jinak by takové názory mohl zastávat jen idiot.

orso 21.8.2006 21:39

Re: Dlouhé a nezodpovědné

Klídek. Nejdřív mě to také naštvalo a pak jsem přemýšlel, k čemu je to dobré, takovéto články. Smysl mi to začlo dávat ve chvíli, kdy jsem si místo podpisu pana poradce dosadil podpis hradního pána. Ale uznávám – je to trochu drsná spekulace...

Frankfr. 21.8.2006 20:56

Poslední věta článku je výstižná.

Toplánkova cesta ústupků s. Paroubkovi je cesta k znechucení voličů ODS. Jediná možnost jak prosadit  svoji politiku má ODS v rámci trojkoalice a sice snažit se o urychlené předčasné volby a na základě trojkoaliční smlouvy a společně jako trojkoalice kandidovat. Tím by získala trojkoalice i ty mandáty, o které při přepočítávání hlasů přišly obě menší strany. Navíc by snad ubyli alespoň zčásti sebestřední jedinci typu p. Želience, kteří odlákali některé voliče pravice. Bohužel tento recept pan Topolánek nevnímá a proto připraví cestu k vládnutí levice na minimálně 8 let.

Richard iii 21.8.2006 21:06

Re: Poslední věta článku je výstižná.

To je pitomost. Jak ty předčasný volby dosáhnout? Jedině "handlem" s ČSSD. Tak radši nežvaňte a myslete!

Starý J. 21.8.2006 19:33

Pan Haas jako obvykle velice přesně

A to, že bych se s Paroubkem rovněž nebavil a nechal ho vládnout, jsem zde psal již včera. Dovolím si překopírovat:

… Chce počkat (myšleno Paroubek), až to klekne a pak to svede na ODS, tak, jak házel u Moravce všechny, naprosto všechny zákony, mající za následek o 17% zvýšené mandatorní výdaje v příštím roce na lidovce a ODS (jako kdyby oni dali dohromady většinu v parlamentu). My nic, my muzikanti, nám nezbylo než souhlasit. Ale zároveň oznámí, že nebude tolerovat Topolánkovu vládu, pokud by snížila sociální výdaje! Takže si protiřečí a vůbec se nestydí. Stále je přesvědčen, že tlachá jen ke svým hloupým voličům a že i po osmi letech socanské vlády může „Sobotkovy balíčky“ (jejichž škrty jsou daleko objemnější, než pověstné Klausovy), svést na ODS. Počká si, až Topolánek na sestavování postsocanských rozpočtů vyhoří (odhaduje dva roky) a pak se bude vracet jako vítěz, protože ONI by ten „sociální stát“ rozhodně vybudovali. Kdo viděl debatu s ekonomy na ČT24 a nemá v hlavě duto, pochopil! Na prd je růst 7,4%, když se dá tak obtížně sestavit těžce zadlužující rozpočet jen na základě nejistých peněz z privatizace! Co na to EU a co až nebude co prodat?…

 

cekon 21.8.2006 19:42

Re: Pan Haas jako obvykle velice přesně

Nedělejme závěry předčasně, ještě není nic dohodnuto. Podle toho jak se Paroubek chová, se zdá, že se jedná jen naoko, kvůli podzimním volbám. Lidé vždy oceňují ochotu k dohodě...

orso 21.8.2006 21:39

Re: Re: Pan Haas jako obvykle velice přesně

Jo!

cndn 21.8.2006 18:58

jo jo,

Takhle nějak pane Haas. Ale nic nepomůže. Gauner nebo hrdina, všichni jsou bejvalí svazáci.

Kardiak 21.8.2006 20:02

Re: jo jo,

Asi vám nezbyde,než rozpustit národ a stvořit si nějaký jiný,lepší...!

cekon 21.8.2006 18:43

Pan Haas je netrpelivý

To že to skončí předčasnými volbami, ví snad už i malé dítě. Teď se připravuje půda pro příští střet a jak známo, lidem se více líbí ten, který se snaží, než ten, který utíká bez boje, nebo chce vše zničit.. Pane Haasi být čestný za každou cenu to není v politice to pravé, zkuste se na to zeptat pana Klause. Jde spíš o to připravit bitevní pole tak, aby byly výhody na mé straně. Alespoň to takhle vidím já, ale možná se tragicky mýlím. ODS ještě z ničeho neustoupila, počkejme si na závěrečný gong, tedy vládní prohlášení.

Jarda C. 21.8.2006 18:29

On nám pan "premiér v demisi" zřejmě definitivně zešílel

Aspoň mám ten dojem. On si snad skutečně představuje, že se Topolánek každé ráno v uctivém předklonu dostaví před  Vůdce, aby vyslechl denní rozkaz?  S tím, že za výkon rozkazu bude samozřejmě občanům odpovědný onen vykonavatel. :-D:-D:-D 

Hrozd 21.8.2006 18:17

Pan Haase je evidentně velmi moudrý muž

a proto nechápu, proč má ODS včela takové neumětele.

Již dříve jsem zde uváděl, že bych rád volil ODS s novým, hrdým ale korektním vedením, kterému nebude z každé kapsy čouhat neukojená touha po moci, které se chce chopit za každou cenu - tedy i za cenu znechucení významné části voličů.

Již dříve jsem zde uváděl, že v dané povolební situaci nakonec vládu sestaví Paroubek, neboť klidně Zeleným slíbí cokoliv. Situace k tomu směřuje.

Topolánek před chvílí uvedl, že vidí pouze dvě alternativy dalšího postupu, tj. jít před parlament s menšinovou vládou bez předjednané podpory a nebo s vládou "na dobu určitou" pouze do co nejdřívějších předčasných voleb.

Já též vidím cestu třetí, tj. chlapsky přiznat, že se mu nepodařilo získat podporu pro vládu aniž by musel zradit program a navrhnout, ať prezident pověří sestavením vlády někoho jiného. Paroubek mi musel dokázat co dokáže - žádná velká hrůza by se nepřihodila - a ODS by se vystříhala další blamáže. Na podzimním kongresu by asi zvolila jiné vedení a měla by velkou šanci na další volební - tentokrát již skutečné - vítězství. Jinak ODS nevěštím žádnou růžovou budoucnost - a byla by to škoda.

huhu 21.8.2006 18:25

Re: Pan Haase je evidentně velmi moudrý muž

ODS s čssd nějakou smlouvu ted uzavřelo ? nejste nějak zmanipulován....zkuste si probrat fakta...Topol s čssd jedná a to je vše....

mig 21.8.2006 18:25

Re: Pan Haase je evidentně velmi moudrý muž

:-D:-D:-DChlapsky přiznejte, že ODS nebudete volit nikdy. - BTW. Jak vypadá skutečné vítězství podle vzoru Hrozd ?

Hrozd 21.8.2006 18:59

Re: Re: Pan Haase je evidentně velmi moudrý muž

No je to einfach - volby dopadly tak, jak dopadly - nevyhrál nikdo. To znamená, že vládu s dostatečným mandátem mohou sestavit jenom dvě nejsilnější strany po vzájemné dohodě. Taková vláda = např. velká koalice by byla zcela korektním řešením. Obě strany by musely významně ustoupit ze svých pozic a osekat své programy o extrémní body. Konečně nejsme v situací, kdy by se musely věci řešit velmi dramaticky. Reformy je samozřejmě třeba provést, ale je možno postupovat rozvážně. Nikdy tato země nebyla v tak dobré "kondici" jako nyní. Pouze se nesmí číst bulvár a nechávat se manipulovat některými dalšími velmi povrchními médii.

Taková velká koalice ( a nebo menšinová vláda ODS s podporou ČSSD) by samozřejmě měla fungovat pouze na základě programové dohody - to je též  standardní a  korektní.

Podmínkou však je, aby si všichni zúčastnění uvědomili, že v těchto volbách nevyhrál nikdo, na vítěze si nehráli a jednali zodpovědně. Chtít nyní rychlé předčasné volby je nesmysl. Zdaleka nebyly vyčerpány všechny možnosti, které dává ústava. Pouze se promarnilo zbytečnými manévry hodně času.

No a viděli bychom, jak by to dopadlo.

Ladislav N. 21.8.2006 19:07

Re: Hrozd: "...volby dopadly tak, jak dopadly - nevyhrál nikdo..."

Je zcela evidentní, že diskuse s člověkem, který nezná nebo nechápe ta nejzákladnější fakta výsledků voleb, nemá smysl. :-/

Milaz 21.8.2006 19:53

Re: Re: Hrozd: "...volby dopadly tak, jak dopadly - nevyhrál nikdo..."

Jak chápete výsledek voleb Vy? Já to vidím na plichtu. Co je platné, že ODS vyhrála o prsa, ale nemá dostatečnou podporu mimo ČSSD nebo KSČM.

huhu 21.8.2006 20:04

Re: Re: Re: Hrozd: "...volby dopadly tak, jak dopadly - nevyhrál nikdo..."

jako plichtu může volby vidět jen ten, kdo považuje čssd/ksčm za jeden blok 100 hlasů. Je jasné, že podpora paroubka = podpora ksčssd. tedy označení sockomouši" sedí...nikdo se nemůže vymlouvat.

divana 21.8.2006 20:22

Re: Re: Re: Re: Hrozd: "...volby dopadly tak, jak dopadly - nevyhrál nikdo..."

a až paroubkovi dojdou komunisti, spustí se s marťanama, vždyť nám to slíbíl !!

Milaz 21.8.2006 20:44

Re: Re: Re: Re: Hrozd: "...volby dopadly tak, jak dopadly - nevyhrál nikdo..."

Jako plichtu to vidí ten, co umí počítat. Parlament má pořád 200 křesel a pro podporu vlády potřebuje ODS aspoň 101 hlasů - třeba i marťanských. Pokud má 100, tak je to plichta.

huhu 21.8.2006 21:14

Re: Re: Re: Re: Re: Hrozd: "...volby dopadly tak, jak dopadly - nevyhrál nikdo..."

na podporu vlády (důvěru) stačí prostá většina. Třeba 51:50 při neúčasti 99 poslanců apod. To že je jednotný blok 100 hlasů ksčssd a jeho příznivci jsou sockomouši neokecáte. Dnešní sockomouši jsou morálně na stejné úrovni jako henleinovci, kteří ve svobodné společnosti podporovali Hitlera.

Hrozd 21.8.2006 22:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hrozd: "...volby dopadly tak, jak dopadly - nevyhrál nikdo..."

Vážený Huhu - co se takhle např. opřít do Kalouska, který z t.zv. demokratických stran dostal ve volbách jako jediný podstatně méně než minule ? On svoji nevěrohodnou politikou - možná i přehnaným antikomunizmem - prohrál volby KDU a vlastně tedy celé trojkoalici. Kdyby to prohrál pouze mírně a nikoliv katastrofálně, tak vše bylo jasné. Tam je zakopané jádro pudla a tam hledejte původce této trapné povolební situace !!!