29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

POLITIKA: Chraňme český venkov

Před časem jsem psal, že není snad většího důkazu o naprosto zrůdném uvažování současné vlády než likvidace našeho venkova.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Starý 20.6.2017 19:16

Vesnice zlikvidoval bolševik, když vyhnal sedláky

Je rozdíl "bydlet na vesnici" a "žít na vesnici". Žít na vesnici znamená pracovat na své zemědělské půdě. Bolševik násilnou kolektivizací zpřetrhal staleté vazby lidí k zemědělské půdě. Ti pak neviděli na vesnici žádnou perspektivu a vetšinou odešli za lepší prací a životem do měst. Na jejich místo přišli bezzemci z měst a stali se "družstevními rolníky" pracujícími v komunisty řízených JZD. Ty vazby se po Listopadu již nepodařilo obnovit. Za první republiky statkáři zakládali družstva, která vlastnila cukrovary, mlýny... bohužel tento majetek byl "bez náhrady" zprivatizován. Dnes je půda jen "hlína" na které roste něco, co se nechá zpeněžit a nebo parcela, která se nechá zastavět. Důsledek tohoto myšlení je eroze, kdy po každém dešti tekou tuny ornice napřímenými koryty potoků a budování průmyslových zón a satelitních sídel na orné půdě.

Takže autor článku plácá úplné nesmysly.

B. Hudzieczek 20.6.2017 23:24

Re: Vesnice zlikvidoval bolševik, když vyhnal sedláky

Nesmysly plácáte Vy. Jestli chcete vědět jaké, shlédněte prosím film Vojtěcha Jasného "Všichni dobří rodáci". Možná Vám dojde, jaké hlouposti uvádíte ve svém příspěvku.

J. Jurax 21.6.2017 0:20

Re: Vesnice zlikvidoval bolševik, když vyhnal sedláky

No, soudím, že pan starý i Vy máte svůj díl pravdy ...

V. Kotas 21.6.2017 5:14

Re: Vesnice zlikvidoval bolševik, když vyhnal sedláky

Ta prvorepubliková družstva nebyla restituována ( jako komunistický přežitek ), bohužel. Za to církevní restituce byly velmi velkorysé. To je jeden z hlavních příčin úpadku venkova !

P. Beránek 20.6.2017 16:57

Český venkov je cílevědomě likvidován.

Náš venkov úspěšně likvidují všechny vlády už 28 let.

Bohužel.

V. Kotas 20.6.2017 17:46

Re: Český venkov je cílevědomě likvidován.

Ono to začínalo už před sametem, nenápadně, pomaloučku. Ránu do vazu však dostal, když byla vytunelováno družstvo JEDNOTA ( samozřejmě beztrestně a téměř za potlesku politiků ). A třešničkou na dortu, je ten nepoměr zpětného přidělování peněz na občana. Praha má privilegium, násobky toho, co venkov !

M. Starý 20.6.2017 19:23

Re: Český venkov je cílevědomě likvidován.

Jednota SD vznikla proto, že po kolektivizaci a likvidaci zpracovatelského průmyslu na vesnici už přestala být vesnice soběstačná. Dřív se chodilo pro čerstvé mléko nebo maso k sedlákovi, pro pečivo k pekaři...

V. Kotas 21.6.2017 5:16

Re: Český venkov je cílevědomě likvidován.

Družstvo JEDNOTA, fungovalo už za 1.republiky a až do slavného listopadu 1989.

T. Hraj 20.6.2017 15:09

cesta nejmenšího odporu

́Proč neřeší především „velkoodběratele“? - protože jim vadí nezávislost občanů ́.

Důvod je, myslím, ještě trochu jiný. Maloodběratel (stejně jako třeba maloplátce daní), tedy jednotlivý občan se mnohem snáze zmáčkne. Je to snadné, protože nemá prostředky, energii vzdorovat represi. Nemá tým právníků, který by se nesprvedlností na plný úvazek zabýval a vymýšlel kličky a protiútoky. Jeho drobný jednotlivý případ není mediálně zajímavý. Mohl by sice založit sdružení maloodběratelů, ale na taková hobby nemá čas, protože většinou chodí do práce. Represe (například pokuta) je pro něj velmi citelná a lze ji na něm snadno vymoci.

Proč by se měl tedy stát pouštět do mnohem těžšího boje s velkými firmami, jejichž odborníci to rádi doženou až před televizní kamery a v hlavním vysílacím čase budou v kravatách snášet vycizelované protiargumenty.

A. Alda 20.6.2017 14:56

Jak to zanedlouho s naším venkovem bude,

to už začínají rozplánovávat v Německu:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vite-co-Posleme-do-vychodni-Evropy-cele-vesnice-ze-Syrie-navrhla-zelena-z-Nemecka-A-je-zde-neco-kvuli-cemu-bychom-to-meli-brat-vazne-492938

D. Polanský 20.6.2017 11:11

Nevím, nevím, zda jenom tahle vláda,

za minulých vlád péče o venkov také nic moc. Podívejte se v kolika vesnicích ještě dodnes není kanalizace, což je fundamentální ekologický údaj. Lidé na vesnici se chovají obecně dost neekologicky, když jim tam teče pokoj, nejednou zasviní jej. Takže vše bych líbivě neházel na ČSSD. Ani pravicové vlády nemají v programu nějaké extra investice do venkova, viz programy.

D. Polanský 20.6.2017 11:12

Re: Nevím, nevím, zda jenom tahle vláda,

potok

V. Kain 20.6.2017 12:28

Re: Nevím, nevím, zda jenom tahle vláda,

To sice máte pravdu,ale neuvažovali o tom,že by lidem zdanili vodu ze studní a už vůbec ne o absurdním EET.

J. Tachovský 20.6.2017 10:49

No s temi studnami to je pravda

Navic cerpanim vody ze studni a zalevanim se ta voda neztrati. Ona se vypari a jinde zase naprsi. Navic kdyz se vypari z listu rostlin, tak prece jen na miste zustane dele, nez na vyasfaltovane silnici. Krajinu je treba zazelenovat a k tomu je nejlepsi voda ze studni.

A. Alda 20.6.2017 10:14

Sice máte pravdu,

ale v zásadě tato vláda na český venkov a kašle a jeho problémy jsou způsobeny dopady opatření, vymyšlených vládou proti občanům ve větších městech.

Pokud se sousedé nebudou navzájem udávat, mohou si na venkově lidé dělat, co chtějí. Nejen čerpat vodu, ale i kouřit v hospodách a nevyzvedávat si účtenky. Záleží jen na tom, aby se neudávali. To je už v Desateru pod číslem 8.

T. Pansky 20.6.2017 3:45

Pan Babis je korporativni socialista. Je fascinujici, ze ..

... ho stale tolik lidi voli !!! Copak nejsme schopni se poucit z historie, ani z vlastni ne? Pak si nezaslouzime existovat. Ceska republika vice a vice hnedne.

M. Prokop 20.6.2017 7:56

Re: Pan Babis je korporativni socialista. Je fascinujici, ze ..

Korporativní socialismus (fašismus) měl černé košile. Hnědá byla národních socialistů (nacistů).

M. Krátký 20.6.2017 8:29

Re: Pan Babis je korporativni socialista. Je fascinujici, ze ..

barva košile není pro nás již důležitá, tak jako tak všichni původci zla ve světě byli a jsou socialisti - Hitler, Stalin, Mao, Pol pot, Husein Obama, baba Merkel atd - hezký den

M. Prokop 20.6.2017 8:52

Re: Pan Babis je korporativni socialista. Je fascinujici, ze ..

To já jen tak pro přesnost.

A. Alda 20.6.2017 10:17

Ano, pane.

Jednoduchou zkratkou jste řekl více, než jiní sáhodlouhými rozbory. Smekám.

Š. Hašek 20.6.2017 9:46

Re: Pan Babis je korporativni socialista. Je fascinujici, ze ..

Skoro si myslím, že ČR stále více "právorovnonárokrudne". Ale asi skoro jedno.

"Babiš existuje na základě okolní politické konstelace", jako ostatně i třeba Macron, kolem mě má hodně voličů názor, že než socany tak ANO. Dokonce u minulých voleb dali přednost ANO před třeba ODS.

Nejsem ANOvolič.

P. Lenc 20.6.2017 10:48

Re: Pan Babis je korporativni socialista. Je fascinujici, ze ..

On je pane Hašku Babiš "oblíben" u voličů právě pro ten korporátní socialismus (fašismus) protože se tváří jako "napravený" kapitalismus. Proto měl Benito takový úspěch u italského dělnictva a nebyl oblíben u drobných živnostníčků a části zemědělců.Touto sociální politikou v podstatě Mussolini zlikvidoval vliv socialistů a komunistů. A na to také sází Babiš a zatím mu to bohužel vychází.

M. Krátký 20.6.2017 2:46

Socialistům a komunistů zvlášť překážejí nezávislí

občané - mezi ně patří i majitelé studní a zvláště v kombinaci s OSVČ a tak hr na ně s celou řadou překážek - EET,, vyšší odvody a zdanění vlastní studny - jak prosté !!!

P. Smatlak 20.6.2017 8:49

Re: Socialistům a komunistů zvlášť překážejí nezávislí

A volte pindíka postbolševika,miliardáře a STB Babiše dále a bude se platit i za to kolikrát jdete čůrat,nebo jaké nosíte boty nebo trenýrky a v tom nejhorším případě i za vzduch,který dýcháme.A kdo na tom opět vydělá.No samozřejmě,že Babiš a jemu podobní.Takže politiky máme takové a podle toho jací jsme sami a jaký máme rozum ,takže jeho volba něco napovídá o tom co jsme za magory,vygumované a vymyté mozečky.Každý stát má vládu j takivou jakou si lidé zvolí a volí li pitomečkové a blbci tak podle tohoto vzorečku máme i takovou vládu.

R. Langer 20.6.2017 9:49

Re: Socialistům a komunistů zvlášť překážejí nezávislí

No, ale lidi si to evidentně přejí. Ať sousedovi ta koza raději chcípne. Máš vlastní vodu? Neplatíš za ni? Zaplať. A daně na příští rok už zaplatils? ;-)