Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Klička

12. 12. 2008 17:45
Jiná cesta

Existuje ještě jedna možná cesta Odstranění moci politických stran. Stačí k tomu většinový volební systém při volbách do parlamentu, ovšem s možností volit kandidáty napříč politickým spektrem. V tom vidím jediný možný demokratický postup. Tento systém donutí politické strany kandidovat skutečně kvalitní kandidáty. Volba napříč politickým spektrem omezí současnou obrovskou a hlavně nezaslouženou moc politických stran a odstraní nepřípustný nátlak sekretariátů stran na své poslance , který je v zásadním rozporu s ústavou této země. Zároveň je třeba zavést přímou volbu prazidenta a zvýšit jeho pravomoce, které jsou nyní směšné v porovnání s vážností této instituce. Zde mám na mysli skutečnost, že jmenuje-li prezident kohokoliv kamkoliv, musí mít výlučné právo jej také odvolat. Stejné právo musí mít i občané, volící si své zastupitele. K tomu může sloužit např. referendum.Nositeli pravice či levice zde pak nebudou politické strany, ale jednotliví zastupitelé, demokraticky zvolení přímo občany. Tvrdím, že občané moc politických stran nepotřebují, nepotřebuje ji ani tento systém a už vůbec ne demokracie.

0 0
možnosti

Kvetla

12. 12. 2008 18:38
Re: Jiná cesta

R^R^R^!!...a odstranilo by to i současný otevřeně módní jánabáchysmus ve všech sférách veřejných funkcí.A ještě bych přidala ustanovení,které by umožňovalo být zvolen do stejné instituce poze dvakrát za sebou ( t.j. jedenráte své místo obhajovat a pak muset "povýšit či !ponížit",nebo odejít a příp. po takto vynuceném přerušení zase začít znovu).Slibuji si od toho,že by začala velice rychle fungovat konkurence skutečně schopných, vzělaných,a podstatně hůře zkorumpovatelných zastupitelů všeho druhu.8-o

0 0
možnosti

Karel.

12. 12. 2008 17:08
Kongres.

To co jsem viděl v televizi to překročilo všechny meze. Česka televize vysilala prakticky cely kongres v přimem přenosu. To si nedovolila ani byvala stato strana. Chtěl jsem napsat že na mne dychnul duch minulosti komunistickych sjezdu ale to co předvedla veřejnopravni televize to nejde z ničim srovnavat.

0 0
možnosti

Jiří K.

12. 12. 2008 17:03
ad R: příčiny porážky ODS jsou 3

a sice: ODS, ODS a do třetice ODS!

;-)

0 0
možnosti

helzuza

12. 12. 2008 16:55
reakce

pro modrého bolševika - dávám Vám plně za pravdu !!!!VV

0 0
možnosti

Luděk

12. 12. 2008 16:41
Strana široce rozkročená

ODS není už jen stranou pro bohaté podnikatele a ctitele neviditelné ruky trhu a la Kožený,Krejčíř,Pitr.Bere do svých řad i uvědomělé dělníky a studenty.Ti vstupují do strany přímo masově po stovkách,ještě v montérkách ze stavby nastupují do připravených autobusů,aby stihli oblastní sněmy ODS na severu Čech..Mají prý volit nějakýho Gandaloviče nebo Řebíčka a při vyslovení hesla mají jídlo a pití zdarma a ještě nějakou tu tisícovku na ruku.No neberte to.Jen ti studenti se radostně ožrali ještě před schválením usnesení ze sněmu,takže byli nepoužitelní,ale příště už si je vezme na povel nějaký zkušený člen strany.Prý grémium ODS pověří Moravu,ten je teď volný a uvědomělostí přímo překypuje.Tak to vypadá,že to s tou českou pravicí zas tak špatný není.Rozkročila se hodně zeširoka.

0 0
možnosti

Vašek

12. 12. 2008 17:46
Re: Strana široce rozkročená

Krejčíř,Pitr  byli napojeni na ČSSD(Setuza).Kožený v ODS nebyl,z počátku kuponové privatizace ho ocenil Klaus za účast na rozjezdu kuponové privatizace,jejímž cílem byla maximální účast občanů(diků) při rozdělování národního majetku.K získávání členů na Ústecku bude uspořádán audit,přesto účast volitelů na kongres byla určována daleko před tímto údajným náborem, a to podle stavu k 3O.6.t.r..Jenže na co fakta?Lze si vystačit i s kafráním a výkřiky z pralesa.

0 0
možnosti

brána

12. 12. 2008 16:32
konec pravice v demokratickém režimu neexistuje nikde dokonce i zde ne

Nastává přirozená a nutná výměna společenských konceptů. Končí období ideologie postavené na doměnce, že volný trh je dostatečnou zárukou společenského dopadu úsilování o neomezený profit. Problémek je v bezradnosti levice.  Nejen pan Obama, ale dokonce i pan Paroubek mají sakrastres.

0 0
možnosti

Kopecký

12. 12. 2008 17:30
Re: konec pravice v demokratickém režimu neexistuje nikde dokonce i zde ne

Bezradný a vyjevený mi připadaj všichni zpravadoleva, i když se tvářej jak šéfové zeměkoule. Jakási koncepce společenských a politických změn se sice ve světě diskutuje, v kotlině ale jen velmi nesměle a s  trpitelským a blahosklonně přehlíživým úsměškem pánů i kmánů.   Chybí tu Osobnost,  která by s takovou diskuzí seriózně začala.

0 0
možnosti

K

12. 12. 2008 16:32
Ano, pane autore, nachází ! Topolánek je prostě pitomec ! Dzp.

0 0
možnosti

agent prisluhovac

12. 12. 2008 20:52
Re: Ano, pane autore, nachází ! Topolánek je prostě pitomec ! Dzp.

Porad si lamu hlavu, co je to to Dzp.? Budu vdecny za vysvetleni!

0 0
možnosti

Modrý bolševik

12. 12. 2008 15:02
ODS nepatří mezi demokratické strany

o Klausovi a jeho krachu ekonomiky (2cif. inflace, pokles HDP, balicky, tajni sponzori, bankovni rozkradacsky socialismus) prisel Zeman a nastartoval rust HDP, snizil inflaci na minimum, oddluzil banky a privatizoval je. Ceska pravice opakovane prokazuje, ze neumi vladnout ani podle svych vlastnich receptu.... Paroubek sice neni Zeman, ale vetsi bridil, nez ceska pravice, nebude. To ani nejde. Kdokoli prijde po ODS, nemuze nic zkazit. I cvicena opice je lepsi nez sbor neumetelu, bridilu, budizknicemu z ODS!!!

A neznam nikoho, kdo by tvrdil, ze by se chtel vratit pred r. 89, nebo kdo by tvrdil, ze tehdy bylo obecne lepe. Leda snad nejaky modry bolsevik to muze tvrdit. Modry a rudy bolsevismus jsou dve strany teze mince... Modre straky si uz myslely, ze tu budou mit absolutni moc jako ze bolsevika KSC. Modry prezident, modra vlada, modry senat, modra snemovna, modre kraje. Po poslednich volbach vznikly barevne kraje s prevahou oranzovych, modry senat je mene modry, zustala modra vlada, zustal modry prezident, (i kdyz pry si je vymazal z mobilu). To modre straky nejak nemuzou rozdychat, tak se snazi nejak to obejit. Odvest pozornost od sveho selhani. Modre straky - proc nezkusite prohlasovat vedouci ulohu modrobolseviku v ustave? Tricka jste si prehodili z rudych na modre, ale stare navyky vam zustaly.

Me stacilo pozorovat ten vas posledni slet. Pardon sjezd UV ODS. Topolanek - zustal predseda modrych bolseviku. Langer, Necas - opet mistopredsedove modrych bolseviku. Pry sebereflexe po prohranych volbach. Jasne: Novy vitr ze starych pi.i.

0 0
možnosti

PRASI DENT

12. 12. 2008 15:29
Re: ODS nepatří mezi demokratické strany

Jak vidno  nevěříte v náhlé prozření a obrácení Šavla na Pavla - to neznáte kLausmodré hadimršky, které zjistili, jak hluboce zakořenili ve svých korytech.....

0 0
možnosti

iF

12. 12. 2008 14:53
K "ideové vyprázdněnosti" politických stran

Politikům, ať už "pravicovým" nebo "levicovým"  nechybí ideje, protože ti současní je nikdy ani neměli. Dnešní politici vstupují do politiky proto, aby si nahrabali. Aby finančně zabezpečili sebe i své děti až do konce svého a jejich života. Proto jim ani ty ideje nechybí.

Kdo by chtěl tvrdit opak, ať mi ukáže jediného vrcholového politika, který opustil svůj dobře prosperující byznys a, protože je již finančně zajištěný, šel dělat něco ve veřejném zájmu.

Dokud toto bude v naší politice (a nejen naší, v Evropě na tom není nikdo o moc lépe) přetrvávat, dokud si to my, voliči necháme líbit, lépe nebude.

0 0
možnosti

Zen

12. 12. 2008 22:09
Re: K "ideové vyprázdněnosti" politických stran

Priklad: Fischer.

A zatimco konal ve verejnem zajmu, jeho firma byla potichu pritlacena ke zdi a ...

0 0
možnosti

Duch S

12. 12. 2008 14:46
Pravá příčina

Pravou příčinou,proč ODS neuspěla v posledních volbách je absolutní hloupost  českých voličů,kteří nalítli Paroubkovi na populistické keci,neuvědomoli si přitom,že volí diktátora,který na členy své strany zavedl kopromitující složky a kdyby se nedej bůh stalo a ČSSD uspěla v příštích parlamentních volbách,že by zavedl stejné stejné složky na občany tohoto státu,jak byl zvyklý,když sloužil Husákovi,když působil v Československé straně socialistické

0 0
možnosti

Modrý bolševik

12. 12. 2008 14:59
Budu volit ODS!

udu vždy za všech okolností volit ODS. Nevadily mi nikdy miliardy nezdaněné nafty vydávané za LTO, nevadila mi nikdy zpackaná privatizace, nevadily mi krachy bank, nekryté úvěry, nevadili mi nikdy bílí koně v sudu na dně Orlíku, nevadily mi nikdy tajná konta naší strany, nevadil mi hospodářský úpadek, balíky, inflace 90. let, nevadil mi nikdy Salzmann, Kočárník, Dyba, Čermák, Macek. Nevadil mi způsob, jak vznikla tato vláda, nevadilo mi získání Melčáka a Pohanky, nevadil mi způsob volby prezidenta, nevadilo mi získání Snítilého, ani mi nevadí koupení Wolfa. Nevadí mi Dalík, Tluchoř, Morava, Topolánek. Nevadí mi Bendl,Langer. Nevadí mi současná inflace a pokles reálných mezd. Nevadí mi pokles růstu HDP. Nevadí mi současný morální úpadek politiky, korupce a špína.

Vadí mi, že se toho hlupáka Kořistku nepodařilo koupit. Jsem prostě nemorální ho.vado, které to má navíc v hlavě vylepané, proto tak s nadšením volím a vždy budu volit ODS!! Také se učím nové vulgarity. Na našich modrých školeních jsme dostali příkaz, jak nejlépe plnit odkaz Mirka Topolánka a Ivana Langera. Však víš. Zatím si trénuji vztyčený prostředník a tuhle jsem si zakopal do aut na jednom parkovišti. Když máme nějaké jednání, vyplazuji na ostatní jazyk a hnedka jim vynadám do pi.í. Říkám jim, že půjdou brzy bručet a že si s nimi vytřu pr/del. Doufám, že ze mne budou mít naši společní modří bratři, radost.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz