23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

POLITIKA: „Chvilkaři“ noční můrou opozice

Už podruhé za sebou přilákali „chvilkaři“ na Letnou 250 000 lidí. Mohlo by se tak zdát, že u nás vzniká politická síla, se kterou je třeba počítat. Je tomu opravdu tak, nebo jde jen o sebeklam těch, kteří by tomu rádi věřili?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Mertl 24.11.2019 20:17

Nejen opozice. Ani Babiš nemůže být z Chvilek klidný, protože neustále připomínají jeho nekončící potíže. Samozřejmě větší výzva je to pro opozici, protože ta musí na chvilky aktivně reagovat. Pokud se smíří s faktem, že třetina voličů je politicky neaktivní a k volbám vůbec nechodí, může beze vlastní aktivity čekat na příležitost věčně. A v té výzvě je hlavní síla Chvilek, milá paní.

A. Novák 24.11.2019 18:42

Lidé na Letné neznamenají nové hlasy voličů. Dokonce tam možná bylo i spousta voličů ANO, byl to pěkný happening.

L. Písařík 24.11.2019 17:19

Káčo, Babiš se nepotřebuje zbavovat Agrofertu, protože ho nemá. Udělal to, co mu Lex Babiš nařizoval, předal Agrofert do svěřeneckého fondu, jak si zákonodárci přáli. Chápeš to kapišto?;-O

D. Müller 24.11.2019 22:03

Při Babišově informaci, že se Agrofertu zbavil, mi vždy na mysli vyskočí pohádka od Jana Wericha Královna koloběžka.... ať tvá dcera přijede/nepřijede, oblečená/neoblečená.

Ano literu zákona jistě naplnil, ale víme oba, že některá rozhodnutí vlády jsou Agroferetu až nápadně vhod ... bankovní fond místo bankovní daně, snaha o potlačení zastropování zemědělských dotací pro obří podniky atd.

Jiná věc je, že je to někomu fuk a v zájmu své náklonnosti k němu a jeho stylu vládnutí je ochoten to přehlédnout. Jinému, kterého se to třeba týká více, se to jeví jako problém velký.

Ale netvařme se, že není na postu, odkud nelze firmám se zaměřením a velikostí Agrofertu vyjít vstříc. Nešťastné ale hlavně je, že dle mého mínění není komu takový kolos prodat.

Takže dokud je AB na současném postu, je potřeba jeho konání bedlivě sledovat a případně ostře kritizovat. A to bez rozdílu stranické příslušnosti. A zejména s ohledem na to, že hnutí ANO, jako uskupení jednoho muže, má zřejmý deficit demokratického uspořádání. Takže tam odsud kritika nikdy nepřijde.

L. Písařík 25.11.2019 9:12

Mulere, skoro každý něco může. Důležité je, jestli tak činí, protože čin zakládá zločin, to věděli už i v římském právu. A už i tam panovala zavist a nenávist - dvě nejsilnější lidské vlastnosti. A tento stav lze sotva nazvat demokracií.;-(

P. Flener 24.11.2019 10:51

V Čechách je asi 50% voličů, kteří Babiše nechtějí. Jelikož je celá opozice neakceschopná, otevřela se s Chvilkařema další cesta odporu proti němu. Vždyť vidíme podobné projevy v Honkongu, ve Francii atd.... Celkově to asi politickou mapu u nás nezmění, ale určitý tlak na Babiše i Zemana to přece jenom představuje, takže nebudou mít drzost si dělat a říkat co chtějí bez jakéhokoliv ohledu na veřejnost. To je alespoň malé pozitivum.

P. Grigar 24.11.2019 13:45

.. 50%? ..inu, proč ne. Zbývá jim vyřešit pouze dva drobné problémy, spojené v jenom obrovském.. dát se dohromady a shodnout se na jednom kandidátovi(politické straně)s čitelným programem a potom už jenom hajdy k volbám!! Místo toho tratí čas, energii a hlavně finance "Letněním". Z cizího krev neteče.

Levnější a přitom efektivnější by mohl být přístup tzv. Zemákový(Karosa 734.00 z r.1987), kterýžto dokázal politickou stranu z fáze klinické smrti(6%) vynést na 26% a v další kampani dokonce na 32% hlasů oprávněných voličů. Či snad to bylo tím kandidátem a jeho programem? Jeden nikdy neví.. ;-)

D. Müller 24.11.2019 15:51

Není pochyb, že jeho (MZ) kampaň byla úspěšná..., ale byla založena na tom, že všichni kradou, spálená země apod. Jinými slovy na "negaci"... vzpomeňme na akci Čisté ruce, která se v závěru zvrhla na "politickou" likvidaci spolustranice paní Buzkové.

Jenže na negaci jede i Andrej Babiš. On opět otevřel Pandořinu skřínku s nápisem "všichi kradnů".

A jak často slýchávám na obhajobu Anadreje Babiše, že on a jeho styl jsou produktem vlády tradičních stran, tak demonstrace pod organizací Milionu Chvilek jsou zase produktem této jeho vlády. Řetězec událostí jen pokračuje.

A vracím se k druhému odstavci.. vůbec nechápu, že někoho z jejich nesympatizantů, trápí, jestli to dělají finančně efektivně nebo nikoliv. Vždyť by z toho měl mít AB radost! A z jakého "cizího krev" neteče? Kdo je tedy ten "cizí"? Vždyť si to ti lidé platí sami. A nebo o někom víte? Je vůbec možné, že v zemi, kde se vykecají všechna statní tajemství existuje osoba, která to všechno tajně platila? Myslíte, že si to AB dosud neprověřoval?

Není to náhodou tím, že se příznivci AB nechtějí zabývat pravým důvodem, proč lidé na demonstraci šli? Což je stručně řečeno: "Obava ze srůstání soukromého kapitálu se státní správou!".

Vše ostatní je jen kouřová clona. A o tom bychom měli vést diskuzi... jsou tu nějaké symptomy, že se lidé z Agrofertu a byznys okolí Andreje Babiše zvolna přesouvají do statní správy? A že se zvolna Andrej Babiš stává právně nepostižitelný?

P. Grigar 24.11.2019 16:39

..pane Müllere, princip negace v naší politice se projevil už ve volbách roku 1990, volilo se proti komunistům a bohorovně se přehlížela jejich účast v OF. Bývalý komunista je pro mě totéž jako bývalý černoch. Výsledky se dostavily, ale nepoučili se voliči ani politické strany.

Mě osobně nefektivita "Letnění" nijak netrápí, nejsem sympatizantem ani jedné ze stran, natož voličem ANO. Tudíž o motivaci jeho příznivců nespekuluji. Pouze konstatuji fakt, o způsobech organizace a financování takových akcí cosi vím, mám zkušenosti z nejvyších postů odborové sféry let devadesátých a transparentní účet je, dle mého, pouze transparentní zástěrkou.

O průniku byznysu do politiky si nedělám iluze, ale opět se to netýká výhradně AB. Co jiného je lobbying? A ten se týká každé politické strany, každé vlády, každého parlamentu od r.1990, aktuálně také dotačních programů(ROP) na všech úrovních, takže současné konání opozice i jiných je, opět jen dle mého, pláčem ošizených Falstaffů.

P. Grigar 24.11.2019 16:40

..neefektivita..:-(

D. Müller 24.11.2019 17:28

Se rčením "jednou komunista, vždycky komunista", zcela souhlasím, a proto nevyskakuji nadšením, že je komunista na postu prezidenta, na postu premiéra, na postu předsedy senátu.....

K druhému odstavci bych podotkl, že kdyby bylo vaše tvrzení pravdivé, což i může, to by to AB nevyšťoural? Se všemi možnostmi, které má?

Osobně mi normální lobbing nevadí. nikdo nemůže rozumět všemu a říci za svou sociální bublinu nebo byznys skupinu, co by to přineslo, mi přijde v pořádku. Hloupé je, když se někdo z antimonopolního úřadu schází s někým mimo půdu úřadu, to jo. A na tom se asi shodnu se všemi diskutujícími na NP :-)

Pane Grigare, děkuji za názor.

P. Grigar 24.11.2019 17:50

..pane Müllere, s tím šťouráním AB bych si nebyl zcela jistý, uvidíme při volební kampani. Ovšem postupy finacování podobných akcí jsou většinou na hraně, v zóně kdy je zákon ještě nemůže postihnout, ovšem už jsou mimo oblast, ve ktré se pohybuje člověk své cti dbalý. Jejich posouzení je tedy věcí osobní morálky. Hranice posuzování abnormality lobingu taktéž. Je Dalík lobbista?

Britové používají dělení veřejného i soukromého konání na tři zóny.. výhradně v zelené se pohybuje gentleman, ve žluté právník a osoba beze cti, v červené právník a zločinec.

Také já vám děkuji za váš názor.

L. Písařík 24.11.2019 17:23

Tak napište, kdo se přesouvá a zdroj té informace, potom vám snad někdo uvěří. Takto je to jen plácání orázdnou hubou.;-)

P. Grigar 24.11.2019 17:58

..pane Písaříku, pokud se něco takového děje, aktéři nejsou hlupáci, kteří by se dali chytit s trenkami dole. Obdobou je kriminalita bílých límečků. Navíc do této oblasti nepronikne nikdo, kdo by si mohl dovolit v případě nutnosti hodit kamenem, mohla by ho totiž zasypat vlastní kamenná lavina.

Kdo jsi bez viny...

K. Pavlik 23.11.2019 21:08

Jakepak unaveni na Letne. Kamaraduv syn vezme zenu. kocarek a syna a jde na Letnou (Pry je tam stejna zabava jako kdyz Hasek poradal manifestice jeho Strany mirneho pokroku v mezich zakona- nevim ja tam nebyl).

Kamaraduv syn zasadne odmita muj nazor ze by udelal lepe kdyby nechal zenu. syna a kocarek doma a sel memu svagrovi vysvetlit ze jit k volbam neni do nebe volajici pitomost.

L. Novák 24.11.2019 5:27

A koho u těch voleb by měl volit? Já opravdu nevím, koho bych mu měl doporučit. Snad toho koně, co má velkou hlavu... :-P

K. Pavlik 24.11.2019 17:13

No ja to resim tak ze vyplnim neplatny volebni listek.

Blbe co?

P. Grigar 24.11.2019 17:35

..je to v podstatě obdoba tzv.bílého lístku ve volebních systémech s povinnou účastí. Jeho hodnota spočívá v poskytnutí "tvrdých dat" o počtu nespokojených a tvrdá data jsou v sociologii vysoce ceněna, i když v současnosti bohužel systematicky přehlížena. A podle toho sociologické studie vypadají.

M. Ejem 23.11.2019 15:21

Problém ovšem je, že chvilkaři nejsou ani trochu jednotná skupina. Lidovci je sváží autobusy, další strany na hraně vstupu do sněmovny asi také ovlivňují své voliče výzvami k účasti. A někteří účastníci tam jedou proto, že si udělají výlet do Prahy.

Lídři malých stran se dosud nebyli schopni shodnout na společných cílech. Zkušenosti z koalic, o které se snažili, jsou negativní. Že by něco změnila páně Minářova aureola je dost absurdní. Jde totiž prvoradě o jejich vlastní profit a ta prve až pak o cokoliv dalšího. Sv rženim Babiše počínaje a nastolenim "kapitalismu s lidskou tváří", nebo ... a návratem do jeskyň se současnými ekoteroristy, promiňte zelenými, černými nebo jinak zabarvenými ekology, konče.

J. Svoboda 23.11.2019 17:23

Proč by je tam někdo svážel, když všem mladým i starým dal Bureš 75% slevu na vlak a utobus ;-D

Zbytek jsou trapné nálepky a lži.

Pěkný den.

V. Čermák 23.11.2019 18:19

Jednak žádného Bureše neznám, druhak z Brna ten svoz zajišťuje Lidovec Hladík. Rv Toš tak, Pěkný dne...

L. Novák 24.11.2019 5:29

Ale znáš ho dobře. Je to tvůj soudruh udavač agent StB Bureš a jeho činnost je dostatečně zdokumentována v archivech StB.

J. Vlček 24.11.2019 8:29

Pane Nováku, když už jste kvůli tomu strávil noc v archivu, abyste nám poránu sdělil tuto novinu, tak honem vyklopte, co jste se z těch dokumentů dozvěděl. Už se třesu nedočkavostí. 8-o

P. Grigar 24.11.2019 14:02

.. pane Nováku, o vědomí pochybné síly vašeho( a nejen vašeho..) argumentu svědčí skutečnost, že nejste dostatečně odvážní k otevřenému prohlášení, že Andrej Babiš byl spolupracovníkem StB. To svoje ňafání pořád zbaběle maskujete nějakým Burešem.

" Ať je tedy vaše slovo ‚Ano' ano a ‚Ne' ne. Co je nad to, je od zlého."

Matouš 5:37

L. Novák 24.11.2019 17:04

To máme kvůli vám opakovat pořád dokola? Vždyť to je notoricky známý fakt. Andrej Babiš = agent StB Bureš. 8-o

L. Písařík 24.11.2019 17:25

Tak řekl Novák a kdo tomu nevěří je vůl a mělo by mu být odebráno volební právo. Líbí se, Nováku????;-O

P. Grigar 24.11.2019 18:01

..řekl bych, že líbí, ale nepřizná. Zatím..;-D

V. Čermák 24.11.2019 19:11

Čuník Novák se Zacyklil při opakování Lži? Soud to brzy vyvrátí, stejně jako to tutové Ćapí hnízdo.;-D;-D;-D

D. Müller 23.11.2019 15:18

Tak nějak si pročítám jednotlivé diskuse a koukám, kolikpak diskutujících dokáže swingovat mezi různými články. Nakonec jeden ani nepozná, v které z nich práv je. A tak mohu svůj dotaz napsat třeba právě právě sem. A tak se nakonec svezou všechny do stejných vod.

Nejsem příznivcem Andreje Babiše, to nemusím skrývat, prostě mne nepřesvědčil, že to vše není jen marketing. Ale řada z vás diskutujících je mu nakloněna, to vám nemám za zlé, i když tomu prostě nerozumím.

A rád bych vás o něco požádal. Za těch 6 let, co je ANO a ČSSD spolu ve vládě, povedlo se jim něco skutečně parádního? Nemyslím to sarkasticky, zajímá mne proč mu jste této vládě nakloněni.

V mém okolí totiž jeho současní příznivci opakují Prachlovy fráze o korupci, tradičních stranách a neopomenou na Kalouska... , ale já chci vidět pozitiva, skutečně. Ptám se jich, co tak světoborného udělali, ale nedokáží mi nic kloudného vyjmenovat.

Přes všechny hříchy a odsuzovaní, každý se nějak zapsal .. Havel hodně přispěl k tomu, že jsme v NATO. Klausovi se přece jen povedlo zavést nějakou formu tržní ekonomiky, Zeman ve svých lepších letech zprivatizoval banky.... ale u Andreje Babiše pořád přes všechna očekávání a sliby nemohu najít nic tak ohromujícího, že bych řekl: " ... nemám ho rád, ale musím uznat, že.... ".

Naslouchám.....

F. Navrátil 23.11.2019 15:58

Babiš nic nedělá, a proto nic nezkazí. Po vládě Kalousků, Drábků či Bursíků je to pozitivum.