29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

POLITIKA: Co má společného Trump, Putin a třeba Babiš?

Asi se všichni shodneme, že svět se nyní nějak zrychleně mění. Najednou řešení přinášená tradičními stranami v konceptu pravolevého nebo, chcete-li, liberálně-sociálního konceptu nejsou veřejností přijímána a místo nich nastupují noví, jinak definovaní politici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 23.7.2016 17:06

Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

kteří v současnosti ovládají celou "západní USA-EU kapitalisticko-demokratickou říši". Vládní moc si rozdělily koalice s opozicemi nastálo. Je jasné, že kdokoliv chce tento pakt koalic s opozicemi rozbít, je úhlavní nepřítel těchto systémových vládnoucích politiků, tedy populista, xenofob, rasista, či rovnou zločinec. Toto tedy mají Trump a Babiš, ale i Orbán, Zeman a další "populisté" prakticky ve všech západních státech společného. Putin pak mezi ně nepatří, neboť patří do jiné říše s jinými problémy.

M. Prokop 23.7.2016 17:13

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Bureš nechce nic rozbíjet, jen se držet u koryta a sypat Agrofertu.

V. Čermák 23.7.2016 17:32

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Co chce, nebo nechce není podstatné, důležité je, že rozbíjí. A na rozdíl od ostatních, kteří se proti němu paktují- koalice s opozicí, se koryta držet nemusí, neboť má svoje vlastní.

M. Prokop 23.7.2016 20:53

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Rozbíjí jen naivní představy, jak lze stát "řídit jako firmu".

Má vlastní, státem sypané.

V. Čermák 23.7.2016 22:29

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Rozbíjí SYSTÉM vlády koalice-opozice. A to, že ho nemáte rád, na tom nic nemění.

M. Prokop 23.7.2016 23:11

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Ale prdlajz. Přes všechny kecy naskočil ke vládě, koaliční vládě, ve svůj prospěch a ku škodě všech pošetilců, domnívajících se, že něco rozbíjí.

Baví mne, že jsou naivkové, kteří mu na to skočí.

V. Čermák 23.7.2016 23:48

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Vy se pořád točíte na tom, jestli je Babiš dobrý nebo špatný, já ho považuji za správného člověka ve správný čas na správném místě, který dělá správnou věc, tedy bourá zatím nedotknutelný dědičný SYSTÉM vládnoucí moci koalic s opozicemi, které si rozdělily moc. A není to jen u nás, ale v celé EU i USA. Naivka jste vy, když ten SYSTÉM nevidíte, ale spíše nechcete vidět. Za minulého režimu jste mohl volit komouše, ale i lidovce, či socialisty, ale pořád jste volil zlý nedotknutelný SYSTÉM. Ten padl je nyní nahrazen opět SYSTÉMEM, který je taktéž potřeba rozbít. Vy tento opět zlý SYSTÉM bráníte tím, že odkláníte k jednotlivým osobám. Pochopte, že ty osoby nemohou být dobré, protože proti zlu by neměly šanci. Dobrý pacifista nemůže být velitelem vojska.

P. Mach 24.7.2016 12:55

Ty seš dobrej magor čermáku.

Můžeme pokládat za štěstí, že redakční SYSTÉM :-), neumožňuje vkládat barevné a vytučněné komentáře, jinak by některým čtenářům při pohledu na ty tvoje bláboly hrozil epileptický záchvat. Každopádně ti nedochází, že agent bureš je součástí toho systému už od 90. let (nemluvě o tom, že byl i součástí toho systému minulého). Rozkrádal státní majetek s dovolením a za dozoru vládnoucích kruhů, přičemž část lupu končila ve stranických pokladnách. Teď v tom pokračuje, a to zcela otevřeně. Mimo snahy si co nejvíc nahrabat má agent bureš jediný cíl, a to udržet vládnoucí koalici složenou ze socanských diletantů a zlodějů a z členů té komedie jménem ANO (rozuměj jemu poslušných poskoků) co nejdéle u koryta.

M. Prokop 24.7.2016 14:56

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Já pouze píšu, co Bureš DĚLÁ a jak se to liší od toho, co o tom KECÁ a čemu vy velice naivně věříte.

O minulém režimu víte prd.

Současný systém mi umožňuje volit i různé strany i různé osoby, s čímž jsem vcelku spokojen, už jen proto, že alternativy, včetně té Burešovy (ale nejenom) jsou horší.

Zapomeňte na to, že je Bureš, i kdokoliv jemu podobný, proti systému. Pouze kecáním láká hlupáky, ochotné tomu uvěřit.

I. Mertl 24.7.2016 15:01

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Jak je snadné nalítnout populistovi s mantrou "politici jen kradou, já nekradu, protože jsem si už nakradl a budu proto konat lépe!", co, pane Čermáku? Ten systém, co Babiš bourá, se milý pane, nazývá demokracie. Ten systém sice má opravdu spoustu chyb, ale přesto je to nejlepší, co si zatím lidi vymysleli, aby se co nejméně požírali. Opravářů demokracie už bylo dost a výsledky byly bez výjimky tragické. Takže - kdyby si Babiš ke svým miliardám jen chtěl přikrást (což beztak dělá), bylo by relativně dobře. Ale on přitom současně opravdu bourá demokracii, a to se Vám, revolucionářům, vždycky tolik líbílo! Ale pozor - revoluce požírá i revolucionáře a to většinou ve větší míře než souputníky bořeného systému!

M. Prokop 24.7.2016 17:16

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

"Žádná revoluce ještě neponechala u moci ty, kteří ji vyvolali. Najdou-li se dnes ještě revolucionáři, je to svědectví o tom, jak špatně vyučujeme dějepisu". A. Maurois

Z. Čábelka 23.7.2016 23:34

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Bude mít vždy málo, poctivec.

P. Mach 23.7.2016 21:41

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Agent bureš nepřítel vládní moci? A dokonce i ovar, který za doby svého premiérování vytuneloval OKD, MUS, Unipetrol (právě do burešových rukou), komplet české bankovnictví. To si snad děláš srandu?

V. Čermák 23.7.2016 22:26

Machovo hovádko zase tyká.

Zase vás hospodář zapomněl na pastvisku?

P. Mach 24.7.2016 12:38

Nikoli smrade, oslovení VY bych při komunikaci

s hovady tvého ražení použil pouze pokud vás bude ve stáji víc. Mimochodem k tématu Unipetrolu, OKD, MUS, IPB, česká konsolidační agentura (tedy komplet české bankovnictí), což jsou kauzy, které agentovi burešovi a ovarovi nikdo neodpáře, ses neobtěžoval ani zabučet. Čím to, že by nedostatkem argumetů, nebo tím, že zrovna přežvykuješ?

J. Jurax 24.7.2016 22:54

Re: Nikoli smrade, oslovení VY bych při komunikaci

Semtam by se s Vámi dalo i souhlasit - zdůrazňuji zdaleka ne vždy. Nicméně vpravdě buranská forma, kterou k prezentaci svých názorů užíváte, spolehlivě i to dobré shazuje. Zkuste nad tím popřemýšlet.

M. Prokop 23.7.2016 23:13

Re: Autor patří k těm SYSTÉMOVÝM pollitikům,

Pán bude trochu naivní. Mne jen překvapuje, že je těch naivních tolik. S VV už došlo k prozření, u ANOnistů to bude asi trvat trochu déle.