27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

POLITIKA: Co chtějí rebelové z ODS

Odpor šesti poslanců ODS proti daňovému balíčku je pouze záminkou k vyvolání vnitrostranického konfliktu. Tvrdí to obě menší koaliční strany TOP 09 a LIDEM, myslí si to také premiér Petr Nečas a mnozí novináři. Hned nabízejí také skutečné důvody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 10.9.2012 20:49

Ta část, která pojednává o důchodcích, se mne

bytostně dotýká.Můj bývalý zaměstnavatel mne a mého kolegu používá jako "rychlou rotu" v případě potřeby pro servisní práce mimo domov.Aby na to zaměstal někoho na plný úvazek není té práce dost a navíc ji nemůže prakticky vykonávat jeden člověk.Za podmínek chystaného zdanění samozřejmě na tutu práci rezignujeme, ale jak si náš zaměstnavatel poradí, to ví Bůh.No, možná také ing.Kalousek, poněvadž s ním měl v minulosti nějaké kontakty.

M. Kosejk 10.9.2012 19:27

:)

Jsem přesvědčen, že mnozí novináři podpoří úplně každého, který se vyhraní proti této vládě. Jsem zásadně proti zvyšování daní, ale když si mám vybrat mezi Nečasem a Šnajdrem, Tuchořem a Šťastným, tak beru Nečase (i s tou pitomou daní). Od těhle "rebelů" nic dobrého vzejít nemůže. Dlouhé léta tito reprezentují tu nejhorší stránku ODS. A mimochodem - že se ozvali až teď - a ne už při schávlení vládou.

J. Stejskal 10.9.2012 23:02

Re: :)

Souhlasím. Ale oni vědí, že vládnout nemohou. Jen ta milonářská daň jim leze krkem.

J. Urban 10.9.2012 12:20

Připomínám, že tlučhoř hodlal složit vládu

už s kristýnou 3,14čí, kdy měli rozložit VeVerky jakožto koaličního partnera (vadily a vadí pořád moc, ty veverky!!!). Asi to nebylo ze samotného Nečase, ale z nějakých kmotrů a jejich peněz určitě. A co se tlučhořovi stalo? Přišel o předsedu poslaneckého klubu, toť vše, Bárta a pár dalších docházelo k inkvizičnímu soudu, který konstatoval, že půjčovat bezúročně prachy je trestný čin (asi na rozdíl od lichvy), čímž se Bárta stal odsouzeným zločincem. Tlučhoř je čistý jako lilium, stejně jako borisek a ta parta od IZIP. Až budou tlučhořovci bručet vedle rata, bude to ok a nebudou škodit. Do té doby se ničemu nedivte.

V. Mlich 10.9.2012 10:33

Co je to za dobu?

Nová doba! Když je pravicový poslanec proti zvýšení daní, je označován za rebela!

Kalousek s Nečasem by měli spíš vysvětlit, proč si myslí, že zvýšením sazeb dojde k navýšení, když to zatím všude (viz nedávno Portugalsko) vedlo ke sníženi výběru. Možná je Česko něčím vyjímečné, tak ať to řeknou, čím.

Já za zvýšení sazeb jsem, protože předpokládám, že to výběr daní sníží a kdo by nechtěl platit méně?

A. Reček 10.9.2012 7:43

Je na tom dost pravdy.

Proč rebelující poslanci pro onen zákon před časem už dvakrát hlasovali?  Teď náhle hodili zpátečku.  Nelogičnost jejich zvýrazňuje právě to, že pomohli neschválit vyšší příjem peněz, které měly sloužit k úhradě výpadku při startu penzijní reformy, kterou zase podpořili !! To fakt nedává smysl a pokud ten zákon o DPH neprojde, tak od ledna tyto penízky ve státní kase budou citelně chybět.  Něco pro rebely na té nelogičnosti musí vězet.  

P. Schuster 10.9.2012 9:11

Re: Je na tom dost pravdy.

To, že nárůst HDP o 4 % jim před rokem nevadil a nyní jim vadí jedno % není logické.

Podle mne zhrzení poslanci Šnajdr, Tluchoř, Fuxa, Doktor, Šťastný, který se zle potázali s premiérem Nečasem, spojila dohromady URAŽENÁ JEŠITNOST. Je to malicherné, ale jinak si to vysvětlit neumím.

J. Urban 10.9.2012 12:21

Re: Je na tom dost pravdy.

Copak oni přiznají, o co jim ve skutečnosti jde? Tipnul bych si: o prachy a o beztrestnost.

P. Pavlovský 10.9.2012 3:12

Ať už chtějí rebelové cokoli,

riskují hodně: pokud by po pádu vlády nenastoupila vláda úřednická (Nečas ani ČSSD by to nechtěly), byly by volby v únoru a nová - soc. dem. - vláda v březnu.

Krajské organizace ODS by žádného z "rebelů" na kandidátku nedaly.

Tohle vše oni vědí a přesto jim to stojí za to! Proč? Z idealismu?

J. Václavíková 10.9.2012 23:08

Re: Ať už chtějí rebelové cokoli,

Strach!