21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

POLITIKA: Chvilkaři úkolují „demokratické opoziční strany“

Spolek Milion chvilek se sešel se zástupci opozičních stran a sdělil jim, co od nich bude požadovat na připravované demonstraci 16. listopadu v Praze na Letné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 17.11.2019 19:26

Demokratická opozice souzní s požadavky Mináře a spol. Asi proto, aby našla nový důvod, proč příště nejít s Babišem do vlády. Ňafat z lavic je mnohem pohodlnější korýtko.

K. Pavlik 17.11.2019 17:38

Silne to pripomina Haskovu stanu mirneho pokroku v mezich zakona. Na jejich srazech (nevim jestli byly take na Letne) pry take byvala obrovska navsteva. No pri volbach to bohuzel dopadlo podobne.

V. Pokorný 17.11.2019 9:47

Ona ta slouhovská a kolaborantská sebranka Chvilek spjatá teď už s opozičním blokem ODS,Pirátů, TOP09. STAN, modlákú KDU-ČSL i ČSSD a ziskovými politickými neziskovkami typu Člověk v tísni, ba dokonce jemu diktující, co mají ty partaje dělat, by zoufale moc potřebovala, aby zmizela většina lidí z generací, které si prožily minulý systém a prožívají ten současný banánový. No, zatím mají smůlu.

D. Mach 16.11.2019 23:09

Tak pravil mluvčí ÁNO! Někdy se mi zdá, že pan Bartoň je ještě vášnivější obhájce pana Babiše než je Ovčáček obhájcem Zemana. No ale zlodějina se obhajuje těžko, proto je jeho obhajoba tak nevěrohodná.

Babiš by se měl vzdát Agrofertu nebo odstoupit už jen kvůli tomu, že mu české komise přidělují zemědělské dotace, na které podle EU nemá nárok, a tyto dotace zastavené na úrovni EU se tedy nemohou dostat k těm zemědělcům, kteří na ně nárok mají. Tím snižuje jejich konkurenceschopnost vůči jiným evropským zemědělcům. A nebo to dělá záměrně a chce je zadusit, aby tu zůstal pouze Agrofert. Ale i to je důvod, proč by si konflikt zájmů měl vyřešit.

L. Dočekal 16.11.2019 23:26

Na dotace má nárok každý zemědělec,tedy i Agrofert.

D. Mach 17.11.2019 1:05

Je zvláštní, že dotační orgány EU, tedy těch, co dotace dávají, to vidí jinak než vy.

https://www.lidovky.cz/domov/zprava-ek-nezminuje-stret-zajmu-ministra-tomana-fond-zastavi-dotace-pro-agrofert-od-roku-2017.A190606_095339_ln_domov_pev

L. Písařík 17.11.2019 7:51

Probůh Machu, kde jste k tomu přišel? Že by vlastními úvahami?

D. Mach 17.11.2019 8:55

Odkaz je výše. A neberte Boží jméno nadarmo. To také nemám z vlastní hlavy :-).

L. Písařík 17.11.2019 12:50

Dobře, akceptuji. Sbohem.;-O

Š. Hašek 17.11.2019 9:31

Ve smyslu rad Babišovi raďte svoji tchýni. Tedy jestli se jí nebojíte ......

Asi jste nikdá neslyšel o "obrovských střetech zájmů", které měli Švehla, Baťa, ........ každý třetí starosta míval firmy/statek, ..... Mít firmu a podnikat bylo znakem podnikavosti toho, že umí minimálně účetnictví. Minimálně!!! Za šéfy stran se nevolili politologové a absolventky praštěných humanláskyoborů. Ty obory nebyly.

Byly doby, pane Machu, kdy by se s nějakým Minářem bavili jen místní opilci a pár studentů, členů buňky gottwaldovské KSČ. Takový Julek Fučík by byl štěstím bez sebe!

Tak pokračujte, předseda vlády Andrej Babiš je na Vás velice zvědav a určitě Vás bude kontaktovat ....

D. Mach 17.11.2019 15:07

Tak Baťa byl předsedou vlády? No to si musím doplnit znalosti československé historie. To nás ve škole neučili, takže nám komunisti zamlčeli i toto?

Š. Hašek 17.11.2019 16:01

Jen nesměle špitnu - mrkněte se na to, kdo tehdy tahal za nitky v okolí Zlína. Mrkněte se na životopisy politiků za Masaryka/všude. O Baťovi vše dobré.

A vy-erte se na komunisty. V mém případě.

Uměl byste vyprávět o západu Slunce/diskutovat, aniž byste použil slov: komunista, Babiš, Putin, lhář, .......???

D. Mach 17.11.2019 18:52

Chodil jsem do školy za komunismu a ve škole jsme se díky tomu řadu věcí neučili včetně politické situace za 1. republiky a životopisu TGM. Mohu za to snad? Vždyť jsem byl ještě dítě, tak byste snad nechtěl, abych dělal ve dvanácti nebo čtrnácti revoluci.

P. Boleloucký 17.11.2019 10:03

S těmi dotacemi jste se setsakra sekl. Proč se pouštíte do takové problematiky, když jste úplně mimo !:-P

D. Mach 17.11.2019 15:08

Psaním projektů na dotace jsem se léta živil a poměrně úspěšně. A co vy? :-/

P. Grigar 17.11.2019 17:05

.. a tož se pochlubte nějakým tím úspěšným projektem, pane Machu, rád se podívám. Z devadesátých let si pamatuji privatizační projekty, po kterých některé banky šly na buben. No a v okolí vídám několik ukázkových dotačních projektů, například 12 km cyklostezku na tělese zrušené lokální tratě(32 milionů), která vede takříkajíc odnikud nikam a dva protijedoucí cyklisté musí být velmi opatrní, aby neskončili na hromádce, což se už několikrát stalo.. Vodní nádrž, během několika let zanesená bahnem, u níž jsou výpusti osazené plynovými šoupaty, která už zřejmě otevře jenom autogen, několik ekologických výsadeb zeleně v krajině, které uschly dřív, než se stačily zazelenat(výsadba v létě!!) a dnes slouží jejich polovyvrácené oplocení jako past na drobnou zvěř. Tak nevím, cosi takového je třeba taky projektovat? To museli být odborníci na slovo vzatí..

Ś. Svobodová 17.11.2019 18:49

Nebydlíte u Říčan? Zde se buduje OSVĚTLENÁ cyklostezka do polí s altánem pro 50 cyklistů, odbahnil se nejprve spodní rybník v kaskádě tří, uprostřed lesa se požádá a dotuje třídenní technopárty atd..

P. Grigar 17.11.2019 19:21

.. inu, pokud je cosi takového v souladu s projektem, dotace byla jistě přiznána a projektant jistě dostal dobře zaplaceno.

Za vlastní peníze by nikdo nic takového neprováděl.. bo by byl za chuja.

Ś. Svobodová 17.11.2019 18:42

No, já taky. Jediné co může nejen Agrofertu, ale i ostatním obcházečům pravidel zabránit čerpat je dokonalá legislativa a důsledná kontrola. Dokonalou legislativu nemají v EU skoro nikde a dotačních skandálů je i mimo ČR plno. Čili ať je B. ve vládě nebo ne, na funkci Agrofertu to nemá podstatný vliv.

R. Chodovsky 17.11.2019 10:31

To je úžasná úvaha, o těch dotacích... ani nedomyslet, kterak by to dopadlo úplně bez dotací... nikdo by je nemohl zneužívat, ale všichni by byli nekonkurenceschopní... že.

Takže, občasné zneužití dotací, je vlastně daň za konkurenceschopnost.

Navíc máme EU a její orgán pozná, kdo potřebuje konkurenceschopnost spravedlivě posílit. A naštěstí máme hlídače konfliktů zájmů a ti odhalí ty potížisty, kteří nehledí na zájem celku a chtějí dotace pro sebe.

Ś. Svobodová 17.11.2019 18:27

Druhý odstavec vůbec nedává smysl. Dokud dotace existují, Agrofert je bude pobírat. Bez ohledu zda se do něj Babiš vrátí nebo ho prodá. Stejně jako pobíral dotace, než Babiš po politiky vlezl.

J. Svarda 16.11.2019 20:42

Drzost toho reprezentanta spolku Mináře, který se svými kamarády vůbec nerespektuje výsledky voleb,nezná mezí. To je demokracie? Copak spolek má právo dávat ultimáta legální vládě a jejímu předsedovi?!!!

Š. Hašek 16.11.2019 20:55

R^

Co Minář?! Čajíček.

Dáváme právě se sousedem ultimátum Ropidu, že na zavolání nám přistaví v Praze tramvaj. Kamkoliv - kdykoliv.

A zakládáme Občanské sdružení za planetu Zemi krásnější a Minářovštější. Chcete kontakt? Uděláme i petici za ........ ještě nevíme, zítra odpoledne budeme vědět.

J. Jirka 16.11.2019 21:14

"Necelých sto tisíc lidí přišlo na Václavské náměstí demonstrovat proti vládě. Zástupci odborů a dalších sdružení či iniciativ shodně vyzvali vládu k podání demise. Odboráři je odměnili bouřlivým potleskem, skandováním hesel a řehtáním řehtaček."

Copak odboráři měli na demonstraci 21. dubna 2012 právo dávat ultimáta legální vládě a jejímu předsedovi? Jistě jste jim tu drzost rázně vytkl!

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, dobrý muži...

Š. Hašek 17.11.2019 11:02

Velice dobře si tu stávku pamatuji.

Protože "moje" odbory nestávkovaly za "mou práci/mzdu", ale chtěli odvolávat vládu ......

Byl jsem, spolu s asi 35% kolegů stávkokazem. Registrovaným, podepsaným a udržovali jsem provoz v klidovém režimu. Tehdejší šéfíci/šíbři odborářští/komouši dokonce hovořili o povinném členství v odborech/vylučování z odborů a jednotné stávce, jednotném hlasování.

Asi byste koukal, kolik "demokracie" bylo schováno v Duškovi a tom hejhulovi, co potom zmizel do štrasbrusele ..... Stejné jako dnes ..... viz ta "školní učitelská stávka". Ani ty podpisy nedal dohromady!

Zkráceno.

P. Grigar 17.11.2019 17:13

.. v devadesátých letech jsem se často pracovně setkával s Duškem i ostatními odborovými pohlaváry. Než jsem vypěnil, práskl do stolu a poté i dveřmi. Od té doby už nejsem ani řadovým členem..

S klidným svědomím můžu prohlásit, že ti pánové na zájmy svých členů a pracujících obecně se.ou jak na placatej kámen.

J. Kouk 16.11.2019 20:28

Volby jsou volby. Je mi sumafuk, jestli koalice 3 stran bude potrebovat 5% hlasu.zrejme je ale nezajimaji vlastni programy, ale jen zajem dostat se za kazdou cenu do parlamentu a doufat na nerozhodny vysledek voleb a pak vydirat jednu silnou stranu svymi pozadavky a nejake misto ve vlade, jak uz tu bylo. Nevim, jak by se citila poluticja strana, mnohem silnejsi, nez jakakoli pidistrana koalice, kdyz by chtela prosazovat svuj program a utrela by nos. U koalic kvuli volbam, jde spis o koryta, ze?

Š. Hašek 16.11.2019 19:50

Tak jsem se podíval na Veřejno Propagandu .....

Nějaká soudružka mi tam (za moje peníze) 21 minut (!!!) sdělovala, že nedostudovanec/vyhozenec z nějaké školy dal ultimátum předsedovi vlády České republiky.

Nějak "jsem vedle". Jedno vím určitě, ten Minář patří do blázince (ale to si říkali Němci kdys taky o Adolfovi, někteří). Herečka Geislerová má asi osm doktorátů ze všeho možného, a pan Svěrák si myslí, že jest převtělením Cimrmana.

Jakou malou poznámečku (které samozřejmě nebudou Chvilkaři Svěráka a Halíka rozumět) dodávám - oprávněných voličů je v ČR cca 8359871 kusů. Kusů na Letné bylo asi 180 000. Z toho 5000 nezletilců. Cca 254 profiožralců.

Převedeno na procenta, na Letné dává ultimátum 2.3 % procenta oprávněných voličů. 2.3% má (docela dementní) pocit, že bude řídit vládu ČR.

Samozřejmě, že mladík Rakušan se tetelí blahem, kterak "občanská společnost povyrostla".

Teď už opravdu nevím, zda předseda ODS Fiala rozumí třeba návodu na mikrovlnou troubu ........

Zkráceno.

J. Jirka 16.11.2019 21:27

Jako náčrt sloupku do Rudého Práva celkem dobré, ale přesto ještě musíte doplnit "ztroskotance", "Všeholid", a hlavně "klid na práci"!

Nicméni i vám by pár týdnů či měsíců pobytu na psychiatrické klinice hodně prospělo.

D. Mach 16.11.2019 23:12

Při tom vašem zkracování bych vám doporučil zkrátit si jméno a místo Š.Hašek používat jen Šašek.