24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

POLITIKA: Čínští léčitelé ostudou českého zdravotnictví?

Parlament otevřel cestu, aby se tradiční čínská medicína hradila z českého zdravotního pojištění. Učinil tak hlasy především poslanců a senátorů za hnutí ANO, za sociální i občanskou demokracii, TOP 09 a komunistickou stranu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 15.6.2017 18:48

Vzhledem k faktu,

že v ČR je dost lidí co věří čínské medicíně a třeba homeopatii přičemž povinně platí zdravotní "pojištění" nevidím důvod, proč by i jejich preferovaná léčebná metoda neměla být hrazena z tohoto pojištění. Nebo alternativně zrušmě povinnost být zdravotně pojištěn, ať se každý pojistí soukromě.

M. Gavlák 15.6.2017 19:28

Re: Vzhledem k faktu,

Neměla. To, co nemá ověřitelné výsledky, nemá odčerpávat z pojištění nic. Dnes je to samá sbírka na draze léčitelné vážné nemoci a na tyhle pitomosti se mají odčerpat další peníze? To je prostě blbost...

R. Chodovsky 16.6.2017 21:24

Re: Vzhledem k faktu,

že je Číňanů takové množství, tak ta čínská medicína asi není taková blbost. Ale bude to jako ve všem, někdo to umí lépe, někdo vůbec. Určitě se najdou i podvodníci. A to jak v západní medicíně, tak v té Čínské.

Ale jádro problému je opět v nucení do jediného správného modelu.

J. Jurax 15.6.2017 19:53

Re: Vzhledem k faktu,

O čínské tradiční medicíně vím kulové, ale o homeopatických přípravcích vím, že NIKDY nebyly testovány na účinnost jako klasické léky. Když už se někdo chce léčit destilovanou vodou, koupí ji nesrovnatelně levněji u každé benzínové pumpy.

R. Langer 15.6.2017 21:03

Re: Vzhledem k faktu,

Byly testovány. Byl o tom krásný dvoudílný dokument na BBC, ale dnes už se jaksi nedá dohledat. Testování prováděl s lékařským týmem ten bývalý kouzelník, co odhaluje "nadpřirozené" jevy. Zúčastnili se dva podniky, a jeden myslím na poslední chvíli odstoupil. Homeopatika kupodivu fungovala (zkoušely alergiky), ovšem pouze do doby, pokud neprohodily názvy zkumavek. Pak fungovala i čistá voda. Ano, výborně se v tom testu prokázal placebo efekt. ;-)