1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

POLITIKA: Cesta do hlubin Koblihovy duše

Je naprosto k neuvěření, že někdo může volit něco takového, co onehdy vystoupilo v Otázkách Václava Moravce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 21.2.2017 11:44

Co by se asi vyšetřilo pane Štěpánku,

když Babiš postupoval v rámci platného zákona? Jeho postup byl stejně nemravný jako zákon sám, ale nebyl nezákonný. Zákon napsal Kalousek a jestli by se měl někdo začít prošetřovat, tak on a lidé z jeho okolí, zda si tento zákon nenapsali na míru, jak je u nás častým zvykem.

R. Brzák 21.2.2017 11:54

Re: Co by se asi vyšetřilo pane Štěpánku,

jeho postup zakládá podezření z trestných činů a to hned několika. To, že někdo využije zákon, není problém. Problém je, když někdo pouze markýruje, že využívá zákon, ale namísto toho provede jinou operaci...doložit původ svých prostředků, které ke koupi použil, je rovněž zákonná povinnost pro všechny lidi u moci...

R. Brzák 21.2.2017 11:58

Re: Co by se asi vyšetřilo pane Štěpánku,

zapomněl jsem na správu cizího majektu - pokud vlastní podíl na Agrofertu jediný další člověk, tak poskytnutím nezvykle vysokého zhodnocení dluhopisů (navíc účelově tak, aby to nemohl využít nikdo, krom Babiše) je potenciálně dalším trestným činem...

J. Vintr 21.2.2017 12:18

Re: Co by se asi vyšetřilo pane Štěpánku,

Babiš totiž ty peníze, za které "nakoupil" dluhopisy, vůbec nemusel mít, tahle operace mohla proběhnout jen na papíře, protože "nakupoval" od své vlastní firmy. Nikdo z těch dalších, kteří využili "Kalouskova zákona" a nakoupili korunové dluhopisy, nejspíš tyhle možnosti neměl, takže také nemohl dosáhnout tak značné "daňové úspory". Pokud někdo obviňuje lidi, z nichž si většina "podnikáním" taktak vydělá na skromné živobytí, z toho, že šidí erár na daních a sám si přitom takhle "optimalizuje" daně v řádech stamilionů a ještě z titulu své politické funkce těmto lidem vnutí obludnou buzeraci v podobě EET, pak je to krysa na desátou (omlouvám se těm malým roztomilým a neškodným hlodavcům). Ten kdo ho přesto obdivuje a volí, musí být totální vymaštěnec.

M. Prokop 21.2.2017 13:14

Re: Co by se asi vyšetřilo pane Štěpánku,

Zákon nenapsal Kalousek. Ten ho jen využil, ovšem v prospěch těch, kdo si koupili státní obligace.

R. Brzák 21.2.2017 11:39

ad pan Pavlík - "...koho volit...Babiš se aspoň snaží něco..

...udělat"

Samozřejmě toto dilema řešíme všichni. A na to je jedna logická odpověď. Jde o přijetí principu, jak funguje moc. Vím-li, že moc korumpuje (a mám možnost to vidět v přímém přenosu dnes a denně), musím si uvědomit, že se tak děje přesto, že vyberu k moci nad sebou i pravého anděla. Takže jestliže přesto chci nad sebou mít moc - tedy stát, do jeho řízení musím zkoušet volit stále nové lidi. Protože ti ještě nejsou mocí pokřiveni. Jistěže, i z nich se jednou stanou Babišové, Sobotkové apod. A stane se to tím dříve a pravděpodobněji, čím méně je budu v jejich funkci kontrolovat a kritizovat. Ale dá se doufat, že než se moci podaří jejich mysl pokřivit, bude to nějaký čas trvat... Tato demokratická obměna politiků je jedinou nadějí zastupitelské demokracie.

Když si nad sebe zvolím někoho, kdo je u moci, ať už přímo, nebo nepřímo svými konexemi, už od let transformace, dokonce byl u moci, jakožto agent STB a vysoce postavený kádr zahraničního obchodu i za minulého režimu, který svou moc navíc buduje pomocí peněz získaných přinejmenším nemorálním způsobem, který svou moc rozšířil i na moc mediální - tak se nesmím divit, že z něj nic dobrého nevzejde.

Pokud ale skutečně chci ve svém životě v MOJÍ ZEMI odpovědně (a tudíž svobodně) žít, pak musím co nejvíce své odpovědnosti podržet ve svých rukou. A to znamená, za předpokladu nutné spolupráce se svými sousedy, demokracii přímou - referenda a decentralizaci.

I. Schlägel 21.2.2017 11:24

To, co sepsal pan Štěpánek,

má hlavu a patu. Způsob, jakým Babiš vysvětluje tuto causu, hlavu a patu nemá. To je celé. Že to valné většině voličů nejen ANO v podstatě až tak nevadí, je smutná realita. Do voleb je ještě daleko, účastníci mají dost času na reparát. ANO, koalice, opozice a nakonec i ti voliči.;-)

P. Vaňura 21.2.2017 10:57

Podotýkám, že veškeré Babišovy "levárny" blednou

před fotovoltaickým tunelem, který podle zločinného zákona zřídily ČSSD+KSČM+KDU-ČSL+US-DEU (dnes poslední dvě strany z části tvoří TOP09) a podle jmen též Kalousek, Schwarzenberg a tehdy ještě neposlanec Bursík.

Takže Babiš se občas zmíní o politiky vlastněných fotovoltaických tunelárnách, dle slov Babiše "vlastníci, formálně zaparkovaní na Kypru") a hned se útoky na něj otupí.

M. Moravcová 21.2.2017 11:16

Re: Podotýkám, že veškeré Babišovy "levárny" blednou

a co řepka v naftě, vadí? V Evropě už se kritizuje, že příměsy v naftě ovzduší škodí, u nás Babiš vesele inkasuje za dotovanou řepku a vesele míchá do nafty. Vy to platíte. Vadí? nevadí?

P. Vaňura 21.2.2017 12:59

Samozřejmě, že to VADÍ

Je to další důsledek "boje proti globálnímu oteplování" v režiji pomatenců z Bruselu! Totéž, co s naftou se děje i s benzinem. Dokonce jsem se dočetl, že dražší "značkové" benziny různých firem obsahují aditiva, která neutralizují škodlivý vliv přidaných biosvinstev na životnost motoru!

P. Götze 21.2.2017 10:27

RE

Pan autor by si mel mozna uvedomit, za Babisovi volici byli volici nekoho jineho, kdyz tady zadny babis nebyl. napriklad i volici ODS. Ale i CSSD, lidovcu, proste babis to sbira zprava doleva. Mozna by Cesta do koblihovy duse mela zacit cestou do duse volicu techto "standardnich" stran, to abysete si vlastne ujasnil, proc ty standfardni strany nekdo volil a uz je nevoli. To je to "A". Pak muze nasledovat to "B". Jak ale vidime, ani ODS, ani CSSD zadne "A" resit nikdy nebude, protoze na to nema.

M. Prokop 21.2.2017 10:38

Re: RE

Standardní strany obvykle voliči volí v naději na splnění jejich programu (což je ale s poměrným systémem volebním prakticky u všech vyloučeno nutností koalic).

To u Bureše nehrozí, program "vše pro Agrofert" může prosazovat s kýmkoliv a jak vidno, hlupáci to neprokouknou.

M. Starý 21.2.2017 10:52

Re: RE

Opravdu už jste zapomněl na "volební program" ČSSD - zrušit 30 korun u doktora? To byla jistě hluboká myšlenka...

Volby dneska rozhodují marketingové agentury a jde o to, kdo si (může) zaplatí lepší zahraniční agenturu. Pokudvím, tak u nás stím jako první přišel Paroubek. Ono to náhlé "zmrtvýchvstání" předsedy Sobotky asi bude mít také stejnou příčinu...

P. Götze 21.2.2017 11:55

Re: RE

Dekuji za vas komentar, presne jste potvrdil mou domenku. Mluvite o tom B (se kterym ja vubec nepolemizuji) a zcela opominete to A. Klasicka reakce.

V. Plocek 21.2.2017 10:40

Re: RE

Pane Gotze naprostý souhlas. Jsem ve vámi popsané pozici: koho volit, když ne Babiše - menší zlo? A byl bych rád, kdyby mi někdo fundovaně poradil nebo řekl svůj fundovaný názor. A u prezidenta je to ještě horší. Takovou degradaci prezidentské funkce od prvního prezidenta k dnešnímuájsem nečekal.

R. Morava 21.2.2017 12:11

Re: RE

Máte pravdu, že není koho volit, nemáme AfD. ODS je kmotrovská strana, ať se pan Fiala snaží jak chce. Lidi jako Langer kradli víc než Babiš a ještě byli blbci. TOP09 byli vykukové od "stvoření" strany a ještě se zhoršili. Neomarxismus bych nevolil ani kdyby ČSSD neměli Marxovou a Zelené můžou volit jen hloupí Němci (pardon die Grune). Svobodní mi připadali jako pravicoví anarchisté než jsem se dozvěděl že takový termín opravdu existuje. KDU mi vadí proto, že jsou někde málo křesťanští příliš politicky korektní. Dají se volit jen v místních volbách.

Ale pokud Vám nedělá problém volit Ano, divím se že Vám dělá problém volit Okamuru. Třeba i Realisté něco zkusí tak uvidíme.

Chybí tu jednotná demokratická politicky nekorektní strana.

M. Prokop 21.2.2017 13:17

Re: RE

U těch Svobodných si přečtěte jejich program, než skočíte na hloupou nálepku.

R. Morava 21.2.2017 17:30

Re: RE

Tak program Svobodných vypadá celkem zajímavě. Například co se týká svobody, moci, OSN, právní reformy... Ale ten anarchismus není nálepka. Je to můj pocit chaotické společnosti z některých vyjádření jejich členů. Nakonec i v program je třeba dobrovolný výcvik civilního obyvatelstva (tak se žádná válka nevyhrála), "Současně nesouhlasíme s kriminalizací tzv. hackovacích nástrojů", dle mého názoru nadměrná důvěra v majetek, trh a světový volný obchod a není z toho jasné jak chtějí řešit vnitřní bezpečnost. Jakkoliv by to snad mohla vyřešit reforma právní filozofie, rovnost.

No možná v nějaké koalici by byli Svobodní přijatelní.

M. Těhanová 21.2.2017 14:13

Re: RE

Kteří kmotři prosím pěkně zůstali v ODS? Šlo by to jmenovitě? Ale jen v případě ODS se vždy napíše bývalý člen ODS - i když to byla samotná ODS, která takového člověka odvrhla.Pan Fiala mluví srozumitelně, má argumenty, je přirozený, ale neustále se zdůrazňuje, jak je necharismatický. Můžete prosím někdo vyjmenovat, který z čelných politiků má nějaké charisma a jak to lze z jejich projevu poznat? Já jsem teda žádného takového nezaznamenala. Vidím samé stejné šedé myši a troufnu si říct, že ten FIala je hodně převyšuje, i v celoevropském měřítku. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\zajímalo by mě, kam schovává své charisma kupř. taková Merkelová. Děkuji za případné vysvětlení.

M. Jelínek 21.2.2017 10:02

Souhlas

Souhlas

M. Starý 21.2.2017 9:29

A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

Kde jste byl, pane Štěpánku, když ODS byla vládní stranou s pohodlnou většinou? Nebyl to nádodou první místopředseda ODS pan Macek, který tehdy zprivatizoval Knižní velkoobchod a tím odstartoval prorůstání byznysu a politiky? Co byla pak "opoziční smlouva", kterou si chtěli ODS a ČSSD zajistit "klid na práci"? Konec konců ODS na to i dojela - kmotři řídili přes nastrčenou konkubínu premiéra Nečase, teď podobný (i když možná ne tak tragický) sešup čeká ČSSD.

Chápu, že ten článek je předvolební agitka pro ty, kteží mají krátkou (nebo selektivní) paměť, ale nebylo by lepší oslovit voliče vlastní programem ODS?

L. Severa 21.2.2017 9:50

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

"Sím, pane učiteli, ale Vonásek taky čural do kalamáře".

M. Starý 21.2.2017 10:12

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

Tak jinak. Co myslíte, že pomůže ODS víc: když bude urážet Babišovi voliče ("koblihy") nebo když se je pokusí oslovit svým programem a získat tak jejich hlasy?

Jenže má ODS vůbec na to někoho přesvědčit? Není předseda Fiala náhodou stejný "uspávač hadů" jako předseda Sobotka? A aniBabiš není program...

P. Švejnoch 21.2.2017 10:27

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

ad Petr Fiala - ne, není to stejný uspavač hadů jako Dluhoslav, je ještě mnohem bezvýraznější. Někde jsem četl toto: Petr Fiala toť muž, který dohnal nudu k sebevraždě. :-)

ad ODS - podle mého názoru na oslovení voličů ODS nemá program. Pro ty, kteří by chtěli volit pravici, je příliš (levo)středová. A levostředových stran je plný parlament.

Jenže ani to ani ono na pravdivosti článku nic nemění.

M. Těhanová 21.2.2017 14:25

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

Takže kultivovaný projev je projevem uspávače hadů? Lépe je být sprostý arogantní jako Babiš, to je údernější a na to lidi slyší!

Ten je sprostý, to bude razantní, toho budeme volit. Ach jo!

P. Švejnoch 21.2.2017 17:29

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

Nepodkládejte mi, prosím, myšlenky, které jsem nikde neformuloval.

Dále: Zaměňujete adjektiva - projev nezáživný, fádní a nudný označujete za "kultivovaný". Respektive - on může být projev zároveň kultivovaný i nudný...

Dovolte mi malou vzpomínku: Měl jsem, blahé paměti, na Technologii chemické výroby profesora podobně "kultivovaného" projevu, jako má pan Fiala. Jeho výklad byl bezchybný, jeho vývody striktně logické, zkrátka jeho vyučovací hodiny byly po formální stránce bez vady (bodejť by také ne, když byl autorem našich skript). Přesto větší část třídy měla s jeho předmětem vážné problémy, a i studenti jinak výborní se v Technologii potáceli nad propadnutím.

Bylo to právě kvůli jeho "kultivovanému" projevu - nedokázal totiž nijak zaujmout, nijak svůj výklad ozvláštnit tak, aby byl zajímavý a abychom jej my, studenti, mohli považovat za hodný zapamatování.

A pan Fiala má úplně stejný problém.

J. Lepka 21.2.2017 12:27

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

To máte pravdu, antiBabiš není program, ovšem Babiš už je diagnóza.

M. Těhanová 21.2.2017 14:20

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

Ale vás ten program nezajímá, vy jen potřebujete plivat jedovaté sliny, jinak byste věděl, že ODS program má a dál na něm pracuje. zajímavé je, že Sobotkovi ani Babišovi se nedostatek programu nevyčítá. Vy snad jejich program znáte?

J. Vintr 21.2.2017 10:04

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

U nás nikdy žádná strana neměla pohodlnou většinu (kromě bolševiků mez roky 1948 až 1989). Vždycky se "vládlo" v nějaké koalici, což má to kouzlo, že politici mají vždycky pohodlnou výmluvu, proč nesplnili, co slibovali voličům (což je zřejmě záměr). Proto je u nás tolik politických stran, i když jsou jedna jako druhá, bez ohledu na to, co hlásají.

M. Starý 21.2.2017 10:24

Re: A co si nejdřív zamést si před vlastní ODS?

Ono ne nadarmo se říká, že dům je pevný tak, jak má pevné základy. Bohužel základy naší společnosti se stavěly v 90tých letech - Klausova divokého kapitalismu. A teď se všichni diví, kde že se vzal Babiš, Valenta a spol. To jen naše "tradiční" politiky dohnala jejich vlastní minulost...