26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

POLITIKA: Co s Babišem

Zažíváme nebývalé vzepětí občanské společnosti proti premiéru Babišovi. Ano, i já si myslím, že je to nehorázný lump a půjdu si stoupnout na Letnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Dido 20.6.2019 12:34

Vemte si pane Čermák příklad ze svých vlastních slov a počkejte si do řádných voleb,než tady naustále vyŘvávat.

L. Novák 20.6.2019 17:11

Re: Čermák

To by od Babiše nedostal zaplaceno... :-P

F. Dido 20.6.2019 17:15

Tož mu dopřejme nějakou tu korunu, pravdou je,že on nás nemůže přesvědčit,my jeho taky ne. Slovy klasika,toš tak.

K. Salajka 20.6.2019 9:58

Skutečně jste právník

Potom se mi zdá, že už jste studoval moderní právo 4.0., které zná všechny právní definice a pojmy a dovede je přiměřeně transformovat jako to mu bylo na Farmě zvířat. Lehká modifikace znamená účinnou sterilizaci. Půjdete na shromáždění svolané formálně mládencem, kterému je 22 let. Mně by trochu vadilo, kdybych nevěděl přesně, odkud jsou ty první dva miliony na transparentním účtu Chvilek. Vadilo by mi, že se z mých daní financuje nepolitický subjekt, který dělá politiku, protože financování politických subjektů je upraveno předpisy. Každý primátor může poslat do Prahy autobus - pokud ho zaplatí se svých peněz. Pokud to platí z obecních peněz, jde nepochybně o zneužití účelově vázaných prostředků. Co poví auditor položce - pochod za svržení předsedy vlády, odvolání ministra?

Z. Lapil 20.6.2019 14:48

Re: Skutečně jste právník

Já se obávám, že autobus může za obecní peníze poslat, pokud tak odhlasuje zastupitelstvo. Přinejmenším může přispět místní škole na exkurzi "Jak naplňovat právo shromažďovací".

R. Dubravský 20.6.2019 9:39

Optimisto!

Kdepak dva a půl tisíce ... náš právní řád obsahuje asi sedm tisíc různých skutkových podstat přestupků, které jsou rozptýleny v několika stovkách zákonů.

P. Lenc 20.6.2019 9:26

Umberto Eco

kdysi řekl, že fašismus je věčný.Já si dovolím parafrázovat a napsat, že socialismus je věčný...

J. Jurax 20.6.2019 14:34

Možná.

Ale zcela nesporně je věčná lidská blbost. Od ní pak se odvíjí případná věčnost Vámi zmíněného.

K. Janyška 20.6.2019 9:00

Co s Babišem ?

Do kriminálu, mudrci, do kriminálu... Dzp.

V. Čermák 20.6.2019 11:01

Re: Co s Babišem ?

Babišův věrný Satelite. Byl zaregistrován váš úspěšný oběh okolo vašeho mocného pána Babiše. Další rtaci zdar...

A. Nový 20.6.2019 12:33

Re: Co s Babišem ?

Víte co je logika? Nevíte, neboť byste nemohl napsat takovou πčovinu.

J. Malá 20.6.2019 8:05

Hezky vypočítáváte,

čeho všeho je Babiš důsledkem. Tak já vám to řeknu z pohledu obyčejného člověka. Ti co se teď znova chtějí prodrat k moci jakýmkoli způsobem tady třicet let nezřízeně kradli a rozprodali zemi. Teď máme premiéra, který krást nepotřebuje. Zeptejte se jiných co berou dotace jestli mají pocit že kradou. Nesmysl. Takže v mých očích je Babiš produktem ODS a jejích ocásků. A proto že lidi nejsou blbí, naděláme bordel a snad to vyjde. Nevyjde. Jde jen o to, jak dlouho to mlčící většina vydrží...

R. Gramblička 20.6.2019 8:14

Re: Hezky vypočítáváte,

jeden z nejbohatších Čechů krást nepotřebuje, přesto se všemožně snaží obcházet pravidla, aby pro své firmy vyšmelil dotace z daní nás všech. No neberte to! Určitě jste na sebe hrdá, že jste mu zafinancovala čapí hnízdo, linku na toustový chléb či biopaliva, mně se ale při tom pomyšlení, že mu taky nedobrovolně přispívám, otevírá kudla v kapse. Tož tak

J. Malá 20.6.2019 9:25

Re: Hezky vypočítáváte,

Jj, mě se taky otevírá, když si představím, co všechno jsem financovala za předchozích 30 let. Co třeba Bakala, ROP ... nemám tolik místa, abych to napsala všechno. Vám se to stejně zřejmě líbí...

A. Nový 20.6.2019 9:43

:-))

Takže, když dělali lumpárny ti před Babišem, tak proč by nemohl lumpačit Babiš.

J. Schwarz 20.6.2019 10:40

Re: :-))

To nééé. Ale to chucpe když právě ti předešlí zloději, "otcové zakladatelé" celého toho bince dnes bojují za čistotu a vysoké morální ideály. Babiš šel do politiky, aby právě jim, předchozím "držitelům klíčů" nemusel odvádět tribut...Opoziční politici jsou jeden větší lotr než druhý. A naši "zástupiči" v EU škoda mluvit - všechny země mají vyjednané nějaké "výjimky", jenom ti naši všechno prošvihli a odkejvali každou pitomost... Bruselské ovzduší je zřejmě nasáklé jedovatým miasmem které útočí na mozek a zatemňuje rozum. Nebo k tomu úplně stačí bruselské prebendy a platy?

J. Václavíková 20.6.2019 11:08

Re: Hezky vypočítáváte,

Babiš je jedním z nich, k majetku se dostal právě tak, jak to vyčítáte kmotrům. Tunelování, podvádění během divokých devadesátek. A pořád je mu málo, chce si zprivatizovat i státní moc. Děsím se těch, co mu to žerou.

J. Vlček 20.6.2019 8:20

Re: Hezky vypočítáváte,

Paní Malá, říkáte pravdu.

J. Malá 20.6.2019 9:26

Re: Hezky vypočítáváte,

Děkuji, pane Vlčku.

Z. Švrček 20.6.2019 8:30

Re: Hezky vypočítáváte,

Nepotřebuje, ale bere plnými hrstmi.

V. Čermák 20.6.2019 11:05

Re: Hezky vypočítáváte,

Každý si rád nabere plné hrsti. Otázka ovšem je, je-li to v mezích zákona. Vy víte, jestli Babiš nějaké zákony porušuje? Jestli ano, okamžitě to nahlaste. Jestli ne, pak raději držte papulu, neboť pomluva není nic hezkého...

J. Václavíková 20.6.2019 11:14

Re: Hezky vypočítáváte,

Lhát v dotační žádosti je podle kterého zákona? To, že stejnou ,,inovační" linku už koncern provozuje, je jasný dotační podvod.

Z. Lapil 20.6.2019 14:57

Re: Hezky vypočítáváte,

Jen připomínám, že vězení jsou plná lumpů, co nemají pocit, že jsou lumpové. "Já ji nechtěl praštit, neměla se se mnou o tu kabelku tahat".

Aneb kromě otázky, co si ten který člověk myslí o obdržené dotaci (třeba na mládežnickou slevu na jízdenku), existuje i otázka, co si - často ten samý - člověk myslí o těch daních, které platí, aby tu dotaci mohl dostat.

Neboli nevím, čeho je Babiš důsledkem, ale vím, že dotace pro "jeho" Agrofert je případem, kdy stát chudým bere a bohatým dává.

J. Vrzal 20.6.2019 7:54

Jenze Babis je jen jednim z mnoha cerpacu.

Pokud by se slo demonstrovat proti dotacim a proti EU, jdu.

Ale odstranit Babise je reseni nasledku, nikoliv pricin. Takto jednat je naprosty nesmysl.

S. Ševeček 20.6.2019 7:41

držím panu Babišovi palce!

/byť by to bylo jenom kvůli českým udavačům do EU

J. Novak 20.6.2019 7:39

Ano, demonstrujte, ale v tom případě ne proti Babišovi, ale proti dotační politice EU. Ale o to tomu "Milionu chvilek" nejde. Těm jde jenom o Babiše a jeho náhradu třeba Kalouskem, hlavně ať dotace frčí dál, jenom do jiných kapes.

J. Vlček 20.6.2019 7:26

Pane Kříži,...

...mně někdy připadá, že stát naopak nekoná, jak by kolikrát měl, že se lidi chovají někdy jako puštění ze řetězu a dělají si co je zamane.

Je třeba normální, že si nějaký oslavenec, či svatební rej vzpomene spustit ohňostroj o půlnoci a budit stovky lidí za spaní? Je normální, že někdo začne stavět nejrůznější stavby bez jakéhokoli povolení, které namísto, aby stát nechal stavbu na náklady stavitele odstranit, s pokutou navíc, tak povolení vydá dodatečně? Je normální, že někdo bez povolení vykope studnu a sousedům v okolí se voda ve studních ztratí? A dalo by se ptát dále a dále, těch příkladů je bezpočet. Je toto všechno normální?

Pokud tedy stát má rezignovat na veškerá svá omezení a dohled nad právním konáním lidí, tak potěš pámbu. K čemu potom ten stát je?

R. Kříž 20.6.2019 8:20

Re: Pane Kříži,...

Ne, pokud někdo jedná v rozporu se zásadou "neminem laedere" (nikomu neškodit), třeba tím, že někoho obtěžuje svojí negativní externalitou (hluk, stáhnutí vody apod.), má stát zasáhnout. Dnes nezasahuje, resp. zasahuje blbě.

Normální naopak by mělo být, že stát nekecá nikomu do toho, co si na svém za své postaví.

Takže k tomu by stát měl být - aby si lidi neubližovali navzájem, aby neubližovali majetku jiných. Dnes je toto státu jedno, zato využívá lidi na něco jiného.

L. Čája 20.6.2019 7:25

Dobrý den!

Výtečný článek.

Jen bych co do posuzování vhodnosti dotací doplnil (tuším, že čtvrté) hledisko 'recepcionalita'.

A to dle stále platné definice, že: 'Recepce' je, když plody práce (dělnické třídy) jsou konzumovány ústy jejich zástupců.

J. Cyrany 20.6.2019 6:26

AB je především

kyselý plod devadesátých let. Vrací se nám úroda , kterou jsme zaseli, zasadili v době divoké privatizace a soc. bankovnictví.Je to logický a zákonitý následek. Dokonce i ty miliardy , které kluci co spolu mluvili by se daly oželet. Ovšem morální armagedon, který vyplenil ideály , až to zní staromilsky a omšele , sametové revoluce, ten tu bude vězet a otravovat duše ještě desetiletí.