4.12.2021 | Svátek má Barbora


POLITIKA: Čemu se divíme?

21.5.2020

Rozhořčení vyvolal Vojtěch Filip. Tím, co sdělil Rudé hvězdě, ruským armádnám novinám. Jsou ale jeho slova překvapivá? Nikoli. Podobně se komunisté chovají a vyjadřují, s různými obměnami, od první republiky.

Od památného výroku Gottwalda z roku 1929 o „zakroucení krku“, který obsahuje vše: kam se jezdili učit, čemu se tam učili a od koho, komu tím sloužili a proti zájmům koho, jaká je jejich hierarchie hodnot.

Nebyla na prvním místě vlast, zájmy republiky. To mohli říkat, ale byla to lež. Na vrcholu byl jiný zájem. Socialistická revoluce. Socialismus, který se v průběhu času dostane do vyšší fáze – komunismu. Reálně však šlo o zájmy Kremlu, ve své době Stalina, poté jeho nástupců.

Příkladů je bezpočet. Českoslovenští komunisté se až na výjimky vždy chovali podle sloganu: vaše přání je nám rozkazem.

Běda přeběda, nebylo-li vše „v souladu s linií“ stanovenou v Moskvě. Jen namátkou vzpomeňme na Tita, na pražské jaro.

Filip se ostře vymezil proti přemístění sochy Koněva. Že samotní komunisté zničili sochu Stalina, který v sovětské hierarchii čněl nad Koněvem, na místě nejvyšším, nevadí. Oni mohou. Komunální politici v Praze nikoli. Proč? Protože se to nelíbí Moskvě.

Tak to je. Kdyby, hypoteticky, Putinovu režimu přemístění Koněva nevadilo, kdyby z nějakého důvodu vyjádřili porozumění pro tento čin, čeští komunisté by ani nepípli.

Že jde komunistům primárně o socialistickou revoluci, která stojí nad zájmy republiky, dokázal Filip svým vyjádřením pro Rudou hvězdu (obr. 1).

obr. 1

obr. 1

Zkusme přeložit:

Členové KSČM a další občané České republiky pozitivně vnímají tu skutečnost, že ruská vláda nemá zájem nutit místní úřady, aby stavěly památky těm českým legionářům, kteří v Rusku nikoho neosvobodili a neučinili nic dobrého pro nejvýznačnější světovou socialistickou revoluci minulého století v roce 1917 v Rusku.

Co k tomu dodat?

Snad jen úryvek z kondolence, kterou v roce 2011 poslala KSČM do Severní Koreje v souvislosti s úmrtím diktátora Kim Čong-ila:

Komunistická strana Čech a Moravy pevně věří, že Korejská strana práce překoná nynější smutek a nadále povede hrdinný boj korejského lidu za obranu socialismu ve Vaší krásné zemi.

Co stojí výše? Vlast, demokracie, svoboda - nebo socialistická revoluce? Hodnotit pozitivně jeden z nejbrutálnějších režimů současnosti je totéž jako za heydrichiády adorovat Hitlera a jeho zrůdný systém.

Vojtěch Filip nepřekvapil. Jen potvrdil to, co už je dávno známo. U nás to zhusta maskuje lépe formulovanými slůvky. V rozhovoru pro ruské armádní noviny byl jen upřímnější.

Co s tím? Když dobrovolně budete doma chovat místo rybiček v akváriu tchoře, libá vůně se z vašeho bytu linout nebude. Čí to bude chyba? Jenom toho tchoře?

Převzato z blogu autora s jeho svolením.Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.