20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

POLITIKA: Co s Babišem

Zažíváme nebývalé vzepětí občanské společnosti proti premiéru Babišovi. Ano, i já si myslím, že je to nehorázný lump a půjdu si stoupnout na Letnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Mertl 20.6.2019 12:13

Re: Babiš Maká, Kříž Tlachá.

Je to "tož", vzdělanče. V případě volení Babiše jste na tom stejně - kravina.

V. Čermák 20.6.2019 11:27

Re: Záchvaty schizofrenie

Co si myslí Babiš je jeho věc, stejně jako každého ostatního. Mimochodem, jaké Křivárny máte na Mysli? Je to něco protizákonného? Jstli ano, tak to ihned nahlaste, jestli ne, pak je to Pomluva. Nevím jestli Řvaní a Pomluvy osloví nějakou normální víceprocentní skupinu lidí, která by mohla něco znamenat třeba u voleb. Myslím, že i mladý Klaus bude mít větší volební sílu, a to bez Řvaní.....

V. Čermák 20.6.2019 11:20

Re: Babiš Maká, Kříž Tlachá.

Demonstrujte si proti čemu chcete. V našem volebním systému jsou voleny strany, ale v případě Ano byl volen Babiš. Toš tak .....

V. Čermák 20.6.2019 11:17

Re: AB je především

Babiš je normální Kapitalista, tak proč ten nářek, když jsme Kapitalismus většinově chtěli. Navíc to není ani Kapitalista bez přívlastků dle Klause, neboť má docela dobré Sociální cítění. Možná i proto, že byl v Ksč. Naopak ti rychlokvašení kapitalisté antikomunisti sociálního cítění nemají ani, co by se za nehet vešlo. Takže o jakýsi "Kyselý plod" se nejedná ani náhodou. Mimochodem, myslím, že na něm vadí především to, že je velmi pracovitý a schopný a na rozdíl od prakticky všech současných politiků Umí řešit problémy domácí i zahraniční...

J. Václavíková 20.6.2019 11:14

Re: Hezky vypočítáváte,

Lhát v dotační žádosti je podle kterého zákona? To, že stejnou ,,inovační" linku už koncern provozuje, je jasný dotační podvod.

J. Václavíková 20.6.2019 11:11

Re: Záchvaty schizofrenie

Já nejsem opozice, ale občan. Proto jdu na Letnou, aby si Babiš nemyslel, že mu ty křivárny projdou a my při tom budeme držet hubu.

J. Václavíková 20.6.2019 11:10

Re: Babiš Maká, Kříž Tlachá.

Jdeme demonstrovat proti porušování pravidel. Mimochodem, kdo vám nakukal, že v našem volebním systému je volen premiér?

J. Václavíková 20.6.2019 11:08

Re: Hezky vypočítáváte,

Babiš je jedním z nich, k majetku se dostal právě tak, jak to vyčítáte kmotrům. Tunelování, podvádění během divokých devadesátek. A pořád je mu málo, chce si zprivatizovat i státní moc. Děsím se těch, co mu to žerou.

V. Čermák 20.6.2019 11:07

Re: Záchvaty schizofrenie

To je v pořádku, opozice je od toho, aby hlídala. Do Příštích voleb máte na hlídání času dost....

V. Čermák 20.6.2019 11:05

Re: Hezky vypočítáváte,

Každý si rád nabere plné hrsti. Otázka ovšem je, je-li to v mezích zákona. Vy víte, jestli Babiš nějaké zákony porušuje? Jestli ano, okamžitě to nahlaste. Jestli ne, pak raději držte papulu, neboť pomluva není nic hezkého...

J. Václavíková 20.6.2019 11:05

Re: Záchvaty schizofrenie

To jste si jen popletl reformu s odstraňováním nepohodlných. To druhé si chceme pohlídat, aby si Ándy neupravoval pravidla během hry tak, aby mu šli na ruku ti, co mu mají hledět pod prsty. A hlavně si pohlídáme, aby si to nepletli sami reformátoři.

V. Čermák 20.6.2019 11:01

Re: Co s Babišem ?

Babišův věrný Satelite. Byl zaregistrován váš úspěšný oběh okolo vašeho mocného pána Babiše. Další rtaci zdar...

V. Čermák 20.6.2019 10:57

Babiš Maká, Kříž Tlachá.

Vyzývá Nás, abychom se už konečně rozhodli, ale My, volební Většina, jsme se už rozhodli, totiž u řádných parlamentních voleb. Také volá po Právním státu, ale přitom jde demonstrovat proti řádně zvolenému premiérovi, před zákonem čistému, což ovšem právě autor-pisálek jaksi Právně-státně nerespektuje.....

J. Schwarz 20.6.2019 10:40

Re: :-))

To nééé. Ale to chucpe když právě ti předešlí zloději, "otcové zakladatelé" celého toho bince dnes bojují za čistotu a vysoké morální ideály. Babiš šel do politiky, aby právě jim, předchozím "držitelům klíčů" nemusel odvádět tribut...Opoziční politici jsou jeden větší lotr než druhý. A naši "zástupiči" v EU škoda mluvit - všechny země mají vyjednané nějaké "výjimky", jenom ti naši všechno prošvihli a odkejvali každou pitomost... Bruselské ovzduší je zřejmě nasáklé jedovatým miasmem které útočí na mozek a zatemňuje rozum. Nebo k tomu úplně stačí bruselské prebendy a platy?

F. Navrátil 20.6.2019 10:17

Záchvaty schizofrenie

Ve svém článku si autor zásadně protiřečí. Na straně jedné tvrdí, že naše justice a právní řád potřebují důslednou reformu, a na straně druhé půjde na Letnou demonstrovat za jeden z dvou hlavních požadavků stanovených nedostudovaným teologem Mináře, a tím je obrana současného stavu justice!

A. Pakosta 20.6.2019 10:13

Re:

Souhlasím a k Vašemu doporučení se připojuji!

K. Salajka 20.6.2019 9:58

Skutečně jste právník

Potom se mi zdá, že už jste studoval moderní právo 4.0., které zná všechny právní definice a pojmy a dovede je přiměřeně transformovat jako to mu bylo na Farmě zvířat. Lehká modifikace znamená účinnou sterilizaci. Půjdete na shromáždění svolané formálně mládencem, kterému je 22 let. Mně by trochu vadilo, kdybych nevěděl přesně, odkud jsou ty první dva miliony na transparentním účtu Chvilek. Vadilo by mi, že se z mých daní financuje nepolitický subjekt, který dělá politiku, protože financování politických subjektů je upraveno předpisy. Každý primátor může poslat do Prahy autobus - pokud ho zaplatí se svých peněz. Pokud to platí z obecních peněz, jde nepochybně o zneužití účelově vázaných prostředků. Co poví auditor položce - pochod za svržení předsedy vlády, odvolání ministra?

A. Nový 20.6.2019 9:43

:-))

Takže, když dělali lumpárny ti před Babišem, tak proč by nemohl lumpačit Babiš.

R. Dubravský 20.6.2019 9:39

Optimisto!

Kdepak dva a půl tisíce ... náš právní řád obsahuje asi sedm tisíc různých skutkových podstat přestupků, které jsou rozptýleny v několika stovkách zákonů.

P. Lenc 20.6.2019 9:26

Umberto Eco

kdysi řekl, že fašismus je věčný.Já si dovolím parafrázovat a napsat, že socialismus je věčný...

J. Malá 20.6.2019 9:26

Re: Hezky vypočítáváte,

Děkuji, pane Vlčku.

J. Malá 20.6.2019 9:25

Re: Hezky vypočítáváte,

Jj, mě se taky otevírá, když si představím, co všechno jsem financovala za předchozích 30 let. Co třeba Bakala, ROP ... nemám tolik místa, abych to napsala všechno. Vám se to stejně zřejmě líbí...

K. Janyška 20.6.2019 9:00

Co s Babišem ?

Do kriminálu, mudrci, do kriminálu... Dzp.

Z. Švrček 20.6.2019 8:30

Re: Hezky vypočítáváte,

Nepotřebuje, ale bere plnými hrstmi.

R. Kříž 20.6.2019 8:20

Re: Pane Kříži,...

Ne, pokud někdo jedná v rozporu se zásadou "neminem laedere" (nikomu neškodit), třeba tím, že někoho obtěžuje svojí negativní externalitou (hluk, stáhnutí vody apod.), má stát zasáhnout. Dnes nezasahuje, resp. zasahuje blbě.

Normální naopak by mělo být, že stát nekecá nikomu do toho, co si na svém za své postaví.

Takže k tomu by stát měl být - aby si lidi neubližovali navzájem, aby neubližovali majetku jiných. Dnes je toto státu jedno, zato využívá lidi na něco jiného.

J. Vlček 20.6.2019 8:20

Re: Hezky vypočítáváte,

Paní Malá, říkáte pravdu.

R. Gramblička 20.6.2019 8:18

Re:

no tak je nečtěte. Zkuste třeba mimibazar.cz, tam se vám uleví

R. Gramblička 20.6.2019 8:14

Re: Hezky vypočítáváte,

jeden z nejbohatších Čechů krást nepotřebuje, přesto se všemožně snaží obcházet pravidla, aby pro své firmy vyšmelil dotace z daní nás všech. No neberte to! Určitě jste na sebe hrdá, že jste mu zafinancovala čapí hnízdo, linku na toustový chléb či biopaliva, mně se ale při tom pomyšlení, že mu taky nedobrovolně přispívám, otevírá kudla v kapse. Tož tak

J. Malá 20.6.2019 8:05

Hezky vypočítáváte,

čeho všeho je Babiš důsledkem. Tak já vám to řeknu z pohledu obyčejného člověka. Ti co se teď znova chtějí prodrat k moci jakýmkoli způsobem tady třicet let nezřízeně kradli a rozprodali zemi. Teď máme premiéra, který krást nepotřebuje. Zeptejte se jiných co berou dotace jestli mají pocit že kradou. Nesmysl. Takže v mých očích je Babiš produktem ODS a jejích ocásků. A proto že lidi nejsou blbí, naděláme bordel a snad to vyjde. Nevyjde. Jde jen o to, jak dlouho to mlčící většina vydrží...

J. Vrzal 20.6.2019 7:54

Jenze Babis je jen jednim z mnoha cerpacu.

Pokud by se slo demonstrovat proti dotacim a proti EU, jdu.

Ale odstranit Babise je reseni nasledku, nikoliv pricin. Takto jednat je naprosty nesmysl.