6.12.2022 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

POLITIKA: Cesta do hlubin Koblihovy duše

Je naprosto k neuvěření, že někdo může volit něco takového, co onehdy vystoupilo v Otázkách Václava Moravce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 22.2.2017 10:16

Říká se, že jsou Češi chytří...

Autor článku postihl tu Českou duši velmi dobře. Když to nejsou koblihy, tak je to něco jiného k nasycení. Ptám se proto, jak je možné že asi 42% obyvatel Česka má v hlavě místo mozku koblihu, kterak bylo zjištěno v posledním průzkumu o nejpopulárnějšho politika. Něco je na dně české duše usazeno a není to jen od doby totality. V opeře Šelma sedlák od A.Dvořáka se zpívá:„My čeští sedláci, my jsme nějací chytráci, na nás nikdo nemá..."Říká se, že Češi jsou chytří a tak se ptám, jak je možné, že většina Čechů Babišovi tzv.naletí. Není to chytrost, ale jak u nás na Moravě říkáme:„vyčůranost". Totéž platí pro Babiše a proto mu tak Češi rozumí a pěkně to vystihuje české přísloví:„Vrána k vráně sedá, rovného si hledá."

Č. Berka 22.2.2017 9:51

Re: Přesně tak, pane Štěpánku

ano, bohatství vytváří další bohatství- to je naprosto přesné... Nemohla byste ještě vysvětlit, proč teda všude "echt pravičáci" kňučí, že nemají koho volit? Dost často čtu nářky, že pravice u nás neexistuje...

Pro toho dalšího kritika- srovnejte si, kolik procent získal v presidentských volbách Vladimír Franz a kolik kandidát ODS- myslím, že se jmenoval Sobotka ;-)

Holcman 22.2.2017 9:49

Někdo má rád vdolky...

jiný zase holky.

V. Plocek 22.2.2017 9:46

Re: Cesta do hlubin Koblihovy duše

Pane Brzák díky za moudrá slova, která člověk potřebuje slyšet (ne jen plytké plácání). Škoda, že takových lidí není hodně a velká škoda, že nejsou razantně slyšet. Ale takový je život. Zdravím.

P. Portwyn 22.2.2017 9:13

Re: Je teda fakt,

Ano, přesně o tomhle mluvím :-)

Díky za ukázku, jak funguje mozek fanatika. Teda fanatičky :o)

"Ošklivíme si Malachiho Constanta, nenávidíme Malachiho Constanta! Málo nenávidíš Malachiho Constanta? Jsi Kobliha!"

P. Portwyn 22.2.2017 9:11

Re: Je teda fakt,

Aale, já si vzpomněl na to, jak ODS "mohli volit jen prostitutky a tuneláři" (c) Zeman, jak voliči ODS byli "lidé s komunistickým myšlením" (c) Havel, jak všichni ne-echtevropané jsou fašisté (c) kavárna, jak všichni voliči brexitu či czexitu jsou nevzdělaní (c) kavárna zaprděnci (c) Halík... atd.

Máte pravdu s tím programem.

U Babiše je ve straně nalezlá spousty podivných existencí, včetně Martina Komárka, toho čestného chlapce. Už tam chybí jen senátor Zlatuška a Martin Bursík... teda pokud tam ještě nejsou. Pro mne je ANO nevolitelné. Jenže takový Franta Horák ze Žďáru, který nechce volit ODS ani Svobodné, třeba proto, že ho dusí zaměstnavatel (i podnikatel může být blbec), jde k volbám. A já jsem radši, když volil Babiše, než kdyby volil Sobotku nebo rovnou komouše. Protože kolotočář přece jenom není takový europosera a uvědomělec, jako Zubatá Pleš.

A. Nový 21.2.2017 23:56

Re: Volím Babiše naschvál všem tajtrdlíkům

Klasická kobliha co nic nechápe. :-)

V. Čermák 21.2.2017 23:30

Peřina, Pavlík , Prokop,

pořád se otáčíte na minulosti, o které i já a mnozí další, víme svoje. Důležitá je ale jenom přítomnost a to, že právě teď je Babiš nejužitečnejší a nejschopnější člen vlády. Sobotka je blb, který sám sobě škodí, že to popírá, ačkoliv to všichni vidí. O Kalouskovi a Fialovi, kteří nic nevytvořili, škoda mluvit. A vy a vám podobní, kteří popíráte fakta, jenom Babišovi pomáháte. A dobře vám tak.

V. Čermák 21.2.2017 23:20

Re: Babiš je nejlepší ministr financí.

Ti neschopní schopného NIKDY nepochválí. To přece musí být jasné i vám. A zapomněl jste na Kalouska, který s Nečasem tak všechny vystračili, že z Krize vytvořili ještě Větší Krizi. To přece musí vidět každý, kdo má selský rozum a finance nestudoval. Ostatně, jakou úroveň má studium čehokoliv?

M. Prokop 21.2.2017 22:04

Re: Je teda fakt,

Demokracie je pouze a jedině forma vládnutí. Kterou si sice tu i onde někdo přiohýbá, ale to je běžné u všech forem a lepší ještě nikdo nevymyslil.

Vyvažování už je pak forma politické taktiky toho kterého politika dle momentálních okolností. V tom právě hraje roli ona nezralost, neschopnost či neochota uvědomit si následky nějakého chování včas.

Ta Machova myšlenka je dobrá propagace reálné to není. Stejně jako není reálná Burešova představa, že pomocí EET se přestane šidit na daních. Vzrostou jen náklady a ty platí zákazník.

Jo, jsem zvědavej, kdy lidi poznají, že celou srandu zaplatí oni a kromě zvýšených cen a zavřených provozoven se nezmění nic, natož k lepšímu.

M. Prokop 21.2.2017 21:58

Re: Soudruh STBabiš

Vyjímka?

J. Kyselková 21.2.2017 21:46

Re: Je teda fakt,

Pane Prokope, já myslím, že naše zkušenosti s demokracií a ctí jsou dosud nezralé. Mnozí z nás s těmi pojmy bojují. Já hledám a považuji, ale myslím, že smysl demokracie nacházím. Je to soutěžení a vyvažování pravolevé. Souhlasím, že je prima to spektrum zatáhnout celé a ať si Čehún vybere. Mám zlost, že nás nazval "zloději" a tím vyhrál.

Ještě něco - pan Mach přichází s nádherným návrhem - ať je EET dobrovolné a zároveň bude pro FÚ sloužit jako daňové přiznání !! Stejně už nabrali na fízlování a pokuty stovky úředníků s doživotním zajištěním.

Za pár dní začne mazec s EET. Ale šťastlivec Babiš to už má v suchu, bude lhát a chválit se jako dosud. A bude sklízet vděčné díky za zavřené krámy a usoužené živnostníky ! !

K. Pavlik 21.2.2017 21:41

Re: Jak vypadá Kobliha

Nutite mne pouzit me znalosti ze skoly takze:

Je korelace mezi minulymi volici ODS a dnesnimi volici Babise.

K. Pavlik 21.2.2017 21:31

Re: Soudruh STBabiš

Neni spis k popukani ze Ceskoslovensko netrestalo ani jednoho komunistickeho lumpa?

Ono je to jako na Sicilii s mafii. Nikdo ji nama rad ale kazdy voli strycka Maria - podobnost ciste nahodna.No Havel byl vyjimka, nebyl komunista a dostal se do funkce - jak se rika:chybicka se vloudi - nastesti (ci na nestesti) se to pak jiz neopakovalo.

M. Prokop 21.2.2017 21:06

Re: Jak vypadá Kobliha

Já třeba Svobodné. Jiní Soukromníky. Mnoho lidí nikoho. Socanům hlasy dost ubývají.

Rovnítko je nesmysl.

M. Prokop 21.2.2017 21:03

Re: Volím Babiše naschvál všem tajtrdlíkům

Já od nikoho, včetně Bureše, nic nechci. Nepotřebuji to.

M. Prokop 21.2.2017 21:02

Re: Volím Babiše nascvál všem tajtrdlíkům

Jen jestli nekecá, podle některých glos, levých jak turecká šavle, bych typoval spíš volbu oranžgutanů nebo rovnou komoušů.

K. Pavlik 21.2.2017 21:01

Re:

No muj deda byl za Rakouska hostinsky a pry si nemohl Rakousko vynachvalit. Ze si Cesi delaji srandu ze vseho je fakt- napriklad cisare prezdivali Prochaska.

M. Prokop 21.2.2017 21:00

Re: Babiš je nejlepší ministr financí.

Tvrdíte-li, že Bureš je nejlepší minfin, pak by mne zajímalo, nakolik financím rozumíte vy.

Já zatím nepotkal nikoho, kdo by financím rozumněl a Bureše chválil.

Že je lepší než Dluhoslav, to by byl snad i vrátný.

M. Prokop 21.2.2017 20:58

Re: Jsem babišův příznivec

Zajímavá kombinace, s tím Burešem a Svobodnými. Neřekl bych, že je to možné (volím je také).

M. Prokop 21.2.2017 20:56

Re: Je teda fakt,

Ano .... ale ....

Jednak, co je to dehonestace? Pokud někdo volí rozdavače koblih, není přezdívka Kobliha nic tragického.

Jistěže důvod volby Bureše je ve ztrátě důvěry v jiné strany, které už dostaly příležitost prokázat, že za 1. plnit program strany v koaliční vládě prostě nelze (výhoda pro Bureše, program fakticky nemá), za 2. do každé strany časem nalezou vyžírkové, které program nezajímá a koukají, co urvat pro sebe. Ty Bureš moc netrpí a rve sám pro sebe, což se mu zatím daří okecávat.

To zajisté není chyba Bureše, ale těch, kteří to nedokáží či nechtějí vidět a jsme zase u těch Koblihů.

Mimo to, každý člen či sympatizant kterékoliv strany už zde dostal tolik různých označení, že vůbec nevím, proč by to u ANOnistů mělo být nějak jinak.

J. Peřina 21.2.2017 20:56

Re: Volím Babiše nascvál všem tajtrdlíkům

Zamněstnává pomalu 30 tisíc lidí s průměrným vídělkem 13,500kč hrubého.Tak na takového zamněstnavatele s-ru.Je to STBacká svině a komunista,což je nejhorší kombinace.

J. Peřina 21.2.2017 20:54

Soudruh STBabiš

byl,je a bude vždy jen pokryteckým soudruhem,který pro peníze udělá vše.Škoda,že nemůžou mluvit jeho dřívější kolegové,kteří nyní 2 m pod zemí nechápou,jak je mohl někdo tak podrazit,nebo spíše podříznout,či zastřelit a nikoho to nezajímá.Na Slovensku STBabišovi nemohou přijít na jméno,ale u nás v Kocourkově ho kobliháři milují.

No není to k popukání?Nebude to trvat ani 30 let a komunisté a STBáci budou zase u moci.Jen pivo nebude za 2 kč a kobliha za 1kč.

J. Krásenský 21.2.2017 20:00

nejenom koblihou

živ jest člověk

J. Kyselková 21.2.2017 19:49

Re: Je teda fakt,

Aha, pane Kobliho Portwyne, voliči ztratili důvěru v politické strany, protože metoda bezcharakterního Babiše svým politickým soupeřům nejprve absolutně zlomila vaz, čest a důstojnost.

"Zločiny" předchůdců prolhaného Slováka jsou dědinské a směšné proti jeho číslům.

K. Pavlik 21.2.2017 19:16

Re: Jak vypadá Kobliha

Bohuzel neni. Socani maji tak nejak priblizne stejny pocet hlasu. ODS se vytratila. Takze koho tito byvali volici ODS voli? Pokud ne Babise tak koho jineho?

P. Portwyn 21.2.2017 18:57

Je teda fakt,

že dehonestace něčích voličů je taková... sluníčkářská.

Ti lidé volili jinak, než měli správně volit... no fuj! Skoro jako když někdo volil ODS. Nebo kdyby někdo hlasoval pro czexit... Jen hlupák přece může hlasovat neuvědoměle!

Můžeme si o AB myslet, že je hochštapler, ale ti lidé ho začali volit proto, že ztratili důvěru v jiné strany. Což jaksi není chyba Babiše.

B. Lukáš 21.2.2017 18:51

Kdo nekrade, okradá svou rodinu.

Podvodníky odhaluje zejména úspěšně ten, kdo má v této činnosti talent a životní zkušenost.U mnoha našich obyvatel a je jedno, zda je obyčejným občanem,starostou , poslancem, ministrem, vrcholovým úředníkem veřejné správy, živnostníkem či podnikatelem, platí stále zásada: " kdo nekrade, okrádá svou rodinu", nebo vyjádřeno jadrnou ostravštinou : "jeden cigani, druhý kradě a tak všichni žijem pohromadě".Tato životní praxe byla aplikována v dobách totality ke zlepšení životních podmínek, "kradlo" jich mnoho, ale v hodnotách desítek až stovek korun. V současnosti je počet "pumpařů" veřejných zdrojů sice méně, avšak čerpají se vychytralým a sofistikovaným způsobem někdy i nezákonně , nebo na hraně zákona.

Tyto "pumpaře" tvoří většinou veřejnosti obdivováni političtí "rychlozbohatlíci" ve spolupráci s vykutálenými "podnikavci ", kteří mají dost prostředků na to, aby se v případě stíhání vyvinili.

Tento nedobrý společenský trend dává částečně odpověď na otázku, proč pracovitých a slušných obyvatel na okraji živoření přibývá a proč na průměrné zaměstnanecké mzdy dosahuje jen cca polovina zaměstnanců.

F. Eliáš 21.2.2017 18:42

Jsem babišův příznivec

Volit ho rozhodně nebudu, volím Svobodné, ale z celé sněmovny ve mně vyvolává nejlepší dojem. A navíc, pokud to naštve Sobotku a Petra Štěpánka? Měl by volby vyhrát

V. Čermák 21.2.2017 18:12

Babiš je nejlepší ministr financí.

Asi proto, že financím rozumí na rozdíl od svých předchůdců Sobotky a Kalouska. Místo alespoń drobné pochvaly za přínos financí do státního rozpočtu zde máme úderné dílko o Koblihách. No dobrá, on hlasy voličů ke své výhře ve volbách potřebuje a takovéto článečky mu je zajistí bez větší námahy.