25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

POLITIKA: Co má společného Trump, Putin a třeba Babiš?

Asi se všichni shodneme, že svět se nyní nějak zrychleně mění. Najednou řešení přinášená tradičními stranami v konceptu pravolevého nebo, chcete-li, liberálně-sociálního konceptu nejsou veřejností přijímána a místo nich nastupují noví, jinak definovaní politici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 23.7.2016 20:54

Re: Autor nepojmenoval skutečné problémy

To jste jen opět něco nepochopil.

M. Prokop 23.7.2016 20:53

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Rozbíjí jen naivní představy, jak lze stát "řídit jako firmu".

Má vlastní, státem sypané.

I. Mertl 23.7.2016 17:55

Re: Jak mohou politici

Jakž takž dobře? Jen se dobře podívejte, nejlépe trochu dopředu.Vlády přece nemají v moderním světě na chod ekonomiky skoro žádný vliv - díkybohu. Jen se podívejte na nějaký základní ekonomický ukazatel v čase - třeba hrubý domácí produkt. GDP USA po r. 1900 je stoupající křivka jako když střelí s výjimkou let velké krize a pak války, bez ohledu na vládu demokratů/republikánů - záleží na vnějších vlivech. Vlády mají vliv na státní dluh a na budoucí vývoj - takže počkejte na zhoršení evropské ekonomiky, je nejspíš na spadnutí.

V. Čermák 23.7.2016 17:32

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Co chce, nebo nechce není podstatné, důležité je, že rozbíjí. A na rozdíl od ostatních, kteří se proti němu paktují- koalice s opozicí, se koryta držet nemusí, neboť má svoje vlastní.

V. Čermák 23.7.2016 17:22

Re: Autor nepojmenoval skutečné problémy

Blahopřeji vám k přesvědčení, že jste důležitější než zdejší společnost.

V. Čermák 23.7.2016 17:20

Re: Autor nepojmenoval skutečné problémy

Ten stávající vladnoucí SYSTÉM v USA-EU zasmrádá a vyprazdňuje se a již nevyhovuje většině lidí. Proto je ho potřeba změnit, či rovnou zrušit, pokud nepůjde reformovat. Je jedno, jestli to udělají populisté, či někdo jiný, vždy to bude dobré, a proto se to stane.

M. Prokop 23.7.2016 17:19

" tlak na banky, khlavně IPB, aby poskytovaly úvěry, "

Což teď dělá ECB i ČNB.

M. Prokop 23.7.2016 17:17

????????? :-P

"Současná koalice vládne jakž takž dobře a nemalý podíl na tom má právě ANO."

Jakž takž dobře se zvyšováním deficitu v době růstu? Ano, nemalý podíl na tom má ANO, najmě jistý Bureš.

M. Prokop 23.7.2016 17:15

Re: Autor nepojmenoval skutečné problémy

Společnost důležitější než jedinec je u Číňanů. Nemám moc touhy po podobné společnosti.

Spíš mi chybí oni zodpovědní jedinci, ty ovšem svou péčí likviduje hlavně přebujelý přerozdělovací stát.

M. Prokop 23.7.2016 17:13

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Bureš nechce nic rozbíjet, jen se držet u koryta a sypat Agrofertu.

V. Čermák 23.7.2016 17:06

Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

kteří v současnosti ovládají celou "západní USA-EU kapitalisticko-demokratickou říši". Vládní moc si rozdělily koalice s opozicemi nastálo. Je jasné, že kdokoliv chce tento pakt koalic s opozicemi rozbít, je úhlavní nepřítel těchto systémových vládnoucích politiků, tedy populista, xenofob, rasista, či rovnou zločinec. Toto tedy mají Trump a Babiš, ale i Orbán, Zeman a další "populisté" prakticky ve všech západních státech společného. Putin pak mezi ně nepatří, neboť patří do jiné říše s jinými problémy.

V. Podracký 23.7.2016 14:31

Autor nepojmenoval skutečné problémy

Těmi není Trump, Putin, Orbán a Babiš. Tito jsou jen produkty doby. Skutečné problémy už neřeší ideologie, socialismus a liberalismus vedou jen divadlo. Je úplně nová doba, která vznikla odstupem od národního vědomí, lidé byli vychováváni k prázdnému kosmopolitismu a hédonismu, osud jejich země je nezajímá, zmizela angažovaná střední vrstva. Jednotlivec je důležitější než společnost a proto společnost nemůže existovat. To se už projevuje, ale příčiny nikdo nechce znát, takže se zatím toho chytají populisté.

P. Lenc 23.7.2016 10:56

Re: Nechapu clanek

Bože, až tak?

P. Lenc 23.7.2016 10:55

Re: Zničit Islámský stát?

Ale to pane Urbane autor netvrdí.Možná by bylo dobře si článek ještě jednou přečíst, ovšem to je pouze má rada.Článek má hlavu i patu.

P. Urban 23.7.2016 10:34

Zničit Islámský stát?

Nevím, jestli je to rozumné. Rozhodně bychom si však neměli myslet, že tímto krokem zlikvidujeme nebo aspoň podstatně oslabíme islámskou revoluci. A sehnat na pár hodin náklaďák, k tomu nepotřebujete saúdské fondy. To dokáže každý druhý či třetí zloděj.

F. Kusák 23.7.2016 9:17

Jak mohou politici

z tzv. systémových stran řešit současné problémy, když mnohdy ani neví, jak normální život vypadá. Co si mám myslet o politicích typu Sobotky, Bendy, Kalouska, Nečase, Dolejše, Filipa a dalších, kteří parazitují na "systémových" stranách od roku 1989. Je jednoznačným faktem, že stát byl po mnoho let řízen mimořádně špatně, že byl, víc než je běžné, rozkrádán a tunelován. Jsou tu fakta, která jsou jednoduše doložitelná. Nechce se mně zpochybnit demokracii a nechodit k volbám, ale ty systémové strany mě mimořádně zklamaly a dávat jim další a další šance a myslet si, že se změní. Je to podobné, jako jsme za komunistů, vždy po sjezdu KSČ, říkali, že zavanou čerstvé větry od starých pr..... Tak proto se voliči chytají každé možnosti, jednou volí Věci veřejné, Úsvit, Svobodné a nyní ANO. Vždy s představou, že horší už to být nemůže. A ono to opravdu za současné situace není až tak hrozné. Současná koalice vládne jakž takž dobře a nemalý podíl na tom má právě ANO. Hrozím se možného vývoje, že by zase po volbách do parlamentu vládla nějaká koalice ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 s podporou komunistů a ODS. Zas ten smrádek s proklamovanými větry. Šanci by měli dostat jiní, třeba i ti Svobodní. Ale to by nám nesměli vymývat mozky různí pseudopolitologové.

D. Polanský 23.7.2016 8:28

Tak tomuhle článku opravdu nerozumím,

autor v takovém světě nechce žít. Tak se odstěhuji a hotovo. Vzpomínám na dobu vlády V. Klause, tlak na banky, khlavně IPB, aby poskytovaly úvěry, pak logicky přišly na řadu tunely bank, pak logicky přenesení dluhů na stát, tedy na občany, pak založení ČKA, kde se stamilionové dluhy daly koupit za několik milionů. Také jsem si říkal, že pokud to bude takhle pokračovat, že v takovém státě bych nechtěl žít. Demokracie podle ODS. Zalezu do kanálu a jsem ticho.

K. Pavlik 23.7.2016 1:53

Nechapu clanek

Toto ma byt socialisticka sebekritika ODS meho mladi? Klaus mohl byt cesky Putin. Bohuzel se nechal uplatit za amnestii.