17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

POLITIKA: Co nám média hlavního proudu zamlžila

Dovolte, abych se i já vyjádřil k nedávnému setkání premiéra Andreje Babiše s prezidentem Donaldem Trumpem v Bílém domě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 17.3.2019 9:19

Já bych na takové názvosloví, jako média hlavního

proudu, neskákal. Dnes je tolik možností si věci ověřit, že v tom problém nevidím.

Velkým problémem je ovšem Česká televize a Český rozhlas, řízené informačními směrnicemi EU. To je skutečné svinstvo, ne nepodobné informační mašinérii Hitlerova Německa... Duzp.

J. Jelínek 17.3.2019 10:46

Re: Já bych na takové názvosloví, jako média hlavního

Kadle, já vím jaký máš velký problém, tak si nehledej nějaký zástupný.

K. Janyška 17.3.2019 20:38

Re: Já bych na takové názvosloví, jako média hlavního

Víš velký hovno, rudočerný troubo... Dzp.

P. Hlosta 17.3.2019 7:37

Nabídky přání.

Běžný člověk vnímá novinářské texty s opatrností. Zpravidla jako přání, co jsou otcem myšlenky. Co bylo za návštěvou Babiše u Trumpa skutečně, vyleze až časem podle práce Babišovy vlády a hnutí ANO. Takže mnozí by rádi aby to bylo to, co nám nabízí pan Chrastina k vysvětlení a mnozí to odmítají. Čas teprve ukáže.

E. Pawlica 16.3.2019 21:33

Pane Chrastino, ...

... Babiš byl pro Donalda Trumpa zajímavý asi jako moucha obletující zadek štajeráka. Proto také plácla americká strana po dlouhé době něco do asi jako když štajerák mávne oháňkou.

Hysterie veřejnoprávných médií tedy stejně jako váš přípisek nejsou nepodobny radostnému ševelení muších křídel, když se mouše podaří líznout si štajerákova lejna. Těsně předtím, než štajerák mávne oháňkou.

Ba ne, ze zadku tohoto štajeráka prd, jenž by mouchu občerstvil, nevymámí ani mainstream, ani Chrastina ...

J. Vlček 17.3.2019 7:03

Re: Pane Chrastino, ...

Hlavně nejankujte, aby z vás nakonec nevypadlo něco jako z toho štajeráka.

V. Čermák 16.3.2019 17:32

Mlha se nezvedla.

Jestli při jednání bylo něco skrytého, či tajemného, co bylo hlavním důvodem, pak z tohoto frázovitého prohlášení typu, " Je lepší být zdravý a bohatý, než chudý a nemocný" se to asi nedozvíme...

J. Farda 16.3.2019 16:41

Pane Chrastino, sorryjako!

čtvrtek 7. března 2019, 23:07 https://www.novinky.cz/specialy/dokumenty/499270-spolecne-prohlaseni-prezidenta-usa-trumpa-a-premiera-cr-babise.html Jako vedoucí představitelé Spojených států a České republiky potvrzujeme

náš závazek společně sdíleným demokratickým hodnotám, svobodě

jednotlivce, právnímu státu a nezávislým institucím. Sdílíme názor, že

mír, bezpečnost a prosperita závisejí na spolupráci svrchovaných států.

Síla doma je nezbytným základem pro mír a bezpečnost v zahraničí.

J. Jurax 16.3.2019 13:59

Samostatných národů? Toť odpudivý, zavrženíhodný nacionalismus, jenž se neslučuje s EUropskými hodnotami!

Ale s evropskými docela dobře.

J. Kratochvíl 16.3.2019 14:36

Pane Juraxi,

Základem EU jsou jednotlivé samostatné státy, které jsou většinou mnohonárodnostní, ve kterých si národní život řídí jednotlivé státy a do toho se jim EU nevměšuje. Mám dojem, že ve vašem případě nerozlišujete pojmy národ a stát.

J. Jurax 16.3.2019 18:29

Kdepak, EU se nám vůbec do ničeho nevměšuje. Jak by také mohla?

Dobrý muži, kde to žijete?

P. Čech 16.3.2019 15:53

Re:

Evropa je tvořena národními státy, státy utvořenými na národním principu. To je ovšem na škodu a věděl to i prezident Masaryk. proto také říkal, že jsme čechoslováci a ne češi a slováci. Pokud by byla Evropa tvořena občanskými státy, kde všichni občané mají své povinnosti a práva, vyplývající z občanství a ne z národnosti, státy, v nichž žádné národnosti nemají žádná specifická práva ani povinnosti, potom by integrace do vyššího společenství, např. federaci téměř nic nestálo v cestě. Poněvadž tomu tak však není a každá národnostní a jiná menšina má svá specifická práva, stavěná nad úroveň práv občanských, vziká obecný chaos a zmatek. V takovém prostředí se dobře daří zejména anarchistům.

M. Prokop 16.3.2019 15:57

Re:

Evropa je tvořena státy, postavenými na občanském principu. Že některé z nich vznikly z národních států, to je prostě vývoj.

Specifická práva nejsou ani tak národní, jako spíš rasová nebo třídní, případně sexuální.

P. Čech 17.3.2019 10:08

Re:

Co je to, podle Vás, občanský princip? Snad ne skutečnost, kdy občané nemají do věcí obecných co mluvit ani v případech, které nebyly obsahem předvolebních programů? Např. Lisabonská smlouva? K jejímu schvalování neměli ani poslanci, ani senátoři, o prezidentu nemluvě žádný mandát. Snad ne to, že u nás je jen na papíře čl. 2, odst.1 ústavy, když zdrojem veškeré státní moci není lid (lépe řečeno občané), jak je psáno, ale politické strany? Kdy lid (občané) svou moc nevykonává prostřednictvím orgánů moci zákonodárné a výkonné, někdy i soudní, protože tyto moci jsou plně ovládány politickými stranami? Snad ne to, kdy všelijaké národnostní menšiny jsou obdařeny specielními právy, které pro většinu občanů neplatí (nepracující cikáni nejsou plátci zdravotního a sociálního pojištění a platí ze ně stát)? Snad ne to, že polská menšina má právo na polskou školu? Snad ne to, že menšina všelijakých homosexuálů, leseb, transsexuálů, bisexuálů, metrosexuálů a jiných sexuálů diktuje svou vůli většině občanů? To a ještě mnohem více je podle Vás znakem občanského státu?

O. Mayer 16.3.2019 13:38

Vážený pane autore,

.. děkuji, že jste ten odstavec nám tápajícím takto brilantně osvětlil Já hlupák, trknutí potřebný, bych to jinak považoval za frázi, která podobné setkání politiků provází jako určitá forma "povinného cviku" . Ostatně o primárně protibruselském vyznění proběhlého summitu svědčí také délka kožíšků na rukávech pí premierministrové a dále pak nečekané tvrdá erekce jež postihla simultánně ve spánku pány Klause mladšího a Okamuru nad ránem v den, kdy onoho památné protibruselské setkání proběhlo.

M. Mikulec 16.3.2019 13:22

To víte, pane Kratochvíle,

Rockery na R n ́B neprevychováte. :-)))

P. Princ 17.3.2019 18:06

Re: To víte, pane Kratochvíle,

To snad není třeba. Každej rocker, hodnej toho jména, má kořeny v R&B. Vlastní zkušenost.

K. Salajka 16.3.2019 12:35

Vláda práva

od obou zní docela legračně. Realitní magnát, mistr konkursních praktik, zakladatel Atlanic city a náš Andy, který ztrácí zápisy z valných hromad, věčně hledá lepší nezávislejší vyšetřovatele.

Přesto mají pravdu. Evropě by pomohlo, kdyby odmítla pro svoje území právo šaríja, kdyby dodržovala předpisy, které v jejich členských zemích platí nepřetržitě již 200 let.

J. Kratochvíl 16.3.2019 11:24

Chrastina pravdu nemá

jeho narážky na Brusel nejsou pravdivé. Ke společnému blahobytu a míru se dopracujeme vzájemnou spoluprací států a té spolupráci nám Brusel nepřekáží. Chrastina by měl také nastínit jak si takovou spolupráci národních států představuje on.

J. Vlček 16.3.2019 11:35

Re: Chrastina pravdu nemá

Pane Kratochvíle, spolupráce vychází z impulsu jednotlivých států mezi sebou, a ne, aby ji diktovali a řídili soudruzi z Bruselu. Český stát ještě nikdy s jiným státem nespolupracoval, nevedl žádné vzájemně výhodné obchody a podobně? To se bude učit až teď, co je členem EU?

J. Kratochvíl 16.3.2019 11:49

Re: Chrastina pravdu nemá

Pane Vlček, spolupráce řízená a koordinovaná z centra je nutná. Navíc máme na tomto řízení také svůj podíl a své zástupce. To vám pan Chrastina neuvádí. A mezi námi Český stát má ve spolupráci mezi sousedy velké mezery. Což se ukázalo v historii ne jednou a jednu událost před 80 lety jsme si připomínali zrovna včera. Myslím,že málokdo by si ji chtěl zopakovat.

J. Vlček 16.3.2019 14:05

Re: Chrastina pravdu nemá

Chápu, pane Kratochvíle, že s Hitlerovským Německem jsme se jaksi bránili "spolupracovat" podle not německého vůdce, a proto nám musel své představy vnutit tak trochu násilím.

Proto je třeba pro příště se vyvarovat chyb z minulosti a představy z centra přijímat tak nějak s nadšením a centrum zbytečně nenasírat. To by se nám nemuselo vyplatit, zvláště když si nechceme historii zopakovat, že.

M. Prokop 16.3.2019 16:00

Re: Chrastina pravdu nemá

Spolupráce řízená a koordinovaná z centra je nutná v socialismu.

Prosperující státy ovšem nejsou socialistické.

Proto ani EU moc neprosperuje, viz Lisabonská strategie, o které je ticho po pěšině.

J. Kratochvíl 16.3.2019 20:43

Re: Chrastina pravdu nemá

Čína je řízena z centra a docela prosperuje.

EU prosperuje vice než Česká republika.

EU možná neprosperuje jako Čína nebo USA, ale za to zde máme větší blahobyt a kvalitnější život. Mně to stačí a nejsem sám.

J. Kanioková 16.3.2019 18:13

Jo, jo, zažraný komunismus..

Z. Lapil 17.3.2019 8:44

Re: Chrastina pravdu nemá

Proč by, probůh, musela být spolupráce koordinovaná z centra? To se neumíte dohodnout se sousedem, kdo kdy vytře společnou chodbu, aniž byste k tomu potřeboval centrálního koordinátora?

J. Kratochvíl 16.3.2019 11:54

Re: Chrastina pravdu nemá

Pane Chrastina, vám na EU hlavně vadí že má sociální rozměr, dle vás je to socialismus. Prospívá to všem občanům Evropy. A, bohudík za to.

L. Novák 16.3.2019 13:25

Re: Chrastina pravdu nemá

Socialismus je bující parazitizmus. To komunistům jako vy nikdy nedocvakne...

O. Zuckerová 16.3.2019 13:32

Re: Chrastina pravdu nemá

Rozveďte podrobněji, pane Kratochvíle, svou teorii o "prospívání EU nám všem". Ráda se poučím, v čem mi prospívá.

J. Kratochvíl 16.3.2019 14:30

Re: Chrastina pravdu nemá

Odpovím vám otázkou. V čem vám osobně neprospívá EU nebo v čem vás omezuje. Pokuste se odpovědět. Ale ne , že například místo Rumu musíte požívat název Tuzemák apod. To je blbý, to se vám asi líbí. I když vám se to podobá.